Siostrzyczka musi umrzeć

2017-01-11
2017-01-11
Mieczysław Dutkiewicz

Okładka książki Zuzia na plaży Wolfram Hänel, Eva Wenzel-Bürger
Zuzia na plaży Wolfram Hänel, Eva ...

Szczerze powiem, że jeśli ktoś kiedyś będzie pytał się mnie o książkę do polecenia, z pewnością tej pozycji nie wskażę.
Z trudem dotarłam do strony 120, później czytałam już, pomijając niektóre strony, ponieważ nic nie wnosiły do fabuły, a zawierały jedynie niepotrzebnie przeciągane opisy danych sytuacji, przedmiotów itp.
Zmęczyłam się okropnie, czytając tę książkę. Kupiłam ją, gdyż opis sam w sobie wydawał się ciekawy i na tym poprzestanę, ponieważ innych plusów nie dostrzegłam.
Natomiast jeśli chodzi o perspektywę Merette odniosłam wrażenie, że miała być po części zapychaczem do nabicia liczby stron, bo niektóre jej wzmianki były co najmniej bezużyteczne w tej powieści.
Nie polecam, nużąca z nieskomplikowaną fabułą, w której nawet po pominięciu kilku stron ciężko się w niej zgubić.

Zmęczyłam się okropnie, czytając tę książkę....

fajna ale dosc przewidywalna. Aczkolwiek miło sie czyta :)

fajna ale dosc przewidywalna. Aczkolwiek miło sie czyta :)

Ebook.Mroczna i tajemnicza.

Ebook.Mroczna i tajemnicza.

Do 3 razy sztuka bo tyle razy podchodziłam do przeczytania tej pozycji. Aż w końcu udało się i w sumie cieszę się, że miałam tą przyjemność ....Książka napisana bardzo przystępnym, prostym językiem. Czyta się ją szybko.Fabuła interesująca pomimo że rozwiązanie podane jest już na początku książki to jednak czytelnik do samego.końca nie jest pewny rozwiązania. Jedyny minus za mało wnikliwym obraz psychologiczny mordercy. Wgłębiając się w fabułę sądziłam że jednak ktoś inny okaże się mordercą. I tu duży plus za sprawienie u czytelnika niepewności co do głównego wątku.Ogólnie fajny klimat, ciekwie przedstawiony główny wątek.Polecam

Książka posiada ciekawą fabułę, wszystko idzie logicznie do przodu, brak tu jednak "tego czegoś". Bohaterowie posiadają dość interesujący profil, ale brak im mocnego wyrazu. Mama psycholog, tata policjant, córka 24lata nie dojrzała jak na swój wiek, co jest nawet irytujące momentami i on typowy socjopata porywający kobiety. Nie przemawia to do końca do mnie.

Książkę przeczytałam bardzo szybko. Nawet mi się podobała - sam pomysł i bohaterowie zostali przedstawieni w bardzo przystępny i ciekawy sposób. Natomiast dochodzenie do rozwiązania zagadki wyszło nieco gorzej. Bohaterka jest nieco zakręcona i robi rzeczy, które niekoniecznie powinna, tak samo jak jej córka. Rozumiem, że czasem człowiek ma "zaćmienie" i robi głupie błędy ale w kilku momentach aż załamałam ręce. Do tego bohaterowie nagle wpadają na to kto to zrobił i jak no i gdzie się znajduje - troszkę zaburzyło mi to czytanie. Ale oprócz tego książka jest ciekawie napisana i czyta się lekko.

Po przeczytaniu "Siostrzyczka musi umrzeć" Freda Wolff poczułam lekkie rozczarowanie i niedosyt. W tym kryminale brakowało mi wielkiego Wow. Nie twierdzę jednak, że powieść jest nudna. Wręcz przeciwnie, na swój sposób jest ciekawa. Opowiada o pewnej psycholog Merette Shulman, na której drodze spotyka młodego mężczyznę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że Aksel, bo tak ma na imię przyznaje się do zabicia młodszej siostry, kiedy miał czternaście lat. Od tamtej pory kobieta boi się o swoją córkę Julię. Akcja powieści jest prosta, na samym początku mamy podanego na tacy mordercę, dzięki czemu nie musimy główkować kto nim jest. Pisząc ogólnie książka jest ciekawa, polecam

Trudno mi ocenić tę książkę, bo jest napisana bardzo nierówno. Z jednej strony bardzo ciekawa fabuła, dobrze przedstawieni bohaterowie, malownicze opisy norweskiego nabrzeża. Z drugiej zaś strony całkowity brak napięcia, chwilowe zbędne dłużyzny, które odwracały uwagę od głównego wątku. Książkę czytało się dobrze ale na pewno nie jest jedną z lepszych w swoim gatunku.

DNF

Ma potencjał. Bardzo wolna, pełna niepotrzebnych wątków i wspomnień. Ostatnie 100 stron przeczytałam byle, żeby przeczytać. Nie zachwyca.

DNF

Dostałam to jako prezent, więc walczyłam ze sobą, żeby dokończyć tę książkę. Jeżeli szukacie czegoś co was zaciekawi i wciągnie... darujcie sobie "Siostrzyczka musi umrzeć". Postaci są mdłe, fabuła ma potencjał, ale mam wrażenie, że nie został wykorzystany.

• 2017
  • 2017