Reputacja niegrzecznej dziewczyny

Okładka książki Reputacja niegrzecznej dziewczyny Elle Kennedy
Okładka książki Reputacja niegrzecznej dziewczyny
Elle Kennedy Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Avalon Bay (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Avalon Bay (tom 2)
Bad Girl Reputation
Zysk i S-ka
2024-02-20
2024-02-20
2022-10-04
Katarzyna Krawczyk

„I gdy już prawie udało mi się pozbyć jej z głowy, ona wraca. Jak świeży zastrzyk czystego narkotyku, kiedy niemal już udało mi się wyjść z nałogu.”

Kocham Elle Kennedy w wydaniu hokejowym, a jej serie stanowią moją bezpieczną i komfortowa przystań, do której uwielbiam powracać. Seria „Avalon Bay” pokazuje jej zupełnie inne oblicze, co w porównaniu choćby do „Off-campus” może uchodzić za słabsze, dla mnie jednak jest udaną próbą sił w czymś innym. Polubiłam ją za lekki, wakacyjny klimat oraz nieschematyczne i wyraziste postacie.

„Reputacja niegrzecznej dziewczyny” ponownie przenosi nas do Avalon Bay. Tym razem głównymi bohaterami są Evan, którego poznaliśmy już w poprzednim tomie oraz Genevieve, która choć nieobecna, była jak cień podążający jego śladem. „Kompleks grzecznej dziewczynki” pokazał ich relację jako toksyczną i nieodpowiednią do tego stopnia, że sama nie wiedziałam, jak odbiorę ich historię, gdy sami dojdą do głosu. Bardzo podobało mi się, że Elle wzięła na tapetę tak nieidealne, popełniające młodzieńcze błędy, ale żyjące pełnią życia osoby. Gen i Evan razem byli jak huragan siejący zniszczenie, jak nieokiełznany pożar, który po drodze zostawiał po sobie zgliszcza. Wszystko jednak się zmieniło, gdy dziewczyna nagle wyjechała bez słowa. Po roku nieobecności wraca ze względu na śmierć matki i wszystko zanosi się na to, że zmuszona będzie zostać w miasteczku trochę dłużej. Ten rok zmienił Gen, starała się zerwać ze złymi nawykami, które dotychczas wpędzały ją kłopoty. Jedną z iskier zapalnych jej niewłaściwego zachowania był właśnie Evan.

Jego ten rok nie potraktował łagodnie. Początkowo uznał to za kolejną gierkę Gen, do czego zdążyli już przywyknąć. Mijające miesiące bez kontaktu wyprowadziły go jednak z błędu, tym samym pozostawiając jątrząca się ranę. Powrót Gen widzi jako szansę, a jej upór i dystans traktuje jak wyzwanie. Genevieve jednak nie jest już taka sama, a przynajmniej próbuje za taką uchodzić. Zerwanie z reputacją niegrzecznej dziewczyny wcale nie jest takie łatwe, zwłaszcza gdy na horyzoncie pojawia się ktoś, kto przypomina, jak wcześniej się czuła i jak nadal potrafi się przy nim czuć. Ich relacja jest pełna pasji, ognia, choć autorka nie skupia się zbyt bardzo na ich cielesności. Podobało mi się to, że skupiła się na ich przemianie, na chęci odnalezienia siebie na nowo. Niemałe znaczenie w ich przypadku mają także relacje z rodzicami, co miało duży wpływ na ich zachowanie, na postrzeganie siebie samych. Pod płaszczykiem lekkości wskazuje na ważne wartości, skłania do przemyśleń. Nie brakuje tu także humoru, który jest charakterystyczne dla pióra Elle Kennedy. Idealnie go dozuje, niejednokrotnie wywołując uśmiech na twarzy.

