zuszka 
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 3 książki i 1 cytat, ostatnio widziana 18 godzin temu
Teraz czytam
 • Drach
  Drach
  Autor:
  Drach wie. Wraz z kilkuletnim Josefem przygląda się świniobiciu. Jest październikowy poranek 1906 roku i, choć chłopiec nie ma o tym pojęcia, ryk zarzynanego zwierzęcia oraz smak wusztzupy powrócą do...
  czytelników: 4434 | opinie: 310 | ocena: 7,55 (1975 głosów) | inne wydania: 1
 • Instrukcja dla pań sprzątających
  Instrukcja dla pań sprzątających
  Autor:
  Ameryka, jakiej nie znacie. Zbiór wybranych opowiadań amerykańskiej pisarki, słynącej z krótkich form literackich. Opowiadania Berlin zawarte w tym zbiorze są najbardziej znanymi utworami urodzonej w...
  czytelników: 797 | opinie: 35 | ocena: 7,15 (181 głosów) | inne wydania: 2
 • Sklepy cynamonowe
  Sklepy cynamonowe
  Autor:
  Twórczość pisarską Schulza trudno oddzielić od jego twórczości jako grafika. Dlatego też proponujemy Państwu pierwsze wydanie ilustrowanych Sklepów cynamonowych. Sklepy cynamonowe to zbiór opowiadań,...
  czytelników: 11036 | opinie: 288 | ocena: 6,88 (5371 głosów) | inne wydania: 10

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-15 08:54:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Psychologia

Książka mnie nieco rozczarowała - miałam nadzieję zgłębić temat wampirów energetycznych, a okazuje się że tych tytułowych bohaterów autorka potraktowała bardzo, bardzo pobieżnie. Niemalże cała zawartość książki to porady jak pomóc sobie z problemami natury psychologicznej, które można znaleźć w innych, zdecydowanie lepszych pozycjach wydawniczych. Odnoszę wrażenie że posłużeniem się w tytule... Książka mnie nieco rozczarowała - miałam nadzieję zgłębić temat wampirów energetycznych, a okazuje się że tych tytułowych bohaterów autorka potraktowała bardzo, bardzo pobieżnie. Niemalże cała zawartość książki to porady jak pomóc sobie z problemami natury psychologicznej, które można znaleźć w innych, zdecydowanie lepszych pozycjach wydawniczych. Odnoszę wrażenie że posłużeniem się w tytule książki słowami „wampir energetyczny” to nic innego jak tylko chwyt marketingowy.

pokaż więcej

 
2018-12-15 08:43:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Psychologia

Książka bardzo szczegółowo opisuje cechy charakterystyczne dla osób wysoko wrażliwych, pozwala na ich identyfikację i sposoby radzenia sobie z trudnościami, wynikającymi z takiej osobowości. Spora dawka wiedzy, choć momentami odnosiłam wrażenie, że autorka niepotrzebnie drąży niektóre zagadnienia podchodząc do nich z różnych perspektyw. Niektóre rozdziały przeczytałam pobieżnie - według mnie... Książka bardzo szczegółowo opisuje cechy charakterystyczne dla osób wysoko wrażliwych, pozwala na ich identyfikację i sposoby radzenia sobie z trudnościami, wynikającymi z takiej osobowości. Spora dawka wiedzy, choć momentami odnosiłam wrażenie, że autorka niepotrzebnie drąży niektóre zagadnienia podchodząc do nich z różnych perspektyw. Niektóre rozdziały przeczytałam pobieżnie - według mnie bardzo nużące i niepotrzebne.
Moja ocena byłaby ciut wyższa, gdyby książkę nieco „odchudzić”. Niemniej polecam, ze względu na wnikliwe i ciekawe potraktowanie tematu.

pokaż więcej

 
2018-12-10 13:16:04
Ma nowego znajomego: syla50
 
2018-12-10 13:15:38
Ma nowego znajomego: Mała-Mi
 
2018-12-06 15:39:38
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Seria: Reportaż
 
