Waleczna Czarownica

Tłumaczenie: Anna Studniarek
Cykl: Trylogia Klątwy (tom 3)
Wydawnictwo: Galeria Książki
Warrior Witch
Wiła

Czasami trzeba stać się kimś nadzwyczajnym… Cécile i Tristan dokonali już niemożliwego, ale przed nimi jeszcze największe wyzwanie – pokonanie zła, które sami uwolnili. Szukając sposobu na ocalenie mieszkańców Wyspy i wyzwolenie trolli spod władzy tyrana, Cécile i Tristan muszą też walczyć z tymi, którzy pragną ich śmierci. Aby zwyciężyć, będą musieli postawić wszystko na jedną kartę. Ale to...

Czasami trzeba stać się kimś nadzwyczajnym…

Cécile i Tristan dokonali już niemożliwego, ale przed nimi jeszcze największe wyzwanie – pokonanie zła, które sami uwolnili. Szukając sposobu na ocalenie mieszkańców Wyspy i wyzwolenie trolli spod władzy tyrana, Cécile i Tristan muszą też walczyć z tymi, którzy pragną ich śmierci. Aby zwyciężyć, będą musieli postawić wszystko na jedną kartę. Ale to może nie wystarczyć. Oboje zaciągnęli długi, a koszt ich spłaty może się okazać wyższy, niż kiedykolwiek sobie wyobrażali.

W zapierającym dech w piersiach ostatnim tomie Trylogii Klątwy gra toczy się o najwyższą stawkę.

źródło opisu: https://www.galeriaksiazki.pl/

źródło okładki: https://www.galeriaksiazki.pl/

mclena | 2017-05-08
Przeczytana: 08 maja 2017

"Jaki sens ma umieranie za tych, którzy już nie żyją? Ich to i tak nie obchodzi."

WOW... po prostu wow... brak mi słów.

Fenomenalne zakończenie. Nie wszystko poszło po mojej myśli, ale dzięki temu było tylko jeszcze bardziej interesująco. Czytałam z zapartym tchem, coraz bardziej chłonąc cała sobą ten przedziwny świat i jego możliwości i gdzieś w połowie tomu zaczęłam odczuwać niepokój jaki mi towarzysz tylko wtedy czytam takie książki, po których trudno przyjdzie mi się otrząsnąć. Tam mocno przywiązałam się do głównych bohaterów, że nie chciałam się z nimi w ogóle rozstawać, a kiedy fabuła zaczęła nabierać jeszcze bardziej na intensywności, myślałam, że serce pęknie mi z żalu. Do tego totalnie zaskakujące zakończenie wycisnęło ze mnie potok łez, a tęsknota za Cecile i Tristanem nie pozwala mi normalnie funkcjonować. Nienawidzę kaców książkowych a jednocześnie je uwielbiam, bo dzięki nim mój umysł i serce pokazują jak wiele można doświadczyć dzięki książkom. Nie pamiętam po...

mania_kch | 2017-02-05
Na półkach: Przeczytane, 2017

Klątwa przestaje działać. Trolle opuszczają swój świat i stanowią zagrożenie dla ludzi.
Tristan i Cécile robią wszystko, by winnych ukarać i zapewnić światu pokój a przy tym sami muszą wywiązać się z danych obietnic...

Ta część jest najciekawsza i najbardziej dynamiczna. Wszystkie karty zostają odkryte, jedne są bardzo przewidywalne zaś inne zaskakują. I oczywiście wisienką na torcie jest absolutnie rewelacyjne zakończenie. Piękne.
Polecam 😊

Harii | 2017-05-10
Przeczytana: 10 maja 2017

Zdecydowanie najlepsza z serii, po brzegi wypełniona akcją, a zakończenie wycisnęło ze mnie cały zapas łez.
"Trylogia Klątwy" jest godna polecenia, a cały cykl oceniam na 7,5/10.

książek: 2093
Shetani | 2017-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2017