„Reputacja niegrzecznej dziewczyny” to przede wszystkim powieść o drugiej szansie, przebaczeniu, próbie zerwania z przeszłością i stawaniu się lepszą wersją siebie. Elle Kennedy wzięła na warsztat dwie nieidealne, zagubione dusze, które mimo wspólnej barwnej przeszłości, są dla siebie idealne. Nie jest to taka Elle Kennedy, jaką pokochałam za serie „Off-campus”, „Briar U”, czy „Hokeiści”, zabrakło mi tej charakterystycznej dla nich magii, jaką rzuca na czytelnika w trakcie czytania. Niemniej jednak w dalszym ciągu porywa w swe szpony i pochłania, a ja spędziłam z historią Evana i Genevieve bardzo przyjemne chwile. To jedna z tych historii, które gdy już się zacznie, to nie jest się w stanie oderwać, dopóki nie dotrze się do końca. Zachęcam do przeczytania!

Lubicie książki romantyczne, w których sercowe rozterki mieszają się z prozą życia? Dobrze się składa, ponieważ Elle Kennedy idealnie nadaje się do pisania tego typu historii i składa na nasze dłonie najnowszy pomysł, który łączy ze sobą kilka ponadczasowych motywów.

Lubię prozę autorki, ponieważ nieustannie coś się w niej dzieje. Dynamiczna akcja i ciekawe losy głównych postaci pozwalają mi na moment oderwać myśli od codziennych obowiązków i zatopić się w przyjemnej, sympatycznej lekturze. Plastyczny język autorki a także umiejętność budowania w pełni wiarygodnych emocji angażuje mnie na całego, jak było w przypadku powyższej lektury. Od pierwszych stron z przyjemnością zatopiłam się w losach bohaterów, którzy wystawieni na sercowe problemy nie do końca wiedzieli jak się zachować. Jednak nie od dziś wiadomo, że los buduje dla nas własne scenariusze pozwalając nam później wyciągnąć z danej sytuacji odpowiednie wnioski.

Genevieve wraca w rodzinne strony na pogrzeb swojej matki a jedyne o czym myśli to by trzymać się od swojego dawnego chłopaka jak najdalej. Łączy ich zawiła przeszłość do której dziewczyna nie ma ochoty wracać. Trudno jednak unikać kogoś w małej nadmorskiej mieścinie, gdy każdy zna każdego i życzy drugiemu jak najlepiej. Genevieve nie uniknie więc spotkania z Evanem i z zaskoczeniem zauważy, że jej były chłopak zupełnie się nie zmienił, wciąż pozostając seksownym i rozbrajającym człowiekiem. Tylko chodziło przecież o to, by zagasić dawne emocje i porzucić przeszłość na rzecz nowej osobowości. Czy to naprawdę możliwe?

W lekkiej jak piórko i pomysłowej historii czytamy o drugich szansach, wybaczaniu a także budowaniu siebie na nowo. Elle Kennedy prowadzi nas przez opowieść z gorzkim wydźwiękiem, w której proza życia łączy się z momentami nadziei na lepsze jutro. Los nie rozpieszczał głównych bohaterów a oni sami nie byli gotowi na to co ich czeka, jednak zaakceptowali zmiany i dali się porwać mniej oczywistej przyszłości. Genevieve miała na swoim koncie trudną przeszłość, jako młoda dziewczyna popełniła wiele błędów które dziś chce wykreślić ze swojej kartoteki. Jednak miasteczko w którym dorastała doskonale pamięta jaka była i niekoniecznie pozwala na to, by zmieniła się na lepsze. Czy pomoże jej w tym dawne uczucie? A może chłopak, który jest przekonany, że stworzą duet idealny w końcu pozwoli jej zapomnieć o popełnionych wcześniej błędach? O tym przekonacie się sięgając po lekturę napisaną z pazurem i nutką ironii.

