Podwójną miarą

Okładka książki Podwójną miarą Judith McNaught
Okładka książki Podwójną miarą
Judith McNaught Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Biblioteczka pod Różą literatura obyczajowa, romans
Biblioteczka pod Różą
Double Standards
Prószyński i S-ka
1997-03-25
1997-03-25
Tomasz Misiak

Czytając tą książkę musiałam się upewniać czy rzeczywiście jest ona autorstwa Judith McNaught. Znając zamiłowanie autorki do rozpisywania się z najdrobniejszymi detalami na temat profesji głównych bohaterów, miałam wątpliwości. Zabrakło mi też przede wszystkim emocji. Temat całkiem niezły ale sama książka przypominała mi obszerne streszczenie. Daję tyle gwiazdek z powodu lojalności względem autorki, której poprzednie książki tak mnie wciągnęły.

Ewidentnie jest to dość dobra w swoim gatunku pozycja, wielbiciele pióra pani McNaught na pewno się nie zawiodą. Książka została napisana na zadowalającym poziomie. Pod względem wykreowania postaci, a także konstrukcji fabuły, na pewno nie zawodzi. Jednakże, osoby znające inne pozycje w dorobku autorki stwierdzą zapewne, że nie jest to książka stanowiąca maksimum możliwości tej autorki i ja się z taką opinią całkowicie zgadzam. Minus to właśnie przeświadczenie,iż McNaught nie do końca rozwinęła tutaj skrzydła, nie bardzo rozumiem dlaczego ta książka jest tak skromna objętościowo, czy był to rzeczywiście celowy zabieg autorki, czy może jakoś zobowiązała się do napisania krótszej powieści. Wydaje się, że pewne wątki zostały pozamykane zbyt szybko i na kolanie, chociaż początkowo zapowiadały się obiecująco. Niemniej jednak szczerze polecam tę osadzoną w realiach chicagowskiego biznesu historię miłości Lauren i Nicka.

Książka na jeden wieczór. Romans, dość przewidywalny. Czytało się szybko, miło i przyjemnie:)

Jedna z najbardziej niedocenianych książek tej autorki. Dla mnie osobiście wspaniała, jak wszystkie pozostałe, choć zdecydowanie najskromniejsza objętościowo.
Lauren to naprawdę wspaniała bohaterka - Judith McNaught ma wielki talent do kreowania swoich postaci.
Historia jej znajomości z pewnym wyrachowanym playboyem zaczyna się słodko, ale przyniesie jej i wielkie cierpienie i niespodziewane szczęście, jak zwykle u Pani McNaught.
Bardzo polecam!

Fajna książka. Polecam

Fajna książka. Polecam

Polecam wszystkie książki tej autorki!

Polecam wszystkie książki tej autorki!

Bardzo ciekawa ksiazka. Szybko sie czyta, ja ja przeczytalam w jeden dzien. Podobala mi sie. Polecam.

Piękna książka pełna emocji, warto przeczytać. Polecam

Piękna książka pełna emocji, warto przeczytać. Polecam

• Romans
  • Judith McNaught
  • Koniecznie przeczytać!
  • Zobaczyć

Dodaj cytat z książki Podwójną miarą