7 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-918035-2-3
literatura francuska
Róża_Bzowa

Na książkę złożą się opowiadania i mini-powieści pisarzy francuskich, którzy różnorodnie prezentowali w swej twórczości wątki miłosne. Wśród autorów m.in. Romain Rolland, François Mauriac, Raymond Radiguet, Simone de Beauvoir oraz Marguerite Duras. "Miłość po francusku" to intrygujące dopełnienie "Sekscytacji" i "Kolorów miłości", dlatego też ilustracje do tej książki wykonał Franciszek Maśluszczak, który również zaprojektował okładkę.

tanya | 2011-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2011

Rozdrażnił mnie ten tomik. Drażniła mnie Elżbieta, taka tolerancyjna. Drażnił niby zakochany szesnastolatek, taki w swej rzekomej miłości arogancki. Drażnił Jean Paul Sartre przeskakujący z narratora na narratora. Drażniła Monika, taka przypuszczalna kalka mnie, gdyby zadziała się ekstremalna emocjonalnie sytuacja. Drażniła Marguerite Duras szusująca między wydarzeniami w czasie i przestrzeni. Drażniła, wreszcie, Cecylka zagubiona w swoich niedojrzałych intrygach. Czy już pisałam, że lubię, kiedy opisana historia mnie drażni?
Cztery gwiazdki za całokształt, pięć za "Kobietę zawiedzioną" Simone de Beauvoir i "Żegnaj smutku" Françoise Sagan.

Justyna | 2016-08-24
Przeczytana: 09 października 2016