Faryzeuszka. Jagnię

Okładka książki Faryzeuszka. Jagnię
François Mauriac Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX Seria: Biblioteka Dzieł Wyborowych literatura piękna
literatura piękna
1990-01-01
Zofia Milewska, Julia Rylska
powieść francuska

1968

"Faryzeuszka" - genialne studium różnorakich ludzkich charakterów. "Jagnię" jest z nią powiązane fabułowo, ale tu wszyscy są albo źli do szpiku kości, zepsuci i brzydcy wewnętrznie albo wyświęcani, jako uosobienie dobra. Świat Mauriac rysuje jako pełen nienawiści, zła, zawiści, bólu. Literatura piękna, mądra i ciekawa.

Dodaj cytat z książki Faryzeuszka. Jagnię