"Reputacja niegrzecznej dziewczyny" to książka bardzo w stylu Elle Kennedy. Mówimy tutaj zatem o uczuciu pojawiającym się w najmniej odpowiednim momencie a także o dynamicznych dialogach i smacznym poczuciu humoru. Autorka bazuje na prawdziwym życiu, nie boi się mówić o stracie i popełnionych błędach a także nastraja nas pozytywnie na lepsze jutro, decydując się na wzmiankę o potencjalnym szczęśliwym zakończeniu. Lekka, idealna do poczytania leniwym popołudniem lektura stworzona dla wszystkich romantyczek, które uwielbiają czytać o sercowych rozterkach młodych a jednak doświadczonych przez życie bohaterów.

W końcu z powrotem przenosimy się do uroczego miasteczka nadmorskiego, gdzie historia Genevieve West i Evana Hartleya robi między nimi takie zamieszanie, że aż trudno oderwać wzrok od ich losów.

Genevieve wraca do domu na pogrzeb matki z mocnym postanowieniem trzymania się z dala od swojego byłego chłopaka, Evana. Ich relacja była burzliwa, pełna pasji i intensywnych emocji, które Gen stara się teraz zapomnieć. Ale jak to w życiu bywa, los ma swój plan, a w małym Avalon Bay nie sposób uniknąć zderzenia się z przeszłością. Kiedy Genevieve ponownie spotyka Evana, szybko przekonuje się, że ognisty romans z dawnych lat wciąż płonie niczym niegasnący ogień.

Co jednak czyni tę historię wyjątkową? Przede wszystkim postanowienie Genevieve o zmianie swojego stylu życia. Koniec z imprezowaniem, głupimi błędami i reputacją niegrzecznej dziewczyny – to motto, które ma przynieść Jej spokój i stabilność. W międzyczasie Evan ma swoje własne plany dotyczące ich relacji, ale czy złą reputację można tak łatwo zmienić? Czy drugie szanse rzeczywiście działają?

Genevieve i Evan są gotowi to sprawdzić, a ich historia pełna jest namiętności, niepewności i prób ponownego odnalezienia siebie. Książka ta jest idealna dla wszystkich miłośników romansów, którzy pragną chwili oderwania się od codzienności i zagłębienia się w historię, która wciąga od pierwszej strony. Elle Kennedy potrafi zaskoczyć czytelnika, wplatając w fabułę momenty humoru, napięcia i gorących, emocjonalnych scen, które trzymają w napięciu do samego końca.

Co jednak sprawiło, że nie mogę dać tej książce pełnej oceny? Otóż, mimo że uwielbiam romantyczne historie z drugimi szansami to... Momentami wydawało mi się, że relacja między głównymi bohaterami rozwijała się zbyt szybko i bez większych przeszkód. Brakowało mi zagłębienia się w ich emocje oraz przeżywania przeszłości. Ponadto, niektóre wątki były trochę przewidywalne.

Mimo to zachęcam Was do sięgnięcia po tę książkę. Niezapomniane chwile gwarantowane!

Dobrze napisana, wciągająca historia o zmianie, skomplikowanych relacjach międzyludzkich i tym jak czasem musimy dorosnąć, aby pójść razem. Przyjemna, mało wymagająca, a jednak całkiem nie głupia historia z kilkoma pikantnymi scenami.

Fajnie było wrócić do Avalon Bay. W drugim tomie serii historia skupia się na Evanie - drugim z bliźniaków Hartley. Gdy do miasta wraca Genevieve, jego pierwsza i jedyna miłość, która wyjechała bez słowa, Evan musi zadać sobie pytanie:
Czy chce tkwić w błędach przeszłości czy wejść na drogę dorosłości i zmienić swoje zachowanie?

Na początku książki jedyne co mi się kotłowało w głowie, to to, jaka ich relacja jest toksyczna. A przynajmniej zdecydowanie taka była przed wyjazdem Gen. Jedno nakręcało drugie, sceny zazdrości, kłótnie kończące się w łóżku na zgodę. Nadużywanie środków wyskokowych, szalone pomysły i częste imprezy.

