The Mistake
angielski
Shaula

He’s a player in more ways than one… College junior John Logan can get any girl he wants. For this hockey star, life is a parade of parties and hook-ups, but behind his killer grins and easygoing charm, he hides growing despair about the dead-end road he’ll be forced to walk after graduation. A sexy encounter with freshman Grace Ivers is just the distraction he needs, but when a thoughtless...

He’s a player in more ways than one…

College junior John Logan can get any girl he wants. For this hockey star, life is a parade of parties and hook-ups, but behind his killer grins and easygoing charm, he hides growing despair about the dead-end road he’ll be forced to walk after graduation. A sexy encounter with freshman Grace Ivers is just the distraction he needs, but when a thoughtless mistake pushes her away, Logan plans to spend his final year proving to her that he’s worth a second chance.

Now he’s going to need to up his game…

After a less than stellar freshman year, Grace is back at Briar University, older, wiser, and so over the arrogant hockey player she nearly handed her V-card to. She’s not a charity case, and she’s not the quiet butterfly she was when they first hooked up. If Logan expects her to roll over and beg like all his other puck bunnies, he can think again. He wants her back? He’ll have to work for it. This time around, she’ll be the one in the driver’s seat…and she plans on driving him wild.

źródło opisu: amazon.com

źródło okładki: amazon.com

mclena | 2016-05-30
Przeczytana: 30 maja 2016

"-I was comparing her lips to this cherry-red Cutlass I fixed up when I was a kid. Drawing on my own experience, that kind of thing.
-You should have compared them to cherries, dumbass.
He’s right. I should have. I’m a terrible poet and I do know it."

Well... well... well...
Przyjemna, zabawna, niewymagająca... można przeczytać, ale szału nie ma. Tak samo jak tom pierwszy mnie nie porwał tak samo ten spłynął po mnie jak po kaczce. Chciałabym, żeby było inaczej, ale czegoś mi tutaj zabrakło. Pomysł fajny, bardzo podobała mi się interakcja między mężczyznami w tej książce, ale z kolei relacja Grace z John'em to było takie mało wyraziste "coś". Ostatnie 3 rozdziały już nawet przekartkowałam, bo wiedziałam, że autorka już niczym mnie nie zaskoczy.

Chciałabym, żeby było inaczej - naprawdę, ale jak narazie Elle Kennedy nie zaskarbiła sobie mojej sympatii i chyba trudno będzie to jeszcze zmienić. Wątpię bym chciała jeszcze kiedyś przeczytać coś spod jej pióra, bo jest tyle dużo...

Kasiek | 2016-07-26
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 21 lipca 2016

Jest to druga część serii, zapoczątkowana znakomitą książką "Układ", którą zaliczyłam do moich ulubionych pozycji. Drugi tom, według mnie, nie jest już tak dobry, niemniej jednak jest to całkiem przyjemna lektura.
Nie jest to kontynuacja poprzedniej części, a odrębna historia, natomiast autorka nawiązuje w tle do postaci wcześniej poznanych. Sama fabuła nie jest zbyt wyszukana. Rzecz dotyczy pary studentów i dość skomplikowanych relacji między nimi, początkowo opartych wyłącznie na seksie. Z czasem rodzi się między nimi uczucie, no i jak zwykle wówczas, wszystko się komplikuje. Bohaterowie nie są też wolni od swoich osobistych problemów, zwłaszcza John.
Autorka nie przebiera zbytnio w słowach, szczególnie jeśli chodzi o dialogi. Czasami mogą wydawać się wręcz niesmaczne, jednak wszystko umieszczone jest w odpowiednim miejscu w treści i komponuje się z całością.
Książka niczym szczególnym się nie wyróżnia, niczym nie zachwyca. Nie zaszkodzi ją przeczytać, ale nie czytając jej wiele...

