Okładka książki Dublerka

wydawnictwo
Świat Książki
typ
papier
6.34 (123 ocen i 19 opinii)

Opis książki

Dalsze losy bohaterów Broszki, uwielbiających konie. Skończyło się niezapomniane lato w siodle, ale Broszka nie zamierza rezygnować z ukochanych koni, a los jakby ją słyszał... W dniu, w którym zaczyna studia, na przystanku autobusowym natyka się na spłoszonego karosza. Wspaniałe zwierzę daje się jej obłaskawić i okazuje się własnością znanego aktora Dawida Gryty, z którymgra w popularnym

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Lila21 | 2013-04-29
Przeczytana: kwiecień 2013

Broszka uwielbia konie, skończyło się lato a zaczęło się studiowanie na wymarzonej pedagogice. Broszka w pierwszym dniu szkoły na przystanku autobusowym widzi przestraszonego ale pięknego konia, okazuje się że koń jest znanego aktora. Broszka trafia na plan serialu i zaczynają się jej przygody...elementy kryminalne oraz zaskakujące zakończenie:)

Przyznam, się że nie czytałam I części tej książki czyli "Broszki" dlatego nie mam porównania, która z nich jest lepsza, po tę pozycję wśród wielu książek trafiłam przypadkiem tzn. szukałam coś o tematyce zwierzęcej na temat koni, ponieważ bardzo lubię wszystkie zwierzaki i te malutkie i te większe, sama mam prawie czteroletnią sunię i kotkę.

"Dublerka" - Ewy Bagłaj jest to przyjemna, lekka lektura szczególnie polecam dla fanów jeździectwa oraz tych pięknych zwierząt - koni.

Ogólnie książka bardzo mi się podobała, parę ciekawych wątków, na pewno dobra powieść dla nastolatek na zimowe wieczory.

Ewelina | 2011-07-04
Przeczytana: czerwiec 2011

Ładne opisy przyrody.Lekki wątek dramatyczny i kryminalny.Nie zachwycająca

natka | 2014-06-14
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Przeczytałam tę książkę z lekkim zaciekawieniem, nie czytało się źle, ale jakoś bez emocji, jedynie na końcu było trochę ciekawiej:) Ogólnie powiem tak: czytałam lepsze książki,ale czytałam też gorsze:) wcześniej czytałam "Prymuskę" (ciąg dalszy "Broszki" i "Dublerki") bo akurat nie było pierwszych części w bibliotece i szczerze mówiąc bardziej podobała mi się "Prymuska" niż "Dublerka", ale to jest moja opinia,a wiadomo że każdemu podobają się inne książki więc trzeba przeczytać samemu:)

Justilla | 2010-05-14
Przeczytana: 2009 rok

W zasadzie po "Broszce" miałam dość duże oczekiwania w stosunku do "Dublerki" i nie zawiodłam się. Książka czasami była troszkę zawiła i musiałam dokładnie czytać, ale tajemnica ciekawa, rozwiązania jeszcze lepsze i taki lekki kryminał z chęcią czytałam. Autorka wprowadziła nowych ciekawych bohaterów, rozwinęła też wątek tych znanych z poprzedniej części (czyt. Kuby ;)). Po tej książce mam wciąż mam wielką nadzieję, że powstanie trzecia część, bo byłabym zachwycona mogąc poznać dalsze przygody Broszki.

Pierwsza część niezbyt mnie zachwyciła. Miałam duże obiekcje by podejść do 2 części. Okazało się że "Dublerka" to bardzo fajna książka. Akcja jest wartka z wątkiem kryminalnym. Dość szybko się ją czytało.

ninaem | 2013-02-02

Moim zdaniem ta druga część jest zdecydowanie lepsza niż Broszka.

