Uroczysko

Wydawnictwo: Znak
Darmowe dodatki Edytuj książkę
literatura polska
Ag2S

Uroczysko – jedyne takie miejsce, gdzie radość rozjaśnia nawet najbardziej pochmurny dzień. Gdzieś u podnóża Sudetów, w Malowniczem, jest pensjonat Uroczysko - miejsce, które zmienia życie ludzi. Majka od dłuższego czasu ma wrażenie, że przyciąga wszystkie możliwe nieszczęścia. Zdradzona i porzucona przez męża, sama musi wychowywać nastoletnią córkę. Nie radzi sobie ze spłatą kredytu, przez...

Zdradzona i porzucona przez męża, sama musi wychowywać nastoletnią córkę. Nie radzi sobie ze spłatą kredytu, przez co komornik chce odebrać im dom. Dosłownie cały świat wali jej się na głowę.
Postanawia wyjechać w Sudety do uroczego Malowniczego. Z dala od wszystkiego chce zastanowić się nad przyszłością.

Czy Majka odzyska w Malowniczem upragniony spokój?
Czy jej córka Marysia zaaklimatyzuje się w zupełnie obcym jej miejscu?
Czy obie odnajdą upragnione szczęście i MIŁOŚĆ?

Uroczysko to powieść pełna humoru i ciepła. Pokazuje, że niezależnie od trudnych życiowych doświadczeń, każdy może odnaleźć szczęście.
Nikt nie oprze się jej urokowi.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

SeVIIen | 2017-03-31
Przeczytana: 31 marca 2017

„A potem... Potem zacząć wszystko od nowa z jutrem jeszcze wolnym od błędów.”

Maja ma nastoletnią córkę Marysię, męża Igora i mieszka w Warszawie. Ma stałą pracę, jest szczęśliwa… Ale pewnego dnia wszystko się zmienia. Mąż zostawia ją dla innej. Ponadto okazuje się, że nie będzie miała gdzie mieszkać… Postanawia wyjechać na urlop do miejscowości Malownicze w Sudetach i wszystko przemyśleć. Co dalej? Co teraz będzie z nią i Marysią. Początkowo wizyta w górach ma trwać kilka dni, ale Majce tak bardzo podoba się niespieszne wiejskie życie, że… Postanawia przeprowadzić się tam na stałe i ściągnąć także swoją córkę. Wszyscy sądzą, że straciła rozum i nie wyjdzie z tego nic dobrego. A może jednak się mylą?

Była to pierwsza książka Magdaleny Kordel, jaką miałam okazję przeczytać. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Sądziłam, że dostanę kolejne romansidełko – w pewnym momencie na to się zanosiło. A jednak tak się nie stało. „Uroczysko” jest to powieść o przyjaźni i stosunkach...

wiejskifilozof | 2016-07-20

Takie książki bardzo lubię,odskocznia od zgiełku miasta.Wypad na wieś, by cieszyć się sielskim życiem.
Czy na pewno ? Otóż nauczycielka Majka,po tym jak mąż ją zdradzał wyjeżdża w Sudety.
I wieś może,nie jest jak w innych książkach.Pełna ciemnoty,ale i mam też swe problemy.

Pani Kordel bardzo dobrą napisała książkę,dużo postaci.Takich ludzkich i realnych.
Fajna jest ta wieś,bez ciemnoty i zabobonu.

Agacha | 2016-04-18
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 17 kwietnia 2016

Lekkie i przyjemne czytadło na poprawę humoru. Czytając kolejną taką książkę, zadziwia mnie tylko, że bohaterka po przejściach, zawsze wychodzi na prostą. Traci mieszkanie, a jednak ma gdzie mieszkać, opuszcza ją mąż, a spotyka kolejnego super faceta (i to niejednego). Jak dla mnie bajka, ale jakaż przyjemna.

kama100 | 2018-07-01
Przeczytana: 30 czerwca 2018

Powieść napisana w lekkim stylu i z wielkim humorem. Sympatyczni bohaterowie. Doskonała na poprawę humoru i nie tylko. Fajna odskocznia od szarej rzeczywistości. Czytało się szybko i przyjemnie. Magdalena Kordel stała się moją ulubiona autorką literatury obyczajowej.

basik | 2016-07-01

Zauroczona cyklem "Malownicze" zabrałam się za "Uroczysko".
Ale to już nie ten sam typ literatury.
To raczej forma komedii obyczajowej, bardzo przypominającej książki pani Grocholi.
Tu wszystko jest takie nierealne i niepoważne.
Zwariowani bohaterowie, niepoważne sytuacje, nawet zwierzęta śmiesznie się nazywają np.kot Bigos.
Początkowo ten humor nawet mnie bawił, potem już przytłaczał i denerwował.
To takie lekkie babskie czytadło, trochę naiwne ale dobre żeby oderwać się od rzeczywistości i popatrzeć na świat przez różowe okulary.

