Allegro - kampania grudzień kat. fantastyka

Czas żniw. Tom 3. Pieśń jutra

Cykl: Czas Żniw (tom 3)
Wydawnictwo: TADAM
LubimyCzytać

Kontynuacja bestsellerowego cyklu. Buntowniczka, która zostaje królową. Po krwawych i brutalnych walkach Paige Mahoney zyskała odpowiedzialną funkcję – została wybrana Zwierzchniczką. Pod rządami ma teraz całą populację londyńskich kryminalistów. Wystąpiła przeciwko Jaxonowi Hallowi. Narobiła sobie żądnych krwi wrogów, z których każdy czeka na jej najmniejszy błąd. Teraz zadanie...

Kontynuacja bestsellerowego cyklu.

Buntowniczka, która zostaje królową.

Wystąpiła przeciwko Jaxonowi Hallowi. Narobiła sobie żądnych krwi wrogów, z których każdy czeka na jej najmniejszy błąd. Teraz zadanie ustabilizowania sytuacji w podzielonym podziemiu będzie prawdziwym wyzwaniem.

Panowanie Paige może szybko dobiec końca. Wszystko przez wprowadzenie Tarczy Czuciowej, śmiertelnej technologii, która przyniesie zgubę społeczności jasnowidzów i… całemu światu, jaki znają.

Gorąco wyczekiwany trzeci tom bijącej rekordy popularności serii Czas Żniw – przełomowej dystopijnej fantasy będącej wyrazem imponującej wyobraźni Samanthy Shannon.

Samantha Shannon wskoczyła na nowy poziom, to już nie jest kolejna świetna seria, to jest TA seria.
Zuzanna Burkowska, BookGEEK

Niepokojąca wizja świata wykreowana i konsekwentnie rozwijana przez Shannon zostanie z Wami na długo.
Jerzy Rzymowski, „Nowa Fantastyka”

W dobie prostych, nielogicznych młodzieżówek Pieśń jutra zdaje się lśnić niby Wichrowe Wzgórza pośród romansów, Przypadki Robinsona Crusoe w powieściach przygodowych czy Na południe od Brazos na tle innych westernów.
Adrian Turzański, Kawerna

Nietrwałe sojusze, skomplikowane wybory, zdrada i lojalność… A także widmo śmiertelnego zagrożenia dla jasnowidzów – to wszystko i wiele więcej znajduje się na kartach tej fascynującej powieści.
Marcin Waincetel, Paradoks.net.pl

W obliczu największej zdrady, kiedy świat stoi w płomieniach, do Ciebie należy wybór, po której staniesz stronie. Dołącz do gry o największą stawkę, ale pamiętaj: to może być koniec wszystkiego… Wyobraźnia Samanthy Shannon nie przestaje zaskakiwać!
Olga Kowalska, WielkiBuk.com

Fabuła – za którą stoi tak inteligentny zamysł – zachwyca. Złożoność tej historii wręcz uzależnia, a Shannon nie oszczędza czytelnika już od pierwszej strony. Warto było czekać.
Laura Lee

Samantha Shannon przeszła samą siebie. Przyznaję, że spodziewałam się porywającej, pędzącej niczym rollercoaster akcji i tej całej burzy emocji, ale nie w takiej dawce! Rewelacja!
Agnieszka Domagała, Books Hunter

Jeżeli po Zakonie Mimów nie mogliście zaczerpnąć powietrza, weźcie teraz głęboki oddech. Będziecie go wstrzymywać przez całą Pieśń jutra.
Marta Dąbkowska, NaStosie.pl

Pieśń jutra przyćmiła poprzednie części tego fenomenalnego cyklu. Nie mogłam się od niej oderwać!
Anita Boharewicz, Book Reviews by Anita

Ciąg dalszy nastąpił… dopracowany przez Samanthę Shannon w najmniejszym szczególe. Poprzeczkę, którą Zakon Mimów ustawił ponad chmurami, Pieśń jutra upchnęła w rakietę i posłała w kierunku gwiazd.
Maja K.

