Allegro - kampania grudzień kat. fantastyka

Waleczna czarownica

Tłumaczenie: Anna Studniarek-Więch
Cykl: Trylogia Klątwy (tom 3)
Wydawnictwo: Galeria Książki
Warrior Witch
Kasia_

Czasami trzeba stać się kimś nadzwyczajnym… Cécile i Tristan dokonali już niemożliwego, ale przed nimi jeszcze największe wyzwanie – pokonanie zła, które sami uwolnili. Szukając sposobu na ocalenie mieszkańców Wyspy i wyzwolenie trolli spod władzy tyrana, Cécile i Tristan muszą też walczyć z tymi, którzy pragną ich śmierci. Aby zwyciężyć, będą musieli postawić wszystko na jedną kartę. Ale to...

Czasami trzeba stać się kimś nadzwyczajnym…

Cécile i Tristan dokonali już niemożliwego, ale przed nimi jeszcze największe wyzwanie – pokonanie zła, które sami uwolnili. Szukając sposobu na ocalenie mieszkańców Wyspy i wyzwolenie trolli spod władzy tyrana, Cécile i Tristan muszą też walczyć z tymi, którzy pragną ich śmierci. Aby zwyciężyć, będą musieli postawić wszystko na jedną kartę. Ale to może nie wystarczyć. Oboje zaciągnęli długi, a koszt ich spłaty może się okazać wyższy, niż kiedykolwiek sobie wyobrażali.

W zapierającym dech w piersiach ostatnim tomie Trylogii Klątwy gra toczy się o najwyższą stawkę.

źródło opisu: https://www.galeriaksiazki.pl/

źródło okładki: https://www.galeriaksiazki.pl/

Blue-eyedPassionate | 2018-05-14
Przeczytana: 14 maja 2018

"Waleczna czarownica" to finałowy tom Trylogii Klątwy, która zabrała nas w niebezpieczny świat trolli, walk o władzę na Wyspie i nie tylko.

Klątwa została złamana, a wraz z tym wrogie trolle ruszyły na ludzki świat. Przed Cecile, Tristanem i przyjaciółmi prawdziwa wojna, w której muszą walczyć na kilka frontów, nie tylko między ludźmi i trollami, ale także trollami z swojego i nie z tego świata.
Cecile próbuje pomóc Tristanowi, jednak ilość tajemnic, intryg i pułapek jest na tyle duża, że bez przerwy pakuje się w kłopoty, narażając swoje życie i innych.
Między kłopotami małżeństwo stara się sprostać długom zaciągniętym u nieśmiertelnych elfich królów, aby zyskać przewagę w śmiercionośnej grze, płacąc przy tym wysokie ceny, na które nie są gotowi.
Tristan robi wszystko, aby pogodzić waleczne światy. Ludzi ratuje przed trollami, trolle próbuje przekonać do siebie, że nie jest ich wrogiem tylko ktoś inny oraz przygotuje się do wyrwania władzy z rąk ojca, przy czym jego młodszy...

mclena | 2017-05-08
Przeczytana: 08 maja 2017

"Jaki sens ma umieranie za tych, którzy już nie żyją? Ich to i tak nie obchodzi."

WOW... po prostu wow... brak mi słów.

Fenomenalne zakończenie. Nie wszystko poszło po mojej myśli, ale dzięki temu było tylko jeszcze bardziej interesująco. Czytałam z zapartym tchem, coraz bardziej chłonąc cała sobą ten przedziwny świat i jego możliwości i gdzieś w połowie tomu zaczęłam odczuwać niepokój jaki mi towarzysz tylko wtedy czytam takie książki, po których trudno przyjdzie mi się otrząsnąć. Tam mocno przywiązałam się do głównych bohaterów, że nie chciałam się z nimi w ogóle rozstawać, a kiedy fabuła zaczęła nabierać jeszcze bardziej na intensywności, myślałam, że serce pęknie mi z żalu. Do tego totalnie zaskakujące zakończenie wycisnęło ze mnie potok łez, a tęsknota za Cecile i Tristanem nie pozwala mi normalnie funkcjonować. Nienawidzę kaców książkowych a jednocześnie je uwielbiam, bo dzięki nim mój umysł i serce pokazują jak wiele można doświadczyć dzięki książkom. Nie pamiętam po...

Beata | 2018-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2018

Rewelacyjna powieść fantasy dla młodzieży. Trolle ruszyły podbijać świat, Roland rozwija krwawe igrzyska, ludzie są bez szans. Cecile, Tristan i ich przyjaciele stają do nierównej walki. Cały tom poświęcony jest magii i walce, zakończenie gorzkie i słodkie zarazem... Jak życie każdego z nas, pełne wyborów, wyrzeczeń i poświęcenia, ale też spełnienia i miłości. Doskonała trylogia fantasy, do przeczytania z ogromną przyjemnością i pasją.

rinos | 2018-02-02
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 28 stycznia 2018

Od razu oceniam całość, gdyż sięgając po "Trylogię Klątwy" nie da się jej odłożyć w czasie. Przeczytanie ok. 1500 stron zajęło mi 9 dni.

Ta seria jest idealnym oderwaniem od dnia codziennego i wspaniałym czasoumilaczem. Trylogia wciąga już od pierwszych stron. Z każdym rozdziałem fabuła nabiera tempa, pojawiają się coraz bardziej wymyślne intrygi, a strategia każdego z przeciwników budzi podziw.

