Poczekajka

Cykl: Słoneczna trylogia (tom 1)
Wydawnictwo: Albatros
Darmowe dodatki Edytuj książkę

Poczekajka to powieść wysnuta z marzeń i snów, spleciona z miłości i nienawiści, okraszona garścią humoru i doprawiona szczyptą magii. znajdziesz w niej zarówno radość życia, jak odrobinę łez, które nadają mu smak. Jej lektura da Ci wiarę, że nie wolno tracić nadziei. Ani marzeń. Przenigdy. Poczekajka to książka dla samotnych, dla szczęśliwie i nieszczęśliwie zakochanych. Dla każdej z nas!

Kazik | 2013-09-05
Przeczytana: 05 września 2013

Patrycja to dwudziestopięcioletnia mieszkanka Warszawy, panna z dyplomem z weterynarii (który, jak podejrzewam, wydarła z martwych rąk innego absolwenta ), pracownica pewnej kliniki z przymusu, córka despotycznej pani mecenas oraz świeżo upieczona adeptka magii, takiej bardziej w stylu kącika czarodziejskich porad w „WITCH”. Podczas sabatu Patrysia doznaje wizji, w której to pinkny jak sto złotych książę z jej powieści fantasy zajeżdża na koniu pod żółty domek. Nasza heroina już przebiera nóżkami na myśl o swoim romansie wszechczasów, i od tej pory urządza wyprawy w losowe zadupia Polski, aż w końcu we wsi Poczekajka natrafia na swoją wyśnioną Chatkę Wiedźmy, przy której tylko księcia brak… Nic to, Patrysia na niego poczeka! Tak więc nasza bohaterka rzuca pracę, zrywa się ze sznureczków mamusi, bierze pod pachę kolekcję figurek jednorożców i wyprowadza się do Poczekajki, by tam zacząć spełniać marzenia…

Sama nie wiem, od czego zacząć, ta książka jest tak zła na tylu poziomach. W...

Hania | 2017-12-06
Przeczytana: grudzień 2017

Książka od już dłuższego czasu, była na mojej liście "chcę przeczytaC". Nie ukrywam, że trochę się przy niej męczyłam. Autorka znalazła pomysł na tą miłosną historię wplatając tam magię. Jak dla mnie, nie było to konieczne. Niektóre wydarzenia i sytuacje dla mnie ciut naciągane, no i naiwność głównej bohaterki, była dla mnie...przykra. Nie zaczarowała mnie ta bajka, ale czytało się szybko:)

Virginia | 2015-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2015

Książkę czyta się lekko i przyjemnie, pomimo chaosu jaki chwilami w niej panuje. Historia o wszystkim i o niczym, o przyjaźni, nienawiści, szczypcie magii i wymarzonej miłości. Ot, taki zapychacz wolnego czasu gdy nie ma się pod ręką czegoś innego. Mimo wszystko polecam, ponieważ książka jest warta uwagi z racji tego, że nie da się przy niej nudzić.

basik | 2017-03-07

Przeczytałam już dość dużo powieści pani Michalak, więc wiem czego można po niej się spodziewać. Pisze powieści zabawne albo smutne, dobre albo złe.
Nie spodziewałam się jednak, że napisze coś tak beznadziejnego.
Jestem po prostu rozczarowana. Do jednej powieści powrzucała magię, czarownicę, zoo, rywali i marzenia. Ale w sposób tak prymitywny, że czasami zastanawiałam się czy to powieść dla dorosłych czy dla dzieci.
Na każdej stronie autorka stara się nas rozbawić, ale robi to na silę i w sposób tak naiwny, że aż żałosny. Brak tu też jakieś konkretnej akcji, bo za taką nie można uważać listów które pisze do nieznanego ukochanego.
Humor zamiast bawić , tylko mnie irytował bo co za dużo to niezdrowe
Autoironiczne poczucie humoru autorki zostało niestety przedawkowane przez co postać bohaterki została pokazana karykaturalnie.
Patrycja to przecież kobieta dorosła a zachowuje się jak małe, głupie, rozkapryszone i zwariowane dziecko bo musi spełnić swoje marzenia o małym domku i...

Dia | 2014-09-22
Przeczytana: 22 września 2014

Jak czytałam "Poczekajkę" byłam dumna, że jestem Polką. Wyjatkowo przypadła mi do gustu ta histora napisana , przez moją rodaczkę. Bardzo lubie poczucie humoru i lekkość opowiadania autorki bez przerysowań, bez zbytniego zadęcia. Tę książkę czyta się jak maila od przyjaciółki. Podoba mi się, że autorka tak urozmaica fabułe. jest tu zwykłyświat, ale i magia i wiedzmy wszystko jednek w realnym wymiarze a nie odjechanym fantasy. To wszystko zmiksowane daje przeuroczy klimat. Głowna bohaterka rezygnuje ze świetnie zapowiadającej się pracy dla swoich marzeń. Robi to co podpowiada jej intuicja mimo iż wcale nie jest jej łatwo zrezygnować ze wszytskiego co oferowało jej miasto i początkowo wcale nie jest pewna swojego wyboru to my wiemy, że podejmuje dobrą decyzję.W obecnym świecie gdzie każdy jednak jest w pogoni za karierą to był taki dość swieży podmuch ;-)

Joanna | 2013-03-23
Przeczytana: 20 lutego 2010

Patrycja, młoda lekarka weterynarii postanawia zmienić swoje życie dotychczas kontrolowane przez apodyktyczną, zaborczą matkę , pełne poczucia samotności . Uciekając w świat marzeń wyobraża sobie w swym skrycie pisanym pamiętniku przyszłość u boku wyśnionego rycerza na białym koniu . Próbując urzeczywistnić marzenia porzuca mieszkanie i pracę w lecznicy zwierząt w stolicy i zamieszkuje w Poczekajce , maleńkiej malowniczej wiosce znalezionej przypadkowo na jednym z wyjazdów weekendowych . Wynajmując Chatkę Wiedźmy , znajdując pracę w miejscowym zoo idealnie wkomponowuje się w życie zamojskiej wsi . Do pełni szczęścia brakuje jej wymarzonego rycerza na białym koniu . Patrycja próbuje wyczarować go z kart Tarota, magii , czarów .