BIOGRAM

Samantha Shannon urodziła się w zachodnim Londynie w 1991 roku. Zaczęła pisać już w wieku piętnastu lat. W 2013 roku ukończyła studia literaturoznawcze na uniwersytecie w Oksfordzie. Rok wcześniej została zakwalifikowana do nagrody The Young Star. Czas Żniw, jej debiutancka powieść, a jednocześnie pierwsza część siedmiotomowego cyklu, została wydana w kilkudziesięciu krajach. Prawa do jej ekranizacji nabyła wytwórnia 20th Century Fox. Samantha jest kawoholiczką i pochłania dobrą literaturę. Jej ulubiona książka to Opowieść podręcznej kanadyjskiej pisarki Margaret Atwood.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Blue-eyedPassionate | 2018-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2018

Paige Mahoney staje na czele Eterycznego Stowarzyszenia, przejmując dowodzenie sandyktem jasnowidzów w Londynie. W mieście walka z Sajonem i Archonem trwa w najlepsze.

Zwierzchniczka stara się uspokoić niespokojne, buntownicze głosy niezadowolenia wśród swoich, musi udowodnić, że zasłużyła na to miejsce. Światło zdrady przysłania jej dobre zamiary. W Londynie Sajon udoskonala Tarczę Czuciową przez co uniemożliwia poruszanie się większości społeczeństwa. Do tego pojawiały się pogłoski o przenośnych skanerach, które miałyby na celu natychmiastowe złapanie wszystkich. Już żaden jasnowidz nie jest bezpieczny.
Bunt wśród swoich wisi w powietrzu, a członkowie Ramarantów żądają od Paige dowodu lojalności i oddania w tą sprawę. Paige zostaje zmuszona do podjęcia trudnych decyzji, aby uchronić społeczeństwo widzących. Mając tylko pogłoski i wskazówki sięgnięte od innych Paige wyrusza do Manchesteru i Edynburga w celu zniszczenia Tarczy Czuciowej, która bezpośrednio zagraża wszystkich....

Villiana | 2017-05-08
Przeczytana: 08 maja 2017

„…czekałam na wschód słońca, na jego triumf, triumf pieśni podnoszącej się ze zgliszczy.”

Bardzo ciekawa kontynuacja serii, aczkolwiek nie będę ukrywać, że ten tom podobał mi się mniej od poprzednich.

Paige została Zwierzchnikiem. Nad światem jasnowidzów wisi widmo Tarczy Czuciowej, która pozwoli ślepcom wykrywać odmieńców, a tym samym stworzy możliwość na pozbycie się ich z ulic. Nowa Zwierzchniczka ma niełatwe zadanie, musi utrzymać swoich ludzi przy życiu, pokazać, że jest godna tego stanowiska, oraz udowodnić Ramarantom, że Zakon Mimów jest gotowy podjąć wszelkie działania, w celu obalenia rządów Sajonu i wzniecenia rewolucji.

Było interesująco. Zdarzały się oczywiście momenty, zwłaszcza na początku, że miałam ochotę powiedzieć „nuda”, ale dalej się wszystko ładnie rozkręciło. Miałam też kilka ‘ale’ co do relacji Paige-Naczelnik, którą wydawało mi się, że autorka komplikuje na siłę, byle tylko nie posunąć dalej, sama Paige też wydawała mi się w tej części mniej przyjemna i...

Łukaszo | 2017-06-23

Po poprzednim, znakomitym tomie spodziewałem się, że "Pieśń jutra" będzie jeszcze lepsza. Nie było tak źle, aczkolwiek oczekiwałem czegoś więcej. Dużo głowiłem się nad tym jak ocenić tą pozycję. Przez prawię połowę powieści nie działo się specjalnie z dużo, śmiem twierdzić, iż bywały momenty w których zwyczajnie zawiewało nudą. Na szczęście druga połowa weszła już na właściwe tory i mogłem obserwować dobrze skonstruowaną fabułę. Ta część ogólnie była jakaś bardziej specyficzna, bohaterowie tacy jak Paige czy Naczelnik momentami zdawali się kluczyć w miejscu i powtarzać te same błędy. Więcej miejsca autorka poświęciła na osobiste rozterki, co na dłuższą metę byłoby zbyt męczące, ale tu udało się tego uniknąć. Rozumiem, że jest to już trzeci tom i jest on niezbędnym łącznikiem między poprzednimi częściami a kontynuacją, ale niestety mnie nie porwał. Były momenty bardzo dobre, intryga nadal się zazębiała i doprowadziła do na prawdę nieoczekiwanych zwrotów akcji na koniec. Patrząc...

Wybredna Maruda | 2017-03-29
Przeczytana: 29 marca 2017

Problem z czytaniem kolejnych tomów jakiejś serii z roczną przerwą między każdym kolejnym może wystąpić następujący: nic nie pamiętamy.

