Zawód: pisarz

Wydawnictwo: Znak
minibooki znak
EIGHT

Być pisarzem – co to właściwie dziś oznacza? Odpowiedzi, jakie odnaleźć można w przekazach medialnych, nie napawają optymizmem. Podobnie jak głosy niektórych ludzi pióra, wskazujących – jak Paweł Potoroczyn czy Kaja Malanowska – na fatalną sytuację (zarówno finansową, jak i symboliczną), w jakiej znaleźli się współcześni twórcy. Czy rzeczywiście jest aż tak źle?

źródło opisu: http://www.miesiecznik.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.miesiecznik.znak.com.pl/

Ahsan | 2017-07-13
Przeczytana: lipiec 2017

Miałem nadzieję na szersze spojrzenie na zawód pisarza w obecnych czasach, trudności "profesji", a w zamian znalazłem 3 artykuły z Miesięcznika ZNAK na tematy, kolejno: listy ciekawych (wg autora artykułu) debiutantów w Polsce (bodajże z okolic 2015 roku); tego, co pisarze wizerunkowo kiedyś nie robili, a teraz robią (Michaśka ofkoz, O Twardochu ani ani); rozmowa z Jerzym Illgiem nt. ostatniej książki - wywiadów z różnymi pisarzami, jak Brodski.
Trochę, no, zawód.

Tomek | 2017-05-10