Diabolika

Okładka książki Diabolika S.J. Kincaid Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Diabolika
S.J. Kincaid Wydawnictwo: Moondrive, Otwarte Cykl: Diabolika (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2017-01-01
Anna Gralak
Science Fiction
Inne

Kosmiczna opowieść o władzy i człowieczeństwie

"Diabolika" S.J. Kincaid była jedną z pierwszych książek, które sama sobie kupiłam. Między innymi od tej pozycji zaczęła się moja pasja do książek, dlatego po kilku latach postanowiłam przeczytać ją jeszcze raz.

"Diabolika" pomimo bycia pozycją dla młodzieży nie jest nudna ani infantylna. Wręcz przeciwnie - porusza tematykę zagubienia się we świecie oraz alienacji. Ukazuje piękną historię dziewczyny, która na przekór sobie i innym pokazuje, że jest czymś więcej niż tylko czyimś narzędziem.

Sama fabuła jest szybka i jednocześnie skomplikowana, jednak autorka zadbała o to, aby czytelnik nie zagubił się w tej złożoności. Wszystkie wątki zazębiają się ze sobą w niezwykle precyzyjny sposób, tworząc wciągającą opowieść.

Jedyną rzeczą, która mnie nie zadowalała były zbyt krótkie opisy, przede wszystkim otoczenia. Jednak uważam to bardziej za osobisty problem, niż ogólną wadę tej powieści.

Pomimo ponad 400 stron "Diabolikę" czyta się błyskawicznie i z zapartym tchem. Bardzo zgrabnie napisana książka, godna polecenia każdemu fanowi science fiction jak i romansów.

Naprawdę przyjemna książka. Czyta się ją ekspresowo i ciężko jest się od niej oderwać. Uważam jednak, że Nemezis jest kiepską główną bohaterką. Fakt, przez całą książkę obserwujemy jej zmianę, ale niestety ta postać niczym nie zaskakuje. Według mnie znacznie ciekawszą postacią jest Tyrus, który jest po prostu fascynujący. Warto przeczytać tę książkę, choćby tylko po to, aby go poznać!

Co za zwroty akcji!
Świetna książka! Fabuła wciąga od pierwszych stron, a uwaga czytelnika jest przyciągana przez zwroty akcji. Szczerze mówiąc, zupełnie nie spodziewałam się, że tyle będzie się w tej książce działo.
Świat jest całkiem nieźle opisany. Urządzenia, jakie są wykorzystywane, zabiegi, którym ludzie się poddają. Można to z łatwością sobie wyobrazić. Szkoda, że nie poświęcono więcej uwagi temu, jak świat doszedł do tego stanu. Żałuję po prostu, że bohaterowie nie byli w stanie tego odkryć.
Zabrakło mi też jakiegoś słowniczka, bo pojawiały się przedrostki, które miały znaczy w relacjach między członkami danej rodziny, ale nie było to przejrzyście wyjaśnione i gubiłam się w tym.

Co za zwroty akcji!

Bardzo ciężko było się wgryźć, przez pierwsze 80 stron w tę książkę, dzięki nowo wykreowanemu światu przez autorkę (za co idzie plus, pomimo ciężkiego przebrnięcia). Naprawdę bardzo dobra młodzieżówka, ciągle się coś działo, ciężko było ją później odłożyć. Jedyny zarzut jaki mam, to wątek miłosny, który po prostu nie pasował mi do tej książki. Wiem, że autorka zrobiła z tego trylogię, lecz pozostałe dwa tomy nie ukazały się w Polsce - może to i dobrze, "Diabolika" kończy się w taki sposób, że czytelnik sam jest w stanie wykreować dalsze losy bohaterów, nie jest do tego potrzebna wizja autorki.

Czy zaprogramowane ludzkie życie, stworzona do zabijania maszyna będąca istotą żywą jest w stanie wyłamać się spod kontroli i żyć? Wbrew wszystkiemu zacząć odczuwać i kierować się swoimi pragnieniami?