Czas Żniw szczerze pokochałam - za pomysł i za bohaterów. Z Zakonem Mimów było już nieco gorzej, bo seria młodziutkiej Samanthy Shannon okazała się niesłychanie dopracowana, szczegółowa i skomplikowana. Ten sam problem pojawił się podczas lektury Pieśni Jutra, czyli już trzeciego tomu serii. Autorka bowiem nie ma w zwyczaju przypominać nam wyjątkowo dosadnie tego, co czytaliśmy rok temu, a akcję zaczyna dokładnie w tym samym momencie, w którym ją zakończyła. W takich momentach stwierdzam "trzeba było sobie całość zmaratonizować". Albo chociaż zapoznać się z dodatkiem.

Od początku byłam zafascynowana pomysłem Samanthy na stworzenie świata przepełnionego jasnowidzeniem. Wiele czasu można poświęcić na zgłębianie jego budowy. A nawet trzeba, by móc wszystko zrozumieć. To także zbiorowisko mnóstwa cudownych, kolorowych postaci. Tu właśnie pojawia się...

Vianne | 2017-05-01
Przeczytana: 01 maja 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Pieśń jutra" jest słabsza niż "Zakon Mimów". Odniosłam wrażenie, że to taka część przejściowa pomiędzy kolejnymi tomami cyklu - skupiona na jednym wątku, w której akcja toczy się przewidywalnym torem. Taka przysłowiowa cisza przed burzą. Wątek Paige-rewolucjonistki, która w siebie wątpi i co rusz poświęca się dla dobra sprawy niczym nie zaskakuje; podobnie nużący jest także wątek miłosny. Cały czas czuć, że wydarzenia z "Pieśni jutra" to tak naprawdę przygrywka do następnej części opowieści, kiedy to - mam nadzieję - będziemy równolegle śledzić losy bohaterów wysłanych w różne części świata. A to już zapowiada się naprawdę fascynująco i daje ogromne możliwości. Końcówka powieści sprawia, że czekanie na kolejny tom "Czasu Żniw" będzie się niemiłosiernie dłużyć.
Powieść czyta się szybko i przyjemnie, ale po lekturze pozostaje pewien niedosyt. Najciekawsze wątki i postacie schowane są na drugim planie i nie mogą się w pełni rozwinąć. Chciałoby się poczytać więcej np. o Yoanie czy...

Orodin | 2017-07-20
Na półkach: Przeczytane, 2017 [x]
Przeczytana: 20 lipca 2017

60 % nudy, 40 % czegoś więcej. Niestety to za mało abym zachwycił się tym tomem i zgadzam się z opiniami znajomych, którzy również uważają go za najsłabszy w całej dotychczasowej serii. Nie winię autorki, jest jeszcze młoda, cały czas rozwija się pisarsko, ale nie jest Brandonem Sandersonem, który w stopniu mistrzowskim opanował sztukę powolnego rozwijania tempa akcji, sprawiając jednocześnie, że z każdą stroną czytelnik chce wiedzieć więcej i więcej. Tutaj tego nie czułem, a pisać ciekawie o tematach politycznych zapewne nie należy do rzeczy łatwych. Mniej więcej w połowie robi się już o wiele bardziej interesująco, ale i tak zabrakło mi jakiś mocnych zwrotów akcji. Raczej nikogo nie zaskoczyło zakończenie tego tomu. Mimo to jestem ciekaw co będzie dalej, ale nie czuję już takiej ekscytacji jak po skończeniu tomu pierwszego i drugiego.

April | 2017-07-10
Przeczytana: 08 lipca 2017

Paige w końcu zostaje Zwierzchniczką, jednak ten tytuł przysparza jej dodatkowe problemy. Tarcza Czuciowa potrafi już wykryć trzy pierwsze kategorie jasnowidzenia, a krążą słuchy, że skanery maja być przenośne, co jest jeszcze większym zagrożeniem dla podziemia Londynu. Do tego dochodzi niepewny sojusz z Ramarantami. A to dopiero początek zmartwień, jakie czekają Śniącego Wędrowca.

Słyszałam wiele opinii twierdzących, że ta część jest gorsza od poprzedniczek, z uwagi na znikoma ilość akcji oraz, że w większości wiało nudą. Nie mogę się z tym zgodzić. Co prawda, "Pieśń Jutra nie składa się tylko i wyłącznie ze zwrotów akcji ale nadal trzyma w napięciu i nie pozwala się odłożyć. Za to ostatnie 150 stron zrobiło ze mnie totalną miazgę, a Shannon kolejny raz pokazała, że umie zaskoczyć czytelnika.

