Pokraka

Wydawnictwo: Czytelnik
10 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Le Sagouin
nickela

„Pokraka” jest społecznym i rodzinnym dramatem umiejscowionym we Francji po pierwszej wojnie światowej. Pokazuje osobiste aspiracje bohaterów, konflikty między przedstawicielami różnych klas społecznych oraz konsekwencje dorastania w takim środowisku.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

nickela | 2016-07-22

Książka ukazuje świat pozbawiony miłości, zdominowany przez ambicje, nienawiść i wysoki poziom frustracji dorosłych. Są oni obsesyjnie skupieni na sobie, przesiąknięci egoizmem i zazdrością. W takim świecie nie ma miejsca dla dzieci upośledzonych czy opóźnionych w rozwoju. Ci, którzy powinni zapewnić potomstwu poczucie bezpieczeństwa, bardziej lub mniej świadomie stają się katami.
Obraz okrutnej rodziny bezdusznych arystokratów oraz – przede wszystkim – dramat ludzkiego życia przedstawiony jest w sposób, który nie pozwala oderwać się od lektury.

iwonaiwona | 2017-07-11
Przeczytana: 10 lipca 2017

To jest książka, którą powinien przeczytać każdy. Pierwszy raz spotkałam się z tym, aby w tak krótkiej formie przekazać tyle treści.

Bonia | 2017-07-11
spaczonko | 2017-03-13