Świat się zmienił. Ludzie żyją w kosmosie, a na ziemi pozostali tylko najbiedniejsi i uznani za nic nie wartych ludzie. Stworzonym Imperium rządzi cesarz, który dla własnej ochrony postanawia zgładzić część rodów oraz diaboliki, chroniące wybrańców maszyny do zabijania. Nemezis to stworzona, zmodyfikowana od dziecka istota, której celem jest odbieranie życia potencjalnym zagrożeniom. Poprzez ingerencję komputerów i ciągłe szkolenia jest istotą doskonałą, zdatną kochać tylko jednego człowieka któremu służy. Ochrona go jest najważniejsza. Nawet gdyby ona sama miała zginąć. W tym celu wyrusza między członków Imperium, gdzie przyjdzie jej się zmierzyć z czymś więcej niż tylko niebezpieczny cesarz. Pozna siebie z zupełnie innej strony i zrozumie, że nie jest zwyczajną maszyną której jedynym celem jest mordowanie...
Książkę zakupiłam z ciekawości. Zainteresował mnie opis i okładka. I powiem Wam szczerze, że jest genialna! Zakochałam się! Nie mogłam się oderwać. Ciągle chciałam więcej i więcej. Pragnęłam poznać dalszy przebieg historii.
Diabolika urzekła mnie swoją osobą. Spodobała mi się jej osobowość, charakter, to jak jej zachowanie i myśli się zmieniały. Nabierała z każdym rozdziałem człowieczeństwa, stawała się dojrzalsza.
Motyw przewodni jest świetny! Obłędnie stworzony świat, zatargi, postacie. Jednych chciało się własnoręcznie zgładzić, inni budzili moje współczucie lub szacunek. Nie raz sceny były zabawne i czuło się również dreszczyk emocji. Polecam! Polecam bo moim zdaniem warto zapoznać się z Nemezis. Żałuję że tak szybko zakończyłam podróż z tą wspaniałą wojowniczką... ❤

Takie sobie. Romans kompletnie mnie nie przekonał. Księcia podejrzewałam od początku o najgorsze rzeczy. Cały jego plan wydawał się naiwny a jednak się udał. Główna bohaterka była bardzo bierna. Jej rolą było tylko nie wtajemniczanie nikogo i wyglądanie na zakochaną. Z tym drugim ledwo sobie radziła a kupiła wszystkich. Nie mogłam jej polubić, w większości była bardzo bierna.
Nie wiem w sumie co sądzić, może podchodziłam do tej serii ze zbyt wysoką poprzeczką. Myślałam, ze będzie podobna do Cinder z Serii Księżycowej. Obie nastolatki, cyborgi w YA z dawnych lat, a jednak tu byłam znudzona cały czas. Przynajmniej nie na tyle by nie dokończyć książki, coś wciąż mnie przy niej trzymało, ale również myślałam o innych książkach podczas czytania tej.
Niestety wciąż posiadam dalsze części serii, ale nie czuję chęci poświęcania na nie czasu :(

Diabliki to istoty humanoidalne które mają sztucznie zaprojektowaną więź z człowiekiem dla osoby którą mają chronić zrobią wszystko takim właśnie humanoidem jest Nemezis bohaterka książki jej właścicielka Sydonia impirian traktuje Nemezis bardzo wyjątkowo kocha ją jak siostrę taka miłość jest warta każdego poświecenia jakiego może dokonać człowiek pamiętajmy o tym że Nemezis nim nie jest a Sydonia uczy Nemezis żyć jak normalny człowiek jak nemezis odwdzięczy się Sydoni za jej miłość to pokaże wam książka mnie bardzo się bardzo podobała polecam

Przecudowna książka, naprawdę. Osobiście nieprzepadam za książkami fantazy, ale to jest wyjątek. Polecam serdecznie każdemu :)

Diaboliki. Istoty, które wyglądają jak ludzie, jednak zostały stworzone po to, aby chronić człowieka, z którym zostały związane. Stworzenia śmiertelnie niebezpieczne. Lojalne.

Diabolika Nemezis zrobiłaby wszystko dla Sydonii - córki senatora. Kiedy ten za sprawą swoich radykalnych poglądów ściąga na siebie uwagę cesarza i Sydonia zostaje wezwana przed jego oblicze, Nemezis aby ją chronić, udaje się w tę podróż za nią. Czy uda jej się ukryć kim jest naprawdę i przy okazji odkryje w sobie cząstkę człowieczeństwa?

Od dawna jestem fanką fantastyki i za każdym razem podziwiam wyobraźnię i kreatywność autorów.
Jednak żeby nazwać książkę "dobrą" potrzebuję czegoś więcej niż ciekawego pomysłu.
Jestem szczerze mówiąc trochę rozczarowana tą książką. Zapowiadało się świetnie, ale nie do końca potrafiłam się zanurzyć w świecie przedstawionym. Miałam wrażenie, że wszystkie główne wydarzenia czy zwroty akcji są prowadzone trochę "płytko". W pewnych momentach nawet nie czułam, że dzieje się coś ważnego. Jakby autorka nie budowała tutaj żadnego napięcia. Działo się dużo i szybko.

Zakonczenie książki ciekawe, ale też napisane w taki sposób, że nie wbiło mnie w fotel. Jest to przyjemna lektura, ale raczej nie skuszę się na ciąg dalszy, jeśli takowy jest.

Świetna książka, zaskakujące zakończenie, genialnie wykreowany świat

Świetna książka, zaskakujące zakończenie, genialnie wykreowany świat