Długa chwila ciszy

Tłumaczenie: Elżbieta Janota
Wydawnictwo: Sonia Draga
Un long moment de silence
Elżbieta Janota
Ag2S

Dzieło mistrza gatunku! Wyraziste postaci, emocje, element zaskoczenia. Prawdziwa rewelacja!” - Jury Nagrody Boulevard de l'imaginaire Stanisław Kervyn, egocentryczny biznesmen seksoholik, od wielu lat próbuje odkryć prawdę na temat śmierci ojca, zamordowanego w Kairze w 1954 roku w zamachu, w którym zginęło czterdzieści osób. Nathana Katz, żydowski imigrant ocalały z obozu koncentracyjnego,...

- Jury Nagrody Boulevard de l'imaginaire
Nathana Katz, żydowski imigrant ocalały z obozu koncentracyjnego, po przybyciu do Nowego Jorku zostaje zwerbowany przez organizację, która tropi nazistowskich przestępców z czasów wojny i wymierza im sprawiedliwość.
Jaka tajemnica łączy tych dwóch mężczyzn?

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

piotrek83 | 2019-10-13
Przeczytana: 13 października 2019

Żydzi, naziści, II WŚ i współczesność. Świetne książka, która łączy te składowe w idealną całość. Kto jeszcze nie przeczytał to niech szybko nadrobi zaległości.

Frychu | 2019-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2019

Temat interesujący tylko postać Stanisława jest nie do strawienia. Autor ma chyba duży kompleks biorąc pod uwagę jakiego plastikowego maczo stworzył. Chciałbym dalej czytać ale nie da się.
A opisy erotyczne chyba mu nastoletni syn pisał.

Fallenangelv | 2019-05-24
Przeczytana: 23 maja 2019

Paul Colize- Długa chwila ciszy.

Książka opowiada w rzeczach ważnych. Opowiada o poszukiwaniu. Główny bohater Stanisław Kervyn poszukuje prawdy. Poszukuje także odpowiedzi na pytanie :dlaczego mój ojciec zginął w zamachu w Kairze na lotnisku w 1954 roku.
Ten egocentryczny , chamowaty seksoholik poszukuje także samego siebie, poszukuje swojego ,, ja ‘’

Można całe życie podążać za odpowiedziami. Można całe życie zmarnować na poszukiwaniu tychże odpowiedzi. Nasz główny bohater balansuje na bardzo cienkiej linie pomiędzy przeszłością, której nie chce zamknąć /dopóki nie otrzyma odpowiedzi / i teraźniejszością z którą sobie nie radzi/ rozbite małżeństwo, problem uzależniania od seksu , złe lub bardzo złe kontakty z synem, synem- osobą , która już tylko jedna , jedyna mu została z bardzo bliskiego grona, z rodziny/ a przyszłością, która nie jawi się bynajmniej w kolorowych barwach. Prawdę mówiąc przyszłość Stanisława Kervyna może nigdy nie nastąpić. Już na zawsze może się ten...

Heisenberg | 2018-12-02

O tej książce nie dowiedziałbym się prawdopodobnie nigdy, gdyby nie rekomendacja mojej Znajomej z LC, Uli. Dlatego też – dzięki Ula!!!
Autor tej powieści zastosował znany i powielany nieraz schemat, czyli narracja na dwóch płaszczyznach; jedna z przeszłości, oraz druga, dziejąca się obecnie. Nie trzeba być Sherlockiem Holmesem żeby wydedukować że stopniowo te dwie płaszczyzny coraz bardziej nachodzą na siebie, a w końcu stworzą całość. Czasy tuż po Drugiej Wojnie Światowej, tematyka holokaustu oraz jego następstwa – wątek z przeszłości, oraz poszukiwanie prawdy o śmierci ojca – wątek współczesny. Obydwa jednakowo ciekawe i wciągające. Za jedną rzecz muszę pochwalić Autora – kiedy główny bohater, Stanisław Kervyn prowadzi prywatne śledztwo dotyczące wspomnianej wyżej śmierci ojca, co chwila Czytelnik dostaje nowe fakty, nowe nazwiska i nowe miejsca. Można byłoby się w tym wszystkim pogubić, ale Autor robi to tak, że nie mam mowy o jakimś chaosie. Świetna robota!
Dodam jeszcze dwa...

