Wybierz mnie

Cykl: Sea Breeze (tom 2)
Wydawnictwo: Pascal
Because of Low
karollllllla

Kryzys w małżeństwie rodziców Marcusa zmusza go do powrotu ze studiów. Wynajmuje pokój w mieszkaniu Cage’a, w którym często nocuje Low, jego najlepsza przyjaciółka. Marcus traci głowę dla ślicznej dziewczyny i to z wzajemnością. Nie spieszy się jednak, mając na uwadze uczucia Cage’a. Jedna nieoczekiwana informacja załamuje jego świat…

źródło opisu: http://pascal.pl/

źródło okładki: http://pascal.pl/

kryminalnakuchnia | 2016-11-14

Abbi Glines to autorka, której książki można niemalże kupować w ciemno.
Są miłe, lekkie i przyjemne i w większości schematyczne oraz przewidywalne, co wcale nie oznacza, że są nudne.

Mimo, iż jej "dzieła" nie kipią emocjami, nie zawierają miliona złotych myśli, to jest w nich coś co przyciąga czytelników jak ćmy do światła.

"Wybierz mnie" to historia miłości, walce z przeciwnościami losu. Można by śmiało rzec.........nic nowego........nic odkrywczego........a jednak:-)

Abbi Glines konsekwentnie tworzy swoje serie z perspektywy różnych bohaterów, co moim zdaniem działa na plus powodując, że czytelnik buduje z nimi niewidzialną więź.

Polecam

Kasiek | 2016-06-13
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 13 czerwca 2016

Świetna książka. Szczerze przyznam, że nie spodziewałam się, że tak mnie wciągnie, tym bardziej, że nie byłam zachwycona pierwszą częścią tej serii. Jednak znając pozostały dorobek autorki, sięgnęłam po kontynuację, z czego się cieszę, bo było warto. Książka okazała się znacznie lepsza od pierwszego tomu, co rzadko się zdarza.
Historia dotyczy Marcusa, którego mieliśmy okazję już poznać. Mamy też możliwość śledzenia losów pozostałych bohaterów poprzedniej części. Historia Marcusa i Low jest ciekawie opowiedziana, tym bardziej, że jest wzbogacona o postać Cage'a. To, co łączy Cage'a z Low trudno zdefiniować i wydaje mi się, że taki układ może mieć miejsce tylko w książce. Sam Cage wzbudza sympatię, choć jego postać nie jest jednoznacznie pozytywna. Z kolei Marcus i Low są niemal postaciami idealnymi. Są dojrzali, poważnie traktują to, co rodzi się między nimi i starają się stawiać czoło pojawiającym się problemom.
Książka, choć przewidywalna, jest naprawdę bardzo dobra. Lubię styl...

WampirkaJustynka | 2016-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2016

Równie dobra jak "Oddychaj mną". Aczkolwiek bohaterka jest bardziej dojrzalsza. Głównym męskim bohaterem jest Marcus, którego poznajemy w poprzedniej książce. Przyznam, że bałam się co z tego wyjdzie. W "Oddychaj mną" trochę mnie wkurzał, ale tutaj przez większą część lubiłam choć miał momenty, w których działa mi na nerwy. Natomiast Low to naprawdę sympatyczna dziewczyna. Nie rozumiałam tylko tego jej "związku" z Cage. Był przyjacielem, bratem czy kimś więcej. Ogólnie całość mi się podobała i przyjemnie się czytało. Mimo, że już na samym początku wiedziałam co i jak. Fajnie też było tu spotkać postacie z "Oddychaj mną".

lulamae | 2015-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2015

Bohaterem drugiego tomu serii Sea Breeze jest Marcus Hardy (tak, tak go już znamy). Po nieodwzajemnionym uczuciu jakim obdarzył Sadie żadna dziewczyna na niego nie działa i nie przyciąga należytej uwagi. Sytuacja rodzinna zmusiła go do przeprowadzki i teraz mieszka z Caigem. Tam też dnia pewnego poznaje rudowłosą, o mlecznej skórze, kształtną Willow 'Low' Montgomery.
I jest to pierwsza dziewczyna, która znów porusza serce Marcusa, a on nie zostaje obojętny sercu dziewczyny. Czeka ich trochę problemów i niepowołana niespodzianka, więc zobaczcie jak sobie z tym poradzą.

Bardzo, bardzo fajna. Tak mnie wciągnęła, że nie mogłam się oderwać póki nie skończyłam czytać.
Jest inna od tomu pierwszego i akurat mi osobiście to pasuje, bo 'Because of Low' wpasowuje się w moje gusta.
Książka nie jest długa, fabuła nierozwleczona, ale za to nigdy się nie nudzimy i z pewnością jest tutaj kilka zwrotów akcji.
Nawet ciekawie połączone problemu obu bohaterów - domyśliłam się tego dość późno i...