2018-12-05 13:23:37
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Seria: Seria Kultowa
 
2018-12-02 08:44:07
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-12-01 11:48:58
Ma nowego znajomego: Elżbieta
 
2018-12-01 08:24:56
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Rosja

Lubię po wielu, wielu latach ponownie sięgnąć do lektur, które swojego czasu zachwyciły mnie, a po upływie czasu gdzieś się zawieruszyły w pamięci. Okazuje się, że pomimo iż czas zmienił postrzeganie wielu spraw, to Bułhakow zachwyca mnie niezmiennie i niezmiennie prowokuje do zadumy.
Jego styl i humor są wyjątkowe. Jego historie często są wręcz absurdalne, a zarazem bardzo, bardzo prawdziwe....
Lubię po wielu, wielu latach ponownie sięgnąć do lektur, które swojego czasu zachwyciły mnie, a po upływie czasu gdzieś się zawieruszyły w pamięci. Okazuje się, że pomimo iż czas zmienił postrzeganie wielu spraw, to Bułhakow zachwyca mnie niezmiennie i niezmiennie prowokuje do zadumy.
Jego styl i humor są wyjątkowe. Jego historie często są wręcz absurdalne, a zarazem bardzo, bardzo prawdziwe. Brzmi niewiarygodnie..... U Bułhakowa jest to możliwe.

pokaż więcej

 
2018-12-01 08:05:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Dość trudno jest zauroczyć i wciągnąć czytelnika w treść krótkich firm literackich, ale udało się to Szczepanowi Twardochowi. Nie rozczarowały mnie. Autor po raz kolejny pozwolił mi odkryć swój niezwykły talent i kunszt literacki. Opowiadania są bardzo mocne, mroczne i niezwykle przejmujące. Powiedziałabym że momentami wręcz przerażające. Wszystkie bez wyjątku prowokują i poruszają grając na... Dość trudno jest zauroczyć i wciągnąć czytelnika w treść krótkich firm literackich, ale udało się to Szczepanowi Twardochowi. Nie rozczarowały mnie. Autor po raz kolejny pozwolił mi odkryć swój niezwykły talent i kunszt literacki. Opowiadania są bardzo mocne, mroczne i niezwykle przejmujące. Powiedziałabym że momentami wręcz przerażające. Wszystkie bez wyjątku prowokują i poruszają grając na emocjach czytelnika. Wyciągają na światło dzienne najskrytsze zakamarki naszej psychiki, opowiadają o tym co nas dręczy i boli, o naszych lękach i próbach walki z nimi. Przejmująca lektura.

pokaż więcej

 
2018-12-01 07:23:21
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Na wesoło

Uwielbiam Krystynę Jandę jako aktorkę i jako pisarkę. Właśnie taką, jaka jest. Podziwiam zarazem jej kunszt aktorski jak i talen pisarski. Cenię za otwartość, szczerość i charyzmę. Uwielbiam jej błyskotliwość. I taka jest też ta książka. Ten zbiór felietonów to spojrzenie Krystyny Jandy na małe i ciut większe sprawy codzienne. Felietony pisane z wigorem, tryskające energią. Nastrajają... Uwielbiam Krystynę Jandę jako aktorkę i jako pisarkę. Właśnie taką, jaka jest. Podziwiam zarazem jej kunszt aktorski jak i talen pisarski. Cenię za otwartość, szczerość i charyzmę. Uwielbiam jej błyskotliwość. I taka jest też ta książka. Ten zbiór felietonów to spojrzenie Krystyny Jandy na małe i ciut większe sprawy codzienne. Felietony pisane z wigorem, tryskające energią. Nastrajają optymistycznie i wciągają niesamowicie. Doskonała lektura.

pokaż więcej

 
2018-12-01 07:00:15
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-28 16:59:32
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Seria: Kontrapunkty
 
2018-10-27 07:02:26
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-23 17:40:19
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
Moja biblioteczka
1016 191 7485
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (49)

Ulubieni autorzy (6)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (21)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd