WOJNA TROJAńSKA

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Autor, na podstawie wielu źródeł, od Iliady do najnowszych odkryć archeologicznych, rekonstruuje przebieg oraz następstwa wojny trojańskiej. Podaje i nakreśla historyczne podstawy jednego z najpotężniejszych mitów starożytnej sztuki militarnej. Wyjaśnia podstawowe przyczyny konfliktu, przedstawia najważniejsze bitwy składające się na całość kampanii, opisuje sposoby walki. Ukazuje też sylwetki wojowników, ich sprzęt i zbrojenie. Jest to panoramiczny obraz wojny o Troję, przy czym autor oddziela fakty od mitów, umieszczając wydarzenie wojenne w szerokim kontekście historycznym.

Andromache | 2014-12-07
Przeczytana: styczeń 2014