Allegro - kampania grudzień kat. romans

Błąd

Tłumaczenie: Anna Mackiewicz
Cykl: Off-Campus (tom 2)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Mistake

…on lubi zdobywać nie tylko bramki... John Logan może mieć każdą dziewczynę. Dla gwiazdy hokejowej ligi uniwersyteckiej życie to nieustająca zabawa i szybkie numerki, ale za zabójczym uśmiechem i luzackim wdziękiem kryje się przybierający na sile strach przed nieuchronną przyszłością bez perspektyw, która czeka go po ukończeniu studiów. Spotkanie z seksowną Grace Ivers, studentką pierwszego...

…on lubi zdobywać nie tylko bramki...

John Logan może mieć każdą dziewczynę. Dla gwiazdy hokejowej ligi uniwersyteckiej życie to nieustająca zabawa i szybkie numerki, ale za zabójczym uśmiechem i luzackim wdziękiem kryje się przybierający na sile strach przed nieuchronną przyszłością bez perspektyw, która czeka go po ukończeniu studiów. Spotkanie z seksowną Grace Ivers, studentką pierwszego roku, jest odskocznią, której właśnie tak bardzo potrzebuje… Jednak gdy po bezmyślnym błędzie ona znika z jego horyzontu, Logan postanawia udowodnić, że zasługuje na drugą szansę.

…ale dla niej będzie musiał wejść na wyższy poziom gry…

Po kiepskim pierwszym roku studiów Grace Ivers wraca na uniwerek w Briar starsza, mądrzejsza, a do tego wybiła sobie z głowy aroganckiego hokeistę, któremu niemal oddała dziewictwo. Nie jest już tą naiwną i prostolinijną dziewczyną, która dawała się wodzić za nos, gdy spiknęli się po raz pierwszy. Jeśli John Logan myśli, że ona znów będzie na każde jego skinienie jak wszystkie znane mu hokejowe króliczki, to jest w błędzie. Chce ją odzyskać? Musi się więc mocno postarać. W tej rozgrywce to Grace dyktuje warunki… i ma zamiar dać Loganowi porządny wycisk.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Oficjalna recenzja
Gaba_Okey książek: 933

Bo o miłość trzeba zawalczyć!

Pierwsza część serii „Off-Campus” – „Układ” całkowicie mnie wciągnęła, przeczytałam ją w jedną noc i wciąż miałam mało. „Błąd” okazał się dobrą kontynuacją, może nie już tak porywającą, ale wciąż spełniającą moje wymagania. Mamy więc romans, fajny, lekki humor, cudownych bohaterów i przede wszystkim genialny klimat, który potrafi zbudować autorka.

John Logan to gwiazda hokejowej ligi uniwersyteckiej i jeden z najbardziej pożądanych mężczyzn na kampusie. Co wieczór inna dziewczyna i ciągła zabawa – nagle spotyka Grace, która ma być jego kolejną zdobyczą i odskocznią od nieodwzajemnionego zauroczenia. Jednak Logan popełnia błąd i dziewczyna daje mu kosza. To niespotykane! Logan dopiero po jakimś czasie docenia Grace i postanawia zrobić wszystko, żeby ją odzyskać.

Grace po kiepskim pierwszym roku na uczelni, który prawie skończył się utratą dziewictwa z Casanovą o imieniu Logan, postanawia, że tym razem to ona będzie dyktowała warunki. Jeśli Logan chce z nią spróbować, to musi się postarać.

Coś jest w powieściach Kennedy, że tak dobrze się je czyta. Fabuła nie wyróżnia się niczym specjalnym – kolejna opowieść o romansach z college’u. Jest romantycznie, lekko, czasem drapieżnie, z fajnym poczuciem humoru, z pazurem, ale przede wszystkim z plastycznie ukazanymi scenami, postaciami, których nie da się nie polubić. Cały czas coś się dzieje, nie jest to też cukierkowy romans, bo bohaterowie nieustannie się przekomarzają i są w tym wszystkim tacy... uroczy, że chce się cały czas o nich czytać. Cieszę się, że autorka w pewnym sensie kontynuowała również historię bohaterów z „Układu” – można sprawdzić, jak dalej sobie radzą.

