Sokół

Cykl: Pułkownik Siennicki (tom 2)
Wydawnictwo: Otwarte
literatura polska
Ag2S

Polski Kontrwywiad Wojskowy trafia na ślad grupy terrorystycznej przygotowującej zamach na wielką skalę. Terroryści zostają namierzeni, a sytuacja wydaje się opanowana. Do czasu. Kilka lat wcześniej pułkownik Karol Siennicki natrafił w Afganistanie na ślad podwójnego agenta. „Sokół”, oficer wywiadu wyszkolony przez PRL-owskie służby, po transformacji ustrojowej zapadł się pod ziemię. Wygląda...

Kilka lat wcześniej pułkownik Karol Siennicki natrafił w Afganistanie na ślad podwójnego agenta. „Sokół”, oficer wywiadu wyszkolony przez PRL-owskie służby, po transformacji ustrojowej zapadł się pod ziemię. Wygląda jednak na to, że nadal działa, a złapanie go jest jedyną szansą na ocalenie setek tysięcy ludzi.

Sokół to najlepsza książka sensacyjna od czasów Nielegalnych Vincenta V. Severskiego.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

AuroraBorealis | 2017-05-06
Przeczytana: 06 maja 2017

Do sięgnięcia po ten tytuł skusiło mnie kilka późnych wieczorów, kiedy to w radiu zdarzyło mi się słuchać audiobooka w wykonaniu pana Jakuba Wieczorka. Fragmenty, na które akurat trafiłam wyjątkowo mnie zainteresowały i zaszokowały swoją brutalnością oraz szczerością opisu, ale też i sprawiły, że miałam ochotę na więcej. Zapolowałam więc na "Sokoła". ;)

Czas spędzony z tym tytułem był dla mnie ciekawym i pełnym napięcia odkrywaniem poszczególnych kart rozgrywki. Kto okaże się być poszukiwanym Sokołem? Czy Karol Siennicki zorientuje się kto depcze mu po piętach? Jak Ewa poradzi sobie z ostatnimi dramatycznymi wydarzeniami w jej życiu? Czy Adam pomoże przyjacielowi? Jakie sekrety ze swojej przeszłości ukrywa Joachim?

Kilkoro znajomych ze szkoły wykonujących tak różniące się od siebie profesje, posiadających tak odmienne charaktery i ambicje. A wszystko to sprawnie powiązane jednym głównym wątkiem wspomnianym już w blurbie. Do czego będą zdolni dowiecie się, kiedy zdecydujecie się...

Beata | 2015-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2015

Fantastyczny sensacyjny rollercaster, akcja toczy się bardzo szybko, Siennicki z Wierzbickim mają trudne zadanie, muszą udaremnić akcję terrorystyczną. Scenariusz chwilami niestety bardzo prawdopodobny, co powoduje gęsią skórkę, ale większość filmowa, co nie psuje przyjemności czytania:) Mam jedno ale, zakończenie, a właściwie jego brak. Bezpłciowa końcówka, akcja toczy się wartko, a potem nagle, jeb i koniec bez jakiegoś sensownego zawinięcia akcji.

filozof | 2017-01-16

Na początku byłem sceptyczny,bo już ile można o tej Al-Kaidzie ? Ale,postanowiłem do końca doczytać.I okazało się,że jest super.Przekonałem się,że Sokół to super sensacja,wielu tu różnych postaci.
Pewny stary gej,pani porucznik.Zakochana w muzułmaninie Polka,mamy też korupcję.

W książce znajdziemy,dużo akcji,tam zawsze coś się dzieje.

Szykuje się zamach,jaki jeszcze w Polsce nie było.

Sokół to jedna z najlepszych sensacji,mimo że na początku byłem na nie.