Fretkowniczka | 2018-11-02
Na półkach: Przeczytane, Do sprzedania
Przeczytana: 02 listopada 2018

Bardzo ciekawie napisana historia. Już dawno nie czytałam książki, która wciągnęłaby mnie tak, jak ta. Od pierwszej do ostatniej strony, czyta się z zapartym tchem. Mnożą się tajemnice, niewiadome, przybywa postaci, ale nie ma w tym chaosu. Narracja prowadzona jest ciekawie i z każdą kolejną stroną pochłaniała mnie coraz bardziej. Żadnych zbędnych bzdur, dialogów, zapychania książki niczego nie wnoszącymi banałami dla dodania jej objętości, jak to było w poprzednich czytanym przeze mnie pozycjach. Główny bohater bardzo irytujący, ale jednocześni wyrazisty, prawdziwy, z ciekawością śledzi się jego życie, myśli, postępowanie. Coś przecież sprawiło, że stał się tym, kim jest...
Naprawdę nie mogłam się oderwać. Pokonywałam strony, rozdziały, coraz bardziej zaintrygowana całą historią. Obstawiałam różne warianty, ale niewiele się pokrywało. Ciekawość była jednak większa od potrzeby przewidywania zakończenia, które było zaskakujące. Pochłaniałam treść zachłannie i jednocześnie żałowałam,...

Greg Blackbird | 2018-06-26

Ściganie niemieckich zbrodniarzy wojennych to temat z dużym potencjałem, który niestety autor zmarnował forsując na siłę wątki z życia swojej rodziny oraz kreując głównego bohatera jako zblazowanego malkontenta, którego chucie odbierają tej książce sporo powagi, strącając ją w dół o kilka półek do działu porno/holokaust (?!??!). W dodatku im bliżej końca książka coraz bardziej traci na atrakcyjności zmierzając do takiego sobie końca.

Kasia | 2018-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2018

Książka opisująca historię zarówno prawdziwych i wymyślonych pistaci, jest ciekawa i wciąga od pierwszej strony. Przez połowę książki byłam pewna zakończenia ale na koniec okazało się, że byłam w błędzie.
Gorąco polecam

Chiara Gentile | 2017-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2017

Nie lubię kryminałów, ale jeśli książka traktuje o historii jeśli nawet trochę pomieszanej z fikcją, czytam bez wytchnienia. I tak przeczytałam na jednym wdechu "Długą chwilę ciszy".
Kapitalnie rozłożona akcja, dwie historie , które na końcu coś łączy.
I sprawa namierzania nazistów po II wojnie światowej to coś, co mnie interesuje. To historia trochę ukrywana, bo oni żyli pośród nas a zwykli ludzie o nich nie wiedzieli. Do końca się maskowali i do końca wierzyli w sprawę. Powiedzcie mi dlaczego?
Jak jeden człowiek pociągnął za sobą tłumy - ludzi prostych i wykształconych, którzy wierzyli w sprawę nawet po jego śmierci.

Gregor | 2017-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2017

"Długa chwila ciszy" jest niewątpliwie jedną z najlepszych książek, jakie czytałem. Dwutorowa akcja oraz dopracowana fabuła sprawia, że jest to książka godna polecenia. Autor przez cały czas trzyma nas w napięciu i niełatwo jest domyślić się finału całej historii. Główni bohaterowie są nietuzinkowi. Całość robi świetne wrażenie. Dzięki tej pozycji na pewno sięgnę po którąś z książek pana Colize.

szynkaser | 2017-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2017

Nie jestem w stanie wystawić innej oceny. Książka moze byc dobra, historia zdecydowanie ma potencjał. Niestety ja porzuciłem. Moze miałem gorszy dzien, ale jednak czuje ze juz do niej nie wrócę.
Powody sa 2.
Po pierwsze bardzo nietrafione opisy rzeczywistości. Szpitale np maja swój specyficzny zapach. U tego autora ten charakterystyczny zapach to gowno. Przepraszam, ale nie. A takich przykładów było wiecej.

Po drugie główny bohater. Boże jaki z niego mega pieprz. Pieprzy wszystko i wszędzie. Napotkane kobiety albo usiłuje pieprzyć, albo wspomina jak pieprzył podobne. To nawet nie jest w żaden sposob erotyczne. Po którymś z kolei pieprzeniu człowiek dochodzi do wniosku ze niech sie autor z bohaterem pieprzy. Jesli miało to byc pokazanie seksoholizmu to nie udało sie.To raczej mokry sen gimnazjalisty nie majacy nic wspólnego z chorobą.