rozwińzwiń

Śpij spokojnie

Okładka książki Śpij spokojnie Rachel Abbott Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Śpij spokojnie
Rachel Abbott Wydawnictwo: Filia Cykl: Tom Douglas (tom 3) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
2014-01-01
9788380751934
Anna Rogulska
niebezpieczeństwo porwanie przestępstwo szantaż śledztwo ucieczka zaginięcie zemsta

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Czy w domu możesz być bezpieczny?

181 2 48

,,Jak daleko się posuniesz, by zatrzymać przy sobie ukochane osoby?”

Olivia dzwoni przerażona na policję i zgłasza zaginięcie dzieci i męża. Policja rozpoczyna poszukiwania. Obawia się ze może ich więcej nie zobaczyć…

Dwa lata później Tom Douglas dostaje telefon w sprawie zaginięcia matki i trójki jej dzieci. Tą osoba okazuje się Olivia, nikt nie ma pojęcia gdzie się podziała a jej mąż odchodzi od zmysłów. Wszystkie jej i dzieci niezbędne rzeczy zostały w domu, a wszystko wskazuje na to ze rano byli jeszcze w domu. Co stało się z Olivia i jej dziećmi ? Jaką ponurą prawdę skrywa ten dom. Z pozoru normalna rodzina, tylko czy wszystko jest takie jakie widzimy ?

Książka którą wciągnie od pierwszych stron, pełna zwrotów akcji i zagmatwanych intryg. Autorka ukazuje również ile matka potrafi znieść i zrobić dla swoich dzieci, byle je uchronić przed złem. To już 3 tom z komisarzem Tomem i jeszcze kilka przede mną nie mogę się doczekać. Uwielbiam ta autorkę.

,,Jak daleko się posuniesz, by zatrzymać przy sobie ukochane osoby?”

Wciąga jak odkurzacz brud z podłogi. Świetna fabuła.

Wciąga jak odkurzacz brud z podłogi. Świetna fabuła.

Już dawno nie czułam takiej fascynacji czytając kryminał. Wciąga intensywnie i nie da się od niej oderwać.
Wątki są zgrabnie poprowadzone i odczułam, że ominęłam poprzednie tomy.

Wątki są zgrabnie poprowadzone i odczułam, że ominęłam poprzednie tomy.

Te wątki są tak marginalne, że Śpij spokojnie można czytać bez znajomości innych książek autorki. Moim zdaniem jest to najlepsza książka Rachel Abbott, przede wszystkim ze względu na porywającą fabułę, mnożące się zagadki, świetne napięcie i zakończenie.

Nienajgorsza, ale i nie najlepsza powieść; ot, taka na działeczkę do hamaka. Na siłę zagmatwana i nielogiczna, ale do pewnego stopnia ma swój urok.

Bardzo wciagnela mnie fabula tej ksiazki. Przyznam, ze z trudnem sie bylo oderwac. Pomimo ze to seria z nadinspektorem Douglasem, jest to niezwiazana pozycja z innymi z serii, a autorka wchodzi z mocnym uderzeniem.
Do polowy ksiazki nie bylem nieczgo pewien :)
Zakonczenie nieco slabsze od reszty, ale to niezwykle ciekawy kryminal/dreszczowiec zwany thrillerem.

Do polowy ksiazki nie bylem nieczgo pewien :)

Podobnie jak wcześniejsze części czyta/ słucha się nieźle. Tematyka też jest interesująca, ale dla mnie niektóre opisane sytuacje są bardzo naciągane. Ot... lekka powieść .

Historia naciągnięta do granic możliwości, podwójne zakończenie, podwójna intryga. Kompletnie niewiarygodna przemiana głównej bohaterki która od czasów studiów do czasu akcji podwoiła swoje IQ i stała się przeciwieństwem siebie z przed lat.

Nie można zaprzeczyć, że dobrze się to czyta, akcja idzie szybko i wciąga trzymając w napięciu, ale im dłużej się myśli o przemianie bohaterki i samej dwutorowości tej akcji tym bardziej niedorzeczna ona jest.

Można powiedzieć, że pomysł na zbrodnię ciekawy, a przebieg śledztwa zaskakujący. Autorka usilnie starała się zmylić czytelnika kto stoi za zniknięciem Liv. Jednak dla "starych wyjadaczy" szybko staje się jasne kto tu jest winien, za chwilę wiemy też dlaczego. No może tak nie do końca to zostalo wyjaśnione dlaczego ktoś się tak zachowuje i chyba tego zabrakło w książce... albo mi to umknęło 🙄 Nie zmienia to jednak faktu, że od połowy ksiażki możemy spać spokojnie, bo będziemy prowadzeni do winnego. Na zakończenie przeżyjemy chwilę grozy, kiedy wszystko wyjdzie na jaw, ale to już musicie sami doczytać 🤭

"Śpij spokojnie" R. Abbott zaintrygowała mnie opisem. I nie rozczarowała. Od pierwszej strony zastanawiałam się o co tu chodzi. Najpierw Olivia Brookes zgłasza zaginięcie męża z dziećmi. Zaginieni odnajdują się przy czym mąż twierdzi, że Olivia wiedziała o ich wyjeździe. Dwa lata później to mąż zgłasza zaginięcie... Szybko okazuje się, że w przeszłości kobiety są dziwne zdarzenia.

Książka wciąga od pierwszej strony. Przez cały czas miałam poczucie, że coś jest nie tak. Chociaż sprawa wydawała się jasna. Głównym motywem powieści jest obsesja. A konkretnie obsesyjna miłość. Pokazuje do czego zdolny jest człowiek opętany taką obsesją. Do wszystkiego, nawet by zabić.

Można powiedzieć, że książka ma jakby dwa zakończenia, oba łatwe do przewidzenia. Ale tak jak pisałam wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu do samego końca. Polecam.

1 916
    1 306