Waleczna czarownica to ostatni tom Trylogii Klątwy autorstwa Danielle L. Jensen. Niestety… albo i stety. Bowiem czasami stawiając zbyt wiele przecinków w miejscu, w którym powinna pojawić się już dawno kropka, możemy coś bardziej popsuć niż naprawić. Dlatego wydaje mi się, że w przypadku historii Cecile i Tristana te trzy części były wystarczające. Autorka pięknie rozegrała wszystko w czasie, zafascynowała mnie i wielu innych czytelników swoją wizją, wprowadziła do niesamowitego świata Trollus, a na koniec… rozerwała moje serce. Zapewne nie tylko moje.
Cecile i Tristan dokonali w końcu tego, na co inni utracili nadzieję już dawno temu. Zdjęli z Trollus pradawną klątwę, choć zdawali sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje to ze sobą niesie. Jednak chyba nikt się nie spodziewał, że będą one aż takie. Teraz będą musieli ryzykować wszystko, życie swoje i swoich najbliższych, aby wyzwolić mieszkańców Wyspy i trolli spod władzy bezwzględnego tyrana. Poleje się krew, okrutna magia...

Beata | 2017-03-05
Przeczytana: 05 marca 2017

Trzeci tom Klątwy dość nie równy, były momenty zagmatwane , że trudno było się połapać o co komu chodzi.Najlepiej czytać zaraz po ukończeniu tomu drugiego bo przyznam , że ciężko było mi się wbić w fabułę i załapać kto kim dla kogo jest.
Bez wątpienia dużo się dzieje,Cecile i Tristan starają się dokończyć swą misję , ocalić mieszkańców Wyspy , uwolnić trole związane przysięgą z tyranem i pokonać tych , którzy pragną ich śmierci.Postacie są dobrze wykreowane,każdy ma jakieś tajemnice,niektórzy ukryte umiejętności, niecne zamiary.Tristan i Cecile wciąż tworzą zgrany duet, walczą ze złem , ratują kogo mogą , składają obietnice i to co mnie najbardziej zaskoczyło to zakończenie tej trylogii.Szczerze się nie spodziewałam ale gdyby nie ono ten trzeci tom nie oceniłabym tak wysoko.
Uważam , że druga część jest mimo wszystko najlepsza , trzecia nieco chaotyczna ale całość godna polecenia.

Anna-mojeksiążki | 2017-04-10

Waleczna Czarownica to trzeci tom Trylogii Klątwy. To kontynuacja Porwanej pieśniarki i Ukryta Łowczyni, które czytałam jakiś czas temu. Bardzo byłam ciekawa, jaki będzie miała finał historia Cecile i Tristana.

Cecile to ludzka dziewczyna o przepięknym głosie, która pewnego dnia została uprowadzona do Trollus, miejsca zamieszkiwanego przez trolle. Z czasem je poznała i pokochała księcia Tristana, z którym została związana. Związanie to związek małżeński, ale dodatkowo dzięki powiązaniu magii oboje wyczuwają się wzajemnie i odczuwają swoje nastroje. Są dla siebie jak otwarte karty księgi.
Nie zawsze st to pozytywne uczucie, sprawia, że nawzajem stają się swoim słabym punktem i celem dla wroga. A ostatnimi czasu wrogów im nie brakuje. ..

Cecile zabiła Anushkę, czarownicę, która posiadła ciało jej matki, i tym samym uwolniła trolle z zamkniętego miasta. Oboje z Tristanem musieli uciekać, aby ocalić ludzi i Trianon przed trollami. Ściga ich nie tylko Roland, ale również Królowa Zimy...

