Diabolika

Wydawnictwo: Otwarte
The Diabolic
Science Fiction
karollllllla

Diaboliki nie znają litości. Diaboliki są silne. Ich przeznaczeniem jest zabijać w obronie człowieka, dla którego zostały wyhodowane. Nic więcej się nie liczy. Wyglądamy jak ludzie. Jesteśmy agresywni, zdolni do bezgranicznego okrucieństwa i absolutnej lojalności. Właśnie dlatego jesteśmy strażnikami zamożnych rodzin. Służę córce senatora, Sydonii, którą traktuję jak siostrę. Zrobiłabym dla...

Diaboliki nie znają litości.
Diaboliki są silne.
Nic więcej się nie liczy.

Służę córce senatora, Sydonii, którą traktuję jak siostrę. Zrobiłabym dla niej wszystko. Teraz, aby ją ochronić, muszę udawać, że nią jestem, zachowując w tajemnicy moje zdolności. Wśród bezwzględnych polityków walczących o władzę w imperium odkryłam w sobie cechę, której zawsze mi odmawiano – człowieczeństwo.

Mam na imię Nemezis i jestem diaboliką. Czy mogę zostać iskrą, która rozbłyśnie w mroku imperium?

źródło opisu: Moondrive, 2017

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Fragment książki

książek: 1957

"Może tylko skorpion jest w stanie uratować skorpiona."

Och, co to były za emocje! I to w dodatku zupełnie nieoczekiwane... Od jakiegoś czasu czytam trochę bardziej "przyziemne" książki, a tu mamy kosmos i jakiegoś dziwnego stwora;). Jednak coś mnie tknęło, by dać szansę tej oryginalnej opowieści. I okazało się, że nie mogłam podjąć lepszej decyzji.

Zostałam zauroczona i pochłonięta właściwie już od pierwszej strony. Diabolika Nemezis - agresywny humanoid, stworzony do obrony, do walki, nie mający uczuć z wyjątkiem przywiązania do jednej jedynej osoby - okazała się fascynującym stworzeniem. Tym bardziej, że nie jest wcale tak bezduszna jakby się mogło wydawać - i jak przecież powinno być...

W tej powieści jest wszystko co potrzeba, by zrujnować wszystkie inne plany - można tylko czytać i czytać, aż do ostatniej strony. Czytać w napięciu, na bezdechu z ogromnych emocji, po to, by na ostatniej stronie zapłakać... Jest tu miłość, zagrożenie, zdrada, poświęcenie i śmierć, a to...

Nina | 2017-05-11
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2017
Przeczytana: 09 maja 2017

Diaboliki nie mają uczuć, diaboliki nie potrafią kochać ani płakać... teoretycznie. Diaboliki są silne i służą jednemu panu... teoretycznie. Diaboliki nie są ludźmi choć wyglądają jak ludzie... teoretycznie. Diaboliki zabiją bez mrugnięcia okiem jeśli ktoś zagraża ich panom. Diaboliki nie znają strachu... teoretycznie.
Nemezis jest diaboliką. Wygląda jak człowiek ale jej mózg został specjalnie zaprogramowany. Nemezis jest inna... ale o tym przeczytajcie sami.
Ja powiem tak, tego mi było trzeba!Tego chciałam i dostała to, czego oczekiwałam. Fajną, lekką powieść fantastyczną, książką czyta się sama i pochłania całkowicie. Diabolika to z założenia fantastyka młodzieżowa. Cóż... ja do kategorii młodzieży nie zaliczam się już od dobrych nastu lat, a książka mnie zauroczyła. Może dziecinnieję na stare lata? :D