Wydaje mi się, że świat stworzony przez Kennedy jest czymś nieuchwytnym, ale zarazem prawie każda z dziewczyn chciałaby się tam znaleźć – męscy bohaterowie są przystojni, odważni, stać ich na gesty niczym z komedii romantycznych, wszystko jest niezwykle atrakcyjne i nie ma miejsca na nudę. Akcja toczy się niczym w modnym serialu. To powieść lekka, niewymagająca od nas większego zaangażowania, po prostu świetnie się ją czyta – typowa pozycja na rozluźniający wieczór. Na pewno nie będziecie długo jej przeżywać, nie wywoła też u Was emocjonalnego rollercoastera. Kennedy napisała ciekawą, wciągającą powieść dla kobiet, która pozwala się rozmarzyć i oderwać od codzienności.

Styl autorki jest dosyć osobliwy. Oczywiście dostosowany do gatunku powieści, a więc dominują tutaj dialogi, akcja jest dynamiczna i szybko się zmienia. Co muszę dodać, Kennedy posługuje się miejscami trochę ordynarnymi wyrażeniami. Są więc przekleństwa i ostrzejszy język. Dla mnie to forma dostosowana do tła powieści i bohaterów – nie oszukujmy się, młodzi mężczyźni nie mówią kwiecistym i wyrafinowanym słownictwem. Szczególnie na studiach. „Błąd” to również sceny erotyczne, jest kilka subtelnych, kilka nieco bardziej szczegółowo opisanych – Kennedy udało się zbudować wyraźnie napięcie między bohaterami i dlatego też niektóre fragmenty czytało się z wypiekami na policzkach. Autorka wprowadziła narrację pamiętnikarską, która została ukazana z dwóch perspektyw: Grace i Logana. Jak najbardziej na plus, bo dzięki temu akcja jest rozszerzona i przez to jeszcze ciekawsza.

Znacie ten trend, gdy pisarka zaczyna tworzyć książkę dla młodzieży i nagle powstaje z tego kilka tomiszczy, aż w pewnym momencie całość się wywołuje jeden wielki ziew i zaczyna się ciągnąć jak flaki z olejem? Kennedy świetnie to ominęła. Niby wydaje powieści w jednym uniwersum, ale zmienia bohaterów i z każdym tomem kończy ich historie, dzięki czemu nie robi nam się z tego nużąca telenowela.

Na pierwszy rzut oka zauroczyła mnie okładka, która jest cudowna, magiczna i ma to „coś”, co zawsze przyciąga mnie do półki w księgarni. Duży ukłon w stronę wydawnictwa za wybór tak wdzięcznego i urzekającego zdjęcia.

Jeśli lubicie ciekawe romanse, wyrazistych bohaterów, gorące sceny i uczelniany klimat, to ta książka na pewno Wam się spodoba. Autorce może nie udało się przebić świetnego pierwszego tomu, jednak po raz kolejny momentalnie wciągnęła mnie i sprawiła, że do końca z niecierpliwieniem śledziłam potyczki Logana i Grace.

Gabriela Rutana

mclena | 2016-05-30
Przeczytana: 30 maja 2016

"-I was comparing her lips to this cherry-red Cutlass I fixed up when I was a kid. Drawing on my own experience, that kind of thing.
-You should have compared them to cherries, dumbass.
He’s right. I should have. I’m a terrible poet and I do know it."

Well... well... well...
Przyjemna, zabawna, niewymagająca... można przeczytać, ale szału nie ma. Tak samo jak tom pierwszy mnie nie porwał tak samo ten spłynął po mnie jak po kaczce. Chciałabym, żeby było inaczej, ale czegoś mi tutaj zabrakło. Pomysł fajny, bardzo podobała mi się interakcja między mężczyznami w tej książce, ale z kolei relacja Grace z John'em to było takie mało wyraziste "coś". Ostatnie 3 rozdziały już nawet przekartkowałam, bo wiedziałam, że autorka już niczym mnie nie zaskoczy.

Chciałabym, żeby było inaczej - naprawdę, ale jak narazie Elle Kennedy nie zaskarbiła sobie mojej sympatii i chyba trudno będzie to jeszcze zmienić. Wątpię bym chciała jeszcze kiedyś przeczytać coś spod jej pióra, bo jest tyle dużo...

