Macierewicz i jego tajemnice

Wydawnictwo: Arbitror
literatura faktu
nahoryzoncie

„MACIEREWICZ I JEGO TAJEMNICE" zawiera fakty na temat niepokojących koneksji obecnego ministra obrony Antoniego Macierewicza. Jej główną treścią jest dokładny i udokumentowany opis licznych powiązań ministra z wybitnym gangsterem-finansistą Siemionem Mogilewiczem. Mogilewicz od dziesięcioleci współpracuje z sowieckim/rosyjskim wywiadem wojskowym GRU. Jak również z samym Władimirem Putinem....

Tomasz Piątek prowadzi śledztwo dziennikarskie w sprawie Antoniego Macierewicza od półtora roku. Niektóre ze swoich ustaleń publikował już na łamach „Wyborczej". W książce „MACIEREWICZ I JEGO TAJEMNICE" ujawnia nowe, dotąd nieznane okoliczności.
„MACIEREWICZ I JEGO TAJEMNICE" to efekt 18 miesiący śledztwa (ok. 1000 godzin spędzonych w internecie, ok. 50 godzin w archiwach sądowych i Bibliotece Narodowej, ok. 40 godzin rozmów z informatorami). Zawiera kilkaset odniesień do źródeł, jak również 5 map szczegółowo ukazujących sieć powiązań między Macierewiczem a Mogilewiczem i Kremlem.
O Autorze: Tomasz Piątek - pisarz, publicysta i dziennikarz śledczy, autor 18 książek tłumaczonych na liczne języki, finalista Nagrody Nike w 2009 r., stały współpracownik „Wyborczej" i TOK FM, członek redakcji „Miesięcznika Ewangelickiego"; w przeszłości współpracował m.in. z „Polityką" i „La Stampą"

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Koronczarka | 2017-09-20
Przeczytana: 20 września 2017

Przeczytałam i nie będę się bawiła w dziennikarza śledczego, który wykazuje jakieś błędy Piątkowi (on na to poświęcił wiele miesięcy, a może lat, a ja nie). Nie będę też snuła rozważań podszytych własnymi przekonaniami politycznymi. Powiem tylko tyle - czytywałam artykuły Piątka w GW i oprócz niepokoju spowodowanego faktami, ogarniała mnie niemoc związana ze stopniem skomplikowania sprawy. Dlatego nie zamierzałam kupować i czytać tej książki. Ale jak przyszła do mnie sama, to przeczytałam i jestem pod wrażeniem. Piętrowe układy, skomplikowane zależności przedstawione zostały jasno w krótkich, ułatwiających zrozumienie rozdziałach i podrozdziałach. Każda część została zaopatrzona w przejrzysty schemat powiązań. Twierdzenia są dokumentowane najczęściej dostępnymi w internecie źródłami. Na bieżąco można sobie sprawdzić.
Nie mnie oceniać meritum książki. Oceniam formę. Ale fakt, że do tej pory nikt nie założył panu Piątkowi sprawy o zniesławienie, a za to atakuje się go za rzeczy...

Labirynt Human | 2017-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2017

Ksiązka imponująco udokumentowana. Bardzo ważna. Bardzo przerażająca. Niestety wydaje się w 100% prawdziwa. Piszę "niestety" bo nie zasłużyliśmy na takich polityków. Ciekawe dlaczego do tej pory nikt nie napisał dementi? Ciekawe kiedy p. Macierewicz poda się do dymisji lub zostanie zdymisjonowany? Tertium non datur. Aha - warto zwrócić uwagę na to, że ok 90% negatywnych opinii o książce Piątka pochodzi od osób, które mają w biblioteczce tylko jedną książkę -właśnie tę. Czyli są to płatne trolle działające na polecenie służb związanych z Macierewiczem. Do tej pory mówiło się, że "żadna praca nie hańbi".Jednak pracę dla służb działającym przeciw demokracji i normalnemu życiu w Polsce uważam za hańbiącą. Drodzy Państwo - opamiętajcie się.

drSeks | 2017-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2017

Nic dziwnego, że Antoni się wściekł... Po przeczytaniu tej książki, wiele zachowań i decyzji Macierewicza które trudno było wytłumaczyć inaczej niż niezrównoważeniem emocjonalnym i zaburzeniami psychicznymi, staje się jasnymi i logicznymi. Lektura obowiązkowa dla prezesa Kaczyńskiego.

