Waleczna czarownica

Cykl: Klątwa (tom 3)
Wydawnictwo: Galeria Książki
Warrior Witch
Wiła

Czasami trzeba stać się kimś nadzwyczajnym… Cécile i Tristan dokonali już niemożliwego, ale przed nimi jeszcze największe wyzwanie – pokonanie zła, które sami uwolnili. Szukając sposobu na ocalenie mieszkańców Wyspy i wyzwolenie trolli spod władzy tyrana, Cécile i Tristan muszą też walczyć z tymi, którzy pragną ich śmierci. Aby zwyciężyć, będą musieli postawić wszystko na jedną kartę. Ale to...

Czasami trzeba stać się kimś nadzwyczajnym…

Cécile i Tristan dokonali już niemożliwego, ale przed nimi jeszcze największe wyzwanie – pokonanie zła, które sami uwolnili. Szukając sposobu na ocalenie mieszkańców Wyspy i wyzwolenie trolli spod władzy tyrana, Cécile i Tristan muszą też walczyć z tymi, którzy pragną ich śmierci. Aby zwyciężyć, będą musieli postawić wszystko na jedną kartę. Ale to może nie wystarczyć. Oboje zaciągnęli długi, a koszt ich spłaty może się okazać wyższy, niż kiedykolwiek sobie wyobrażali.

W zapierającym dech w piersiach ostatnim tomie Trylogii Klątwy gra toczy się o najwyższą stawkę.

źródło opisu: http://bookgeek.pl/2016/11/05/zapowiedz-waleczna-c...(?)

źródło okładki: http://bookgeek.pl/2016/11/05/zapowiedz-waleczna-c...»

mania_kch | 2017-02-05
Na półkach: 2017, Przeczytane

Klątwa przestaje działać. Trolle opuszczają swój świat i stanowią zagrożenie dla ludzi.
Tristan i Cécile robią wszystko, by winnych ukarać i zapewnić światu pokój a przy tym sami muszą wywiązać się z danych obietnic...

Ta część jest najciekawsza i najbardziej dynamiczna. Wszystkie karty zostają odkryte, jedne są bardzo przewidywalne zaś inne zaskakują. I oczywiście wisienką na torcie jest absolutnie rewelacyjne zakończenie. Piękne.
Polecam 😊

książek: 2056
Shetani | 2017-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2017

Waleczna czarownica to ostatni tom Trylogii Klątwy autorstwa Danielle L. Jensen. Niestety… albo i stety. Bowiem czasami stawiając zbyt wiele przecinków w miejscu, w którym powinna pojawić się już dawno kropka, możemy coś bardziej popsuć niż naprawić. Dlatego wydaje mi się, że w przypadku historii Cecile i Tristana te trzy części były wystarczające. Autorka pięknie rozegrała wszystko w czasie, zafascynowała mnie i wielu innych czytelników swoją wizją, wprowadziła do niesamowitego świata Trollus, a na koniec… rozerwała moje serce. Zapewne nie tylko moje.
Cecile i Tristan dokonali w końcu tego, na co inni utracili nadzieję już dawno temu. Zdjęli z Trollus pradawną klątwę, choć zdawali sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje to ze sobą niesie. Jednak chyba nikt się nie spodziewał, że będą one aż takie. Teraz będą musieli ryzykować wszystko, życie swoje i swoich najbliższych, aby wyzwolić mieszkańców Wyspy i trolli spod władzy bezwzględnego tyrana. Poleje się krew, okrutna magia...

Beata | 2017-03-05
Przeczytana: 05 marca 2017

Trzeci tom Klątwy dość nie równy, były momenty zagmatwane , że trudno było się połapać o co komu chodzi.Najlepiej czytać zaraz po ukończeniu tomu drugiego bo przyznam , że ciężko było mi się wbić w fabułę i załapać kto kim dla kogo jest.
Bez wątpienia dużo się dzieje,Cecile i Tristan starają się dokończyć swą misję , ocalić mieszkańców Wyspy , uwolnić trole związane przysięgą z tyranem i pokonać tych , którzy pragną ich śmierci.Postacie są dobrze wykreowane,każdy ma jakieś tajemnice,niektórzy ukryte umiejętności, niecne zamiary.Tristan i Cecile wciąż tworzą zgrany duet, walczą ze złem , ratują kogo mogą , składają obietnice i to co mnie najbardziej zaskoczyło to zakończenie tej trylogii.Szczerze się nie spodziewałam ale gdyby nie ono ten trzeci tom nie oceniłabym tak wysoko.
Uważam , że druga część jest mimo wszystko najlepsza , trzecia nieco chaotyczna ale całość godna polecenia.

LookBook | 2017-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2017

"W miłości, która pochłaniała mnie przez większość życia. Miłości, którą, jak się obawiałam, zawsze będzie plamić poczucie straty. Echo pieśni. Ale teraz, wbrew wszelkim nadziejom, ta miłość była czysta i nowa jak w tych pierwszych dniach, gdy się w sobie zakochaliśmy."

Cała trylogia bardzo mi się podobała. Wartka akcja i bohaterowie, których dało się polubić sprawiały, że czytało się lekko i przyjemnie. Polecam.

Przeczytana: 06 lutego 2017

Wiecie, że uchodzę za emocjonalną amebę, prawda? Wiecie. Szczególnie jeśli czytaliście mojego bloga od momentu notki mówiącej o książce Jennifer Niven Wszystkie jasne miejsca. I szczerze mówiąc od momentu złamania mojego zielonego serduszka, mało która książka aż tak mnie poruszyła. Co do samej kontynuacji, a zarazem zakończenia trylogii Klątwy od Jensen, uprzedzano mnie, że książka może wywoływać wielkie emocje, łamać serduszko i sprawiać, że życie straci sens na dłużej niż kilka godzin. O emocje byłam spokojna, mam nerwicę. Moje serduszko i tak było długo zamarznięte, więc mało co je rusza, a życie i tak nie ma sensu, więc jedziemy z tematem.

Po wydarzeniach w Ukrytej łowczyni, przyszedł czas na kolejne trudne wyzwanie, które los postawił przed Tristanem i Cecile. Książę i jego żona muszą stawić czoła złu, które samu uwolnili i pokonać tyrana, który nadal sprawuje władzę nad Trollus. Jednocześnie przyjdzie im spłacić długi, które zaciągnęli by walczyć o wolność i spokój dla...

Pati | 2017-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2017

Wojna się skończyła, wygrali i żyli długo i szczęśliwie... takiego końca się spodziewałam mówiąc szczerze. Nie takiego jaki otrzymałam. Przyznam że popłakałam się gdy skończyłam książkę. 'To nie tak miało być' powtarzałam sobie. Książka mnie zszokowała i zaskoczyła totalnie swoim zakończeniem. Jednak mimo to jestem zachwycona i oczarowana. Tego nie da się opisać :) to trzeba samemu przeczytać.

Alissia | 2017-03-05
Przeczytana: 23 stycznia 2017

Czasami czytanie książki sprawia tak ogromną przyjemność, że wcale nie chcemy jej kończyć, tylko jak najdłużej delektować się każdą stroną, każdym pojedynczym słowem.
Właśnie tak czułam się, czytając ‘Waleczną Czarownicę’. Książka rozpoczyna się dokładnie
w miejscu, gdzie skończyła się poprzednia. Już od pierwszych stron autorka na nowo wciąga czytelnika do świata Cécile i Tristana, nie pozwalając się oderwać choćby na chwilę.
Na dodatek te piękne okładki…
Mamy tu zdecydowanie dużo akcji i dodatkowo trochę więcej polityki, ale osobiście uważam to za ogromny plus, patrząc na to, co się dzieje. Pozwala to na dużo głębsze wniknięcie do całej historii. Autorka wykazała się ogromną pomysłowością dodając masę nowych wątków i intryg, które tworzyły perfekcyjną całość. Nawet kilka razy mnie zaskoczyła.
Jestem zauroczona poprzednimi częściami, ale ta chyba najbardziej mnie wciągnęła, mimo iż uważam, że każda jest tak samo dobra i nie potrafię wybrać tej najlepszej.
Nie jestem nawet w...

Kiedy czytałam pierwszy tom trylogii, byłam nim zauroczona. Drugi mnie w sobie rozkochał, a trzeci zadecydował o tym, że trylogia Klątwy stała się jedną z moich ulubionych. Ale takich naprawdę ulubionych. Są tu nie tylko bohaterowie, za których trzymałam kciuki, a nawet drżałam o ich los, którzy przechodzili wielkie przemiany na oczach czytelników. Tu jest magia. I to nie tylko magia właściwa dla fantastyki, magia trolli, czarownic i elfów. To magia opowieści, ten rodzaj snucia historii, który zagnieżdża się w głębi serca. No i mitologia irlandzka, moja ukochana, tak widoczna w tej historii. Coś cudownego.
A zakończenie... to coś czego nie zapomnicie.
Myślę, że tym, którzy znają pozostałe tomy, nie muszę polecać Walecznej czarownicy. Wiedzą, że jest tego warta. A tym, którzy nie czytali jeszcze Porwanej pieśniarki, radzę pędzić do księgarni i zaopatrzyć się we wszystkie tomy.

SharNightWisp | 2016-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2016

Rewelacyjne zakończenie oryginalnej serii.

Jeśli komuś nie podobała się początkowo wolna akcja w tomie drugim, tutaj po prostu nie będzie miał czasu na narzekanie ;) Dzieje się bardzo wiele, a sytuacja zmienia się ze strony na stronę. Faktycznie każdy coś knuje, i nie raz bohaterowie popełniają błędy, sprawy nie idą zgodnie z planem a wszelkie strategie zdają się być bezużyteczne.

Mocną stroną tej książki, jak i całości są bohaterowie - rezolutni, rozsądni i bardzo ludzcy. I odnosi się to tak do Cecile i Tristana, jak i całej reszty postaci. Podobało mi się też, że Cecile i Tristan nie poświęcają się w całości uczuciu, ale wciąż chcą spełniać swoje marzenia sprzed związku.

Autorce udało się mnie kilka razy zaskoczyć - najbardziej zakończeniem, które chociaż słodko-gorzkie zdecydowanie podniosło wartość serii w moich oczach, i wycisnęło ze mnie strumienie łez.

Amarisa | 2017-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2017

Słów kilka na temat w/w książki znajdziecie na moim blogu, na który to was serdecznie zapraszam ^_^