Tajna archeologia dawnej Ameryki

Wydawnictwo: Amber
historyczna

Przemilczane przez oficjalną naukę tajemnice ostatnich 3000 lat historii Ameryki Stonehenge na Florydzie, rzymski posążek w New Jersey, złoto zapomnianego afrykańskiego królestwa w Illinois, egipski nóż w Kalifornii, wczesnochrześcijańska świątynia w Connecticut, prehistoryczny falochron u wybrzeży Bahamów, szkoccy żeglarze z epoki kamiennej odwiedzający Maine a to nieprawdopodobne fakty i znaleziska nie mieszczące się w oficjalnych ramach historii Ameryki. Kim byli budowniczowie bezimiennego prehistorycznego miasta w Górach Skalistycha Czy Wielki Kanion Kolorado kryje antyczne ruinya Kto skonstruował gigantyczny zbiornik wodny w Iowa na tysiąc lat przed pojawieniem się pierwszych białych osadnikówa Czy nasi starożytni przodkowie dysponowali statkami transatlantyckimi trzykrotnie większymi od flagowego okrętu Krzysztofa Kolumbaa Jakiego sekretu strzeże od ponad tysiąca lat aOlbrzym z Pustyni Kalifornijskiejaa Rozwiązanie wielu archeologicznych zagadek dawnej Ameryki może być zbyt karkołomne, by zaakceptowała je tradycyjna nauka. Tylko odkrywanie przez bezkompromisowych badaczy alternatywnej historii nowych, często zatajanych dowodów pozwala spojrzeć na przeszłość kontynentu północnoamerykańskiego w zupełnie inny sposób.

Michalalak | 2014-03-20
Przeczytana: 2012 rok

Bardzo ciekawa książka. Polecam ludziom zainteresowanych tą częścią historii o której się raczej nie mówi. Pomimo że niektóre historie są trochę mało wiarygodne to i tak książkę warto przeczytać.

Łukasz | 2012-04-03
Przeczytana: 01 marca 2010

Jeśli uważasz, że historia dawnych cywilizacji jest w stanie nadal zaskakiwać, przeczytaj tę książkę. Lekturę szczególnie polecam pasjonatom archeologii oraz osobom zainteresowanym nieznaną, prekolumbijską, historią obu Ameryk.

Paweł | 2016-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2016