emindflow | 2015-10-07
Przeczytana: 07 października 2015

Rok temu po przeczytaniu „Klasy” Dominika W. Rettingera byłem pod jej ogromnym wrażeniem i wręcz nie mogłem uwierzyć, że tak doskonała powieść sensacyjna mogła wyjść spod pióra polskiego autora.
Dziś, po lekturze „Sokoła” nie mam już wątpliwości, że pan Rettinger może bez najmniejszych kompleksów stawać w szranki z największymi tuzami tego gatunku literackiego!
Nieczęsto zdarza się, żeby po błyskotliwym debiucie kolejna książka utrzymywała poziom poprzedniczki. To domena tylko najlepszych, ale właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku „Sokoła”, który jest swego rodzaju kontynuacją „Klasy”.
Ponownie spotykamy szkolnych przyjaciół - pułkownika Siennickiego i dziennikarza Wierzbickiego, którzy tym razem stają przed zadaniem udaremnienia terrorystycznego zamachu o skutkach niewyobrażalnych dla całej Europy.
Fabuła powieści jest głęboko osadzona we współczesnej polskiej rzeczywistości i pewnie dlatego tak celnie trafia do czytelnika. Żeby nie przedłużać - „Sokół” jest co...

ZaaQazany | 2016-03-29
Na półkach: Przeczytane, ZaaQ'16
Przeczytana: 29 marca 2016

Kawał porządnej literatury sensacyjnej. Wszystko, co napisałem o Klasie, można przytoczyć tu i teraz. Chętnie sięgnę po kontynuację.

| 2015-09-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 22 września 2015

Po opisie wiedziałam, że ta książka to zdecydowanie moje klimaty, mimo że nie miałam okazji (często?) czytać takich powieści. Autor wprowadził bardzo dużo wątków i postaci, których z początku można nie ogarnąć, ale potem jest już lepiej i powoli czytelnik zaczyna łapać, o co w tym chodzi. Tytułowy Sokół był dla mnie zagadką i nie domyśliłam się, kto to był, a to naprawdę ogromny plus, nutka tajemnicy sprawia, że ta książka jest jeszcze lepsza! Naprawdę jestem po wrażeniem i z pewnością sięgnę po inne książki tego autora, jeśli są tak dobre, jak "Sokół" to na pewno będą fantastycznymi lekturami.

maradiego | 2015-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2015

Symbolicznie: ostatnia opinia w tym roku. A raczej jej brak. I noworoczne postanowienie: żadnych wiecej prób z bronia jadrową pod postacią polskiej literatury sensacyjnej. Chyba, ze pojawi sie ktos w rodzaju Severskiego. Te dzieciaki; Rettinger, Sekielski naprawdę mogłyby zając sie czymś łatwiejszym. Na początek np. przykład pierwszy z pokładu: mycie tegoż. Może zmoglibydaliby radę. Dziękuję za uwagę. Bardzo. Raczej.
ps. SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU !!!!

Doracy | 2015-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2015

Słuchałam jako audiobook, więc początkowo trudno mi było dotrzymać kroku szybkościowej akcji. Zdecydowanie wymagana jest uwaga, aby się nie pogubić. Temat książki - jakże aktualny, a scenariusz możliwy do spełnienia, i nie jest to myśl przyjemna. (Podobne wrażenie miałam po przeczytaniu książki "Śmierć trawy").
Dla mnie nie była to tylko książka i zwykła rozrywka. Poczułam wdzięczność dla osób dbających o bezpieczeństwo nas Polaków. Nie wiem jak tak naprawdę wygląda praca służb przedstawionych w książce, ale myślę że "coś jest na rzeczy", zdecydowanie wzrósł mój szacunek dla nich. Mało przyjemna natomiast jest myśl, że psychopaci często mają władzę i pieniądze. A myśl pocieszająca: jednak miłość też istnieje. Książkę zdecydowanie polecam i życzę miłej lektury.

Pistacia_Vera | 2015-12-14
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 09 grudnia 2015

Druga dobra pozycja pana Rettingera, dalsza część przygód bohaterów znanych z książki "Klasa". autor trzyma poziom, świetnie opisuje sceny akcji jak i uczucia głównych bohaterów. tym razem dziennikarz i pułkownik kontrwywiadu zmagają się z zagrożeniem terrorystycznym na terenie Polski. zakończenie mogłoby być bardziej rozwinięte, szczególnie wątek dotyczący małżeństwa dziennikarza nie został zamknięty ale może to celowy zabieg i będzie część trzecia.

Roman Dłużniewski | 2016-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2016

Po przeczytaniu 'Klasy' sięgnąłem po 'Sokoła'. I nie zawiodłem się. Rettinger bardzo umiejętnie konstruuje akcję nadając jej cechy prawdopodobieństwa. A że koniec trochę mało przekonujący.. Trudno, i tak warto przeczytać.