Autorka świetnie poradziła sobie z każdym tomem. Często zdarza się, że druga część odstaje od pozostałych - na szczęście w tej serii wszystkie trzymają poziom.
Jeżeli macie ochotę na odrobinę doskonale napisanej fantastyki, to szczerze polecam "Trylogię Klątwy".

Karinaaa | 2018-10-14
Przeczytana: 12 października 2018

Nie pamiętam, kiedy się tak na książce upłakałam, naprawdę nie pamiętam. Autorka w całym cyklu przedstawiła nam życie trolli, ludzi i przede wszystkim życie Tristana i Cecile. Wolne chwile spędzałam na zapoznaniu się z tym fantastycznym światem. Żałuję, że to już koniec...
Zżyłam się z głównymi bohaterami i ciężko było mi się pogodzić z odejściem Tristana, tym, że nie poznał Alexa i nie był przez to śmiertelne życie z ukochaną Cecile. Jak nawet to piszę, to łezka się w oku kręci. Cudowna seria i wspaniała fabuła. Każda z części była przemyślana i dopracowana. Z największą przyjemnością wrócę za jakiś czas do serii Klątwy.

Atramentowa Przystań | 2017-09-08
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 07 września 2017

Z bólem serca muszę przyznać, że "Waleczna Czarownica" jest najsłabszą częścią trylogii. Nie jest to jakaś ogromna przepaść, bo jednak nadal zachwycam się nad warsztatem pani Jensen, aczkolwiek jakoś nie mogłam skupić się nad tą książką, autorka nie potrafiła przyciągnąć mojej uwagi na tyle, żebym pochłonęła ją równie szybko, jak jej poprzedniczki.

Przede wszystkim mam wrażenie, że w książce jest podane zbyt wiele niepotrzebnych informacji, które być może autorka chciała później wykorzystać, ale kolejne pomysły jej na to nie pozwoliły.

Ogólnie rzecz biorąc, akcja się dzieje i to dzieje się od samego początku, Danielle nadal mnie zaskakuje wszystkimi zwrotami akcji. Naprawdę nie wiem, jak ta kobieta to robi, a może to tylko ja jestem taka zapatrzona w jej twórczość, że nie dostrzegam jakiegoś już przeżutego i wyplutego milion razy schematu. No, ale pomijając akcję, mam wrażenie, że autorka momentami zmuszała się do napisania któregoś rozdziału. Jedne dosłownie zwalały z nóg, a...

mania_kch | 2017-02-05
Na półkach: Przeczytane, 2017

Klątwa przestaje działać. Trolle opuszczają swój świat i stanowią zagrożenie dla ludzi.
Tristan i Cécile robią wszystko, by winnych ukarać i zapewnić światu pokój a przy tym sami muszą wywiązać się z danych obietnic...

Ta część jest najciekawsza i najbardziej dynamiczna. Wszystkie karty zostają odkryte, jedne są bardzo przewidywalne zaś inne zaskakują. I oczywiście wisienką na torcie jest absolutnie rewelacyjne zakończenie. Piękne.
Polecam 😊

Cirya | 2018-02-19
Przeczytana: 15 lutego 2018

muszę przyznać ze autorka ma ogromną wyobraźnie, zręcznie i ciekawie opisała przygody Cecile i Tristana, ciągle się coś działo, co przykuwało uwagę, choć końcówka taka trochę w pigułce i niekoniecznie mi się podobała...
ogólnie zaś miło spędziłam czas przy tej trylogii i cieszę się, ze na nią trafiłam
fajne :)

książek: 1971
Harii | 2017-05-10
Przeczytana: 10 maja 2017

Zdecydowanie najlepsza z serii, po brzegi wypełniona akcją, a zakończenie wycisnęło ze mnie cały zapas łez.
"Trylogia Klątwy" jest godna polecenia, a cały cykl oceniam na 7,5/10.

Niko | 2018-08-02
Przeczytana: 10 lipca 2018

Ukryta łowczyni pozostawiła czytelnika w sporej niepewności i zapowiedzi wielkiej bitwy. W Walecznej czarownicy wszystkie karty zostają odkryte, a wojna staje się rzeczywistością. Autorka zabiera czytelnika na ostatnie spotkanie z trollami, które może zostać przypłacone zarwaną nocą.

Cecile i Tristan muszą zmierzyć się ze złem, do którego uwalniania sami doprowadzili. Szukają sposobu na ocalenie mieszkańców Wyspy oraz wyzwolenie trolli spod władzy tyrana. Sytuacji nie ułatwi fakt, że muszą rozpocząć walkę na wielu frontach nie wiedząc, kto tak na prawdę jest wrogiem, a kto sprzymierzeńcem. Jakie rozwiązanie uda im się znaleźć, aby wygrać starcie zwykłych ludzi z istotami władającymi magią?

Waleczna czarownica jest trzecim i zarazem ostatnim tomem trylogii klątwy. Zdecydowanie najbardziej mrocznym, krwistym i przepełnionym, pędzącą na złamanie karku, akcją. Wydarzenia skupione są całkowicie na toczącej się wojnie, która będzie niosła za sobą nieuniknione ofiary. Autora postarała...