Prymuska

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Broszka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
Broszka, konie, zaufanie
Justilla

Nowe przygody bohaterki Broszki i Dublerki – dziewczyny obdarzonej talentem do wplątywania się w zagadkowe historie, którą polubiły nie tylko nastoletnie czytelniczki. Broszka spełnia swoje wielkie marzenie i zostaje wolontariuszką na obozie dla niepełnosprawnych. Razem z nią do malowniczej stadniny na Podlasiu trafia tytułowa prymuska – zdolna, śliczna i bogata jedynaczka. Ona ma wszystko… także pewną tajemnicę. Zresztą nie tylko ona, sensacyjnych odkryć będzie tu więcej. Także chłopak Broszki ma jej do powiedzenia coś, co wystawi ich relację na ciężką próbę. Powieść dla tych, którzy (nie) boją się zaufać.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2013

źródło okładki: http://www.muza.com.pl/

eduko7 | 2015-05-30
Przeczytana: 20 maja 2015

Może i rzeczywiście akcja rozwija się powoli, ale podskórnie czułam że warto poczekać. Z Broszką i jej znajomymi zetknęłam się po raz pierwszy i zapewne poszukam w bibliotece pierwszego tomu.
Książka prosta w wymowie a jednocześnie zawierająca tyle mądrości życiowych, zachęcających do spojrzenia z nowej perspektywy a własne życie, na relacje międzypokoleniowe i rówieśnicze.

kamyk576 | 2014-01-18

''Nowe przygody bohaterki Broszki i Dublerki-dziewczyny obdarzonej talentem do wplątywania się w zagadkowe historie, którą polubiły nie tylko nastoletnie czytelniczki. Broszka spełnia swoje wielkie marzenie i zostaje wolontariuszką na obozie dla niepełnosprawnych. Razem z nią do malowniczej stadniny na Podlasiu trafia tytułowa prymuska - zdolna, śliczna i bogata jedynaczka. Ona ma wszystko... także pewną tajemnicę. Zresztą nie tylko ona, sensacyjnych odkryc będzie więcej. Także chłopak Broszki ma jej do powiedzenia coś, co wystawi ich relację na ciężką próbę . Powieśc dla tych, którzy (nie) boją się zaufac''.... Tak jak jest tu napisane, nie tylko dla nastolatek, ale ja po nią sięgnęłam. Powiedziałam ''a co tam'' I okazała się świetna:)))

Bardzo poruszająca, piękna historia i wspaniałe, niezwykłe przygody Broszki i Natalii.
Urzekła mnie historia, przecudna kocham konie jestem wielbicielką tych pięknych, wyjątkowych zwierząt.
Pełna ciepła, uroku książka zrobiła ogromne wrażenia, wywołała emocje pozytywne, wzruszyła mnie.
Natalia jest wolontariuszką pomaga w fundacji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi, ma konia Rubina, który przeszedł dużo cierpień, krzywd, nadal ma traumę,nie ufa ludziom przerażony bardzo się boi.
Przepiękne, urocze i malownicze Podlasie do stadniny, gdzie przebywa śliczna,utalentowana, bogata jedynaczka tytułowa prymuska chce pomagać koniom pokrzywdzonym, cierpiącym to jej wielka pasja i miłość.
Natalia poznaje też Kubę, któremu bardzo się podoba dziewczyna...Bardzo polubiłam główną bohaterkę przesympatyczna,pozytywna postać podziwiam ją za to co zrobiła dla konia i dla fundacji, za pomoc,za szlachetność oraz za determinację, że walczyła o Konia Rubina.
Urzekająca, cudna książka czytałam z...

Justilla | 2013-09-22
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

"Bo przecież, żeby trzymać kogoś za rękę, trzeba najpierw swoją dłoń otworzyć."

Długo przyszło mi czekać na kolejny tom "Broszki". Szczerze mówiąc, myślałam, że już nie będzie kolejnego tomu, a tymczasem zostałam mile zaskoczona. Wspaniale móc było znowu poczytać o Broszce i jej skłonnościach do wpadania w kłopoty, i zamiłowania do kryminalistyki.

