Okładka książki Dublerka

wydawnictwo
Świat Książki
typ
papier
6,36 (128 ocen i 19 opinii)

Opis książki

Dalsze losy bohaterów Broszki, uwielbiających konie. Skończyło się niezapomniane lato w siodle, ale Broszka nie zamierza rezygnować z ukochanych koni, a los jakby ją słyszał... W dniu, w którym zaczyna studia, na przystanku autobusowym natyka się na spłoszonego karosza. Wspaniałe zwierzę daje się jej obłaskawić i okazuje się własnością znanego aktora Dawida Gryty, z którymgra w popularnym

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Lila21 | 2013-04-29
Przeczytana: kwiecień 2013

Broszka uwielbia konie, skończyło się lato a zaczęło się studiowanie na wymarzonej pedagogice. Broszka w pierwszym dniu szkoły na przystanku autobusowym widzi przestraszonego ale pięknego konia, okazuje się że koń jest znanego aktora. Broszka trafia na plan serialu i zaczynają się jej przygody...elementy kryminalne oraz zaskakujące zakończenie:)

Przyznam, się że nie czytałam I części tej książki czyli "Broszki" dlatego nie mam porównania, która z nich jest lepsza, po tę pozycję wśród wielu książek trafiłam przypadkiem tzn. szukałam coś o tematyce zwierzęcej na temat koni, ponieważ bardzo lubię wszystkie zwierzaki i te malutkie i te większe, sama mam prawie czteroletnią sunię i kotkę.

"Dublerka" - Ewy Bagłaj jest to przyjemna, lekka lektura szczególnie polecam dla fanów jeździectwa oraz tych pięknych zwierząt - koni.

Ogólnie książka bardzo mi się podobała, parę ciekawych wątków, na pewno dobra powieść dla nastolatek na zimowe wieczory.

Pierwsza część niezbyt mnie zachwyciła. Miałam duże obiekcje by podejść do 2 części. Okazało się że "Dublerka" to bardzo fajna książka. Akcja jest wartka z wątkiem kryminalnym. Dość szybko się ją czytało.

książek: 1983
Ewelina | 2011-07-04
Przeczytana: czerwiec 2011

Ładne opisy przyrody.Lekki wątek dramatyczny i kryminalny.Nie zachwycająca

natka | 2014-06-14
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Przeczytałam tę książkę z lekkim zaciekawieniem, nie czytało się źle, ale jakoś bez emocji, jedynie na końcu było trochę ciekawiej:) Ogólnie powiem tak: czytałam lepsze książki,ale czytałam też gorsze:) wcześniej czytałam "Prymuskę" (ciąg dalszy "Broszki" i "Dublerki") bo akurat nie było pierwszych części w bibliotece i szczerze mówiąc bardziej podobała mi się "Prymuska" niż "Dublerka", ale to jest moja opinia,a wiadomo że każdemu podobają się inne książki więc trzeba przeczytać samemu:)

Justilla | 2010-05-14
Przeczytana: 2009 rok

W zasadzie po "Broszce" miałam dość duże oczekiwania w stosunku do "Dublerki" i nie zawiodłam się. Książka czasami była troszkę zawiła i musiałam dokładnie czytać, ale tajemnica ciekawa, rozwiązania jeszcze lepsze i taki lekki kryminał z chęcią czytałam. Autorka wprowadziła nowych ciekawych bohaterów, rozwinęła też wątek tych znanych z poprzedniej części (czyt. Kuby ;)). Po tej książce mam wciąż mam wielką nadzieję, że powstanie trzecia część, bo byłabym zachwycona mogąc poznać dalsze przygody Broszki.

ninaem | 2013-02-02

Moim zdaniem ta druga część jest zdecydowanie lepsza niż Broszka.

jowita | 2013-02-26

- To zwierzę jest wściekłe! – Poprzez szum ulicy przedarł się histeryczny kobiecy głos. – Niech ktoś zabierze stąd tego czarnego diabła!
Na przystanku autobusowym zawrzało. Pyszny kary ogier bez jeźdźca i bez siodła znalazł się nagle w centrum podwarszawskich Łomianek. Przygalopował nie wiadomo skąd. Omal nie wpadł pod autobus linii podmiejskiej, zwany ełką. Koń zdążył w ostatniej chwili, bokiem otarł się prawie o przedni zderzak. Pojazd zahamował z piskiem opon, które miażdżyły wykruszone spod kopyt pecyny błota, podczas gdy zwierzę dobiegło już do trawnika po przeciwnej stronie. Ludzie, kryjący się dotąd przed jesienną mżawką pod zadaszeniem, rozbiegli się w panice we wszystkie strony. Mokra sierść karosza pieniła się z nerwów i wielkiego wysiłku. Białe płaty odrywały się od pyska, kiedy muskał nim lśniące kolana. Po czym zadarł ku niebu głowę, ledwie widoczną spod bujnej frędzlastej fryzury, i zarżał donośnie. Skarga zagubionego w mieście zwierzęcia rozdarła powietrze i wstrząsnęła...

