Grota skarbów

Tłumaczenie: Zbigniew Kościuk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Daniel Knox". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Albatros
The Exodus Quest
978-83-7659-192-6
Daniel Knox
Ag2S

W jaki sposób pokrywa dzbana, w którym mogły być przechowywane zwoje znad Morza Martwego, trafiła na uliczny bazar w Aleksandrii? Co łączyło esseńczyków z Qumran ze starożytną żydowską sektą terapeutów? Egipt, czasy współczesne. Egiptolog Daniel Knox chce znaleźć odpowiedź na te pytania. Na drodze młodego archeologa staje niebezpieczny, pozbawiony skrupułów fanatyk: wieszczący koniec świata...

Egipt, czasy współczesne. Egiptolog Daniel Knox chce znaleźć odpowiedź na te pytania. Na drodze młodego archeologa staje niebezpieczny, pozbawiony skrupułów fanatyk: wieszczący koniec świata chrześcijański kaznodzieja Ernest Peterson, przekonany, iż ma do spełnienia świętą misję. W starciu z Petersonem Knox cudem unika śmierci. Na domiar złego policja oskarża go o morderstwo, zaś jego współpracowniczka Gaille Bonnard zostaje porwana i grozi jej egzekucja. By uratować dziewczynę, Daniel musi odnaleźć grobowiec herytyckiego faraona Echnatona, który być może kryje ostateczne wyjaśnienie zagadki największego mitu Starego Testamentu – exodusu Izraelitów z Egiptu…

wiejskifilozof | 2014-06-28

Dajcie mi więcej takich książek.To te które lubię najbardziej.Prawdziwa przygoda i dobra sensacja.
Zaczyna się zwykle od wydarzenia,które wyjmuję kamień i uruchamia lawinę.
Od chłopaka,który próbuje wcisnąć artefakt mający rzekomo ogromną wartość.I zaczyna się świetna książka,która zainteresuję wszystkim następującym zagadnieniem,czy exodus Żydów z Egiptu miał miejsce.
Książkę czyta się lekko i przyjemnie.
Wraz z bohaterami czytelnik przeżywa przygody,przygody które nie przeżyję w normalnym życiu.
Starcie z amerykańskim katolickim fundamentalistą,jak i odkrycie pewnego grobowcu.
Co się znajduję w tym grobowcu ? Myślę,że zainteresuję wielu czytelników.
Pamiętajmy,że to fikcja literacka i nie bierzmy tego na poważnie.
A poczytać,a to nie zaszkodzi.

ZARAZA | 2012-07-19
Przeczytana: lipiec 2012

Ciekawa książka, choć oczekiwałam więcej. Powieść wciągnęła mnie dopiero około 200 strony. Spodobało mi się podzielenie książki na rozdziały i pod rozdziały, gdzie sprawnie czytelnik przenosił się z jego miejsca do drugiego. Całość wydawało mi się trochę sztywna, brakło zdecydowanie humoru. Powieść nie jest nadzwyczajna czy wybitna, ale można przeżyć fajną przygodę :)

xVariax | 2011-02-07

Grota Skarbów jest drugą, wydaną w Polsce, książką Willa Adamsa. Jej główny bohater to Daniel Knox, egiptolog i archeolog zarazem. Jak przystało na kolejną powieść opowiadającą o przygodach naszego bohatera, nie jest on już zupełnie nieznaną postacią, a można nawet powiedzieć, stał się gwiazdą egipskiej archeologii. Odkrycie grobu Aleksandra Wielkiego - które miało miejsce w Szyfrze Aleksandra Wielkiego - pozwoliło mu zdobyć prestiż i szacunek wielu kolegów po fachu

Akcja powieści nabiera tempa w momencie, kiedy na bazarze w Aleksandrii Daniel przez przypadek odkrywa pokrywę dzbana, która może mieć powiązanie ze zwojami odnalezionymi w Qumaran. Nie jest do końca przekonany o jej prawdziwości, ale nie może o niej zapomnieć i rozpoczyna poszukiwania. Zwraca się z pomocą do swojego przyjaciela Omara Tawfiqua, który jest szefem wydziały Ministerstwa Kultury Egiptu. Gdy odnajduje w bazie danych gromadzonych przez Omara wręcz łudząco podobny obiekt, postanawia sprawdzić wykopaliska, z...

beataj | 2011-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2011

Coś w stylu filmowych przygód Indiany Jonesa - przystojny archeolog, którego "lubią" wszelkie przeciwności losu i z których nieodmiennie wychodzi zwycięsko, jednocześnie, niemalże przy okazji, dokonując odkryć na miarę światową :D
Książka w sam raz na ponury, pochmurny weekend

Patrycja | 2014-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2014

Główny bohater Daniel Knox słynny archeolog, kochający sławę, rozgłos, wpada w tarapaty.
Zostaje podejrzany o morderstwo. Jego kochana przyjaciółka zostaje uwięziona w jaskini. Cała książka praktycznie opiera się na tych dwóch wątkach. Na końcu książki następuje kumulacja. Wolałabym żeby koniec był bardziej rozbudowany. Czuła nie dosyt na końcu, chciałam się dowiedzieć co się dokładnie z nimi stało. Lecz się zawiodłam, ponieważ kolejna scena rozgrywała się już w szpitalu.
Oczywiście bardzo dużo wiadomości, na temat Biblii, chrześcijaństwa.
Akcja rozgrywa się w Egipcie, część w Dolinie królów .
Tytuł nawiązuje do odnalezionego w jaskini grobowca, w której została uwięziona przyjaciółka Daniela. Był to grobowiec Adama i Ewy, w którym znajdowało się dużo kilogramów złota.

Podsumowując, i biorąc pod uwagę, że bardzo mnie interesuje archeologia, i każdy kto może podzielić z mną te zainteresowanie, polecam tą książkę. Jest na prawdę bardzo ciekawa.

I może wydać się to dziwne co teraz...

fik | 2014-12-11
Przeczytana: 05 grudnia 2014

jedna z tych książek które czyta się jednym tchem, opowieść wielowątkowa które genialnie łączą się w jedną całość, kontrowersyjne podejście do religii, jedna z wielu książek wartych przeczytania

Magda | 2013-06-14
Przeczytana: czerwiec 2013

Takie sobie czytadło. Momentami wciąga, momentami nuży. Jeśli ktoś czytał powieści Browna - tutaj schemat jest podobny. Niezwykle zdolny i przebiegły naukowiec z piękną kobietą u boku i banda złoczyńców, którzy chcą wplątać ich w historyczną intrygę.

BluLenne | 2012-11-22
Przeczytana: 20 listopada 2012

Miłe zaskoczenie. Jak na tyle stron, zadziwiająco szybko się czyta. Zakończenie mogłoby być bardziej rozbudowane, ale poza tym książka niezła.

Lubię takie klimaty. Nie jest to książka, z cyklu "nie mogę się oderwać". Jednak warta przeczytania.

Julia Kasicka | 2011-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2011

lubicie Indianę Jones'a? to książka dla Was.