Magda | 2017-04-28

Na początku muszę przyznać, że jestem bardzo podatna na reklamę. Już w dniu premiery szukałam Diaboliki w księgarniach. Udało mi się ją jednak kupić dopiero kilka dni później, więc od razu po powrocie do domu wzięłam się za czytanie. Nie zważając na to, że kolejnego dnia czeka na mnie praca i obowiązki, nie potrafiłam się od niej oderwać.
Dla mnie ta książka jest powiewem świeżości w fantastyce młodzieżowej. Mimo, że zawiera kilka schematów, które są powielane w powieściach tego gatunku i tak należy docenić autorkę. Stworzyła niepowtarzalny świat i nie bała się opisywać drastycznych scen. Mam wrażenie, że wielu twórców książek dla nastolatków strasznie się tego obawia. S.J. Kincaid nie szczędziła nam jednak smutków, ale też nie zabrakło w jej dziele wątków, które wywoływały uśmiech na mojej twarzy.
Pochwalić też należy wykreowane postacie. Autorka nie skupiła się wyłącznie na głównych bohaterach i reszta nie jest jedynie tłem dla ich działań. Mamy przedstawioną całą gamę...

Nie czujesz, nie myślisz samodzielnie, jesteś wytresowana, masz jeden cel - bronić swego właściciela za wszelką cenę. Nawet gdy trzeba zabić lub samemu umrzeć, nic nie jest ważniejsze od jego życia...

Nemezis nie jest zwykłym człowiekiem, została sztucznie stworzona i zmodyfikowana tak, by pasować do swojej właścicielki. Jest diaboliką, a one nie rozróżniają uczuć, zabijają z zimną krwią, bez poczucia winy. Jedynie ich właściciele mogą czuć się bezpieczni, bo zadaniem diabolików jest ich chronienie. Przez to, jakie są niebezpieczne Cesarz rozkazuje zlikwidować je wszystkie, ale Sydonia ratuje swoją diabolikę, bo uważa, że ona też może odczuwać emocje i mieć własne zdanie. Jakiś czas później Sydonia przez działania swojego ojca zostaje wezwana na cesarski dwór, gdzie będzie grozić jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Tylko Nemezis może ją uratować. Czy to się uda?

boziaczek | 2017-04-03

"Diabolika" to dla jedna z wielu książek fantasy dla młodzieży. Po przeczytaniu wiele niezmiernie pochlebnych recenzji, zachęcona okładką, zagłębiłam się w lekturze i ... rozczarowałam się. "Diabolika" nie przynosi niczego nowego, akcja jest dość przewidywalna, nie trzyma w napięciu. Do bohaterów jakoś nie zdołałam się przywiązać.
Moim zdaniem, szkoda zmarnowanej historii, bo myślę, że autorka miała dobry pomysł, ale ta książka jest zbyt mało odkrywcza, aby pozostawić dobre wrażenie.
Szkoda.

elenkaa | 2017-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2017

Recenzja znajduje się również na moim blogu: http://pasion-libros.blogspot.com/2017/01/207-diabolika-s-j-kincaid-recenzja.html

Fantastyka dla młodzieży to jeden z moich ulubionych gatunków, choć czasem irytujący przez zbyt wyeksponowany wątek miłosny. Opis "Diaboliki" jednak nie zapowiadał takiego wątku, więc bardzo mnie zainteresował futurystyczną wizją ludzkości.

Nemezis jest diaboliką, czyli stworzeniem z wyglądu przypominającym człowieka, jednak w rzeczywistości jest to specjalnie zaprogramowana istota, mająca służyć jednej osobie i niezależnie od wszystkiego - bronić ją, nawet za cenę własnego życia. Nemezis trafia do rodziny Impirian i zostaje osobistą diaboliką córki państwa - Sydonii. Po kilku latach służby nastają ciężkie czasy dla diabolik, które powoli wymykają się spod kontroli. Okazuje się, że czasem, aby bronić swojej podopiecznej, mordują całe rodziny, myśląc, że stwarzają one zagrożenie dla ich ukochanego człowieka. Cesarz postanawia doprowadzić do śmierci...

mania_kch | 2017-02-25
Na półkach: Przeczytane, 2017

Diabolika czyli maszyna do zabijania, uczona posłuszeństwa i bezgranicznego oddania swojemu właścicielowi. Co się stanie, kiedy Diabolika okaże się czymś-kimś więcej jak narzędziem w rękach ludzi ?