Kasiek | 2016-07-26
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 21 lipca 2016

Jest to druga część serii, zapoczątkowana znakomitą książką "Układ", którą zaliczyłam do moich ulubionych pozycji. Drugi tom, według mnie, nie jest już tak dobry, niemniej jednak jest to całkiem przyjemna lektura.
Nie jest to kontynuacja poprzedniej części, a odrębna historia, natomiast autorka nawiązuje w tle do postaci wcześniej poznanych. Sama fabuła nie jest zbyt wyszukana. Rzecz dotyczy pary studentów i dość skomplikowanych relacji między nimi, początkowo opartych wyłącznie na seksie. Z czasem rodzi się między nimi uczucie, no i jak zwykle wówczas, wszystko się komplikuje. Bohaterowie nie są też wolni od swoich osobistych problemów, zwłaszcza John.
Autorka nie przebiera zbytnio w słowach, szczególnie jeśli chodzi o dialogi. Czasami mogą wydawać się wręcz niesmaczne, jednak wszystko umieszczone jest w odpowiednim miejscu w treści i komponuje się z całością.
Książka niczym szczególnym się nie wyróżnia, niczym nie zachwyca. Nie zaszkodzi ją przeczytać, ale nie czytając jej wiele...

katala | 2018-06-11
Przeczytana: 05 stycznia 2016

I faktycznie. Zgodnie z przepowiedniami niektórych czytelniczej.
Jak dla mnie jest lepiej. Nie ma takiego cukierkowatego bohatera. Problemy wydają się problemami wynikającymi z życia, a nie tworzonymi lekko na siłę. Bohater, cóż nadal nie potrafi utrzymać przyrodzenia w spodniach. Do czasu. A za powstrzymanie się przez numerkiem z nauczycielką, dostał plusa. Pewnie, że chciałabym, aby Grace straciła co nie co w Paryżu, ale wtedy to nie byłaby ta sama dziewczyna. Dziewczyna, którą bardzo polubiłam i która jak dla mnie stoi za tą książką. A Logan, pasuje do niej doskonale. I świetnie popełnia błędy. Tak, uważam, że z tych dwóch, ta część jest lepsza, bardziej dopracowana, mniej papierowa i ogólnie fabularnie ciekawsza.
Ale nie zmienia to mojej oceny. Nadal znam sporo tytułów lepszych, choć ten nie jest taki zły.

Marzena | 2016-09-13
Przeczytana: 13 września 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Niezły przewietrzacz mózgowy.
Tak, jest coś takiego.
Jeśli jednak martwicie się, że sięgnięcie po tę książkę grozi pojawieniem się mózgojadów, a brnięcie w nią, ich przymusowym strajkiem głodowym to mogę uspokoić i proszę nie mylcie przewietrzacza z odmóżdżaczem ;)
Niewymagająca lekka lektura w sam raz na np. urlop.
Potrzebujesz się rozlużnić, zrelaksować, odpocząć? Śmiało, możesz to zrobić dzięki tej historii.
Autorka serwuje coś dobrego dla każdego: co jedną to ładniejszą i skąpiej ubraną studentkę lub ociekających potem i sexem zawodników szkolnej drużyny hokejowej. To właśnie wyprężone umięśnione torsy, nie główni bohaterowie i ich rozterki zapadną mi w pamięć po tej lekturze, choć pewnie i tak nie na długo...
Poza tym, to historia jakich zylion wcześniej, choć autorka sprytnie nadrabia humorem, za co plus jedna gwiazdka.

boziaczek | 2016-07-27
Na półkach: Przeczytane, E-booki

„Błąd” Elle Kennedy to rozrywka typowo wakacyjna dla mało wymagającego czytelnika. Historia związku Grace i Johna to schematyczny romans z przewidywalnym zakończeniem. Można przeczytać bez zagłębiania się mocno w treść, nie zaszkodzi. Jedyne co mi bardzo przeszkadzało, to język - niestety czasami zbyt wulgarny, ale niektóre młodzieżówki właśnie tym się charakteryzują.

| 2015-11-29

O ludzie! Co tu się działo! Co tu się działo! Końcowe rozdziały to prawdziwa pogoń! Za czym? Za szczęściem! I tak to się właśnie skończyło... Szczęśliwie... Cóż, Logana się nie da nie kochać! Jak schrzani to naprawi z dwukrotnie większym wrażeniem na czytelniku :) Grace, Grace! Jak to dobrze, że nie jest to jedna z tych użalających się nad sobą dziewczyneczek. Silna! Dzielna! W sam raz dla Logana!

