Pokraka

Czytelnik
1957-01-01
1957-01-01
Jadwiga Dmochowska
literatura francuska konflikt dziecko dwudziestolecie międzywojenne chrześcijaństwo

To jest książka, którą powinien przeczytać każdy. Pierwszy raz spotkałam się z tym, aby w tak krótkiej formie przekazać tyle treści.

Książka ukazuje świat pozbawiony miłości, zdominowany przez ambicje, nienawiść i wysoki poziom frustracji dorosłych. Są oni obsesyjnie skupieni na sobie, przesiąknięci egoizmem i zazdrością. W takim świecie nie ma miejsca dla dzieci upośledzonych czy opóźnionych w rozwoju. Ci, którzy powinni zapewnić potomstwu poczucie bezpieczeństwa, bardziej lub mniej świadomie stają się katami.
Obraz okrutnej rodziny bezdusznych arystokratów oraz – przede wszystkim – dramat ludzkiego życia przedstawiony jest w sposób, który nie pozwala oderwać się od lektury.

Dodaj cytat z książki Pokraka