katala | 2018-06-11
Przeczytana: 05 stycznia 2016

I faktycznie. Zgodnie z przepowiedniami niektórych czytelniczej.
Jak dla mnie jest lepiej. Nie ma takiego cukierkowatego bohatera. Problemy wydają się problemami wynikającymi z życia, a nie tworzonymi lekko na siłę. Bohater, cóż nadal nie potrafi utrzymać przyrodzenia w spodniach. Do czasu. A za powstrzymanie się przez numerkiem z nauczycielką, dostał plusa. Pewnie, że chciałabym, aby Grace straciła co nie co w Paryżu, ale wtedy to nie byłaby ta sama dziewczyna. Dziewczyna, którą bardzo polubiłam i która jak dla mnie stoi za tą książką. A Logan, pasuje do niej doskonale. I świetnie popełnia błędy. Tak, uważam, że z tych dwóch, ta część jest lepsza, bardziej dopracowana, mniej papierowa i ogólnie fabularnie ciekawsza.
Ale nie zmienia to mojej oceny. Nadal znam sporo tytułów lepszych, choć ten nie jest taki zły.

Marzena | 2016-09-13
Przeczytana: 13 września 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Niezły przewietrzacz mózgowy.
Tak, jest coś takiego.
Jeśli jednak martwicie się, że sięgnięcie po tę książkę grozi pojawieniem się mózgojadów, a brnięcie w nią, ich przymusowym strajkiem głodowym to mogę uspokoić i proszę nie mylcie przewietrzacza z odmóżdżaczem ;)
Niewymagająca lekka lektura w sam raz na np. urlop.
Potrzebujesz się rozlużnić, zrelaksować, odpocząć? Śmiało, możesz to zrobić dzięki tej historii.
Autorka serwuje coś dobrego dla każdego: co jedną to ładniejszą i skąpiej ubraną studentkę lub ociekających potem i sexem zawodników szkolnej drużyny hokejowej. To właśnie wyprężone umięśnione torsy, nie główni bohaterowie i ich rozterki zapadną mi w pamięć po tej lekturze, choć pewnie i tak nie na długo...
Poza tym, to historia jakich zylion wcześniej, choć autorka sprytnie nadrabia humorem, za co plus jedna gwiazdka.

boziaczek | 2016-07-27
Na półkach: Przeczytane, E-booki

„Błąd” Elle Kennedy to rozrywka typowo wakacyjna dla mało wymagającego czytelnika. Historia związku Grace i Johna to schematyczny romans z przewidywalnym zakończeniem. Można przeczytać bez zagłębiania się mocno w treść, nie zaszkodzi. Jedyne co mi bardzo przeszkadzało, to język - niestety czasami zbyt wulgarny, ale niektóre młodzieżówki właśnie tym się charakteryzują.

| 2015-11-29

O ludzie! Co tu się działo! Co tu się działo! Końcowe rozdziały to prawdziwa pogoń! Za czym? Za szczęściem! I tak to się właśnie skończyło... Szczęśliwie... Cóż, Logana się nie da nie kochać! Jak schrzani to naprawi z dwukrotnie większym wrażeniem na czytelniku :) Grace, Grace! Jak to dobrze, że nie jest to jedna z tych użalających się nad sobą dziewczyneczek. Silna! Dzielna! W sam raz dla Logana!

Osobiście uważam, że Logan nie jest tak świetny jak Garrett, ale... miłość wszystko wybacza ;)

WampirkaJustynka | 2016-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2016

