Okładka książki Emocjonalny detoks. Jak uwolnić się od negatywnych emocji i odzyskać swój wewnętrzny blask
Doreen Virtue Wydawnictwo: poradniki
poradniki
Don't Let Anything Dull Your Sparkle: How to Break Free of Negativity and Drama
2016-05-16
2016-05-16
Monika Szczęsny
stres spokój Monika Szczęsny

Chyba poraz pierwszy piszę swoją opinie po przeczytaniu książki. Jest to najgorsza książka jaką czytałam, brzmi jak praca licencjacka z Wyższej Szkoły Robienia Hałasu, ogólniki typu "Przeprowadzono badania w Europie" cisną na usta tylko: "WOW! całe szczęście, że nie na planecie Ziemi". W książce nie ma żadnych podpowiedzi na temat zmiany nastawienia na bardziej optymistyczne, natomiast główny cel książki to wyrywki na temat traumy alkoholizmu, molestowania i przemocy; a jednak śmię twierdzić, że jest niejaka różnica między chęcią "odświeżenia swojego patrzenia na świat" a traumami wojennymi, katastrofami itd.
Autorka nauczyła się zwrotu "alergia na histaminę" i wciska go gdzie może. Książka jest banalna, denna i nic nie wnosząca. Być może niepotrzebnie tuż przed nią czytałam "Życie-piękna katastrofa" Kabata Zinna, bo w takim zderzeniu wypada marnie. Nie polecam ! Wręcz odradzam.