Miejsce odosobnienia

Wydawnictwo: W.A.B.
kajsa

Brudna polska polityka, sekrety natowskie o najwyższym stopniu tajności i tajemnicze samoloty lądujące na małych polskich lotniskach. Czy to możliwe, że w Polsce torturuje się więźniów CIA? Takiego rozwoju wydarzeń Ewa Górska, analityczka kontrwywiadu, zupełnie się nie spodziewała. Nie zakończyła jeszcze sprawy „Olina”, rosyjskiego szpiega, którego utożsamiano z samym premierem Oleksym, gdy...

Takiego rozwoju wydarzeń Ewa Górska, analityczka kontrwywiadu, zupełnie się nie spodziewała. Nie zakończyła jeszcze sprawy „Olina”, rosyjskiego szpiega, którego utożsamiano z samym premierem Oleksym, gdy skierowano ją do sprawdzenia byłej rosyjskiej bazy wojskowej. Razem z byłym oficerem SB, Tadeuszem Kolskim, trafia na ślad afery, która mogłaby pokazać Rzeczpospolitą w bardzo złym świetle.

Wszystko wskazuje na to, że do Polski przywożeni są więźniowie CIA.

Znakomicie poprowadzony thriller polityczny Cezarego Harasimowicza – znanego aktora i scenarzysty.

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl

Kicia1914 | 2018-08-08
Przeczytana: 07 sierpnia 2018

Jest to pierwsza książka Harasimowicza jaką miałam okazję przeczytać ale niestety nie zrobiła na mnie dużego wrażenia.
Ewa Górska próbuje udowodnić, że w Polsce jest więzienie CIA, gdzie torturuje się ludzi.
Duża część książki to zarys historyczny ale były momenty w których czytało się z dużym zainteresowaniem.

Marcin | 2018-02-20

Książkę otrzymałem w prezencie. Jak najwięcej takich podarków.

PABLOPAN | 2017-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Porucznik Ewa Górska to piękna kobieta. Nie pod względem fizycznym wprawdzie, a osobowościowym. Jest osobą po przejściach, poharataną, z zawiłą psychiką, o niezbyt idealnym charakterze, a jednak jej umiłowanie prawdy, żelazne zasady i sposób bycia czynią ją piękną osobowością. Jej niepoprawny patriotyzm i dążenie do ujawnienia prawdy za wszelką cenę nie przysparza jej przyjaciół. Znałem wprawdzie dalszą część losów bohaterki, bo najpierw sięgnąłem po drugą z serii książkę, ale to wcale nie zepsuło mi wrażeń z lektury. Książkę czyta się jednym tchem, bardzo przypadł mi do gustu sposób narracji Harasimowicza, doceniam też wkład pracy włożony w pisanie książki - widać, że Autor przyłożył się do zbadania tematu i dane zawarte w książce zostały rzetelnie sprawdzone. Można się sporo dowiedzieć na temat działania służb operacyjnych i działań ich agentów. Książka zwiększa też świadomość na temat terroryzmu, uświadamiając, że jest to zjawisko, które może dotknąć także nas. Z...

Karolina29 | 2017-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2017

Ewa Górska to jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza analityczka polskiego kontrwywiadu. Została zwerbowana do pracy nad głośną sprawą „Olina” (podejrzewano, że taki pseudonim otrzymał Józef Oleksy). Podczas pracy nad tą głośną aferą Górska zostaje wezwana „na dywanik” do szefa, bez uprzedzenia zostaje odsunięta od prowadzonej do tej pory sprawy a jej przełożony kieruje ją na szlak tajnej misji. Jej partnerem zostaje były esbek Tadeusz Kolski. Bardziej niedobranej pary nie można było sobie wyobrazić. Ona działaczka solidarności, pełna wiary w „nową Polskę” i on człowiek zimny, działający przez jakiś czas w SB.
Jednak ten dziwny tandem dokonuje odkryć, których najbardziej prawdopodobne wyjaśnienie budzi lęk. Komu Ewa Górska może ufać? Kto stoi po jej stronie?
Analityczka i funkcjonariusz są niemal pewni, że w małej miejscowości na Mazurach torturowano terrorystów oskarżonych o zamach na World Trade Center, ale czy to naprawdę możliwe ?
Górska jest pewna jednego: musi odkryć...