Kiedy wiem, że jest kolejna część jakiejś serii podchodzę do takiej książki z lekką obawą. Czasami słusznie a czasami nie. W tym przypadku zdecydowanie słusznie. Książka okazała się totalnym rozczarowaniem. Po pierwsze nie polubiłam głównej bohaterki. Po prostu działała mi na nerwy. Miała pretensje do Logana, że ją wykorzystał a sama moim zdaniem też w pewnym senie to robiła. Po drugie Logana to jakiś taki mięczak wyszedł. W "Układzie" taki twardziel a tu co? Ciągle się nad sobą użala. Po trzecie: SEKS. Moim zadaniem nie dość, że bardzo szybko dochodzi do zbliżenia miedzy Grace a Loganem to na dodatek uważam, że za dużo tego seksu. Ja osobiście wolę jeśli bohaterowie krok po kroku się do siebie zbliżają. A tu od razu seks. Jedyny plus to występy gościnne Garretta. Czasami czytając takie książki odnoszę wrażenie, że studenci nie robią nic innego jak tylko imprezują i pieprzą się z kim popadnie. Zupełnie szkoda kasy, którą wydają na studia skoro i tak nie inwestują ją w naukę....

Meggie | 2016-08-08

Często się słyszy, że przeciwności się przyciągają. Coś w tym stwierdzeniu musi być. John Logan prowadzi życie pełne zabawy. Jako gwiazda uniwersytecka hokeja otoczony jest przez wianuszek dziewczyn oczekujących tylko na jakiś gest z jego strony. Prowadzi z pozoru beztroskie życie, starając się nie myśleć o z góry określonej przyszłości. Przypadkowo spotyka poważną, spokojną studentkę Grace Ivers, która jest dopiero na pierwszym roku. Wynik tego spotkania jest pewnym zaskoczeniem dla obojga. Różnią się też ich oczekiwania i zanim zdążą pozbierać myśli Logan popełnia błąd, który może przekreślić zalążek czegoś poważniejszego. Chłopak postanawia to naprawić, lecz staje przed wieloma wyzwaniami. Grace nie ułatwia mu zadania. Czy Loganowi uda się wymazać błąd, który popełnił? Czy odzyska zaufanie Grace?

Pierwsze spotkanie z twórczością pisarki miałam jakiś czas temu, ale mimo to książkę „Układ” miło wspominam. Nie zrobiła ona na mnie piorunującego wrażenia, lecz zapewniła przyjemnie...

Kasia1101998 | 2016-07-22

Na pewno lepsza od pierwszej części. Aczkolwiek słownictwo wciąż pozostawia wiele do życzenia.
"Seksować się"? Serio? Kto w ogóle tak mówi? Oczywiście rozumiem, że to jest slang młodzieżowy(tak uważa wujek Google), ale nie przesadzajmy.
Historia ciekawsza, więcej się dzieje i jest znacznie mniej opisów łóżkowych, przez co powieść jest przyjemniejsza w czytaniu. Sam pomysł na historię jest nie jeden lecz dwa poziomy wyższy od historii Garreta i Hanny. Odnoszę wrażenie, że Grace jest znacznie mądrzejsza od Hanny i to w wielu aspektach. Tutaj Hanna pokazana jest jak pusta laleczka, a Grace jest bardziej dojrzała. Widać to po sposobie jej życia, jak i po charakterze. Cała fabuła nie skupia się na jednej, jedynej rzeczy. Ale nie oszukujmy się. Nie da się zaprzeczyć powielenia motywu rozłąki, ale tutaj ma to sens.
W skali od 1 do 10 dobra i naprawdę mocna 6, ponieważ historia nie jest zła, ale bardzo wyraźnie czuć motyw powielenia z poprzedniej części. To po pierwsze. Po drugie język,...

Ranech | 2016-07-27
Na półkach: Przeczytane, Erotyk, Posiadam, 2016
Przeczytana: 26 lipca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Druga część tak samo ciekawa jak pierwsza! Bardzo przypadła mi do gustu.
Bohaterami tej części są Grace i Logan. Wszystko zaczyna się niewinnie i niezobowiązująco, jednak Logan rani Grace, czego później bardzo żałuje. Próbuje naprawić swój błąd, ale Grace nie jest już tak naiwna jak wcześniej i Logan musi naprawdę się namęczyć, by dostać drugą szansę :)

Polecam śmiało, bohaterzy są fajnie wykreowani i brak niepotrzebnej dramy na każdym kroku. Bardzo miła pozycja :)