A później stwierdziłam, że jestem trochę hipokrytką, bo sama w ich wieku nie byłam lepsza 🤷‍♀️
Każdy w życiu popełnia błędy, ale najważniejsze, aby się na nich uczyć. Trzeba wyciągnąć z nich jakieś wnioski i umieć przyjąć na klatę konsekwencje swoich decyzji.

„Reputacja niegrzecznej dziewczyny” to historia o zmianach, które zachodzą w naszych bohaterach. O chęci tych zmian i o tym ile jesteśmy w stanie zrobić dla ludzi, których kochamy.
To idealna książka kiedy chcesz się zrelaksować, wyłączyć myślenie i oglądać jak przeobrażają się główni bohaterowie.

Dodatkowo relacja Evana i Rileya to dynamic duo, którego nie wiedziałam, że potrzebuje 😂

Na początku książki jedyne co mi się...

Po upływie niecałego roku oczekiwania wielbiciele twórczości Elle Kennedy doczekali się kontynuacji serii Avalon Bay w przekładzie na język polski. Tym razem oczy skierowane są na Evana, brata bliźniaka Coopera, którego mieliśmy okazję poznać w pierwszym tomie.

Evan jest buntownikiem z krwi i kości, chociaż odniosłam wrażenie, że stara się swoim zachowaniem zwrócić na siebie uwagę, przy okazji korzystając z życia pełnymi garściami.
Jego wielką miłością jest Genevieve, z którą łączy go burzliwa przeszłość, pełna zawirowań i decyzji na krawędzi prawa.
Ta historia zaczyna się, tak naprawdę, w momencie, kiedy Gen stawia wszystko na jedną kartę i postanawia zmienić swoje życie. Niestety Evan nie został uwzględniony w jej planie, gdyż budzi w niej obawy, że stanie się przeszkodą w ich realizacji.

Historia Gen i Evana jest znacznie dojrzalsza niż ta, którą stworzyli Cooper i Mac. Są już dojrzałymi ludźmi, którzy zdecydowanie bardziej zdają sobie sprawę z konsekwencji swoich czynów. Niestety błędy popełnione w młodości odcisnęły piętno, nie tylko na Evanie. Główną ofiarą została Genevieve, której sława, niekoniecznie ta dobra, ciągnie się jak cień, a nieprzyjaciele tylko czyhają na jej potknięcie.

Autorka w świetny sposób przedstawiła nie tylko walkę z opinią publiczną, ale również tę walkę wewnętrzną głównej bohaterki. Przez złe decyzje straciła wiarę w siebie i w swoje siły, przez co codziennie musiała toczyć walkę z samą sobą. A to najcięższa z walk do pokonania. Na szczęście, grono najbliższych osób, zawsze służy pomocą i mają inny pogląd na sytuacje, potrafią postawić do pionu, nawet najbardziej opornego przeciwnika.

Z wielką przyjemnością skusiłam się na lekturę tomu drugiego, mając w pamięci moje odczucia związane z tomem pierwszym. Dałam się porwać w niezapomnianą przygodę z bohaterami słonecznego miasteczka, w którym prym wiodą plażą, słońce i miłość od pierwszego wejrzenia. Ale nie myślcie sobie, że to historia usłana różami, gdyż nie brakuje w niej chwil, w których brakowało mi tchu. Namacalna była niesprawiedliwość, jakiej doświadczyła Gen, ale także pojawiły się w moich oczach łzy wzruszenia. Te najbardziej zapadną w mojej pamięci.

Chyba każdy z nas choć raz w życiu doświadczył krzywdzącej dla nas opinii, która tak mocno zakorzeniła się w naszym życiu, że powtarzana jest z ust do ust. Mam na myśli tutaj również te, które maglowane są na spotkaniach rodzinnych. Dla innych to powód do śmiechu, dla nas to może być piętno. To jak sobie z tym poradzimy, zależy od nas. I to właśnie pokazali główni bohaterowie.
Osobiście uważam, że człowiek w pewnym wieku nabiera takich manier, że już nie da się ich zmienić, ale warto nad nimi pracować. I choć czasami może być ciężko, to rezultaty mogą dać satysfakcję.