katala | 2018-04-26
Przeczytana: 13 grudnia 2016

Przede wszystkim po raz kolejny utwierdziłam się w przekonaniu, że nawet książki w których na pierwszy rzut oka wydaje się, że chodzi głównie o seks (oczywiście, że można doszukiwać się drugiego, a nawet trzeciego dna, ale ciężko czasami wybronić nawet to pierwsze) mogą się bez tego seksu (lub niemal bez niego) obronić. Ta się wybroniła. Jeśli ktoś czytał, to wie, że jest nie tak, że nic zupełnie i w sumie wcale, ale odpowiednio z sensem i bez przysłowiowego bezsensu. I pod tym względem to fajna książka.
Tematyka? W sumie nic odkrywczego. Odkrycie głównej intrygi nie stanowi najmniejszego problemu, choć pokazane jest to w całkiem zgrabny sposób.
Podobały mi się relacje między bohaterami, jak również relacje bohaterki i jej najlepszego przyjaciela pewnie niedoszłego męża. Choć przyznam, że nie do końca jestem w stanie je zrozumieć, przyjmuję, bo noszą znamiona prawdopodobieństwa.
Wszystko we mnie burzy się, a na pewno burzyło podczas lektury, na sposób rozwiązania konfliktu z ojcem....

AngelFire | 2016-05-12
Przeczytana: 12 maja 2016

Ból,rozpacz i cierpienie.Tylko te uczucia towarzyszyły głównym bohaterom Willow i Marcusowi przez całe życie.Nagle okazuje się,że nie musi tak być.Kiedy się spotka osobę,która sprawi,że chce się w stać z łóżka.Tak było i w tym przypadku.Po mimo kilku nieudanych prób stworzenia czegoś niezwykłego obydwoje są szczęśliwi.Ale to szczęście nie będzie trwało długo.Bo i siostra Low i ojciec Marcusa sprawiają,że wszytsko się sypie.I w jednej chwili ona traci zaufanie.A nie łatwo je odzyskać bo każdy w jej życiu odszedł i nigdy nie wrócił.Pytanie tylko czy tak będzie i w tym przypadku.

Książka bardzo dobra.Cieszę się,że to Marcus otrzymał szansę na miłość.Bo w poprzedniej części autorka trochę mu zagmatwała życie,ale teraz się zrehabilitowała.Ciekawie też złączyła losy bohaterów,nie tylko przez ich uczucie,ale i tych,których niby powinno się nazwać rodziną.Abbi Glines po raz kolejny wykonała kawał dobrej roboty.Jednak jakiegoś malutkiego elementu mi zabrakło.Mimo wszytsko wciągająca...

Pinina_Paulina | 2015-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2015

No co tu dużo pisać. Fajna książka, przewidywalna, odrobinę przesłodzona, ale sięgając po nią wiedziałam czego mogę się spodziewać, bo część pierwsza była napisana w identycznym stylu.
Nie zmarnowałam swojego czasu i całkiem dobrze się przy niej bawiłam :)

magpie101 | 2015-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2015

Ta czesc podobala mi sie duzo bardziej od poprzedniej, Marcusa polubilam juz w 1 czesci i ubolewalam nad jego zlamanym sercem. Jednak teraz poznal delikatna i skrzywdzona przez los Willow, i szczesliwie sie zakochal. Historia jego rodziny i jej siostry dobrze zaplanowana i opisana wzbudzala we mnie emocje podczas czytania. Byl tez dramat, gdy ta dwojka musiala sie rozstac ale szczesliwe zakonczenie zrekompensowalo wszystko. Polecam!
Czekam na kolejna czesc niecierpliwie o przyjacielu Willow - Cage, ktorego pokochalam od pierwszych stron tej ksiazki.

mania_kch | 2016-01-01
Na półkach: Przeczytane, 2016

Ciekawa historia choć przewidywalna, spójna z poprzednią częścią. Oczywisty schemat; biedna dziewczyna - bogaty chłopak, nieciekawa przeszłość, trochę dramatu i happy end. Niektóre momenty autorka na siłę skróciła przez co dany problem wydawał się płytki. Zabrakło mi zwłaszcza retrospekcji z życia Low i jej siostry – głębszego wytłumaczenia ich wzajemnej niechęci do siebie. Trochę po macoszemu ten wątek został potraktowany.

książek: 1909
Sherry | 2016-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2016

Cage i Low to kombinacja idealna. Znają się do cna, byli ze sobą w najtrudniejszych chwilach, potrafią przejrzeć się na wylot i znaleźć odpowiednie słowa, by pomóc sobie wzajemnie. Wciąż pozostają jednak tylko przyjaciółmi. Kiedy więc Marcus - nowy współlokator Cage'a poznaje najlepszą przyjaciółkę prawdopodobnie największego Casanovy Sea Breeze i zatraca się w niej niemal od pierwszego wejrzenia, termin "przyjaciele" pomiędzy rudowłosą pięknością, a Cage'm będzie mu bardzo na rękę. Tylko czy można rywalizować z zaborczym, opiekuńczym współlokatorem, kiedy przy swojej przyjaciółce wydaje się być całkowicie inny, od tego, z którym Marcus ma do czynienia na co dzień? Czy można rywalizować z tak głęboką więzią i zażyłością, jaką mają ci dwoje? Czy to wszystko będzie miało w ogóle znaczenie, przy fakcie, że Marcus oprócz zmagania się z nowym zauroczeniem, będzie miał na głowie poważne problemy rodzinne?

Low i Marcus są skrzywdzeni. Na sercach mają szramy, blizny, które nawet skrywane...