Sokół

Cykl: Pułkownik Siennicki (tom 2)
Wydawnictwo: Otwarte
literatura polska
Ag2S

Polski Kontrwywiad Wojskowy trafia na ślad grupy terrorystycznej przygotowującej zamach na wielką skalę. Terroryści zostają namierzeni, a sytuacja wydaje się opanowana. Do czasu. Kilka lat wcześniej pułkownik Karol Siennicki natrafił w Afganistanie na ślad podwójnego agenta. „Sokół”, oficer wywiadu wyszkolony przez PRL-owskie służby, po transformacji ustrojowej zapadł się pod ziemię. Wygląda...

Kilka lat wcześniej pułkownik Karol Siennicki natrafił w Afganistanie na ślad podwójnego agenta. „Sokół”, oficer wywiadu wyszkolony przez PRL-owskie służby, po transformacji ustrojowej zapadł się pod ziemię. Wygląda jednak na to, że nadal działa, a złapanie go jest jedyną szansą na ocalenie setek tysięcy ludzi.

Sokół to najlepsza książka sensacyjna od czasów Nielegalnych Vincenta V. Severskiego.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Greg Blackbird | 2018-06-14

Z drugą częścią dobrego kryminału może być różnie. Oczekiwania na rynku są. Krytycy już ząbki ostrzą, ile jeszcze ciekawie można pisać o tym polskim bagienku - tyle jest książek o służbach i przekrętach. Ale takiej książki jeszcze chyba nie było. Brawo i wielki szacunek za pomysł, całą intrygę i za to że tego nie zepsuł. Książka trzyma światowy poziom i wraz z pierwszą częścią z pewnością za granicą znalazła by zadowolonych czytelników.

Ryszard Pałka | 2018-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2018

Bliźniaczo podobna do 1-go tomu. Bez głębszej myśli .Takich książek jest na " pęczki" .Nadaje się na scenariusz dla filmu 3-ciej kategorii. Czytadło !!!

bekjef | 2017-11-01
Przeczytana: 05 października 2017

Z mojej półki -znakomita

jeyspin | 2017-05-17
Przeczytana: 15 maja 2017

Gdyby nie audycja w RMF Classic pewnie nie sięgnęłabym po tę pozycję. Zaciekawiła mnie historia Kamy i Rashida. Skomplikowana, wartka akcja, czasami wręcz ostra. Zdziwiło mnie jedynie zakończenie... a raczej jego brak. Ale widać autor ma pomysł na kolejną część.

AuroraBorealis | 2017-05-06
Przeczytana: 06 maja 2017

Do sięgnięcia po ten tytuł skusiło mnie kilka późnych wieczorów, kiedy to w radiu zdarzyło mi się słuchać audiobooka w wykonaniu pana Jakuba Wieczorka. Fragmenty, na które akurat trafiłam wyjątkowo mnie zainteresowały i zaszokowały swoją brutalnością oraz szczerością opisu, ale też i sprawiły, że miałam ochotę na więcej. Zapolowałam więc na "Sokoła". ;)

Czas spędzony z tym tytułem był dla mnie ciekawym i pełnym napięcia odkrywaniem poszczególnych kart rozgrywki. Kto okaże się być poszukiwanym Sokołem? Czy Karol Siennicki zorientuje się kto depcze mu po piętach? Jak Ewa poradzi sobie z ostatnimi dramatycznymi wydarzeniami w jej życiu? Czy Adam pomoże przyjacielowi? Jakie sekrety ze swojej przeszłości ukrywa Joachim?

Kilkoro znajomych ze szkoły wykonujących tak różniące się od siebie profesje, posiadających tak odmienne charaktery i ambicje. A wszystko to sprawnie powiązane jednym głównym wątkiem wspomnianym już w blurbie. Do czego będą zdolni dowiecie się, kiedy zdecydujecie się...