tomolka1 | 2017-06-06
Przeczytana: 13 kwietnia 2017

to pierwsza książka Harasimowicza, która wpadła mi w ręce, wg mnie bardzo udana. Dostarcza emocji, napisana świetnym językiem, obrazowa, pobudza wyobraźnie i daje dreszczyk emocji wtedy, kiedy trzeba!!

bodziks | 2017-06-04
Przeczytana: 14 marca 2017

to pierwsza ksiązka Harasimowicza, z jaką się spotkalem i zachęciła mnie do zakupienia i przeczytania drugiej (wiem, że w przyszłym roku chyba pojawi się trzecia). Znakomita mroczna, głęboka., mówiąca o naturze ludzkiej w czasach, kiedy każdy ma coś na sumieniu

Redaktor_na_Tropie | 2017-01-18
Przeczytana: grudzień 2016

Ewa i Tadeusz. Jacyż oni są piękni, ludzcy, życiowo zniszczeni! Ale nie zniszczeni po skandynawsku, wsobnie, introwertycznie. Górska i Kolski to emocjonalne wulkany, poharatane, nieufne, nieustannie się nawzajem sprawdzające, a chcące sobie ufać, skoro już przyszło im razem pracować. Wśród pokrzykiwania, docinków i wyzwisk, w wyniku których niejedna wrażliwa dusza by się śmiertelnie obraziła, a w najlepszym razie popłakała w wyniku zadanej jej przykrości, czuć między nimi porozumienie połączone z dziwaczną, wręcz masochistyczną troską o to drugie. Masochistyczną, ponieważ, przywykli do samotności i własnych dziwactw Ewa i Tadeusz, odgórnie zostają zmuszeni do współdziałania i partnerstwa. A, co by o nich powiedzieć, to na pewno nie to, że są łatwi we współżyciu. Na kartach Miejsca odosobnienia iskrzy zatem przednio, rzecz jasna nie tylko z powodu charakterów postaci. Płeć, seksualność i niewątpliwa – acz nieco szorstka i w wyniku pędzącej akcji zaniedbana atrakcyjność fizyczna...

showman98 | 2016-08-21

bardzo dobra książka, czyta się ją bardzo sprawnie

sylwia | 2016-08-08

Z przykrością muszę stwierdzić, że oprócz pomysłu nic w tej książce nie przypadło mi do gustu. Sięgnęłam po nią z ciekawości, spodziewając się fenomenu cyklu Sejf Tomasza Sekielskiego. Stąd zapewne jeszcze większe rozczarowanie. Sporą część zajmuje rys historyczny, który czyni powieść jeszcze bardziej nieprzystępną dla odbiorcy.

emindflow | 2016-07-21
Przeczytana: 20 lipca 2016

Ciekaw byłem jak znany scenarzysta sprawdzi się w roli autora powieści sensacyjnej.
No cóż, wstydu nie ma, ale też niczego mi nie urwało.
Powieść napisana jest w konwencji political fiction, a autor w zbeletryzowanej formie podjął temat więzienia CIA w Kiejkutach. Zresztą sam tytuł książki to nic innego jak eufemistyczne określenie tego przybytku.
Harasimowicz solidnie przygotował się do tego tematu od strony faktograficznej. Liczne fragmenty opisujące w przystępny sposób "kuchnię" działań operacyjnych służb specjalnych to zdecydowanie największy atut tej książki.
Poza tym jest już średnio. Do samego końca nie przyzwyczaiłem się do dziwnego sposobu narracji. Denerwująca była też momentami główna bohaterka, porucznik Górska, która swoimi błyskotliwymi analizami mogłaby konkurować z jasnowidzem Jackowskim.
Niestety, ani jej, ani samemu autorowi nie starczyło już pomysłu i wyobraźni na przekonujące zakończenie, dlatego po przeczytaniu książki pozostaje uczucie niedosytu.
Powieść...