Posłuchaj mnie...

Wydawnictwo: Świat Książki
Just Listen
978-83-247-0709-6
Ewa

Powieść dla młodzieży, poruszająca ważne sprawy molestowania i toksycznej przyjaźni, działająca jak ostrzeżenie i terapia. Jak nie bać się mówienia prawdy i zaufać najbliższym w obliczu problemów, które wydają się nie do rozwiązania? Dorastająca Annabel przeżywa bodaj najtrudniejsze chwile w swoim nastoletnim życiu. Nikomu nie zwierza się ze swych kłopotów, a rodzice, zajęci bardziej drugą...

Dorastająca Annabel przeżywa bodaj najtrudniejsze chwile w swoim nastoletnim życiu. Nikomu nie zwierza się ze swych kłopotów, a rodzice, zajęci bardziej drugą córką, dotkniętą anoreksją, nie widzą, że z Annabel dzieje się coś bardzo złego...

Nazgulica | 2011-07-24

Za pierwszym razem nie zwróćiłam na nią uwagi. Kiedy ją dostałan natychmiast odłożyłam na półke. Raz zajrzałam, nic ciekawego nie licząc wątku o Whitney chorej na anoreksje. Teraz, kiedy miałam chwile czasu wróciłam do niej. Przeczytałam w niecałe dwa dni i byłam miło zaskoczona.

Autorka porusza wiele problemów, bohaterowie są przeróżni, dobrze nakreśleni co jeszcze dodaje kolorytu. Bardzo mi się to spodobało, a morały jakie można wyciągnąć z tej ksiązki są prawdziwe i sensowne. Nie jest to fabuła rzerysowana.

Książka bardzo dobra, pomimo, że nie jest to gatunek, który lubie, zainteresowałą mnie na tyle, że być może w przyszłości ponownie do niej wróce.Naprawdę warto ją przeczytać, sensowna książka.
Pomimo kilkunastu błędów w druku nie mam się do czego przyczepić.
Autorka porus

Coffie | 2011-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2011

Po pierwsze: nie wiem, dlaczego sobie ją wypożyczyłam i nie wiem co mnie do tego skusiło. Jednak wiem, że powinnam temu czemuś podziękować. Książka była poniekąd godna uwagi.

Jeszcze się nie spotkałam z taką książką i pomimo 429 stron, przeczytałam ją w miarę szybko. Dużo ludzi żałuje wielu swoich decyzji, jednak ja nie mam sobie za złe, że wzięłam akurat tę książkę zamiast innej.

Główną bohaterką jest Annabel. Kiedyś była popularna i otoczona przyjaciółmi. Jednak przez pewien incydent stała się nikim. Chłopak jej przyjaciółki Sophie, Will Cash, próbował zgwałcić Annabel podczas, nie szkolnego balu, jak to pisze z tyłu, a na jednej z domowych imprez. Kiedy Sophie ich nakryła, zwaliła całą winę na Annabel.

Wkrótce poznaje Owena. Tajemniczy chłopak, który kocha muzykę. Pewnego dnia Annabel ucieka się, nie do przemocy, a do muzyki. To on pomaga jej przetrwać wszystkie trudne chwile, które przechodzi.

Jej siostra, Whitney, cierpi na anoreksję. Jest skryta w sobie i tłamsi uczucia....

marain | 2015-08-24
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane

Na początek: jeśli chcecie przeczytać tę książkę, broń Boże nie czytajcie opisu na tylnej okładce. Jeden wielki spoiler.
Kurczę, okładka niezbyt mnie zachęciła. Pomyślałam, że to kolejna powieść dla nastolatek typu: idealne przyjaciółki, idealny chłopak, idealne życie itepe. A tu się naprawdę pozytywnie zaskoczyłam.
Jednym z największych plusów tej książki jest to, że bohaterowie nie są jacyś doskonali i perfekcyjni, tylko są po prostu zwykłymi ludźmi.
Choć zarazem niezwykłymi.
No i muzyka, która pełni ważną rolę w tej powieści.
"- Chodzi mi o to, że dzięki muzyce ludzie zbliżają się do siebie(...). Muzyka ma wielką siłę. Dzięki niej ludzie, których pozornie nic nie łączy, mogą znaleźć wspólny język."
Polecam tę książkę z całego serca.