jowita | 2013-02-26

- To zwierzę jest wściekłe! – Poprzez szum ulicy przedarł się histeryczny kobiecy głos. – Niech ktoś zabierze stąd tego czarnego diabła!
Na przystanku autobusowym zawrzało. Pyszny kary ogier bez jeźdźca i bez siodła znalazł się nagle w centrum podwarszawskich Łomianek. Przygalopował nie wiadomo skąd. Omal nie wpadł pod autobus linii podmiejskiej, zwany ełką. Koń zdążył w ostatniej chwili, bokiem otarł się prawie o przedni zderzak. Pojazd zahamował z piskiem opon, które miażdżyły wykruszone spod kopyt pecyny błota, podczas gdy zwierzę dobiegło już do trawnika po przeciwnej stronie. Ludzie, kryjący się dotąd przed jesienną mżawką pod zadaszeniem, rozbiegli się w panice we wszystkie strony. Mokra sierść karosza pieniła się z nerwów i wielkiego wysiłku. Białe płaty odrywały się od pyska, kiedy muskał nim lśniące kolana. Po czym zadarł ku niebu głowę, ledwie widoczną spod bujnej frędzlastej fryzury, i zarżał donośnie. Skarga zagubionego w mieście zwierzęcia rozdarła powietrze i wstrząsnęła...

Indi | 2013-04-07
Przeczytana: 06 kwietnia 2013

Całkiem przyjemna lekturka, choć momentami była nudna jak flaki z olejem ;)
Ogólnie miły sposób na relaks, bo treść mocno powiązana z jeździectwem, jednak na "Prymuskę" nie wiem kiedy się zdecyduję i czy w ogóle się za nią wezmę.
Dla fanów jeździectwa - nawet polecam. Pozostałym raczej nie bardzo gdyż poza końmi nie pociąga tutaj ani styl ani akcja.

Agniolek | 2013-11-10
Przeczytana: listopad 2013

Nie miałam okazji poznać pierwszej części przygód Broszki, a po przeczytaniu "Dublerki" myślę, że tego nie zrobię. Miłośniczką koni nie jestem, więc niektóre momenty mnie nudziły. Przede wszystkim wątek kryminalny sprawił, że sięgnęłam po "Dublerkę", ale i on mnie nie zachwycił. Ogólnie książka nie była zła, choć to nie mój typ.

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie wiem czemu,ale nie jestem miłośniczka polskiej literatury. Ta książka zaciekawiła mnie z powodu okładki (miłośniczka koni)... Czy żałuję? Nigdy w życiu. Książka bardzo lekka i sympatyczna. Szybka do czytania,przydatna na jesienne wieczory,ale podejrzewam,że nie więcej niż 2 ;)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Piotr Rowicki
    39. rocznica
    urodzin
    A może rzeczywiście stwórca położył się i zasnął?
    Może jest tak, że każdy ma swojego boga i mój od miesiąca drzemie. Zdaje mu się, że ledwo głowę przyłożył do poduszki. Wstawaj! Gdziekolwiek jesteś. Nie może tak być, tak dalej być nie może.
  • Donna Leon
    72. rocznica
    urodzin
    Zawsze bałem się ludzi, którzy w swoim mniemaniu posiedli prawdę. Są gotowi zrobić wszystko, nawet pozmieniać fakty i tak je wymodelować, by do niej pasowały.
  • Maurice Maeterlinck
    152. rocznica
    urodzin
    Każda bowiem ich czynność wiąże się nierozerwalnie z błękitem nieba, z rozkwitem łąk, pól i lasów, z najrozkoszniejszą porą w ciągu całego roku.Pszczoły to dusza, dusza lata, to zegar znaczący okres dosytu i bujności życia, to skrzydło polatującej woni, to samoświadomość promieni słońca, to pobrzęk... pokaż więcej
  • Michael Jackson
    56. rocznica
    urodzin
    Sukces zawsze przynosi uczucie osamotnienia. To prawda. Ludzie myślą, że jesteś szczęśliwy, że masz wszystko. Myślą, że możesz pojechać, gdzie chcesz i robić to, na co masz ochotę, ale w tym tkwi sedno sprawy. Człowiek tęskni za czymś co miałoby prawdziwą wartość.
  • Nancy Holder
    61. rocznica
    urodzin
    -Przyjaciele chcą nam pomóc wydostać się z Francji! Stworzymy nowe Zgromadzenie, najdroższy, oparte na świetle, zapomnimy o okropnościach, które czyniły nasze rodziny-mówiąc to poczuła,że jej zęby chwieją się w dziąsłach.-Morderczyni!-ryknął na nią wściekle- Zdrajczyni!.
  • Isayama Hajime
    28. rocznica
    urodzin
    Tego dnia ludzkość przypomniała sobie strach, kiedy to "oni" rządzili światem. Upokorzenie... Życia w klatce...
  • Mary Norton
    22. rocznica