Styl autorki polepsza się z tomu na tom, a świat przedstawiony również rozwija się coraz bardziej. Bohaterowie są również wykreowani znakomicie, a ich wątki rozbudowane i poprowadzone nie...

MocnoSubiektywna | 2017-04-25

Każdy z nas ma swoje ulubione książkowe serie. I chociaż ja takich serii mam naprawdę sporo, Czas Żniw jest zdecydowanie jednym z moich faworytów. Odliczałam dni do premiery trzeciej części, a gdy już wzięłam ją w swoje ręce porzuciłam wszystko inne. Książkę skończyłam czytać o trzeciej nad ranem i powiem wam szczerze, że dawno nie cieszyłam się tak z zarwanej nocki.
Gdy Paige opowiedziała się przeciwko swemu mim-lordowi Jaxonowi, wiedziała, że nic nie będzie już takie samo. Przejęcie funkcji Zwierzchniczki i zarządzanie Zakonem Mimów, okazało się jednak trudniejszym wyzwaniem niż podejrzewała. W szczególności, że Sajon zrobi wszystko, nie zważając na cenę, by ostatecznie wyeliminować jasnowidzów.
Z każdym razem gdy myślę, że lepiej już być nie może Shannon udowadnia mi jak mało wiem o świecie. Jeżeli pierwsza część była powiewem świeżości, a druga potwierdzeniem niesamowitego talentu to trzecia jest poza jakąkolwiek klasyfikacją. Wrzucanie Pieśni jutra, do jednego kotła z...

Zakładka | 2017-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2017

Samanta Shannon stałą się swego rodzaju fenomenem. Po genialnym "Czasie żniw" i "Zakonie mimów", fani wyczekiwali na trzeci tom. Osobiści muszę przyznać, że przez ten czas mój zapał osłabł i zdążyłam zapomnieć nieco z akcji która działa się w tych dwóch tomach. Jednak porzypominałam sobie i zabrałam się za trzeci tom.

Podstawą tej serii jest przede wszystkim akcja. I tak było w tym przypadku. Tu podobnie jak w poprzednich tomach, praktycznie non stop coś się działo. Autorka nie pozwoliła nam odetchnąć, gdyż nieustannie wprowadzała do fabuły coś nowego, następowały zwroty akcji, a bohaterowie zaskakiwali swoimi zmiennymi decyzjami. W tej części wszystko rozwija sie zdecydowanie najprężniej. Czułam jednak swego rodzaju przesyt. Wszystkiego momentami było mi zbyt wiele. Za dużo zmian, za duży przepych, za dużo momentami się działo. Az dziwne by mogło być to wadą, ale w tym przypadku ciężko w pewnych momentach brnęło mi się przez całość.

Podobało mi się również połączenie brutalności...

Kasia | 2017-04-05
Przeczytana: 27 marca 2017

„Mordercą się nie rodzisz, mordercą się stajesz.”

Autor: Samantha Shannon

Tytuł: Pieśń jutra

Seria: The Bone Season #3

Wydawnictwo: Sine Qua Non

Narracja: pierwszoosobowa — Paige

Główny bohater: Paige Mahoney — 19 lat

Premiera: 26 kwietnia 2017

Ogumienie: Lubię prostotę i minimalizm na okładkach. Kiedy mamy pokazane wszystko, co najważniejsze, a tak naprawdę dostajemy niewiele. Właśnie z tego powodu bardzo lubię grafiki, które zostały stworzone dla tej serii. Mamy tutaj naprawdę wszystko, czego potrzebujemy. Nie ma zbyt wielu napisów, obrazków wyskakujących z boku okładki. Wszystko ślicznie. Do tego tytuł, który przebija się przez tę ćmę… Po prostu cudo.

UWAGA! RECENZJA MOŻE ZAWIERAĆ SPOILERY Z PIERWSZEJ I DRUGIEJ CZĘŚCI [CZAS ŻNIW ORAZ ZAKON MIMÓW]! CZYTASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

Najlepsze zastosowanie: Paige została Zwierzchniczką. Teraz wszystko może ulec zmianie. Dziewczyna pragnie wyjawienia tajemnicy Refaitów. Chce pokazać, co dzieje się w Szeolu I. Chce...