Ocaleni z Atlantydy

Wydawnictwo: Amber
historyczna

W swojej poprzedniej książce, "Zagłada Atlantydy", Frank Joseph – amerykański badacz zagadek przeszłości, redaktor naczelny magazynu „Ancient American”– udowadniał, że Atlantyda opisywana w Dialogach Platona istniała naprawdę. Przytaczał argumenty mające dowieść historyczności kataklizmu, który był przyczyną zatonięcia Atlantydy, rozważał jej możliwe położenie geograficzne i próbował zrekonstruować wygląd wyspy oraz warunki życia na niej panujące, traktując kulturę Atlantydy jako jedną z cywilizacji epoki brązu. W Ocalonych z Atlantydy podejmuje próbę rekonstrukcji historii, kultury i relacji mieszkańców wyspy z innymi współczesnymi Atlantydzie cywilizacjami. Wskazuje przedstawienia w egipskich świątyniach i fragmenty eposów Homera jako świadectwa kontaktów i konfliktów militarnych Egiptu i Grecji z Atlantydą. Zestawiając świadectwa archeologiczne z pochodzącymi z innych dziedzin nauki (np. geologii), przedstawia prawdopodobny przebieg rozwoju kultury Atlantydy.
A przede wszystkim ukazuje losy tych, którzy przeżyli kataklizm i ewakuowali się na Wyspy Brytyjskie i Kanaryjskie, do Afryki i do Ameryki, gdzie stworzyli wysoko rozwinięte cywilizacje.

Daria91 | 2016-04-05
bradlost | 2016-02-04