Fleur | 2013-12-15
Przeczytana: 14 grudnia 2013

Dostałam kiedyś, dawno temu tę książkę od rodziców. Przeczytałam ją i szybko o tym zapomniałam. Ostatnio trafiłam na inną książkę autorki "Bezsenność we dwoje" i tak mi się spodobała, że postanowiłam odświeżyć sobie i tę pozycję.
Pochłonęłam ją w jedno popołudnie, a raczej noc, gdyż nie poszłam spać dopóki nie skończyłam.
Bardzo podoba mi się styl pisania autorki, prosty ale jednocześnie mądry i zawierający w sobie przesłanie, a także fakt iż opisuje ona zwykłe osoby. Nie żadnych bohaterów i wybrańców losu, tylko przeciętnych ludzi, próbujących odnaleźć się w codziennej rzeczywistości.
Szkoda tylko, że tak mało jej książek zostało przetłumaczonych na język polski.

Annie | 2014-07-28

Posłuchaj mnie- Sarah Dessen.
Refleksje, oraz emocje to dwa słowa, które trzymają nas po przeczytaniu tej ksiązki.
Jednego dnia można miec jedym słowem wszystko;
-Przyjaciół
-Sławę
-Dobrą szkołę
-Idealną rodzinę
A drugiego wszystko stracić. I tak też dzieje się z życiem Annabel.
Chłopak jej przyjaciółki próbuje ją zgwałcić w czasie imprezy. Jednak spostrzeżenia na temat tego zdarzenia, są mylnie interpretowane, i ofiarą nie jest ona, a chłopak Sophie.
Annabel staje się tylko próżna dziewczyną w oczach innych ludzi. Znajomi odwracają się od niej, jest tylko obiektem drwin.
Trudno sobie radzic z zdarzeniem gdy znajomi się od Ciebie odwrócili, wiekszośc osób wyzywa oraz Cie oczernia i takie wyzwanie stoi na drodze głównej bohaterki.
Dziwiło mnie w książce,że Annabel zamiast iść powiedzieć komuś o tych wydarzeniach, zamyka się w sobie i pozwala na takie traktowanie.
Próbowała, jednak Sophie nie daje jej dojść do słowa. Relacje, które kiedyś kryły się w ich przyjaźni zostają...

vanillaasyrup | 2013-12-26

Od tej książki zaczęła się moja przygoda z czytaniem. Jest to wspaniała lektura godna polecenia. Osobiście czytałam książkę 3 razy i za każdym razem wczuwałam się w rolę Annabel.
Gorąco zachęcam do przeczytania !

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2010-11-24
Przeczytana: 23 listopada 2010

Problem trochę podobny jak w "Agrafce" ale głębiej ujęty i bez przerysowań. Mądra książka, warto ją przeczytać.
Zwłaszcza osoby mało asertywne, mające trudności z wyrażaniem swojego zdania, żyjące w lęku, że jeśli powiedzą to co myślą, to wywołają konflikt, powinny zapoznać się z tą książką.
Ale (UWAGA!) jeśli ktoś jeszcze nie czytał, niech broń Boże nie zagląda do opisu z tyłu okładki (ani powyżej, na notkę o książce w LC, bo to jest ten sam opis). Nie wiem kogo Świat Książki zatrudnia, ale ten ktoś wypuścił ordynarny spoiler. Szkoda.

RedHead | 2010-07-19
Na półkach: Oddam, Przeczytane, Posiadam

Książkę przeczytałam dość dawno, ale pamiętam, że połknęłam ją naraz, mimo tego, że byłam na wakacjach. Zamiast kąpać się w basenie, czy zwiedzać okolice, zamknęłam się w pokoju i czytałam, czytałam, czytałam.
To jedna z takich książek, które nastolatka powinna przeczytac.

Jestem pewna, że przeczytam tę ksiązkę jeszcze raz.

Ervisha | 2010-10-19

Dobra, wciągająca lektura

marcia | 2013-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2013

Główną bohaterką "Posłuchaj mnie..." jest Annabel z pozoru ma wszystko. Ale jak wiadomo pozory mylą. Kiedy podczas imprezy, chłopak jej najlepszej przyjaciółki, Sophie próbuje ją zgwałcić. Aby się nie pogrążyć twierdzi iż to Annabel próbowała go uwieść. Rozwścieczona Sophie rozsiewa plotki, przez które ludzie w szkole odwracają się od nastolatki.
Jednak Owen, tajemniczy chłopak, którego wszyscy się boją, wyciąga pomocną dłoń do Annabel i pomaga jej zrozumieć siebie.
Serdecznie polecam, ponieważ jest to książka, która porusza bardzo trudne tematy m.in. molestowania seksualnego oraz toksycznej przyjaźni.