Sekretna szkatuła

Wydawnictwo: Sonia Draga
The Malice Box
978-83-7508-203-6
nan1989

Robert Reckliss zawsze uważał się za racjonalistę. Wiedział wprawdzie, że część jego rodziny hołdowała jakiemuś dziwacznemu kultowi, ale podobnie jak jego rodzice był przeciwny tego rodzaju praktykom i często powtarzał, że... poza światem widzialnym nie istnieje nic więcej. Wprawdzie podczas studiów w Cambridge to przekonanie zostało poddane ciężkiej próbie, gdy przyjaciel Roberta, Adam Hale,...

poza światem widzialnym nie istnieje nic więcej. Wprawdzie podczas studiów w Cambridge to przekonanie zostało poddane ciężkiej próbie, gdy przyjaciel Roberta, Adam Hale, zaczął podejrzewać, że odkrył u niego jakieś tajemnicze zdolności, lecz w żaden sposób nie zachwiał zdroworozsądkową postawą kolegi.
Wszystko się jednak zmienia, gdy Robert otrzymuje puzderko z kolorowego stopu wyglądające na orientalny typ łamigłówki. Szybko okazuje się, że ten prezent to wołanie o pomoc przesłane przez Adama. Niebezpieczeństwo grozi nie tylko jemu, ale całej ludzkości. Działające od zarania wieków tajemne stowarzyszenie postanowiło zniszczyć całą cywilizację. Zostało tylko siedem dni na jej ocalenie i tylko jeden człowiek może tego dokonać. Przed Robertem stoi trudny wybór: może wciąż zaprzeczać faktom i kontynuować spokojne życie analityka finansowego albo przyjąć do wiadomości, że jego przeznaczeniem jest siedem prób, które musi przejść, by zdobyć wszystkie siedem kluczy. Tylko dzięki nim można zatrzymać maszynę zagłady. Na decyzję ma tylko kilka sekund. Wraz z nim tę decyzję musi podjąć Czytelnik. Czy się odważy?

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2009

źródło okładki: www.soniadraga.pl

Kate | 2019-03-20
Na półkach: Przeczytane, Thriller
Przeczytana: sierpień 2015

Książka nie łatwa, wymaga uwagi, skupienia i koncentracji; jednocześnie intrygująca i wciągająca; fantastyczne opisy, tajemniczość. Nie czyta się jej lekko, ale jest warta przeczytania.

kargulenka | 2019-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2019

Mówiąc szczerze - makabra. Starałam się przeczytać tę książkę że względów sentymentalnych - jest to pierwszy, samodzielnie kupiony przez moją córkę prezent. Poległam w połowie. Nie znalazłam w niej niczego, co lubię.

narcyzia | 2018-06-14
Przeczytana: 09 czerwca 2018

Chyba jeszcze nigdy nie czytałam książki, która miałaby mniej sensu niż "Sekretna szkatuła". Na początku sądziłam, że to po prostu nie powieść dla mnie, z fabułą i zagadkami, za którymi nie byłam w stanie nadążać ani tym bardziej zrozumieć, jednak po opiniach widzę, że nie ja jedyna. Po wielu miesiącach zmagania z kolejnymi stronami wreszcie dobrnęłam do końca, niestety ta książka przyniosła jedynie rozczarowanie i poczucie straconego czasu. Intrygująca okładka to jedyny plus.

Zaczytana | 2018-03-04
Przeczytana: 12 lutego 2011

Ciekawa książka, szybko się ją czyta, zagadki jak uratować świat i czy w ogóle będzie się go dało uratować są niesamowite, przez co książka trzyma w napięciu i klimacie zagadek. :)

Adrianna__ | 2017-02-05
Przeczytana: 04 lutego 2017

„Sekretna szkatuła” to kolejny trup z półki. Mam ją od czterech lata. Skusiła mnie okładka. No i na dodatek jest to thriller, wiec wtedy miałam na nią ogromną ochotę. Opis również zachęcał, ale na dobrych chęciach wydawnictwa Sonia Draga się skończyło. Egzemplarz przeleżał kilkadziesiąt miesięcy, a oceny na lubimyczytac.pl oraz na goodread.com nie wskazują na dobrą literaturę. Postanowiłam jednak sprawdzić sama, czy jest to coś warte.
Głównym bohaterem jest Robert Reckliss, który pracuje w agencji informacyjnej GBN. Ma żonę Katherine, którą poznał poprzez grę zorganizowaną w czasach studiów przez Adama Hale’a. Warto zaznaczyć, że Kate wcześniej była żoną Adama. Robert i jego żona osiem miesięcy wcześniej stracili dziecko. Jadąc do pracy Reckliss dowiaduje się, że zmarł prezes Hencott Inc., a on jest tym, który jako jedyny z prasy namówił go na wywiad. W wyniku splotu różnych sytuacji Robert zostaje wysłany na urlop, a podczas spotkania z bratem prezesa Hencott Inc. dowiaduje się,...