Indi | 2013-04-07
Przeczytana: 06 kwietnia 2013

Całkiem przyjemna lekturka, choć momentami była nudna jak flaki z olejem ;)
Ogólnie miły sposób na relaks, bo treść mocno powiązana z jeździectwem, jednak na "Prymuskę" nie wiem kiedy się zdecyduję i czy w ogóle się za nią wezmę.
Dla fanów jeździectwa - nawet polecam. Pozostałym raczej nie bardzo gdyż poza końmi nie pociąga tutaj ani styl ani akcja.

Agniolek | 2013-11-10
Przeczytana: listopad 2013

Nie miałam okazji poznać pierwszej części przygód Broszki, a po przeczytaniu "Dublerki" myślę, że tego nie zrobię. Miłośniczką koni nie jestem, więc niektóre momenty mnie nudziły. Przede wszystkim wątek kryminalny sprawił, że sięgnęłam po "Dublerkę", ale i on mnie nie zachwycił. Ogólnie książka nie była zła, choć to nie mój typ.

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie wiem czemu,ale nie jestem miłośniczka polskiej literatury. Ta książka zaciekawiła mnie z powodu okładki (miłośniczka koni)... Czy żałuję? Nigdy w życiu. Książka bardzo lekka i sympatyczna. Szybka do czytania,przydatna na jesienne wieczory,ale podejrzewam,że nie więcej niż 2 ;)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Carlo Collodi
    188. rocznica
    urodzin
    - I co dalej? - spytał Pinokio.
    - Nic - westchnął Gepetto z rezygnacją. - Jesteśmy zgubieni..
    - Zgubieni? Dlaczego zgubieni? - zaprotestował Pinokio. - Daj mi, tato, rękę i uważaj, żebyś się nie poślizgnął.
    - Dokąd mnie teraz prowadzisz?
    - Spróbujemy raz jeszcze. Chodź i nic się nie bój.
  • Dale Carnegie
    126. rocznica
  • Michele Fitoussi
    60. rocznica
    urodzin
    Nienawiść zżera, paraliżuje i przeszkadza żyć
  • Frances Hodgson Burnett
    165. rocznica
    urodzin
    To takie smutne, gdy książka się kończy
  • Laurence Sterne
    301. rocznica
    urodzin
    Miłość jest niczym bez sentymentu. A sentyment jest jeszcze mniej wart bez miłości.
  • Bartosz Łapiński
    40. rocznica
    urodzin
    ... słowo "kurwa" jest w naszym kraju rodzajem mantry. Indyjscy mnisi całymi dniami powtarzają różne mantry, na przykład OMM... OMM... albo TAU... TAU... czy coś w tym rodzaju. Natomiast u nas prawie cały naród nieświadomie stosuje jako mantrę wyżej wspomniane słowo. Jego układ liter, a zwłaszcza mo... pokaż więcej
  • Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
    123. rocznica
    urodzin
    Nie widziałam Cię już od miesiąca.
    I nic. Jestem może bledsza,
    trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca.
    Lecz widać można żyć bez powietrza.
  • Arundhati Roy
    53. rocznica
    urodzin
    Kiedy kogoś zranisz, zaczyna cię mniej kochać. Taki skutek mają nieostrożne słowa. Ludzie zaczynają cię mniej kochać.
  • Karol Bunsch
    27. rocznica
    śmierci
    Ja walczę z takim bogiem, którego względy kupić, a usługi wynająć można!
  • Ferdynand Goetel
    54. rocznica
    śmierci
    ...górale, ludność podtatrzańska. Ci, są takim samym fenomenem etnicznym, jak Tatry przyrodzonym. Nieodgadłe zmieszanie typów etnicznych, jakie się tu kiedyś dokonało, wyodrębniło ich nie tylko z reszty polskiego ludu, ale chyba i z ludów Europy. Wywodzono rodowód ich od Rzymian, nordyków, czerwonos... pokaż więcej
  • Arthur Hailey
    10. rocznica