Tym razem Broszka jest wolontariuszką na obozie dla niepełnosprawnych, w dobrze znanym już z serii miejscu, bo w Kostomłotach. Jednakże to nie wokół niepełnosprawnych dzieci kręci się akcja. Jednym z bohaterów jest nastoletni chłopak, prawdopodobnie narkoman, który musi odpracować w stadninie trochę godzin za to, że rzucił petardą w klacz, która straciła przez to oko. Jego ojciec to książkowy przykład rodzica, który syna trzyma twardą ręką (co w sumie i tak nie wyszło). Tytułowa prymuska to kolejna bohaterka, młoda dziewczyna, zawsze śliczna, mądra, zdolna, idealna. Ma jednak swoją tajemnicę. A Broszka, jak to Broszka, zawsze...

natka | 2014-04-04
Przeczytana: 03 kwietnia 2014

Ta książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Bardzo zaciekawiła mnie postać Broszki ale także postać Natalii.Natalia z pozoru szczęśliwa nastolatka spełniająca swoje marzenia związane z jazdą konną jest tak na prawdę nieszczęśliwą dziewczyną zakochaną bez wzajemności. Broszka natomiast ma swoją drugą połowę z którą jest szczęśliwa, jednak pewnego dnia dowiaduje się o swoim chłopaku rzeczy których,jak jej się z początku wydaje, nie jest w stanie mu wybaczyć. Zaciekawił mnie też wątek o Rubinie. To ważne żeby umieć zyskać zaufanie ludzi czy zwierząt na których nam zależy, a przecież z Rubinem wcale nie było łatwo, ponieważ w przeszłości cierpiał. Nie ma co tu dużo gadać. Po prostu trzeba wziąć "Prymuskę" i ją przeczytać.

"Łatwiej wyczyścić kopyta dzikiemu koniowi, niż powiedzieć, co się naprawdę czuje". To zdanie w mojej opinii najlepiej oddaje klimat tej książki:)
Chociaż moja ulubiona z tej serii jest nadal "Broszka" to w tej się też zakochałam, że już nie powiem w kim dokładnie...;) Jest tam jeden taki bohater który zapadł mi po prostu w serce i nie mogę się wprost doczekać kolejnych części z jego powodu. Mam wielką nadzieję że to nie jest koniec na tym trzecim tomie... Nie wygląda mi z zakończenia Prymuski, żeby to już miał być taki całkiem koniec.

witcherrie | 2014-03-03

Lektura bardzo ciekawa, jednak dla mnie akcja ciut za wolno się rozwijała, a ja polubiłam takie książki których już I rozdział wręcz zmusza do przeczytania kolejnego. W ''Prymusce'' czytałam kolejne rozdziały, ale bez większego zainteresowania co się dalej stanie. Muszę jednak zaznaczyć, że kilka ostatnich stron w których Natalia zniknęła czytałam z zapartym tchem.

karusia | 2013-05-17
Przeczytana: 16 maja 2013

Jedna z ciekawszych powieści współczesnych, jakie zdarzyło mi się czytać ostatnimi czasy. Ujęło mnie w niej podejście do tematu niepełnosprawności, a konkretnie osób z zespołem Downa. Bez śladu litości, nie ma tutaj tzw. fałszywego współczucia... a za to z podziwem dla tego, co potrafią takie osoby lepiej niż niejeden z nas.
Ciekawe i piękne przemyślenia na temat miłości, życia, zaufania, bycia razem. A wszystko to na marginesie intrygujących przygód w stadninie i towarzyszących im iście kryminalnych zagadek.

W mojej opinii zasugerowałam się być może tą recenzją, która wcześniej bardzo mnie do tej książki przekonała: http://www.konserwatyzm.pl/artykul/9842/ewa-baglaj-prymuska

jowita p | 2013-04-20

Najlepsza z całej tej serii, przynajmniej według mnie. "Broszkę" przeczytałam dlatego, że była o koniach, ale tak do końca to mi się ona nie spodobała. "Dublerka" zrobiła już na mnie dużo lepsze wrażenie. Ale "Prymuska" to nie przesadzę, jeśli użyję słów: wciągnęła mnie bez reszty.
Długo na nią czekałam, ale miałam obiecaną na prezent i jakoś dotrwałam;) Było warto, bo we własnej mogłam podkreślać wszystkie cytaty, które mi się wydały fajne, a było tego bardzo, bardzo dużo... Nie wrzucę tu wszystkich, bo byście tego nie wytrzymali ;) Ale co mogę jeszcze dodać, to że ta książka jest raczej kryminałem, lecz i pięknie opowiada o koniach, zaufaniu i miłości.

Anarionka | 2014-12-29
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 29 grudnia 2014

Jest to jedna z tych książek, gdzie akcja zaczyna się rozkręcać dopiero w połowie. O mały włos porzuciłabym czytanie tej książki, jednak zmusiłam się żeby przebrnąć przez pierwszą połowę, ponieważ bardzo nie lubię niekończyć zaczętych książek. Okazało się, że powieść jest lepsza niż się spodziewałam. Dobrze poprowadzona narracja, ciekawi bohaterowie, "fajne" wątki. Ogółem bardzo dobra i osobom nieprzekonanym szczerze polecam ją przeczytać mimo, że na początku może sprawiać wrażenie nudnej i skomplikowanej.