Archeologia Polski wczesnośredniowiecznej

historyczna

Sensej | 2017-05-03

W 2011 roku na polskim rynku wydawniczym pojawiła się książka pt. Archeologia Polski wczesnośredniowiecznej, sygnowana przez wydawnictwo TRIO. Autorem publikacji jest prof. dr hab. Andrzej Buko, archeolog, wykładowca w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego i były dyrektor Instytut Archeologii i Etnologii PAN, specjalizujący się przede wszystkim w tematyce wczesnośredniowiecznej Polski.

Książka w bardzo naukowy i profesjonalny sposób informuje Czytelnika o zagadnieniach dotyczących czasów wczesnego średniowiecza na ziemiach polskich. Znajdziemy w niej niezwykle interesujące fakty mówiące o początkach nauki nad tym okresem w dziejach historii Polski, wymienione zostały tu i opisane osoby, które odegrały ważną rolę w rozwoju tej dziedziny. Autor porusza tu problem, który do dziś wywołuje ożywione dyskusje, a mianowicie problem dotyczący pojawienia się etnosu słowiańskiego na ziemiach polski. Podaje także najróżniejsze stanowiska badaczy, które z czasem ulegały...

EmilyStrange | 2014-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2014

Książka, która będzie doskonałą pozycją nie tylko dla archeologów, ale i dla wszystkich tych, których interesują wieki średnie na naszych terenach. Fakty, ciekawostki, hipotezy badawcze - wszystko w jednym miejscu.

Vangio | 2017-05-14
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane