Diabolika

Cykl: Diabolika (tom 1)
Wydawnictwo: Moondrive
The Diabolic
karollllllla

Diaboliki nie znają litości. Diaboliki są silne. Ich przeznaczeniem jest zabijać w obronie człowieka, dla którego zostały wyhodowane. Nic więcej się nie liczy. Wyglądamy jak ludzie. Jesteśmy agresywni, zdolni do bezgranicznego okrucieństwa i absolutnej lojalności. Właśnie dlatego jesteśmy strażnikami zamożnych rodzin. Służę córce senatora, Sydonii, którą traktuję jak siostrę. Zrobiłabym dla...

Diaboliki nie znają litości.
Diaboliki są silne.
Nic więcej się nie liczy.

Służę córce senatora, Sydonii, którą traktuję jak siostrę. Zrobiłabym dla niej wszystko. Teraz, aby ją ochronić, muszę udawać, że nią jestem, zachowując w tajemnicy moje zdolności. Wśród bezwzględnych polityków walczących o władzę w imperium odkryłam w sobie cechę, której zawsze mi odmawiano – człowieczeństwo.

Mam na imię Nemezis i jestem diaboliką. Czy mogę zostać iskrą, która rozbłyśnie w mroku imperium?

źródło opisu: Moondrive, 2017

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Fragment książki

Nie czujesz, nie myślisz samodzielnie, jesteś wytresowana, masz jeden cel - bronić swego właściciela za wszelką cenę. Nawet gdy trzeba zabić lub samemu umrzeć, nic nie jest ważniejsze od jego życia...

Nemezis nie jest zwykłym człowiekiem, została sztucznie stworzona i zmodyfikowana tak, by pasować do swojej właścicielki. Jest diaboliką, a one nie rozróżniają uczuć, zabijają z zimną krwią, bez poczucia winy. Jedynie ich właściciele mogą czuć się bezpieczni, bo zadaniem diabolików jest ich chronienie. Przez to, jakie są niebezpieczne Cesarz rozkazuje zlikwidować je wszystkie, ale Sydonia ratuje swoją diabolikę, bo uważa, że ona też może odczuwać emocje i mieć własne zdanie. Jakiś czas później Sydonia przez działania swojego ojca zostaje wezwana na cesarski dwór, gdzie będzie grozić jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Tylko Nemezis może ją uratować. Czy to się uda?

elenkaa | 2017-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2017

Recenzja znajduje się również na moim blogu: http://pasion-libros.blogspot.com/2017/01/207-diabolika-s-j-kincaid-recenzja.html

Fantastyka dla młodzieży to jeden z moich ulubionych gatunków, choć czasem irytujący przez zbyt wyeksponowany wątek miłosny. Opis "Diaboliki" jednak nie zapowiadał takiego wątku, więc bardzo mnie zainteresował futurystyczną wizją ludzkości.

Nemezis jest diaboliką, czyli stworzeniem z wyglądu przypominającym człowieka, jednak w rzeczywistości jest to specjalnie zaprogramowana istota, mająca służyć jednej osobie i niezależnie od wszystkiego - bronić ją, nawet za cenę własnego życia. Nemezis trafia do rodziny Impirian i zostaje osobistą diaboliką córki państwa - Sydonii. Po kilku latach służby nastają ciężkie czasy dla diabolik, które powoli wymykają się spod kontroli. Okazuje się, że czasem, aby bronić swojej podopiecznej, mordują całe rodziny, myśląc, że stwarzają one zagrożenie dla ich ukochanego człowieka. Cesarz postanawia doprowadzić do śmierci...

mania_kch | 2017-02-25
Na półkach: 2017, Przeczytane

Diabolika czyli maszyna do zabijania, uczona posłuszeństwa i bezgranicznego oddania swojemu właścicielowi. Co się stanie, kiedy Diabolika okaże się czymś-kimś więcej jak narzędziem w rękach ludzi ?

Ciekawa fabuła, wiele intryg i tajemnic na tle kosmicznego świata niesamowicie wciągają.
Nie ma miejsca na nudę nie pozwalają na to liczne zwroty akcji. Wątek miłosny, który ma tutaj miejsce jest subtelnie wyreżyserowany, nie gra w tej historii pierwszych skrzypiec. Rewelacyjna kreacja bohaterów, Nemezis i Tyrusa, nadała tylko wyjątkowego smaku tej historii.