Ramzes1988 | 2017-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2017

"Sokół" to kontynuacja bardzo udanej powieści "Klasa", z pułkownikiem Siennickim w roli głównej. Znów mamy powieść sensacyjną z elementami służb wywiadowczych, zamachów terrorystycznych, elementami polityki. Myślę, że autor całkiem sprawnie porusza się po tych obszarach, jednak "Klasa" podobała mi się zdecydowanie bardziej, zakończenie wydaje mi się banalne, domyślałem się kolejnych wydarzeń, a całość po prostu mnie nie wciągnęła zbyt mocno, aczkolwiek nie będę krytykował zbyt mocno bo szybko się to czyta.
Na marginesie, "plac PiłsuDZkiego"? Serio? Ktoś to w ogóle czytał przed oddaniem do druku? NIC mnie tak nie denerwuje jak taka niechlujna robota, nóż się w kieszeni otwiera.

Menka | 2017-02-16
Przeczytana: 30 października 2016

Jeśli chodzi o tempo akcji, widać tu pewną różnicę w porównaniu z „Klasą”. Otóż tam od pierwszych stron akcja pędziła w zawrotnym tempie do samego końca. Tutaj również praktycznie od samego początku autor narzuca szybkie tempo, następują jednak chwile względnego spowolnienia akcji, tylko po to, żeby po tej chwili nastąpiło wielkie BUM!, które podnosi napięcie do granic możliwości. I jak dla mnie oba te sposoby są świetne. [...]
spotykamy tu bohaterów, których dobrze znamy z poprzedniej części m.in. Karola, Adama, Ewę, Stefana i wielu innych. Bardzo dużym zaskoczeniem w „Sokole” był dla mnie Adam Wierzbicki. Miałam takie momenty, że zastanawiałam się czy to aby na pewno ten sam człowiek, którego znam z „Klasy”… W tym tomie możemy też bliżej poznać Ewę Sawicką. Tutaj stanowi ona bardzo ważny element całej fabuły, a autor jej nie oszczędza… [...] Oprócz bohaterów, których dobrze już znamy pojawia się też wiele nowych postaci [...] Trzeba jednak przyznać, że wszyscy oni zostali...

magia78 | 2017-01-30
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2017
Przeczytana: 25 lutego 2017

43/2017 (A)

czytamcałyczas | 2017-01-16

Na początku byłem sceptyczny,bo już ile można o tej Al-Kaidzie ? Ale,postanowiłem do końca doczytać.I okazało się,że jest super.Przekonałem się,że Sokół to super sensacja,wielu tu różnych postaci.
Pewny stary gej,pani porucznik.Zakochana w muzułmaninie Polka,mamy też korupcję.

W książce znajdziemy,dużo akcji,tam zawsze coś się dzieje.

Szykuje się zamach,jaki jeszcze w Polsce nie było.

Sokół to jedna z najlepszych sensacji,mimo że na początku byłem na nie.

Sławomir | 2016-12-24
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 24 grudnia 2016

Książkę trzymałem chyba z rok jak nie lepiej i jakoś nie mogłem się do niej zabrać. Ok, powiem prawdę, nie ufam ludziom których nie znam:) Jakoś nigdy nie zetknąłem się, przynajmniej świadomie, z tym autorem. W końcu jednak zabrałem się za książkę. Początek, cóż, przynajmniej mnie nie zraził :) Ogarnąłem książkę jako mocno przewidywalną ale przynajmniej dobrze napisaną, postanowiłem brnąć dalej. Rozbawiło mnie pozbawianie snu Creeping Death gdyż akurat tego dnia przysnąłem w aucie słuchając całego albumu Ride the Lightning a nagłośnienie w aucie też mam nie najcichsze... oczywiście nie prowadziłem wtedy auta a nudziłem się przed Biedronką:)
Takie drobne smaczki i zbiegi okoliczności zawsze zachęcają mnie do dalszej lektury i pobłażania autorowi. Jednak nagle okazało się, że to nie frajerstwo autora ale celowe zagranie. Główny wątek, trzon, że tak to ujmę opowieści, jest faktycznie jasny ale jak to bywa diabeł tkwi w szczegółach. I nagle zacząłem być zaskakiwany, co w sposób...