Osobiście uważam, że Logan nie jest tak świetny jak Garrett, ale... miłość wszystko wybacza ;)

WampirkaJustynka | 2016-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2016

Kiedy wiem, że jest kolejna część jakiejś serii podchodzę do takiej książki z lekką obawą. Czasami słusznie a czasami nie. W tym przypadku zdecydowanie słusznie. Książka okazała się totalnym rozczarowaniem. Po pierwsze nie polubiłam głównej bohaterki. Po prostu działała mi na nerwy. Miała pretensje do Logana, że ją wykorzystał a sama moim zdaniem też w pewnym senie to robiła. Po drugie Logana to jakiś taki mięczak wyszedł. W "Układzie" taki twardziel a tu co? Ciągle się nad sobą użala. Po trzecie: SEKS. Moim zadaniem nie dość, że bardzo szybko dochodzi do zbliżenia miedzy Grace a Loganem to na dodatek uważam, że za dużo tego seksu. Ja osobiście wolę jeśli bohaterowie krok po kroku się do siebie zbliżają. A tu od razu seks. Jedyny plus to występy gościnne Garretta. Czasami czytając takie książki odnoszę wrażenie, że studenci nie robią nic innego jak tylko imprezują i pieprzą się z kim popadnie. Zupełnie szkoda kasy, którą wydają na studia skoro i tak nie inwestują ją w naukę....

Kasia1101998 | 2016-07-22

Na pewno lepsza od pierwszej części. Aczkolwiek słownictwo wciąż pozostawia wiele do życzenia.
"Seksować się"? Serio? Kto w ogóle tak mówi? Oczywiście rozumiem, że to jest slang młodzieżowy(tak uważa wujek Google), ale nie przesadzajmy.
Historia ciekawsza, więcej się dzieje i jest znacznie mniej opisów łóżkowych, przez co powieść jest przyjemniejsza w czytaniu. Sam pomysł na historię jest nie jeden lecz dwa poziomy wyższy od historii Garreta i Hanny. Odnoszę wrażenie, że Grace jest znacznie mądrzejsza od Hanny i to w wielu aspektach. Tutaj Hanna pokazana jest jak pusta laleczka, a Grace jest bardziej dojrzała. Widać to po sposobie jej życia, jak i po charakterze. Cała fabuła nie skupia się na jednej, jedynej rzeczy. Ale nie oszukujmy się. Nie da się zaprzeczyć powielenia motywu rozłąki, ale tutaj ma to sens.
W skali od 1 do 10 dobra i naprawdę mocna 6, ponieważ historia nie jest zła, ale bardzo wyraźnie czuć motyw powielenia z poprzedniej części. To po pierwsze. Po drugie język,...

Meggie | 2016-08-08

Często się słyszy, że przeciwności się przyciągają. Coś w tym stwierdzeniu musi być. John Logan prowadzi życie pełne zabawy. Jako gwiazda uniwersytecka hokeja otoczony jest przez wianuszek dziewczyn oczekujących tylko na jakiś gest z jego strony. Prowadzi z pozoru beztroskie życie, starając się nie myśleć o z góry określonej przyszłości. Przypadkowo spotyka poważną, spokojną studentkę Grace Ivers, która jest dopiero na pierwszym roku. Wynik tego spotkania jest pewnym zaskoczeniem dla obojga. Różnią się też ich oczekiwania i zanim zdążą pozbierać myśli Logan popełnia błąd, który może przekreślić zalążek czegoś poważniejszego. Chłopak postanawia to naprawić, lecz staje przed wieloma wyzwaniami. Grace nie ułatwia mu zadania. Czy Loganowi uda się wymazać błąd, który popełnił? Czy odzyska zaufanie Grace?

Pierwsze spotkanie z twórczością pisarki miałam jakiś czas temu, ale mimo to książkę „Układ” miło wspominam. Nie zrobiła ona na mnie piorunującego wrażenia, lecz zapewniła przyjemnie...

Ranech | 2016-07-27
Na półkach: Przeczytane, Erotyk, Posiadam, 2016
Przeczytana: 26 lipca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Druga część tak samo ciekawa jak pierwsza! Bardzo przypadła mi do gustu.
Bohaterami tej części są Grace i Logan. Wszystko zaczyna się niewinnie i niezobowiązująco, jednak Logan rani Grace, czego później bardzo żałuje. Próbuje naprawić swój błąd, ale Grace nie jest już tak naiwna jak wcześniej i Logan musi naprawdę się namęczyć, by dostać drugą szansę :)

Polecam śmiało, bohaterzy są fajnie wykreowani i brak niepotrzebnej dramy na każdym kroku. Bardzo miła pozycja :)