Diablika to kawał bardzo dobrego science fiction, szczerze polecam, warto.

WielkiBuk | 2017-02-11
Przeczytana: luty 2017

Na „Diabolikę” trzeba uważać, bo wciąga diabelnie, tak jak wciągają intrygująco napisane powieści science fiction. Nie brakuje tutaj wątków tradycyjnie młodzieżowych, ale daleko tej powieści do baśniowych opowieści o jednoznacznych treściach, z równie jednoznacznym przesłaniem. Tutaj dobro potrafi się maskować, a zło szczerzyć kły w całej swojej okazałości. S.J. Kincaid, podobnie jak dawniej Suzanne Collins, ukryła w swojej opowieści wartości o wiele prawdziwsze, prawdy o wiele głębsze, niż księżniczkowe problemy związane z kolorem sukienki, czy odwiecznym pytaniem „czy on mnie kocha, a jak nie kocha, to co zrobić, żeby pokochał?”. Od pierwszych stron bywa makabrycznie, bezlitośnie, tak, jak tylko może być, gdy do głosu dochodzi ludzka abominacja.

Taki zwrot w literaturze młodzieżowej cieszy niezmiernie. „Diabolika” to pieczołowicie obmyślana literacka konstrukcja, brutalna powieść science fiction dla młodych czytelników z nutą young adult, która nie ucieka przed swoim...

aleksnadra | 2017-02-25

„Diabolika” to intrygująca powieść, która bez ogródek uświadamia nam do czego może doprowadzić nasza ignorancja i egoizm. Mimo iż jest to powieść fantasy, to swój początek ma w rzeczywistości, która jest naszym udziałem, która dzieje się tu i teraz. Czy jesteś pewny, że opisana przyszłość, nie stanie się Twoim przeznaczeniem?

więcej na: http://aleksandrowemysli.blogspot.com/2017/02/diabolika-sj-kincaid.html

Nie widziałam wcześniej opisu bohaterki tej książki, porównującego ją do Katniss z "Igrzysk śmierci". I całe szczęście, ponieważ już raz takie odniesienie zniechęciło mnie do sięgnięcia po książkę i bardzo opóźniło poznanie wspaniałej historii.

Nemezis, tytułowa diabolika, to postać niezwykle barwna i ciekawa. I to pomimo tego, że została wyhodowana - jak zwierzę i tak jak ono początkowe lata swojego istnienia spędziła w kojcu, po prostu tresowana do odpowiedniej funkcji, ograniczającej się do strzeżenia osoby, której została przypisana. Właściwie - dla której została kupiona. Na początku wydaje nam się, że zachowuje się i działa jak zaprogramowana odpowiednio maszyna, która nie widzi niczego poza wyznaczonym zadaniem. Jednak z czasem się to zmienia.
Próbując odnaleźć się w nowej dla niej sytuacji, kiedy każdy praktycznie krok oznacza dla niej konieczność podejmowania własnych decyzji, Nemezis przechodzi niezwykłą przemianę, której każdy najmniejszy etap możemy poznać dzięki...

Tatiana | 2017-02-09
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 09 lutego 2017

Chciałam przeczytać tę książkę już od bardzo dawna, więc kiedy dowiedziałam się, że wkrótce wyjdzie u nas, moje szczęście sięgnęło zenitu. Miałam dość wysokie oczekiwania wobec niej i zostały spełnione.
Myślałam, że poznałam już wszystkie wątki w powieściach młodzieżowych i nic już mnie nie zaskoczy, a jednak się myliłam. ,,Diabolika" bije wszystkie książki na głowę.

Całą historię obserwujemy z perspektywy Diaboliki (Nemezis), która ma jeden cel - zabijać i chronić. Ciężko jest mi przytoczyć jakieś konkretne cechy do niej, ponieważ nie jest człowiekiem, a jedyne co najchętniej robi, to zabija. Dopiero z czasem zaczynamy odkrywać w niej rodzące się cechy ludzkie.
Wykreowani bohaterowie są bardzo barwi, różnorodni i bardzo dobrze rozbudowani psychologicznie. Nawet te złe postacie są świetnie skonstruowani i dodają książce charakteru.

Akcja powieści rozgrywa się w przestrzeni kosmicznej, czego bardzo nie lubię. Nie podobają mi się ani książki ani filmy, których akcja dzieje się w...

Sherry | 2017-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2017

JEDYNY POWÓD, BY ŻYĆ

Diaboliki - maszyny do zabijania. Potwory bez uczuć. Własności tych, którzy dokonali zakupu. Zrobią wszystko, by chronić swojego pana. Nawet jeśli będzie to oznaczało podróż do oka cyklonu i gniazda żmij w jednym - na dwór cesarza.

Nemezis jest diaboliką - okrutną, bezwzględną, lojalną i oddaną swojej pani - Sydonii. By ochronić właścicielkę, przyjdzie jej udawać samą córkę senatora. Znalazłszy się pod ostrzałem uważnych spojrzeń cesarza i jego rodziny, będzie musiała szybko wymyślić sposób by przeżyć i nie zdradzić się kłamstwem. To właśnie tam, wśród manipulatorskiej, zdradzieckiej elity imperium, może się okazać że to prawda - może w Nemezis jest iskra. Może diaboliki mimo wszystko mają w sobie jakąś część człowieczeństwa. Może potrafią czuć. Jak niebezpieczne okaże się do odkrycie i do czego doprowadzi? Tam gdzie spotykają się potęgi galaktyki, a wielu tylko czeka na okazję, by cię wykończyć, najmniejszy błąd może kosztować życie. Jak wiele zamieszania...

Anna-mojeksiążki | 2017-02-23

Diaboliki to specyficzne stworzenia i choć wyglądają jak ludzie, są silne i bezlitosne. Zakodowano w nich mordercze skłonności, mają zabijać i chronić człowieka, z którym zostają połączone. Człowiek staje się dla nich najważniejszy, nic więcej się nie liczy…. Są absolutnie oddane i lojalne, stają się strażnikiem swoich panów, bez względu na wszystko.

Nemezis jest diaboliką, która została wybrana i przystosowana do służby Sidonii, córce gubernatora Impirian. Diabolika uwielbia swoją panią, która jest jej przyjaciółką, a Donia kocha swą dibolikę jak siostrę. Są nierozłączne, łączy je specyficzna więź. Sidonia nie wyobraża sobie życia bez Nemezis, a dla Nemezis córka gubernatora jest centrum wszechświata i nie ma nic ważniejszego. Można rzec sielanka… Niestety, ojciec Sidonii nie przyporządkowuje się rozkazom cesarza, ma swoje zdanie i punkt widzenia, co jest źle postrzegane przez władcę. Kiedy przychodzi rozkaz pozbycia się diabolikę, nie podporządkowuje się i musi fortelem dowieść,...

ZaczytanaMajka | 2017-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2017

Skomentuj na: http://majkabloguje.blogspot.com/2017/02/jestem-twoim-narzedziem-twoja-bronia.html

Motyle to delikatne stworzenia, mające przepiękne barwne skrzydła. Diaboliki są do nich łudząco podobne, ale ich jedynym celem w życiu jest chronić swojego pana, za wszelką cenę. Diaboliki nie czują, nie wiedzą co to współczucie, radość, szczęście, miłość. Są zaprogramowane w jednym celu: by zabijać. Przerażająca wizja życia, prawda?

Książka autorstwa S.J. Kincaid, była tą powieścią, która wzbudzała moje zainteresowanie od samego patrzenia na tę piękną okładkę. Piękną, a zarazem niebezpieczną. Na całe szczęście ocenienie książki po okładce mnie nie zawiodło. Od samego początku książka potrafi zaskoczyć i maksymalnie zaskoczyć swojego czytelnika. Muszę przyznać, że podobne emocje towarzyszyły mi po raz pierwszy, kiedy sięgnęłam po „Czerwoną królową” autorstwa dobrze nam znanej pani Aveyard.

Diabolika Nemezis, została wybrana na strażniczkę Sidonii, córki państwa von Impirian....

Patronaty tygodnia

W tym tygodniu mamy urozmaicony wybór książek. Wśród nowości wydawniczych pod patronatem lubimyczytać.pl znajdziecie m.in. thriller psychologiczny (po części będący dramatem sądowym), kryminały ze złudzeniami i przemilczeniami w tle, literaturę faktu, dwie spokojne powieści składające się na jeden kameralny tom, powieść młodzieżową i książkę dla dzieci o bibliotekarzach. Sprawdźcie ich tytuły!