Sleep Tight

Cykl: Tom Douglas (tom 3)
Wydawnictwo: Black Dot Publishing Ltd
Sleep Tight
angielski
Madhuri

How far would you go to hold on to the people you love? When Olivia Brookes calls the police to report that her husband and children are missing, she believes she will never see them again. She has reason to fear the worst; this isn’t the first tragedy that Olivia has experienced. Now, two years later, Detective Chief Inspector Tom Douglas is called in to investigate this family again, but...

How far would you go to hold on to the people you love?

When Olivia Brookes calls the police to report that her husband and children are missing, she believes she will never see them again. She has reason to fear the worst; this isn’t the first tragedy that Olivia has experienced. Now, two years later, Detective Chief Inspector Tom Douglas is called in to investigate this family again, but this time it’s Olivia who has disappeared. All the evidence suggests that she was here, in the family home, that morning.

But her car is in the garage, and her purse is in her handbag – on the kitchen table. The police want to issue an appeal, but for some reason every single picture of this family has been removed from albums, from phones, from computers.

And then they find the blood…

Has the past caught up with Olivia?

Sleep Tight – if you can. You never know who’s watching.

źródło opisu: Black Dot Publishing Ltd, 2014

źródło okładki: http://www.rachel-abbott.com

veinylover | 2017-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2017

Cztery gwiazdki, czyli „może być”. Więcej nie dam.
Prawie połowa książki, to męcząco - irytujące dywagacje emocjonalne, a całość pisana jest mało czytelnym językiem.
Miałem audiobooka, więc powinno być łatwiej, bo czytający lektorzy robili to porządnie. Ale nie było.
Nie chodzi mi o to, że historia była zawikłana: nie, nie była, tylko sposób opowiadania miał coś w sobie z maniery przynudzającego wykładowcy. Gdyby autorka była reporterką i poleciała na Marsa, a tam spotkała statek kosmiczny i poznała osobiście kosmitów, a potem próbowałaby o tym spotkaniu opowiedzieć, to prawdopodobnie uśpiłaby mnie, a chwila dekoncentracji mojego umysłu spowodowałaby, że nie byłbym pewny, o czym ona opowiada. To chyba jest kwestia budowy zdań, opisywanie akcji itd. Chyba. Nie jestem pewny.
Jeśli chodzi o akcję, to te dynamiczne momenty, gdzie coś się dzieje (jak przy końcu książki) budowane są nierealistycznie. W jednym momencie ktoś porusza się z prędkością większą niż światło, a za chwilę policja...

Aneta Wiola | 2017-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2017

W STRACHU PRZED JUTREM
Olivia Brooks jest matką trójki zdrowych dzieci, ma piękny dom i szafy pełne kreacji największych domów mody. Mąż ją wprost uwielbia. Pewnego dnia policja otrzymuje zgłoszenie o nagłym zaginięciu ojca wraz z dziećmi. Kobieta jest przerażona, odchodzi od zmysłów w obawie o swoich najbliższych. W międzyczasie okazuje się, że Brooks była już wcześniej znana policji, kiedy to jej rodzice zginęli w wypadku. Wtedy Olivia nie mogła uwierzyć w śmiertelną pomyłkę ojca. Wkrótce policja rozpoczyna poszukiwania na wysoką skalę, gdzie gra toczy się o życie trójki małych dzieci.

"Pochyla się, żeby szepnąć mi coś do ucha, i czuję jego gorący oddech na policzku.
- Olivio, jeśli mnie zostawisz..."