Ciekawa fabuła, wiele intryg i tajemnic na tle kosmicznego świata niesamowicie wciągają.
Nie ma miejsca na nudę nie pozwalają na to liczne zwroty akcji. Wątek miłosny, który ma tutaj miejsce jest subtelnie wyreżyserowany, nie gra w tej historii pierwszych skrzypiec. Rewelacyjna kreacja bohaterów, Nemezis i Tyrusa, nadała tylko wyjątkowego smaku tej historii.

Diablika to kawał bardzo dobrego science fiction, szczerze polecam, warto.

Nie widziałam wcześniej opisu bohaterki tej książki, porównującego ją do Katniss z "Igrzysk śmierci". I całe szczęście, ponieważ już raz takie odniesienie zniechęciło mnie do sięgnięcia po książkę i bardzo opóźniło poznanie wspaniałej historii.

Nemezis, tytułowa diabolika, to postać niezwykle barwna i ciekawa. I to pomimo tego, że została wyhodowana - jak zwierzę i tak jak ono początkowe lata swojego istnienia spędziła w kojcu, po prostu tresowana do odpowiedniej funkcji, ograniczającej się do strzeżenia osoby, której została przypisana. Właściwie - dla której została kupiona. Na początku wydaje nam się, że zachowuje się i działa jak zaprogramowana odpowiednio maszyna, która nie widzi niczego poza wyznaczonym zadaniem. Jednak z czasem się to zmienia.
Próbując odnaleźć się w nowej dla niej sytuacji, kiedy każdy praktycznie krok oznacza dla niej konieczność podejmowania własnych decyzji, Nemezis przechodzi niezwykłą przemianę, której każdy najmniejszy etap możemy poznać dzięki...

Gośka | 2017-05-05
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 05 maja 2017

Nie zachwyciła mnie ta powieść. Nie znalazłam w niej nic nowatorskiego. Istoty tworzone na podobieństwo człowieka, które okazywały się mieć jednak duszę były już wymyślane w różnych wersjach. Jako towarzysze, opiekunowie, służący. Tutaj są obrońcami wybranego człowieka, choć niektórych trudno nazwać tu ludźmi. Jest więc agresywna diabolika, która powoli się zmienia. Mamy również miłość, choć na szczęście brak trójkąta. No i oczywiście walka o sprawiedliwość, której akurat w tej powieści jest niewiele. Cała powieść to intryga wypełniona politycznymi zagrywkami, podstępami i kłótniami, przeplatana romantycznymi wątkami, kilkoma walkami i rozterkami wewnętrznymi głównej bohaterki.

Tak jak mówiłam, nic nowego. Dla mnie była to dość przeciętna lektura.

aleksnadra | 2017-02-25

„Diabolika” to intrygująca powieść, która bez ogródek uświadamia nam do czego może doprowadzić nasza ignorancja i egoizm. Mimo iż jest to powieść fantasy, to swój początek ma w rzeczywistości, która jest naszym udziałem, która dzieje się tu i teraz. Czy jesteś pewny, że opisana przyszłość, nie stanie się Twoim przeznaczeniem?

więcej na: http://aleksandrowemysli.blogspot.com/2017/02/diabolika-sj-kincaid.html

Nie byłam zbyt dobrą pielęgniarką

S.J. Kincaid urodziła się w Alabamie. Marzyła, by zostać astronautką, ale ponoć uniemożliwił jej to brak zdolności matematycznych. Zainteresowała się zatem tematyką science fiction, a potem postanowiła zostać pisarką. Żyje w nieustannym ruchu. Mieszkała już w Kalifornii, Oregonie, New Hampshire, Chicago, Szkocji... i nic nie zapowiada, aby w najbliższym czasie zatrzymała się gdzieś na dłużej.

Patronaty tygodnia

W tym tygodniu mamy urozmaicony wybór książek. Wśród nowości wydawniczych pod patronatem lubimyczytać.pl znajdziecie m.in. thriller psychologiczny (po części będący dramatem sądowym), kryminały ze złudzeniami i przemilczeniami w tle, literaturę faktu, dwie spokojne powieści składające się na jeden kameralny tom, powieść młodzieżową i książkę dla dzieci o bibliotekarzach. Sprawdźcie ich tytuły!