Tajemnica Emmy

Tłumaczenie: Urban Anna, Urban Miłosz
Wydawnictwo: Egmont Polska
Amy Angel

Emma marzy tylko o tym, żeby zdobyć autograf od supergwiazdora, Matta M. Udaje jej się stanąć z nim twarzą w twarz, jednak ich spotkanie to prawdziwa katastrofa. Kilka godzin później Matt ociera się o śmierć w wypadku samochodowym. Czy to właśnie Emma jest temu winna?

Anusia | 2012-01-28
Przeczytana: 16 stycznia 2012

Jesteś zwykłą, przeciętną nastolatką. W Twoim pokoju ściany oblepione są plakatami różnej wielkości z podobiznami piosenkarza, który jest uwielbiany przez wszystkie dziewczyny (i chłopaków pewnie też) na całym świecie. Zrobisz wszystko, by zdobyć jego autograf. Więc kiedy dowiadujesz się, że Twój idol zatrzymuje się w hotelu, gdzie pracuje Twoja ciotka, bez wahania prosisz ją o pomoc. Przygotowujesz wszystko - ubrania, nowy notes i zapas długopisów, w razie, gdyby któryś się wypisał. Stresujesz się, ale przecież wszystko pójdzie dobrze. Przynajmniej taką masz nadzieję. Kiedy jednak dochodzi do spotkania - nic nie idzie po Twojej myśli. Spotykasz piosenkarza nie w humorze, w dodatku rozjuszasz go jeszcze bardziej pewnym incydentem. Wybiega z budynku wściekły, wsiada do nowego sportowego wozu i odjeżdża z piskiem opon. Z pewnością po drodze przekroczył dozwoloną prędkość. Wracasz do domu. I nagle dowiadujesz się, że piosenkarz miał wypadek i zapadł w śpiączkę. Ma bardzo małe szanse...

MałaPisareczka | 2013-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2013

Lubię książki, po których uśmiecham się głupio do siebie. Po prostu lubię uczucie, kiedy wiem, że mimo iż książka nie zakończyła się typowym happy endem, i tak mi się podoba.
Ponieważ zaskakiwanie to coś, czym powinien szczycić się pisarz.

Emma jest typową szarą myszką. Nie wyróżnia się, ma przyjaciółki, które często wykorzystują jej naiwność i brak pewności siebie, a także ma idola, do którego wzdycha. Tym idolem jest właśnie Matt M. Dzięki pracy cioci ma szansę poprosić go o autograf. Jednakże nie wszystko idzie zgodnie z planem. Gwiazda wieczoru ma wypadek samochodowy. Wszyscy oskarżają o to ostatnią spotkaną osobę, jednakże nikt nie wie, iż była to Emma. Z ciągłego poczucia winy wywołuje ją człowiek z czarnymi...

Mildie | 2013-02-18
Przeczytana: 17 lutego 2013

Książka "Tajemnica Emmy" Thomasa Brezina to jedna z wielu typowych książek dla nastolatek. Jako, że raczej nie przepadam za tego typu lekturami z pewnym uprzedzeniem podeszłam do jej czytania. Aczkolwiek muszę powiedzieć, że mile mnie zaskoczyła.

Powieść opowiada historię 15-letniej Emmy, której ukazuje się tajemniczy mężczyzna ze skrzydłami anioła. Pierwszy raz zobaczyła go w wieku 5 lat, na wskutek straty ukochanej maskotki. Pewnego dnia, do miasta przyjeżdża jej idol - Matt M. - by zagrać koncert. Zachwycona dziewczyna układa plan, by móc spotkać i poprosić o autograf piosenkarza. Ten natomiast okazuje się marudnym egoistą pomiatającymi wszystkimi dookoła. Spotyka Emmę i w skutek nieprzewidzianych zdarzeń dochodzi do kłótni co prowadzi do wypadku gwiazdy. Od tej pory chłopak zostaje aniołem nastolatki i by wrócić do swojego świata musi jej pomagać. Czy mu się to uda ?

Książka napisana jest lekko, w prostym języku przez co czyta ją się niezmiernie szybko. Bohaterowie...

Basiasup | 2011-06-09
Przeczytana: 2010 rok

Książka, która utkwiła mi całkowicie w pamięci. Postać Matta, naprawdę na początku mnie irytowała. Dopiero potem jak zostało przybliżone jego dzieciństwo zrozumiałam jego zachowania. Z czasem stawał się coraz lepszą postacią. Przemiany zachodzące w bohaterach, pokazują jak bardzo są oni realistyczni. Wiele momentów podobało mi się, szczególnie końcówka, podsumowująca i ostatnie słowa Matta, dały mi dużo do myślenia. Przez tydzień czułam niedosyt, nie mogłam się oderwać od książki i powrócić do rzeczywistości. Zdecydowanie jest to najlepsza książka tego autora. Polecam!! ^^

Alex | 2013-04-25

To jest jedna z książek, które nigdy mi się nie znudzą, i którę mogę cytować. Mam do niej ogromny sentyment, gdyż od niej zaczęła się moja przygoda z książkami. "Tajemnica Emmy" jest przyjemną lekturą. Można powiedzieć, że nawet troszkę życiową, gdyż jest wiele nastolatek, które podchodzą niemal z uwielbieniem do swoich idoli. Podobnie jak nasza tytułowa bohaterka, Emma.
Książka jest chyba głównie przeznaczona dla 11-14 latek. Nie jestem pewna,czy gdybym spotkała się z tą książką teraz, pierwszy raz, przeczytałabym ją z takim uwielbieniem.

Shee0 | 2011-10-16

Ooo, to jest coś. Książka bardzo fajna, szczególnie dla nastolatek. Na początku niezbyt ciekawa, ale potem jest świetnie. Ta cała przemiana Matta z rozpieszczonego i zadufanego w sobie gwiazdora do dobrego chłopaka. Bardzo mi się podobało. Nie jestem zbyt ckliwa, jeśli chodzi o książki, ale przy tej się wzruszyłam. Polecam.

Alusiaczek | 2015-01-29

Jedna z pierwszych poważniejszych książek jakie przeczytałam, jako dość młoda osoba, tak wstyd mi, ale się popłakałam, więc mam dość duży sentyment do tej książki no i gorąco polecam!

kasiaxd | 2011-02-26
Przeczytana: 08 lutego 2011

Książka, która jest jedną z tych które przeczytałabym jeszcze raz. Typowo dziewczęca, łatwo się ją czyta, a okładka też nie najgorsza. Warto ją przeczytac :)

Zrecenzowana | 2011-09-15

Czytałam dosyć dawno, ale książka, a raczej historia Emmy na długo zapadła mi w pamięci.

Oliwia | 2012-12-25
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 24 grudnia 2012

Emma - przeciętna nastolatka, mająca swojego idola, przystojny, idealny - przynajmniej na takiego kreują go czasopisma.
Usiłując zdobyć jego autograf, przekonuje się jaki naprawdę jest Matt M.
Pewne wydarzenie przewraca życie Emmy o 180 stopni...
Co Emma ma wspólnego z wypadkiem gwiazdora?
Czy zdoła mu pomóc?

Wszystkiego dowiecie się w tej książce, w połowie zaczyna się rozkręcać, do ostatniego momentu nie wiedziałam jak zakończy się cała historia.
Serdecznie polecam!