Oczywiście nie zabrakło informacji o Mac i Cooperze, którzy… przekonacie się sami!
Ja z niecierpliwością oczekuję tomu trzeciego tej serii, a swoją opinią podzielę się niezwłocznie po lekturze.

Przyznam szczerze, że sięgając po tę książkę, nie do końca wiedziałam czego się spodziewać. Mogłam trafić na ckliwy romans lub na historię bez polotu o chęci zmiany na lepsze. I powiem, że się mile zaskoczyłam, a przy tym świetnie ubawiłam.
Elle Kennedy trzyma poziom, a do tego raczy nas świetnym humorem. Nie mówiąc o małomiasteczkowym klimacie, który wprawia w błogi nastrój i aż ma się ochotę tam pojechać. To też dawka romansu z morałem oraz historia drugiej szansy.

Genevieve West wraca do Avalon Bay na pogrzeb matki po długiej nieobecności i wszystko wskazuje na to, że zostanie na dłużej. Po prośbie taty musi zrewidować swoje plany, a stara miłość także nie daje o sobie zapomnieć. Chwilowo ma zająć się biurem w zakładzie ojca, a także pomóc mu w ogarnięciu domu do sprzedaży. Ponadto zamierza żyć jak przykładna dziewczynka, by pozbyć się wyrobionej od dziecka łatki łobuziary. Co nie jest proste, gdy w pobliżu kręci się jej były, Evan Hartley. Czy jej się to uda? To musicie zobaczyć sami.

Ta dwójka to istny dynamit, oboje się niezdrowo nakręcają, przez co pakują się w kłopoty. Nie mówiąc o tym, że nie mogą bez siebie żyć, co tylko zwiększyło dynamikę akcji . Nigdy nie wiedziałam, na co wpadnie Evan, albo co wymyśli Gen, byleby trzymać go na dystans. Przy nich po prostu nie było nudy. Jednak nie zapominajmy o pobocznych bohaterach, co prawda brat Evana, Cooper strasznie mnie wkurzał swoim moralizowaniem i tym, jaki był niemiły dla Gen. To taki duży dzieciak, który non stop marudził, a jego dziewczyna Mac wciąż go uspokajała. Mimo to nie zepsuł mi on radości z czytania, bo inni towarzysze głównych bohaterów skutecznie odwracali moją uwagę. Każdy z nich się wyróżniał czymś innym i miał jakiś wkład w życie Gen i Evana. Zarówno dobry jak i zły.

Ta historia idealnie obrazuje, że każdy ma prawo do drugiej szansy. Uczymy się na własnych błędach i to, co zrobiliśmy za dzieciaka, nie musi definiować naszej dorosłości. Dlatego kiedy pewien policjant uwziął się na Gen, idealnie przedstawiono, że niektórzy potrafią być naprawdę mściwi i nie wierzyć w to, że każdy może się zmienić. Ważne jest, by w tej drodze przemiany mieć u boku kogoś, kto nas wspiera całym sobą, a niektóre znajomości lepiej zakończyć dla dobra nas i ogółu.

Więcej na CzasoStrefa

#1385 - „Reputacja niegrzecznej dziewczyny” - Elle Kennedy - Zysk i S-ka Wydawnictwo
#55/2024

"Zapominam bać się siebie samej, tego, w kogo się zamieniam przy Evanie. To taki wysiłek - zamartwianie się, ciągłe kontrolowanie najgorszych odruchów, rozważanie każdej decyzji. Zapominam o niechęci do siebie samej i zrzucam sukienkę na piasek."

Książka ma 336 stron. Swoją premierę w tym wydaniu miała dnia 20.02.2024 roku ,Jest to drugi tom cyklu Avalon Bay.

Genevive wraca do Avalon Bay na pogrzeb swojej matki. Bardzo nie chce spotkać swojego byłego chłopaka. Niestety w małym miasteczku jest to bardzo trudne.

