Dublerka

Wydawnictwo: Świat Książki

Dalsze losy bohaterów Broszki, uwielbiających konie. Skończyło się niezapomniane lato w siodle, ale Broszka nie zamierza rezygnować z ukochanych koni, a los jakby ją słyszał... W dniu, w którym zaczyna studia, na przystanku autobusowym natyka się na spłoszonego karosza. Wspaniałe zwierzę daje się jej obłaskawić i okazuje się własnością znanego aktora Dawida Gryty, z którymgra w popularnym

• Dziewczyna w walizce

Bestseller
Joanna Opiat-Bojarska

6,15 (13 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Justyna Antoniewicz | 2015-05-08
Przeczytana: 08 maja 2015

Rewelacyjna, świetna książka o przygodach niesamowitych, pięknych bohaterki Broszki, która dla wielkiej miłości, pasji do koni nie rezygnuje z nich, z jazdy w siodle...rozpoczyna studia swoje aż pewnego dnia na przystanku autobusowym poznaje kustosza chce ją zaprosić do zagrania w filmie u wspaniałego aktora nie jest to łatwe, ale udaje się mu ją obłaskawić.
Bardzo mnie się podobała "Dublerka" jestem zachwycona,ciepła,przyjemna lektura warto sięgnąć po nią i przeczytać!!!!
Przecudna opowieść o miłości, poświęceniu i oddaniu do Koni, które bardzo kocha, wzruszyła mnie ta historia...ciekawa fabuła, treść bardzo dobra, pięknym stylem napisana i wątek kryminalny super pokazany w książce.
Coś przyjemnego, lekkiego lubię czytać!!!

Lila21 | 2013-04-29
Przeczytana: kwiecień 2013

Broszka uwielbia konie, skończyło się lato a zaczęło się studiowanie na wymarzonej pedagogice. Broszka w pierwszym dniu szkoły na przystanku autobusowym widzi przestraszonego ale pięknego konia, okazuje się że koń jest znanego aktora. Broszka trafia na plan serialu i zaczynają się jej przygody...elementy kryminalne oraz zaskakujące zakończenie:)

Przyznam, się że nie czytałam I części tej książki czyli "Broszki" dlatego nie mam porównania, która z nich jest lepsza, po tę pozycję wśród wielu książek trafiłam przypadkiem tzn. szukałam coś o tematyce zwierzęcej na temat koni, ponieważ bardzo lubię wszystkie zwierzaki i te malutkie i te większe, sama mam prawie czteroletnią sunię i kotkę.

"Dublerka" - Ewy Bagłaj jest to przyjemna, lekka lektura szczególnie polecam dla fanów jeździectwa oraz tych pięknych zwierząt - koni.

Ogólnie książka bardzo mi się podobała, parę ciekawych wątków, na pewno dobra powieść dla nastolatek na zimowe wieczory.

Ewelina | 2011-07-04
Przeczytana: czerwiec 2011

Ładne opisy przyrody.Lekki wątek dramatyczny i kryminalny.Nie zachwycająca

Pierwsza część niezbyt mnie zachwyciła. Miałam duże obiekcje by podejść do 2 części. Okazało się że "Dublerka" to bardzo fajna książka. Akcja jest wartka z wątkiem kryminalnym. Dość szybko się ją czytało.

Karla | 2013-02-07

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie wiem czemu,ale nie jestem miłośniczka polskiej literatury. Ta książka zaciekawiła mnie z powodu okładki (miłośniczka koni)... Czy żałuję? Nigdy w życiu. Książka bardzo lekka i sympatyczna. Szybka do czytania,przydatna na jesienne wieczory,ale podejrzewam,że nie więcej niż 2 ;)

natka | 2014-06-14
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Przeczytałam tę książkę z lekkim zaciekawieniem, nie czytało się źle, ale jakoś bez emocji, jedynie na końcu było trochę ciekawiej:) Ogólnie powiem tak: czytałam lepsze książki,ale czytałam też gorsze:) wcześniej czytałam "Prymuskę" (ciąg dalszy "Broszki" i "Dublerki") bo akurat nie było pierwszych części w bibliotece i szczerze mówiąc bardziej podobała mi się "Prymuska" niż "Dublerka", ale to jest moja opinia,a wiadomo że każdemu podobają się inne książki więc trzeba przeczytać samemu:)

Justilla | 2010-05-14
Przeczytana: 2009 rok

W zasadzie po "Broszce" miałam dość duże oczekiwania w stosunku do "Dublerki" i nie zawiodłam się. Książka czasami była troszkę zawiła i musiałam dokładnie czytać, ale tajemnica ciekawa, rozwiązania jeszcze lepsze i taki lekki kryminał z chęcią czytałam. Autorka wprowadziła nowych ciekawych bohaterów, rozwinęła też wątek tych znanych z poprzedniej części (czyt. Kuby ;)). Po tej książce mam wciąż mam wielką nadzieję, że powstanie trzecia część, bo byłabym zachwycona mogąc poznać dalsze przygody Broszki.

ninaem | 2013-02-02

Moim zdaniem ta druga część jest zdecydowanie lepsza niż Broszka.

jowita p | 2013-02-26

- To zwierzę jest wściekłe! – Poprzez szum ulicy przedarł się histeryczny kobiecy głos. – Niech ktoś zabierze stąd tego czarnego diabła!
Na przystanku autobusowym zawrzało. Pyszny kary ogier bez jeźdźca i bez siodła znalazł się nagle w centrum podwarszawskich Łomianek. Przygalopował nie wiadomo skąd. Omal nie wpadł pod autobus linii podmiejskiej, zwany ełką. Koń zdążył w ostatniej chwili, bokiem otarł się prawie o przedni zderzak. Pojazd zahamował z piskiem opon, które miażdżyły wykruszone spod kopyt pecyny błota, podczas gdy zwierzę dobiegło już do trawnika po przeciwnej stronie. Ludzie, kryjący się dotąd przed jesienną mżawką pod zadaszeniem, rozbiegli się w panice we wszystkie strony. Mokra sierść karosza pieniła się z nerwów i wielkiego wysiłku. Białe płaty odrywały się od pyska, kiedy muskał nim lśniące kolana. Po czym zadarł ku niebu głowę, ledwie widoczną spod bujnej frędzlastej fryzury, i zarżał donośnie. Skarga zagubionego w mieście zwierzęcia rozdarła powietrze i...