Michael Jackson. Księżycowym krokiem do gwiazd

Michael Jackson. Księżycowym krokiem do gwiazd
Hartigrama
2020-01-15
2020-01-15
Michael Jackson biografia muzyka piosenki muzyka pop poradnik poradnik motywacyjny rozwój osobisty kreatywność miłość sztuka psychologia księżycowy krok moonwalk taniec

Uwielbiam Michaela Jacksona nieprzerwalnie od 11 lat. Fascynuje mnie nie tylko jego twórczość, ale też osobowość. Pomimo wszelkich plotek wymyślanych na jego temat dla mnie jest on jedną z najwspanialszych istot, jakie chodziły po Ziemi.

Część osób pomyśli "nie lubię go, nie słucham, nie obchodzi mnie jego życie". Ale każdy z nas ma marzenia i cele, a Michaelowi nie można odmówić uporu w dążeniu do ich realizacji. To właśnie próbuje nam pokazać autorka książki. Nie dostaniecie tutaj gotowej recepty na sukces, ale kroki jakie powinniście podjąć, aby się do niego zbliżyć. A wszystko to na przykładzie MJ'a, któremu w życiu nic nie przyszło łatwo. Do wszystkiego doszedł ciężką pracą, pokonując po drodze wiele przeszkód. Jakich? Tego dowiecie się z książki, która jest napisana w bardzo ciekawy sposób. Autorka ma niezwykle lekkie pióro, a tekst jest napisany nieco literackim językiem. Moim zdaniem jest to bardziej poradnik motywacyjny z elementami biografii, także śmiało można go polecić osobom niezainteresowanym twórczością tego artysty.

Czy jest coś do czego można się przyczepić? Niestety tak. Chociażby źródła, z jakich korzystała autorka. W większości są one wiarygodne (m.in. autobiografia "Moonwalk" czy "Nie jesteś sam. Michael oczyma brata" Jermaine Jacksona),jednak takie źródła, jak film "Michael Jackson. Niesamowite życie", który jest dokumentem nieautoryzowanym, czy książka "Nie(do)tykalny" Randalla Sullivana, dla mnie nie są godne zaufania. Z kilkoma innymi kwestiami również bym polemizowała, jednak możliwe, że wynika to z moich osobistych opinii i zdobytych informacji na dany temat.

Mimo wszystko, książka ta pozwoli Wam zrozumieć fenomen Michaela Jacksona, jego życie, osobowość, problemy z jakimi się borykał, a tych nie brakowało. Dostrzeżecie jego niesamowitą dobroć i wrażliwość. Poznacie człowieka, od którego każdy z nas powinien się uczyć

Fantastyczny pomysł, bardzo dobre wykonanie!
Poznajemy nie tylko części składowe sukcesu Króla Popu- które możemy wykorzystać we własnym życiu, ale także przyczyny jego niepowodzeń, z których można wyciągnąć naukę na przyszłość.
"Jeśli twoje działanie tworzy spuściznę, która zachęca innych do tego, by więcej marzyć, więcej robić i więcej osiągnąć, to jesteś doskonałym liderem".
Ta książka - stworzona z pasji i dająca wiele inspiracji jest kolejnym dowodem, że Michael był prawdziwym liderem.
Cytując Króla "nauczymy się trwać w cudownym zachwycie".

Fantastyczny pomysł, bardzo dobre wykonanie!

Chciałabym móc napisać, że ta książka bardzo mi się podobała i wiele zmieniła w moim życiu. Niestety jednak nie mogę.

Uwielbiam dobre poradniki i samego Michaela Jacksona, a więc sięgnięcie po ten tytuł było dla mnie obowiązkowe. Okładka głosi, iż jest to książka, której Michael Jackson nie napisał a powinien. Powinien bo z pewnością zrobił by to tak jak należy. Dla mnie kompletnie nie jest to poradnik a zwykła analiza życia Michaela często przydługa i zwyczajnie nudna.

Miło się czyta o Michaelu ale jeszcze milej się czyta spekulacje a nie fakty. Dobre 60 a może i 70% książki to cytaty i odwołania do innych tytułów, które już czytałam bądź mam zamiar przeczytać więc to trochę tak jakbym czytała streszczenie kilku książek naraz z przywołaniem wielkiej ilości cytatów.

Nie ma wątpliwości co do tego, że Michael dał ludziom wyjątkową muzykę oraz starał się zmienić świat na lepszy jednak uważam, że ta książka to jedna z kolejnych wydana byle wydać.

