Siostra

Burda Publishing Polska
2017-04-11
2017-04-11
Jacek Żuławnik
niebezpieczeństwo obsesja poczucie winy samobójstwo samotność siostra strach thriller

A imię jej: Wyrzuty Sumienia

Przeciętne. Dużo widzę na rynku thrillerów pisanych chyba dla znudzonych kur domowych - taki poziom i takie napięcie serwują.

Efekt końcowy - łał była fajna,ale długo się rozkręca.

Efekt końcowy - łał była fajna,ale długo się rozkręca.

Debiut Louise Jensen oraz brytyjski bestseller - „Siostra”. ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀
Grace doświadczyła w swoim życiu wiele traumatycznych zdarzeń przez co straciła poczucie bezpieczeństwa. ⠀ ⠀ ⠀
⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀
Jednym z najbardziej traumatycznych przeżyć była dla Grace smierć jej najlepszej przyjaciółki - Charlie, po której nie potrafi wrócić do życia „przed”. Nie może spać, a jej związek z Danem powoli zaczyna się rozpadać. Coraz bardziej zaczynają ją dręczyć słowa Charlie, które skreśliła na kartce przed swoim wyjazdem:
„Grace zrobiłam coś strasznego. Mam nadzieję, że mi wybaczysz”. ⠀ ⠀
⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀
Dość niespodziewanie w jej życiu pojawia się Anna, która twierdzi, że jest siostrą przyrodnią Charlie. Grace chce widzieć w niej swą przyjaciółkę. Wkrótce dziewczyna zamieszkuje u Grace i Dana. Pomimo coraz lepszego samopoczucia Grace związanego z odzyskaniem namiastki dawnej przyjaciółki, w jej życiu zaczyna się seria niefortunnych wydarzeń, dodatkowo ma ona coraz większe wrażenie, że ktoś ją obserwuje. ⠀ ⠀
⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀
@empikcom dzięki Waszym promocjom znalazłam naprawdę dobry thiller ! Porusza on tyle ważnych kwestii: strata rodziców, strata przyjaciółki, samotne rodzicielstwo, alkoholizm, zdradę, uciekanie przed nieuniknionym.

⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀

"Siostra" to dość łagodny, nieco bardziej obyczajowy thriller psychologiczny. Książka jest całkiem dobrze napisana i szybko się ją czyta. Narracja prowadzona jest w dwóch planach czasowych i na obu wiele się dzieje w życiu bohaterki i jej bliskich. To dobra książka na wakacje czy długi zimowy wieczór, bo to raczej niezbyt wymagająca lektura.

Grace straciła w życiu kilka bliskich osób, jej związek z Danem przechodzi kryzys, a ona nie może pozbierać się po śmierci przyjaciółki. I wtedy w życiu Grace pojawia się Anna - nieznana siostra jej zmarłej przyjaciółki. Grace liczy na to, że jej życie wróci teraz na dobre tory, że właśnie znalazła kogoś, kto wypełni pustkę, jednak pojawienie się Anny wprowadza w życie Grace więcej zamętu niż spokoju.

Ogólnie książka mnie wciągnęła i dobrze mi się ją czytało. Postaci były zróżnicowane i dobrze nakreślone. Podobało mi się też powoli budowane napięcie i dobrze prowadzona narracja. Jednak zakończenie wydało mi się nazbyt nieprawdopodobne i zbyt cukierkowe. Ponadto w toku historii bohaterka traci nieco bystrość umysłu i nie zauważa rzeczy oczywistych, przez ci staje się momentami irytująca. Dodatkowym minusem są porzucone wątki, które można byłoby domknąć, a tak pozostawiają wrażenie, że były wprowadzone tylko dla zbudowania napięcia, a potem nie było już pomysłu, co z nimi zrobić. Mimo to, polecam.

Grace straciła w życiu kilka...

Debiut autorki bardzo udany! Cały czas trzyma w napięciu, czyta się szybko i lekko. Ciekawa historia, postaci i dobre zakończenie. Autorkę odkryłam tutaj, na lubimyczytac.pl gdy pokazały mi się propozycje do przeczytania. Zaciekawiły mnie dwie pozycje i tak oto przeczytałam jej dwie książki.

Na początku nie bardzo mi szło czytanie, ale później zaczęło mnie bardziej wciągać. Koniec zaskakujący. Ogólnie uważam, że warto przeczytać.

Ciekawa . Z lekkością się czyta. Trzyma do samego końca .

Ciekawa . Z lekkością się czyta. Trzyma do samego końca .

Fajnie się czyta , wciągająca natomiast przewidywalna

Fajnie się czyta , wciągająca natomiast przewidywalna

Tym razem sięgnęłam po pierwszą książkę Autorki. Już dało się odczuć, że ma dryg do tworzenia ciekawych i wciągających historii, co udowadnia w każdym kolejnym thrillerze. Pozostaje w gronie moich ulubionych pisarek.

Świetna książka! Bardzo wciągająca ! Polecam

Świetna książka! Bardzo wciągająca ! Polecam