Dublerka

Wydawnictwo: Świat Książki

Dalsze losy bohaterów Broszki, uwielbiających konie. Skończyło się niezapomniane lato w siodle, ale Broszka nie zamierza rezygnować z ukochanych koni, a los jakby ją słyszał... W dniu, w którym zaczyna studia, na przystanku autobusowym natyka się na spłoszonego karosza. Wspaniałe zwierzę daje się jej obłaskawić i okazuje się własnością znanego aktora Dawida Gryty, z którymgra w popularnym

• Malfetto. Drużyna Róży
  • Red Rising: Gwiazda zaranna
  • Pamiętnik Mary Berg. Relacja o dorastaniu w warszawskim getcie
  • Sen sów
  • Poziom zero
  • Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
  • Saga Puszczy Białowieskiej

6 (3 ocen i opinii)
Poziom zero
Sara Mannheimer

6,5 (2 ocen i opinii)
Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
Jennifer Donnelly

Ślepy trop
Jørn Lier Horst

7,4 (55 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Justyna Antoniewicz | 2015-05-08
Przeczytana: 08 maja 2015

Rewelacyjna, świetna książka o przygodach niesamowitych, pięknych bohaterki Broszki, która dla wielkiej miłości, pasji do koni nie rezygnuje z nich, z jazdy w siodle...rozpoczyna studia swoje aż pewnego dnia na przystanku autobusowym poznaje kustosza chce ją zaprosić do zagrania w filmie u wspaniałego aktora nie jest to łatwe, ale udaje się mu ją obłaskawić.
Bardzo mnie się podobała "Dublerka" jestem zachwycona,ciepła,przyjemna lektura warto sięgnąć po nią i przeczytać!!!!
Przecudna opowieść o miłości, poświęceniu i oddaniu do Koni, które bardzo kocha, wzruszyła mnie ta historia...ciekawa fabuła, treść bardzo dobra, pięknym stylem napisana i wątek kryminalny super pokazany w książce.
Coś przyjemnego, lekkiego lubię czytać!!!

Lila21 | 2013-04-29
Przeczytana: kwiecień 2013

Broszka uwielbia konie, skończyło się lato a zaczęło się studiowanie na wymarzonej pedagogice. Broszka w pierwszym dniu szkoły na przystanku autobusowym widzi przestraszonego ale pięknego konia, okazuje się że koń jest znanego aktora. Broszka trafia na plan serialu i zaczynają się jej przygody...elementy kryminalne oraz zaskakujące zakończenie:)

Przyznam, się że nie czytałam I części tej książki czyli "Broszki" dlatego nie mam porównania, która z nich jest lepsza, po tę pozycję wśród wielu książek trafiłam przypadkiem tzn. szukałam coś o tematyce zwierzęcej na temat koni, ponieważ bardzo lubię wszystkie zwierzaki i te malutkie i te większe, sama mam prawie czteroletnią sunię i kotkę.

"Dublerka" - Ewy Bagłaj jest to przyjemna, lekka lektura szczególnie polecam dla fanów jeździectwa oraz tych pięknych zwierząt - koni.

Ogólnie książka bardzo mi się podobała, parę ciekawych wątków, na pewno dobra powieść dla nastolatek na zimowe wieczory.

Ewelina | 2011-07-04
Przeczytana: czerwiec 2011

Ładne opisy przyrody.Lekki wątek dramatyczny i kryminalny.Nie zachwycająca

Pierwsza część niezbyt mnie zachwyciła. Miałam duże obiekcje by podejść do 2 części. Okazało się że "Dublerka" to bardzo fajna książka. Akcja jest wartka z wątkiem kryminalnym. Dość szybko się ją czytało.

Jagodzianka | 2013-02-07

Ciężko wydać mi opinię na temat tej książki. Z "kryminalnego punktu widzenia" jest dość w porządku,natomiast mnie ogólnie nie zachwyciła. Moim zdaniem nie wyróżnia się spośród inych powieści "tego typu".

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie wiem czemu,ale nie jestem miłośniczka polskiej literatury. Ta książka zaciekawiła mnie z powodu okładki (miłośniczka koni)... Czy żałuję? Nigdy w życiu. Książka bardzo lekka i sympatyczna. Szybka do czytania,przydatna na jesienne wieczory,ale podejrzewam,że nie więcej niż 2 ;)

natka | 2014-06-14
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Przeczytałam tę książkę z lekkim zaciekawieniem, nie czytało się źle, ale jakoś bez emocji, jedynie na końcu było trochę ciekawiej:) Ogólnie powiem tak: czytałam lepsze książki,ale czytałam też gorsze:) wcześniej czytałam "Prymuskę" (ciąg dalszy "Broszki" i "Dublerki") bo akurat nie było pierwszych części w bibliotece i szczerze mówiąc bardziej podobała mi się "Prymuska" niż "Dublerka", ale to jest moja opinia,a wiadomo że każdemu podobają się inne książki więc trzeba przeczytać samemu:)

Justilla | 2010-05-14
Przeczytana: 2009 rok

W zasadzie po "Broszce" miałam dość duże oczekiwania w stosunku do "Dublerki" i nie zawiodłam się. Książka czasami była troszkę zawiła i musiałam dokładnie czytać, ale tajemnica ciekawa, rozwiązania jeszcze lepsze i taki lekki kryminał z chęcią czytałam. Autorka wprowadziła nowych ciekawych bohaterów, rozwinęła też wątek tych znanych z poprzedniej części (czyt. Kuby ;)). Po tej książce mam wciąż mam wielką nadzieję, że powstanie trzecia część, bo byłabym zachwycona mogąc poznać dalsze przygody Broszki.

ninaem | 2013-02-02

Moim zdaniem ta druga część jest zdecydowanie lepsza niż Broszka.

jowita p | 2013-02-26

- To zwierzę jest wściekłe! – Poprzez szum ulicy przedarł się histeryczny kobiecy głos. – Niech ktoś zabierze stąd tego czarnego diabła!
Na przystanku autobusowym zawrzało. Pyszny kary ogier bez jeźdźca i bez siodła znalazł się nagle w centrum podwarszawskich Łomianek. Przygalopował nie wiadomo skąd. Omal nie wpadł pod autobus linii podmiejskiej, zwany ełką. Koń zdążył w ostatniej chwili, bokiem otarł się prawie o przedni zderzak. Pojazd zahamował z piskiem opon, które miażdżyły wykruszone spod kopyt pecyny błota, podczas gdy zwierzę dobiegło już do trawnika po przeciwnej stronie. Ludzie, kryjący się dotąd przed jesienną mżawką pod zadaszeniem, rozbiegli się w panice we wszystkie strony. Mokra sierść karosza pieniła się z nerwów i wielkiego wysiłku. Białe płaty odrywały się od pyska, kiedy muskał nim lśniące kolana. Po czym zadarł ku niebu głowę, ledwie widoczną spod bujnej frędzlastej fryzury, i zarżał donośnie. Skarga zagubionego w mieście zwierzęcia rozdarła powietrze i...