satyra
smolny

satyryczny rozrachunek z polską sceną polityczną ostatnich lat. Tak naprawdę tę książkę napisali wszyscy, którzy współtworzyli zieloną wyspę premiera Donalda Tuska. I Pan, i Pani, i nasi wybrańcy z ulicy Wiejskiej. Autor jest tylko subtelnym szydercą, inteligentnym wrażliwcem i trafnym komentatorem naszego życia codziennego.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Tuskuland-p-33508-.html

źródło okładki: www.proszynski.pl

Koff | 2018-09-09
Przeczytana: 09 września 2018

Krzysztof Daukszewicz - "Tuskuland"

Bierzesz taką książkę do ręki i od razu wiesz, że będziesz mógł się oderwać w dowolnym momencie i powrócić kiedy chcesz, nic nie tracąc. Bo nic w niej do stracenia nie ma. Kilka błyskotliwych dowcipów, trochę zdezaktualizowanych newsów, komentowanych z należną rewerencją dla sztuki komizmu... Głównie brakowało mi Daukszewicza, jego głosu i sposobu opowiadania komicznych sytuacji. Literki, pozbawione jego scenicznej charyzmy, spływały po mnie jak po kaczce, niemniej, niczego lepszego się nie spodziewałem! :)

Muminka | 2018-03-01
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 23 lutego 2018

Jak zwykle prześmiewczo. Daukszewicz rozdziela ciosy na prawo i na lewo, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że nieuolnie naśladuje samego siebie z najlepszych lat. Teksty umieszczone w tym tomie pochodzą z lat 2011-2014. Dotyczą wojska, Balcerowicza, absurdów polskiej sceny politycznej, garść nieśmiesznych zgranych żartów o ugrupowanaich politycznych i ongiś znaczących figurach jak Miller, Cimoszewicz czy Pawlak. Dotykamy katastrofy smoleńskiej i jej smutnych konsekwencji. nieznośnego polaryzacja społeczeństwa na martylogiczne stronnictwo kontra Tuskoland. Dobrez chociaż, że postanawia wyśmiać megalomanię pana prezesa kaczyńskiego, liczne afery i dziwne rozporządzenia, umarzanie śledztw czy spraw sądowych gdy oskarżani są politycy PIS-u. Jednym słowem ugór, bagno i obórka.

Prez | 2018-01-04
Przeczytana: maj 2015

Kiedyś rozśmieszały mnie listy do pana hrabiego, choć humor nie był tam jakiejś najwyższej próby. Tutaj dowcipasy są strasznie słabe.

Monika | 2017-10-10
Na półkach: Przeczytane, Ebooki

Pan Krzysztof rewelacyjny jak zawsze!
Smialam sie w glos czytajac, kiedy czekalam na samolot!
Na pewno siegne po inne pozycje pana Daukszewicza.

liaguszka | 2017-01-19
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 19 stycznia 2017

Po ostatniej wpadce z menelikami z mieszanymi uczuciami sięgałam po Tuskuland. I miłe zaskoczenie, podobało mi się!

Dorota_n | 2016-09-24
Przeczytana: 24 września 2016

Przyjemna, lekka a czasem zmuszająca do refleksji. Na prawdę warto sięgnąć po tą pozycję. Szczególnie jako lektura do pociągu, na urlop, do poczekalni w przychodni sprawdzi si znakomicie.

yaola | 2016-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2016

Czytanie Pana Daukszewicza sprawiło mi bardzo dużą przyjemność. Zdolności do satyrycznej oceny sceny politycznej i problemów społecznych autora znane są nie od dzisiaj. Uśmiałam się przy różnych opowiastkach z życia Pana Krzysztofa, które celnie obnazyly niestety głupotę potencjalnego Kowalskiego. Stąd trafne wstawki pod tytułem : Człowiek. ....człowiekowi. ...

Marek Rygiel | 2016-05-11
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 10 maja 2016

Daukszewicz to klasa sama w sobie. Niestety, w druku ogromnie traci. Czytając jego teksty marzyłem, żeby ich raczej posłuchać.

marcjn | 2015-10-26
Przeczytana: 25 października 2015

Dziwna książka, choć być może taki był zamiar autora. Przyznam, iż niektóre jej fragmenty są nader trafną krytyką polskiej rzeczywistości, część jednak spokojnie można by sobie odpuścić i nie byłoby to żadną dla czytelnika stratą.

Ślubek | 2015-10-25
Przeczytana: 20 października 2015

Jeden z najlepszych polskich satyryków starszej daty nadal w najlepszej formie. Niezwykłe obserwacje zwykłych sytuacji, które zdarzają się codziennie, ale rzadko zwracamy na nie uwagę. Naprawdę warto!