Olix | 2017-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2017

Niesamowite zakończenie trylogii!
"Waleczna czarownica" z tych wszystkich trzech części najbardziej mi się spodobała. Akcja jest bardzo dynamiczna, ciągle coś się działo, postacie, które pokochałam w poprzednich tomach jeszcze bardziej mnie do siebie przekonały, a niektórzy nielubiani przeze mnie bohaterowie niejednokrotnie pozytywnie mnie zaskoczyli.
Danielle L. Jensen stworzyła cudowną opowieść, oryginalną, z wieloma ciekawymi zwrotami akcji. Jak to bywa w ostatnich częściach jakiegoś cyklu, także i tutaj, w finałowym tomie ginie najwięcej ludzi. Już nawet nie chcę wspominać, że niektóre z tych śmierci złamało mi serce... Na samą myśl o tym chce mi się płakać.
Jednak największy wpływ na moje emocje i odbiór całości lektury wzbudziło zakończenie całej historii. O ludzie, ileż ja łez wylałam czytając ostatnie rozdziały książki. Spotkałam się z wieloma opiniami o zakończeniu "Walecznej czarownicy", że wzrusza na maksa, że czytelnik odkładając książkę ma twarz mokrą od łez - ale nie...

LookBook | 2017-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2017

"W miłości, która pochłaniała mnie przez większość życia. Miłości, którą, jak się obawiałam, zawsze będzie plamić poczucie straty. Echo pieśni. Ale teraz, wbrew wszelkim nadziejom, ta miłość była czysta i nowa jak w tych pierwszych dniach, gdy się w sobie zakochaliśmy."

Cała trylogia bardzo mi się podobała. Wartka akcja i bohaterowie, których dało się polubić sprawiały, że czytało się lekko i przyjemnie. Polecam.

Book Emperor | 2017-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2017

Wiecie, że uchodzę za emocjonalną amebę, prawda? Wiecie. Szczególnie jeśli czytaliście mojego bloga od momentu notki mówiącej o książce Jennifer Niven Wszystkie jasne miejsca. I szczerze mówiąc od momentu złamania mojego zielonego serduszka, mało która książka aż tak mnie poruszyła. Co do samej kontynuacji, a zarazem zakończenia trylogii Klątwy od Jensen, uprzedzano mnie, że książka może wywoływać wielkie emocje, łamać serduszko i sprawiać, że życie straci sens na dłużej niż kilka godzin. O emocje byłam spokojna, mam nerwicę. Moje serduszko i tak było długo zamarznięte, więc mało co je rusza, a życie i tak nie ma sensu, więc jedziemy z tematem.

Po wydarzeniach w Ukrytej łowczyni, przyszedł czas na kolejne trudne wyzwanie, które los postawił przed Tristanem i Cecile. Książę i jego żona muszą stawić czoła złu, które samu uwolnili i pokonać tyrana, który nadal sprawuje władzę nad Trollus. Jednocześnie przyjdzie im spłacić długi, które zaciągnęli by walczyć o wolność i spokój dla...

Alissia | 2017-03-05
Przeczytana: 23 stycznia 2017

Czasami czytanie książki sprawia tak ogromną przyjemność, że wcale nie chcemy jej kończyć, tylko jak najdłużej delektować się każdą stroną, każdym pojedynczym słowem.
Właśnie tak czułam się, czytając ‘Waleczną Czarownicę’. Książka rozpoczyna się dokładnie
w miejscu, gdzie skończyła się poprzednia. Już od pierwszych stron autorka na nowo wciąga czytelnika do świata Cécile i Tristana, nie pozwalając się oderwać choćby na chwilę.
Na dodatek te piękne okładki…
Mamy tu zdecydowanie dużo akcji i dodatkowo trochę więcej polityki, ale osobiście uważam to za ogromny plus, patrząc na to, co się dzieje. Pozwala to na dużo głębsze wniknięcie do całej historii. Autorka wykazała się ogromną pomysłowością dodając masę nowych wątków i intryg, które tworzyły perfekcyjną całość. Nawet kilka razy mnie zaskoczyła.
Jestem zauroczona poprzednimi częściami, ale ta chyba najbardziej mnie wciągnęła, mimo iż uważam, że każda jest tak samo dobra i nie potrafię wybrać tej najlepszej.
Nie jestem nawet w...