Powieść jest świetną rozrywką pełną humoru , dowcipnych i śmiesznych sytuacji . Sporo w niej informacji o pracy lekarza weterynarii , egzotycznych zwierzętach oraz magii, którą interesuje się główna bohaterka powieści .

Myślę, że książka ta...

Alicja | 2011-08-21
Przeczytana: 15 sierpnia 2011

Tak czekałam na tę książkę, prosiłam mamę i znajomych o zakupienie jej, gdy już się stałam dumną posiadaczką tej oto pozycji postawiłam ją w swojej biblioteczkę odkładając czytanie na później, żeby móc się dłużej książką nacieszyć...

I po tym wszystkim zaczęłam czytać...i nic. Żadnej radości czytelniczej tylko jedno wielkie rozczarowanie. Ktokolwiek jest odpowiedzialny za opis na okładce mówiący 'Jeśli podobała Ci się "Ania z Zielonego Wzgórza" to na pewno pokochasz Patrycję z Chatki Wiedźmy'. Ja uwielbiam Anię, a Patrycji niestety nie pokochałam,a wręcz przeciwnie denerwowała mnie strasznie. Zamiast przyjemności czytania non stop wzbierała się we mnie agresja.

Głównym jej powodem była właśnie główna bohaterka, pani weterynarz. Miałam ochotę jej powiedzieć-Popukaj się w głowę dziewczyno. Taka była irytująca.

Drugim powodem mojej irytacji byli męscy bohaterowie, a raczej postacie rodem wzięte z brazylijskiej telenoweli. Za każdym razem jak pojawiał się Łukasz (o zgrozo) na...

Ines | 2011-08-01
Przeczytana: 30 lipca 2011

"Poczekajka" to pierwsza powieść Katarzyny Michalak z 2008 roku i moje pierwsze spotkanie z jej twórczością. Ta sympatyczna, urokliwa pani patrząca z okładki książki to z zawodu lekarz weterynarii. Jest ona także grafikiem komputerowym, producentem teledysków oraz twórcą scenariuszy i teledysków. Jednym słowem osoba niezwykle pracowita, zdaje się że także wszechstronna, konsekwentnie realizująca swoje marzenia. Pytanie tylko, czy w gąszczu tych wszystkich zadań, celów i obowiązków, które im towarzyszą, jest w stanie realizować się we wszystkich tych dziedzinach w równym stopniu i czy nie traci na tym np. literatura, bo to ona interesuje mnie najbardziej i ją chcę analizować. Przejdźmy zatem do "Poczekajki".

Patrycja Marynowska, główna bohaterka książki, to młoda pani weterynarz z Warszawy, która marzy o wyrwaniu się spod skrzydeł swojej nadopiekuńczej matki-mecenaski, znalezieniu swego miejsca na ziemi poza stolicą, a przede wszystkim o spotkaniu prawdziwego księcia z bajki...

Ettelea | 2010-05-21
Przeczytana: 20 maja 2010

Patrząc przez okno na deszcz sączący się z szarego nieba, zatęskniłam do słońca i zapachu wiosny.
- Czym sobie poprawić humor? Może czekolada...Nie, pójdzie w biodra i nie zapnę się w ulubionej spódniczce. Może lepiej jakaś sympatyczna lekturka?
Strzał w dziesiątkę! Przypomniałam sobie o pożyczonej od przyjaciółki "Poczekajce". Biorę książkę do ręki i... co widzą moje oczęta? Lato! Ciepłe pachnące miodem i owocami lato. Z uśmiechem na twarzy i w sercu zabrałam się za czytanie.

Przepełniona lekkim humorem powiastka o przesympatycznej, młodej pani weterynarz, pozytywnie szurniętej i zafascynowanej magią. Dodatkowo grafomance o wybujałej wyobraźni i poczuciu humoru, którym łatwo się zarazić :). Język raczej młodzieżowy sprawia, że lekturkę czyta się niezwykle przyjemnie. Nie chciałabym pisać streszczenia, więc podkreślę tylko, że w książce mamy do czynienia z dążeniem do spełnienia Patrysinych marzeń. Nie całkiem przyjemne wydarzenia i spiski utrudniają (tak się na pierwszy rzut oka...

Sabinka | 2010-07-31

"Poczekajka" to książka którą "wciągłam" w ciągu jednej nocy ...śmieszne ,żeby czytać a nie spać , niestety nie mogłam się oderwać !!!
Może i dziwne ale prawdziwe , lubię czytać i czytam różniaste książki, ale ta mnie zafascynowała !!!!! nie wiem dlaczego , sama się zastanawiam , może magia, może zwierzęta...a może ZOO ....ale chyba jednak styl pisania autorki bardzo mi odpowiadał !!!

Świetna , lekka i taka .....magiczna jak już wciągnie nie odpuści , tak się stało ze mną ....no cóż kupiłam szybciorem dalsze losy Patrycji ....

Wracając do "Poczekajki" dlaczego mam Wam nie polecić , mnie się podobała bardzo, wiadomo każdy ma swój gust. Czego mi brakowało???? chyba tylko tego ,że nie miałam pod ręką następnej części (O: Musze przyznać ,ze Pani Kasia fantastycznie napisała tą książkę !!