Śpij spokojnie

Patronat LC
Rachel Abbott Wydawnictwo: Filia Cykl: Tom Douglas (tom 3) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Sleep Tight
2017-02-02
2017-02-02
Data 1. wydania:
2014-01-01
9788380751934
Anna Rogulska
Filia
literatura angielska niebezpieczeństwo porwanie przestępstwo relacje rodzinne strach szantaż śledztwo ucieczka współczesna proza zagadka kryminalna zaginięcie literatura brytyjska osoby zaginione zemsta literatura XXI wieku

Oficjalne recenzje i

Czy w domu możesz być bezpieczny?

[ 13 ] Link do recenzji

No...dobra. Bardzo dobra.

Dla mnie super. Polecam

Mam wrażenie, że z każdym tomem jest coraz lepiej. Ciekawa historia. Lubię te zwroty akcji kiedy wydaje nam się że już wszystko wiemy. Polecam

Trzecia część detektywistycznej serii z Tomem Douglasem i niestety troszkę słabsza od tych wcześniejszych. Nie wciągnęła mnie ani sprawa kryminalna, ani wątek obyczajowy a i język (za dużo powtórzeń niemal całych akapitów) nieco mnie umęczył. Najpierw Oliwia zgłasza zaginięcie męża i dzieci (po raptem dwóch godzinach !!!), bo nie wrócili do domu z pizzerii. Na szczęście...

do czego zdolny jest człowiek, co zrobi w imię miłości tej dobrej i tej "złej",chorej? Autorka stara się odpowiedzieć na te pytania...ciekawie, zajmująco, poprzez wyrazistych bohaterów, uknutą intrygę i parę dobrych stróżów prawa. Polecam, jak wszystkie książki pani Abbot!

Wciągająca (czytałam na zajęciach ;), trzymająca w napięciu (już od pierwszych rozdziałów, lecz nie tak jak w ostatniej czytanej przeze mnie książce poprzez niedopowodzenia, a przez umiejętne przejścia między bohaterami), nieoczywista, prowokuje do myślenia (chociaż niektóre sprawy od razu wydają się oczywiste, nad innymi trzeba się zastanowić, oczywiście jeśli ktoś próbuje...

Świetna

Bardzo wciągający thriller psychologiczny.
Policja otrzymuje zgłoszenie od młodej kobiety Oliwii, o zaginięciu jej męża i dzieci. Rodzina odnajduje się więc sprawa wydaje się zamknięta. Jednak po jakimś czasie ginie...Oliwia z dziećmi.Mąż z jednej strony brzmi wiarygodnie, z drugiej gubi się w zeznaniach. Co wydarzyło się w tej rodzinie?

Od samego początku jest...

Kojarzycie "Za zamkniętymi drzwiami" B. A. Paris? To było coś podobnego.
I również mi się podobało 💙
Olivia od 10 lat jest kontrolowana, obserwowana. I to nie przez byle kogo, bo przez jej męża. Można powiedzieć, że Robert ma obsesję na punkcie kontroli swojej żony. Musicie również wiedzieć, że tutaj nie chodzi tylko o śledzenie poprzez nadajnik gps w telefonie - dochodzą...

Moje pierwsze spotkanie z autorką i stwierdzam, że nie ostatnie. Bardzo dobra powieść. Nie byłam nią znudzona, a to już wiele dla mnie znaczy. Nie każdy thriller psychologiczny trzyma czytelnika w napięciu niemal do ostatniej strony. Polecam!

Dyskusje

1 403