BlackAngel Krajewski | 2016-11-16
Przeczytana: 24 października 2016

Wlasciwie nie wiem jak opisac ten tytul i czemu dalem tak wysoka note sproboje to wyjasnic dalem ten ksiazke duzy plus wlaszcza za to iz bawila sie moimi odczuciami od samego prologu az po epilog To co jest w niej na poczatku jest i na koncu mozna rzec ze nawet moja dziwna opinia nic tu nie wnosi lecz jesli jestes czytelnikiem ktorego intryguja rzeczy nadnaturalne nie jakze prewersja nie nachalny erotyzm zaprzeczenie we wszystko co kazdy Wartosciowy Chrzescijanizm moze wierzyc lub jestes osoba zamknieta nie lubiaca doytkac nic zwiazengo z wiedza nieznana magia parafizyka nadnaturalnosc jest tutaj norma po za tym ten styl pisania nie jest skierowany dla wielu ludzi i sam rozumiem wlasnie dlaczego ma taka niska note sam gdybym nie interesowal sie tymi kliimatami skarcil bym ten tytul gorsza ocena w wymiarze 4 mniej

Heisenberg | 2016-03-22

Szkoda czasu i zdrowia. Naprawdę!

maj_ | 2014-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2014

Boże, co za chory umysł stworzył to badziewie? Według mnie książka nie powinna ujrzeć światła dziennego - takim jest gniotem. Gwiazdka jedynie za opis z tyłu książki. Wydawca musiał się natrudzić, żeby sprzedać komuś ten koszmar. Chociaż cały czas się zastanawiam, co go podkusiło?

Więcej hejtów na: http://libracja.wordpress.com/2014/12/20/sekretna-szatula-m-langfielda-czyli-jakim-cudem-to-zostalo-wydane/

ZARAZA | 2014-02-09
Przeczytana: luty 2014

Dawno już nie czytałam tak fatalnej książki. Jest bardzo przesadzona. Całość w ogóle do mnie nie trafiła. Lubię zagadki, nawet te najbardziej nieprawdopodobne. Ale czytając "Sekretną szkatułę" miałam wrażenie, że czytam kompletny stek bzdur. W tej powieści absolutnie wszystko jest nie tak - bohaterowie, fabuła, akcja, intryga. Całość napisana w ogóle bez polotu, ciężko, nużącą. Czytałam ją całość wieczność, ale za honor sobie obrałam, że ją skończę. Dobrnęłam z bólem. Dawno mnie książka, aż tak rozczarowała. Nie polecam absolutnie nikomu.

WojteK | 2014-01-22
Przeczytana: 2012 rok

Książka nie porywa. Kolejny twór na zasadach znanych z "Kodu Leonarda da Vinci". Dużo zagadek, każda prowadzi do następnej. Mamy tajne bractwo, zły charakter, przyjaciela w sidłach zła, przedmiot który zniszczy świat przed upływem czasu takiego a takiego i tak w kółko. Dłuży się strasznie. Zagadki nie angażują czytelnika tylko są opisane, ale w taki sposób, że tylko główny bohater w swoim doświadczeniu i wiedzy wie jak je rozwiązać. Czytelnik nie ma nic do główkowania, szkoda. Od biedy przeczytałem, bo zacząłem ale to jedna z tych książek gdzie nie pamiętam nawet jak nazywał się główny bohater. Po prostu nie zapadł mi w pamięć. Ta powieść byłaby lepsza gdyby fabuła była bardziej twórcza, a nie odtwórcza. Książka sama w sobie jako praca włożona w pisanie i wędrówka po "NY" nie jest zła. Fanom zagadek przypadnie do gustu. Fani thrillerów (i pochodnych) będą zawiedzeni, płaskie to trochę jest. Nie wrócę do niej z powodu głównego przesłania, braku pobocznych przekazów jak i tego, że...