ŚMIERTELNA GRA
Minęły dwa lata od zgłoszenia Olivii Brooks. Tym razem policja wraz z nadinspektorem Tom'em Douglas otrzymała informację od męża o zniknięciu żony i trójki dzieci. Pozostawiona w domu torebka z kluczami, portfelem oraz ubrania i komputer, wskazują na...

gwiazdka | 2017-04-29
Na półkach: Przeczytane, Rok 2017
Przeczytana: 29 kwietnia 2017

Poprzez lekturę „Śpij spokojnie” odkryłam nowa autorkę thrillerów, z którą zamierzam zawrzeć bliższą znajomość. Tym samym stwierdzam, że powieść bardzo mi się spodobała. Przede wszystkim duży plus dla Rachel Abbott za stopniowanie napięcia, drugi za zagadkę, odpowiedź na którą niby od początku znamy, ale ciągle pojawiają się nowe elementy, do tego całkiem udany profil psychologiczny psychopaty, trochę słabszy ofiary. Książkę czytało mi się naprawdę szybko, z dużym zainteresowaniem, rozwiązanie też mi pasowało, chociaż sam koniec był może lekko przekombinowany. Ale sądzę, że miłośnicy thrillerów mogą spokojnie sięgnąć po R. Abbott, bo znajdą interesującą lekturę.

basik | 2017-11-30

"Śpij spokojnie" jakże przewrotny tytuł.....czytelnik na pewno przy tej powieści nie uśnie , a tym bardziej główna bohaterka Olivia, która musi uciekać przed własnym mężem i dokładnie zacierać za sobą ślady, żeby mąż nie odnalazł jej i dzieci.
Gdy Olivia po kilku latach małżeństwa z Robertem zdaje sobie sprawę, że nie potrafi już dalej udawać, że kocha męża i postanawia odejść, ten postanawia ją ukarać i zabiera dzieci niby na przejażdżkę z której nie wraca przez kilka dni. To dla niej ostrzeżenie....odejdziesz to odbiorę ci dzieci. A ona nie potrafi już tak dalej żyć, ciągle obserwowana, ciągle kontrolowana przez męża który ma obsesję na jej punkcie, który ją kocha chorą miłością i pozbawia własnej osobowości.
Wreszcie wykorzystuje sytuację, gdy mąż jest na konferencji i ucieka, dokładnie zacierając za sobą ślady. Zmienia tożsamość swoją i dzieci, wydaje jej się, że wreszcie pozbyła się tyrana. Ale czy na pewno?
Mąż zgłasza zaginiecie żony i dzieci. Sprawą zajmuje się komisarz...

Anna | 2017-03-06
Przeczytana: 06 marca 2017

Świetnie napisany thriller, od samego początku wciągający, poprzez tajemnice z przeszłości oraz szybką i pełną zwrotów akcję.

Obsesyjne, niemal maniakalne uczucie Roberta do Olivii - koleżanki ze studiów, znajduje swoje dramatyczne konsekwencje w dorosłym życiu kobiety. Niestety, Olivia przez wiele lat nie potrafi dostrzec grożącego jej i jej dzieciom niebezpieczeństwa. Robert jest gotów dać jej wszystko, jednak w zamian poddaje ją totalnej kontroli, zaś dom zamienia się w mieszkanie „Wielkiego brata”.

Kiedy Robert po powrocie z delegacji do domu nie zastaje w nim rodziny, zgłasza to na policję. W sprawę zostaje włączony Tom Douglas, który w przeszłości zetknął się z Olivią w związku z zaginięciem jej narzeczonego i śmiercią jej rodziców. Policjanci stopniowo odkrywają ślady, ukazujące prawdziwe oblicze Roberta, który niby współpracuje z organami ścigania, jednak nie wszystko ujawnia.
Robert, zyskując przekonanie, że żona wraz z dziećmi go porzuciła, jak przystało na prawdziwego...

Izabela Pycio | 2017-03-21
Przeczytana: 21 marca 2017

"Śpij dzisiaj spokojnie, kochanie. Bo jutro przyjdę po ciebie."

Do połowy książkę czyta się rewelacyjnie, swobodnie niesie na wartkiej fali intrygującej fabuły z dreszczykiem, trudno się od niej oderwać, jednakże w drugiej części nagle opada, staje się mocno przewidywalna, zbyt odrealniona, mniej angażująca już niestety uwagę czytelnika. Zakończenie okazało się dość rozczarowujące, wielka szkoda, bo naprawdę zapowiadało się niesamowite przeżycie czytelnicze. Nie przekonał mnie profil głównej bohaterki tego tomu, Olivii Brookes, jej irracjonalne zachowania, trudne do wytłumaczenia decyzje i zachowania, nawet jeśli uwzględni się ogrom strachu i lęku, które przepełniały jej życie. Natomiast podobał mi się ciekawy pomysł na scenariusz zdarzeń, wzajemne przenikanie dobra i zła, niejednoznaczność w definiowaniu ofiary i oprawcy, wplatanie niedopowiedzeń podsycających napięcie, stopniowe odkrywanie zagmatwanej prawdy, docieranie do znaczących śladów przeszłości. Powieść wysoko postawiła...

eunice | 2017-02-18
Na półkach: Przeczytane, Legimi 📚, 2017
Przeczytana: 18 lutego 2017

Gdzie kończy się miłość, a zaczyna obsesja?
Nie będę dużo pisać, żeby nie zdradzać szczegółów fabuły i tym samym nie psuć zabawy potencjalnym czytelnikom. Będzie więc krótko: Rachel Abbott zagmatwała, a potem jeszcze bardziej zagmatwała i nie pogubiła się w tym, co naprawdę jest sztuką.

smallangel | 2017-09-20
Przeczytana: 18 września 2017

"Śpij spokojnie" kusiło mnie od dawna pozytywnymi opiniami znajomych, jednak sądząc po okładce, sądziłam, że ta książka nie będzie dla mnie.
Okazało się jednak, iż od lektury nie mogłam się oderwać i mimo jej wtórności w stosunku do innych pozycji aktualnie dostępnych na rynku, jest zaskakująco interesująca. Na ogromny minus zaliczam TRAGICZNE tłumaczenie. Liczne błędy językowe rażą mnie ogromnie i zakłócają radość obcowania z lekturą.
"Śpij spokojnie" niczego w moim życiu nie przewartościowało, ale absolutnie nie oczekiwałam aż takich rewelacji. Thriller czyta się szybko i gładko (pomijając wyżej wymienioną kwestię). Chętnie sięgnę po kolejne powieści Rachel Abbott, a osobom, które nie miały z nią kontaktu polecam jako lekki dreszczyk emocji przed bardzo spokojnym snem.

Sakeena | 2017-02-07
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 07 lutego 2017

Kolejna odsłona twórczości Rachel Abbott - autorki, która w tamtym roku była moim największym odkryciem. Pierwsze dwie powieści czytało mi się genialnie, więc jak tylko zobaczyłam, że kolejna powieść jest dostępna zaczęłam czytać od razu. "Śpij spokojnie" już tak nie porywa, jednak wciąż bez problemu dałam się uwieść autorce. Abbott ma niesamowity talent prowadzenia fabuły w taki sposób, że nie czułam przesytu, dozuje fakty i spostrzeżenia genialnie prowadząc czytelnika do końca.
Jeden minus - powieści pojawiają się w naszym kraju w nieodpowiedniej kolejności, gdyż wydarzenia opowiedziane w tej powieści mają miejsce, zanim ma miejsce historia o Natashy w "Obcym dziecku". Jednak widać ogrom pracy autorki, ile wysiłku włożyła w swoją twórczość, gdyż wydana później powieść była opowiedziana fantastycznie.
Jeśli chodzi o powieść "Śpij spokojnie" to jest dość przewidywalna, dość wcześnie autorka odkrywa o co chodzi, potem tylko dozując nam detale. Lecz tak jak wspomniałam, warsztat...

Rybana | 2017-03-09
Przeczytana: 09 marca 2017

Kobiety często marzą-- chciałabym aby pokochał mnie ktoś tak bezgraicznie. I czasem sprawdza się powiedzenie- uważaj o co prosisz, bo możesz to dostać.
Miłość może być szczęściem, radością, spełnieniem, ale może też być obsesją. Chorobą, która niszczy tę drugą osobę. Może być więzieniem. Główna bohaterka właśnie takiej miłości doświadczyła.
Książka wciągająca, mroczna, trzmająca w napięciu. To kolejny przeczytany przeze mnie tom autorstwa Rachel Abbott i z pewnością sięgnę po następne.