Przeczytajcie sami, jak potoczą się losy tych bohaterów. Polecam i dziękuję za tą ksiażkę Zysk i S-ka Wydawnictwo.

#55/2024

Książka ma 336 stron. Swoją...

Pijackie ekscesy, nieodpowiedzialne zachowania, życie na krawędzi - Genevieve można nazwać niegrzeczną dziewczyną. W pewnym momencie bez słowa wyjeżdża z nadmorskiego miasteczka, zostawiając za sobą kilka niedokończonych spraw, w tym młodzieńczą miłość, Evana. Kiedy niespodziewanie wraca, musi się wytłumaczyć dlaczego zniknęła bez słowa i pozbierać to, co zostało z jej relacji.

Okazuje się, że nasza bohaterka próbowała odciąć się od nie odpowiedzialnych decyzji i zacząć traktować życie nieco bardziej poważnie. I wszystko zapewne potoczyłoby się po jej myśli gdyby nie pewien przystojny bliźniak który, jak jej się wydaje, próbuje ściągnąć ją powrotem na złą drogę.

"Reputacja niegrzecznej dziewczyny" Elle Kennedy to sprawnie napisany romans o ognistym uczuciu, odpowiedzialności i drugiej szansie, rozumianej tu bardzo szeroko. Można wcześniej przeczytać poprzednią książkę autorki "Kompleks grzecznej dziewczynki" i wtedy powieści stanowią swego rodzaju dwutomową sagę, ale można je również czytać oddzielnie.

Historia jest pikantna, nieźle napisana. Wiemy już jednak na początku jak się zakończy i przez to traci trochę z efektu wow, którego sporo było w poprzedniej części. Ale wielbicielki doskonale pięknych mężczyzn z tatuażami i niezwykle obrazowych scen erotycznych z polanką w tle, będą bardzo zadowolone❤️💥

„Reputacja niegrzecznej dziewczyny” jest historią inną niż wszystkie. Zazwyczaj ścierają się ze sobą dwa równe światy: dobro i zło, ponurak i słoneczko, bogata i biedny. Tutaj jest inaczej: bohaterowie są tak samo pogubieni, destrukcyjni, nie myślący o konsekwencjach.

O Genevive słyszeliśmy juz w pierwszej części. Wiemy, ze była dziewczyną Evana, i pewnego dnia znikła bez słowa zostawiajac chłopaka samego. Teraz, rok później, gdy jej matka umarła dziewczyna wróciła do miasta, nie planując nawet tam zostać. Ma już nowe życie, pracuje nad sobą, naprawia błędy przeszłości, wyciągnęła konsekwencje.

Evan jest taki sam jak był, w dalszym ciągu jego reputacja złego chłopca go wyprzedza, alkohol jest jego nieozowmą częścią a kobiety traktuje przedmiotowo. Widząc Genevive myśli, ze zmów wpadną w swoje objęcia, ze znów będzie jak dawniej: gwałtowne kłótnie będą zagłuszać seksem. Gen nie chce takiego życia. I właśnie ten fakt będzie zapalnikiem do zmiany w życiu chłopaka.

Podoba mi się to, ze w tej części autorka położyła nacisk na drugie szanse. Postacie postanowiły zawalczyć o siebie, o swoją przyszłość. Uświadomili sobie, jak destrukcyjne i chaotyczne jest ich życie. Chcieli czegoś więcej. Ich związek, który kiedyś mieli nie miał racji bytu, ale teraz, gdy obydwoje pragną od życia więcej maja możliwość stworzenia czegoś więcej. Drugą szanse otrzyma takze matka bliźniaków. Czy słusznie jej dzieci ponownie obraza ja zaufaniem? Tego wam nie zdradzę.

Nie będę was namawiać do lektury tej książki, ja jednak lubię ta serie: nadmorskie miasteczko, klimat wakacji, codzienne problemy. To wszystko tylko zachęca, by dać się porwać serii „Avalon Bay”

• Romans
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Reputacja niegrzecznej dziewczyny