Pieśń jutra

Okładka książki Pieśń jutra Samantha Shannon Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Pieśń jutra
Samantha Shannon Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Czas Żniw (tom 3) Seria: Imaginatio [SQN] fantasy, science fiction
Czas Żniw (tom 3)
Imaginatio [SQN]
The Song Rising
Sine Qua Non
2017-04-26
2017-02-01
Regina Kołek
historia alternatywna fantasy literatura angielska nadprzyrodzona moc niebezpieczeństwo niewola ucieczka wizja przyszłości zagrożenie
Inne

Dzisiaj zeszliśmy do Podziemia. Jutro powstaniemy!*

Kolejny tom Czasu Żniw, jednak jest zdecydowanie lepszy od swojego poprzednika. W końcu doczekałam się zdecydowanych ruchów w trakcie rebelii. Akcja zdecydowanie posunęła się do przodu. Brak zbędnych wątków, bohaterka idzie prosto do celu.

Jednak mam wrażenie, że pewne rzeczy dzieją się bezpodstawnie i autorka nie miała większego pomysłu, jak to uargumentować. Jednak i tak polecam. Czas Żniw i Wojna Lotosowa to jedne z najlepszych młodzieżówek, jak dla mnie.

Miałam do niej dwa podejścia. Za pierwszym przeczytałam parędziesiąt stron i jacie, jak ona się mi dłużyła. Nie potrafiłam jej przeczytać. Zaczęłam ją może jeszcze w wakacje 2023, a skończyłam w lutym 2024. Leżała sobie u mnie trochę na półce. Zapomniałam o niej i zaczęłam drugi raz.

I jacie, na początku też mi się dłużyła. Mam wrażenie, że największą wadą w tej książce są bohaterowie. Ale nie ich kreacja, bo ta wyszła świetnie. Tylko ich ilość. Nie pamiętałam większości z nich. Wiedziałam, kim byli ci ważniejsi, ale tych inny nie pamiętałam, a chyba powinnam.

Paige, jacie, jak ona mnie zadziwiała. Jak myślałam, że ona już wszystko pokazała w poprzednim tomie czy poprzednich rozdziałach, to w tym pokazała jeszcze więcej. Udowodniła to, jaka była silna, jak dużo przeszła i jak jest się w stanie poświęcić.

W tej części także moje serce skradli Nick i Maria. Przedtem ich nie doceniałam. Teraz widzę, że są świetnymi bohaterami.
Początek strasznie mi się ciągnął za pierwszym razem jak i za drugim. Może byłam po prostu do niego zrażona? Nie mam pojęcia, ale wiem, że potem nie mogłam się oderwać, bo w drugiej części zaczęło się więcej dziać i ja zaczęłam się wciągać. I teraz mam tak wielką ochotę sięgnąć po następny tom.

Mam trochę problem z tą książką.

Ma ciekawy świat przedstawiony, podoba mi się użycie języka kwiatów, jestem ciekawa, co będzie dalej, nie jest monotonna, każdy rozdział jest jak linia życia, najpierw dół, nic się nie dzieje, potem nagle góra i potem znowu zjazd w dół.

Jednocześnie jest taka jakaś patetyczna: jak już zima, to zima stulecia, jak potwory, to bez słabych punktów, jak odniesione rany, to bez czasu na zagojenie… czasem aż dziwię się, że bohaterka jeszcze dycha. I ten wątek miłosny, trochę taki na siłę.

A tych części jest 7! Czytać dalej czy nie czytać…

Mam trochę problem z tą książką.

Pieśń jutra to już trzecia część czasu żniw która opowiada o dalszych losach naszej głównej bohaterki. Bardzo podobała mi się ta część gdzie jesteśmy w stanie trochę bardziej poznać każdą z postaci i widzieć co się rozlega w naszym Sajonie. Jednak uważam że ta część jak na razie mi się najmniej podoba. Mam za to wielkie nadzieje na ostatnią część ponieważ autorka w tej część zbudowała dobre podłoże.

Gorsza od poprzedniczek. Nie czuję napięcia czy niepokoju w akcji, bo wiem że Paige i innym zawsze się jakoś uda wybrnąć z trudnych sytuacji. Ciągle w tej serii brak mi ''tego czegoś''

Ta książka jako jedyna z tej serii poszła mi w miarę gładko, aczkolwiek trochę nudy przy niej było. Przechodzenie z celu do celu było monotonne, ale za to końcówka mnie nie zawiodła. Trzymajcie wode ode mnie z daleka <3

Kolejna część serii, całkiem dobra. Ale nadal mnogość postaci, imion, szybkość akcji mogą przytłaczać. Słuchałam książki w audio i momentami trudno było mi się skupić. Możliwe też, że styl autorki mi nie podchodzi aż tak... Pewnie po krótkiej przerwie wrócę do kolejnych tomów tylko po to, żeby poznać tę historię do końca.

Delikatnie lepiej napisana i ciekawsza niż pierwsze dwa tomy serii, jednak nadal nie przekonuje mnie główna bohaterka i jej wizja świata.

Trochę zawiodła mnie ta część:
- mam wrażenie, że ma bardzo nierówne tempo, raz akcja się wlecze, a raz ucieka
- niektórym wątkom brakuje wyjaśnienia ciągu przyczynowo-skutkowego
- niektóre rzeczy po prostu magicznie dzieją się po myśli bohaterów, co mnie strasznie irytuje

Wciąż uważam, że jest to świetna seria, ale ten tom prezentuje poziom dużo niższy od poprzednich. Jest też dużo krótszy. Myślę, że gdyby go rozbudować mogłoby wyjść o wiele lepiej.

Trochę zawiodła mnie ta część:
- mam wrażenie, że ma bardzo nierówne tempo, raz akcja się wlecze, a raz ucieka
- niektórym wątkom brakuje wyjaśnienia ciągu przyczynowo-skutkowego

Kocham Czas żniw. Strasznie podoba mi się ta zawiłość i nieoczywistość. Polityka wpleciona w fabułę nie przeszkadza a dodaje smaku. Bo na tym się to w sporej mierze opiera. Na knuciu i intrygach. Cudowna seria. Kibicuję Paige i mam nadzieję że da sobie później radę. Uwielbiam jej wątek z Naczelnikiem i to , że nie jest on główny a jednak bardzo interesujący.

Jest to jedna z moich ulubionych serii ❤️

Jest to...