Ewa Bagłaj – autorka powieści oraz książek biograficznych, dziennikarka. Należy do pokolenia, które wychowywało się na muzyce Michaela Jacksona, w okresie największych sukcesów tego artysty. W najnowszej publikacji odkrywa sekrety kreatywności Króla Popu i przekonuje, że każdy może skorzystać z jego doświadczeń, aby rozwinąć swój potencjał, bez względu na to, czym się zajmuje [opis pochodzi z okładki].

Chyba większość orientuje się, że poprzednie trzy dekady nie były zbyt łaskawe dla Michaela Jacksona – wybitnego piosenkarza, kompozytora, tancerza, po prostu muzycznego geniusza. Jak wiele gwiazd jego pokroju, był wyjątkowo narażony na ataki ze strony mediów, paparazzi i ludzi, którzy chcieli uszczknąć kawałek z niego samego. Jednak nikt nie spodziewał się, że u szczytu kariery przyjdzie mu borykać się z tak okrutnymi oskarżeniami bez pokrycia. Mimo że dwukrotnie musiał zmagać się z publicznym linczem w sprawie rzekomego molestowania dzieci, prawie zawsze szybko stawał na nogi i podchodził do swojej pracy z jeszcze większą werwą i radością, patrząc jedynie w przyszłość i ciesząc się z najmniejszej rzeczy.
Jak to robił? W jaki sposób motywował się, aby codziennie wstać z łóżka i stawić czoło okrutnej rzeczywistości? I w końcu jak wiele możemy sami nauczyć się od wielkiego Króla Popu, aby codziennie stawać się lepszą wersją siebie? Ta książka udzieli Wam odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Niezależnie od tego, co myślicie o domniemanej winie MJ, należy wyraźną linią oddzielić jego dokonania artystyczne od życia prywatnego i plotek. W końcu był na nie narażony jak każdy celebryta, ale co liczy się bardziej, to efekty jego pracy. A te były niesamowite i bijące rekordy! Całkiem nieźle jak na jedno z 9 rodzeństwa mieszkającego w małym domu w Gary, prawda? Skąd więc możesz wiedzieć, czy nie czeka Cię podobny sukces, jeśli tylko porządnie się do tego przyłożysz?

Autorka w niesamowity sposób przybliża nam postać Michaela Jacksona, jego dokonania, przekonania i sposób działania. Krok po kroku analizuje system jego wartości, opierając się na konkretnych przykładach z jego życia. Na wiele rzeczy zwróciła moją uwagę i skłoniła do spojrzenia na dokonania Michaela pod innym kątem, z innej perspektywy. Z tej książki wyłania się kompletny obraz artysty, przez co jego sposób bycia i działania naprawdę nabiera sensu i przekona nawet niedowiarka do prawdziwych intencji MJ. To głęboka analiza jego osobowości, która sprawia, że sami mamy ochotę skorzystać z jego rad, aby rozwijać się i wzrastać, a przede wszystkim nigdy nie przestawać marzyć. Michael zdecydowanie wyprzedzał swoją epokę, przez co był niezrozumiany, dlatego tym bardziej budujący jest sposób, w jaki radził sobie z problemami i osiągał sukcesy. Głównym założeniem Michaela było kochać bliźniego i cieszyć się z najmniejszej rzeczy – jak dziecko, które jeszcze nie ma uprzedzeń, bo nabywa ich z wiekiem, ucząc się od dorosłych.

Pani Ewa Bagłaj posługuje się pięknym i metaforycznym językiem, urozmaica swoją książkę wieloma wartościowymi cytatami, powołując się również na wiele źródeł, np. słowa samego Michaela, jego piosenki, wywiady, czy książki autorstwa osób, które go znały.

Podsumowując, nie chciałam kończyć tej książki – chciałam dozować lekturę, wracać do niej po chwili przemyśleń – właśnie do tego skłania przedstawiona w niej historia. Niejednokrotnie wywołała we mnie spore emocje, nawet łza zakręciła się w oku. Także nawet, jeżeli jesteście przeciwni jego osobie, będziecie w stanie wyciągnąć z tej książki wiele dobrego, a i jestem pewna, że lepiej poznacie samego Michaela, może nawet zmienicie o nim zdanie?

Książka jest po prostu REWELACYJNA! Dziękuję Pani Ewo za tę piękną przygodę. Właśnie takiej książki potrzebuje obecnie Michael Jackson i jego fani.

Dziękuję Wydawnictwu Hartigrama za egzemplarz.

• Współpraca
  • W kolejce do czytania