Emocjonalny detoks. Jak uwolnić się od negatywnych emocji i odzyskać swój wewnętrzny blask

Tłumaczenie: Monika Szczęsny
Don't Let Anything Dull Your Sparkle: How to Break Free of Negativity and Drama
stres, spokój, Monika Szczęsny
poradniki
Precious

Trudne relacje oraz okoliczności stanowiące wyzwanie – wszystko to sprowadza się do jednego słowa: dramat. W tej przełomowej książce Doreen Virtue – specjalistka w dziedzinie doradztwa psychologicznego i uzdrawiania duchowego – przeprowadza czytelnika przez proces determinowania jego Ilorazu Dramatu. Dowiadujemy się, jak wiele stresu zupełnie niepotrzebnie tolerujemy i absorbujemy od innych ludzi oraz sytuacji, w których się znajdujemy.

Autorka w sposób przejrzysty i zrozumiały wyjaśnia psychologiczne przyczyny uzależnienia od dramatycznych relacji, pracy i stylu życia i pokazuje, jak wyzwolić się z tego cyklu. Tłumaczy także, dlaczego dramatyczne zdarzenia z przeszłości mogą wywołać potraumatyczne symptomy, obejmujące między innymi poczucie lęku, przybieranie na wadze oraz popadanie w różne uzależnienia i uczy naturalnych oraz potwierdzonych naukowo metod, pozwalających na odzyskanie równowagi w ciele i życiu.

W swej najnowszej książce Doreen Virtue pokazuje, jak: radzić sobie z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami, którzy uzależnieni są od dramatu; ocenić swój własny poziom uzależnienia od dramatycznych zdarzeń; pozbyć się negatywności ze swojego życia a także uwolnić stres i osiągnąć wewnętrzny spokój.

Najwyższy czas, aby oczyścić się z negatywnych emocji i odzyskać wewnętrzny blask!

źródło opisu: Wydawnictwo Illuminatio, 2016

źródło okładki: http://www.illuminatio.pl/

Joanna | 2018-05-14
Przeczytana: 13 maja 2018

Chyba poraz pierwszy piszę swoją opinie po przeczytaniu książki. Jest to najgorsza książka jaką czytałam, brzmi jak praca licencjacka z Wyższej Szkoły Robienia Hałasu, ogólniki typu "Przeprowadzono badania w Europie" cisną na usta tylko: "WOW! całe szczęście, że nie na planecie Ziemi". W książce nie ma żadnych podpowiedzi na temat zmiany nastawienia na bardziej optymistyczne, natomiast główny cel książki to wyrywki na temat traumy alkoholizmu, molestowania i przemocy; a jednak śmię twierdzić, że jest niejaka różnica między chęcią "odświeżenia swojego patrzenia na świat" a traumami wojennymi, katastrofami itd.
Autorka nauczyła się zwrotu "alergia na histaminę" i wciska go gdzie może. Książka jest banalna, denna i nic nie wnosząca. Być może niepotrzebnie tuż przed nią czytałam "Życie-piękna katastrofa" Kabata Zinna, bo w takim zderzeniu wypada marnie. Nie polecam ! Wręcz odradzam.