Faryzeuszka. Jagnię

François Mauriac Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX Seria: Biblioteka Dzieł Wyborowych literatura piękna
La pharisienne. L`agneau
1990-01-01
Zofia Milewska, Julia Rylska (Faryzeuszka)
Instytut Wydawniczy PAX
powieść francuska
La pharisienne. L`agneau
literatura piękna
1990-01-01
Zofia Milewska, Julia Rylska (Faryzeuszka)
Biblioteka Dzieł Wyborowych
powieść francuska

"Faryzeuszka" - genialne studium różnorakich ludzkich charakterów. "Jagnię" jest z nią powiązane fabułowo, ale tu wszyscy są albo źli do szpiku kości, zepsuci i brzydcy wewnętrznie albo wyświęcani, jako uosobienie dobra. Świat Mauriac rysuje jako pełen nienawiści, zła, zawiści, bólu. Literatura piękna, mądra i ciekawa.

Dyskusje

• 2014 - przeczytane