Koronczarka | 2014-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2014

Prawdę mówiąc nie skończyłam tej książki. Jeśli ktoś ma ochotę przeczytać jeszcze jedną opowieść o tym, jak to kobieta po rozwodzie wyjeżdża na prowincję, gdzie spotyka super faceta, to niech czyta. Zajrzałam na koniec. Oczywiście jest happy end. Żeby to jeszcze było miłe, czy dowcipne, czy choćby trochę inteligentne. Ale nie jest.

Liczba stron: 254
Nie wiedziałam,że przeczytam książkę w ekspresowym tempie i będę nią zachwycona!
Powiesc o problemach życiowych np.rozpad związku małżeńskiego.Akcja rozgrywa się w pięknym,malowniczym miasteczku,kiedy to główna bohaterka rzuca wszystko i postanawia wyjechac w ciche i spokojne miejsce.
Autorka uchwyciła wspaniałe momenty i naprawdę potrafiła rozweselic czytelnika w te najbrzydsze dni.
Jednym słowem ''Uroczysko'' to powiesc,która rozweseli i pocieszy.

żurawie_origami | 2016-11-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 10 listopada 2016

Bardzo lubię twórczość Pani Kordel, Przy jej powieściach odpoczywam i na chwilę mogę się oderwać od zmartwień i problemów dnia codziennego. Nie inaczej było przy lekturze "Uroczyska", choć z czystym sumieniem muszę powiedzieć, że seria "Malownicze..." bardziej mi się podobała i o wiele bardziej mnie wciągnęła.
Ogólnie powieść jest bardzo przewidywalna: mamy porzuconą kobietę z nastolatką, bez dachu nad głową, za to z masą problemów i na skraju depresji. Ale oczywiście z pomocą przyjaciół, rodziny i dobrych ludzi wokół bohaterka wychodzi na prostą i odnajduje szczęście. "Uroczysko" jest książką pełną uroku, ciepła i poczucia humoru.
Jedyne co mi przeszkadza w tego typu książkach, to ciągłe zbiegi okoliczności, które w sekundę potrafią obrócić los człowieka o 180 stopni..., ale cóż, chyba każdy z nas czasem marzy, żeby w jego życiu wszystko się poukładało jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki :)

Jolka | 2018-06-12
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 12 czerwca 2018

Gdyby Pani Kordel mogła zabić optymizmem, to po jej lekturze leżę trupem. Naturalnie, rzecz jest bardzo, ale to bardzo "kobieca", czyli bajkowa. To cudnie,że nie mając kąta do życia na podorędziu jest duży dom po ciotce w Sudetach, nie mając już męża, na progu nowego domu co rusz zjawiają się coraz przystojniejsi panowie, nie mając dochodu trafiają się naraz trzy źródła zarobku. Miodzio. Bardzo optymistyczna, z poczuciem humoru pisana książka. Może warto, nie zwracając uwagi na zbytnie wydumania autorki, z kubkiem kawy zagłębić się w takie historie i uwierzyć, że czasem przeciwnościom nie warto się poddawać, ale chwytać los w swoje ręce i korzystać ile się da.

Historia młodej Warszawianki Mai, która zamieszkuje w uroczym, pięknym zacisznym zakątku w Malowniczych Sudetach, które odmienia jej życie, ma piętnastoletnią córkę Marysię, przechodząca okres buntu i dojrzewania młodzieńczego.
Maja pragnie wraz z córką swoją Marysią odpocząć od zgiełku,hałasu miasta i wyjechać do pensjonatu w Sudety.
"Uroczysko" zauroczyło mnie,oczarowało Magdaleny Kordel piękne Malownicze miejsce.
Gdzie umilało mi wspaniałe,przyjemne chwile razem z bohaterami przeżywałam przygody niesamowite,ciekawe, a nawet zwierzęta fajnie się nazywały np.kot bigos i inne śmieszne imiona stworzenia miały.
Jest to urocza, miła i piękna książka porywająca do czytania z przyjemnością przeczytałam chwytająca za serce.