Dorota | 2017-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2017

Dawno nie czytałam czegoś tak prawdziwego. Polecam.

Dragonblood | 2017-07-12
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 11 lipca 2017

Przeglądając recenzje książki Piątka na lubimyczytac.pl na pierwszy plan wybijał się jeden fakt: właściwie wszystkie recenzje są zero-jedynkowe. Albo cudo albo szmira.
Jednocześnie widać po komentarzach, że znakomita część osób nie zadała sobie trudu przeczytania tej publikacji bo wbrew pozorom książka nie traktuje o Ministrze Obrony Narodowej a o jego środowisku, o ludziach jakimi się otacza. To zasadnicza różnica.
Do tego argumenty ad personam w stylu „narkoman i alkoholik”. No tak, to już wiemy, Tomasz Piątek tego nie ukrywa. Gdyby to było takie proste to zapewne spod pióra Piątka wyszłaby publikacja traktująca o tajemniczych wypadach Antoniego na imprezy bunga-bunga, albo o walizie kokainy w stodole Szyszki, albo, co jeszcze lepsze, niejasnych stosunkach z pewnym Misiem i Harrym Potterem. Z pewnością zdałoby egzamin bo widać po wytykaniu nałogów Autorowi jak łatwo rzuca się błotkiem obyczajowym.

Zadając sobie trud obcowania z dziennikarstwem śledczym, tak mocno zaniedbywanym...

michall_1985 | 2017-10-18
Na półkach: Literatura faktu
Przeczytana: październik 2017

Dostałem książkę jako prezent,więc nie wypadało nie przeczytac.

Książka jest mocno jednostronna,autor wysnuwa tezy (sam nazywa je na końcu książki tezami roboczymi,a nie hipotezami),ponieważ nie potrafi ich udowodnic.
Celem autora jest pokazanie osoby obecnego ministra obrony narodowej,Antoniego Macierewicza jako człowieka niebezpiecznego,mającego kontakty z dawnymi konfidentami SB oraz biznesmenami powiązanymi z mafią pruszkowską i sołncewską (największa mafia rosyjska,mająca międzynarodowy zasięg).

Co mi przeszkadzało,to duża ilosc nazwisk,książka jest nieco chaotyczna,autor skacze po wątkach.W pewnym momencie wygląda to tak,jakby książka nie była o samym Macierewiczu,a o ciemnych interesach polsko - rosyjskich.
Ponadto przypisy,autor powołuje się głównie na artykuły prasowe,czasem na anonimowe źródła i oficjalne rejestry dostępne w internecie.Wiem,że jest to sprawa świeża i rozwojowa,nie jest opisana w starych,historycznych dokumentach.Ale widziałem opinię wielu...

Soplic | 2017-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Paszkwil napisany przez człowieka z Polityki i Gazety Wyborczej, praca dla tych tytułów już świadczy o człowieku. Kłamstwo to ich język powszedni, szkoda nawet słów na gnojka, mam nadzieję na proces i wysoką karę:) Książka pisana na polityczne zamówienie.

darek120-42 | 2017-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2017

PORAŻAJĄCE!

PanWojtek | 2017-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Atutem książki jest to, że oprócz informacji od anonimowych informatorów jest tam też multum jawnych, ogólnodostępnych, takich, które każdy, kto chce, może w miarę łatwo zweryfikować, np. zaglądając do KRS-u lub spędzając trochę czasu w czytelni Biblioteki Narodowej. No i nawet tylko te jawne informacje - delikatnie mówiąc - świadczą o panu Antonim nienajlepiej. Więc jeśli ktoś zarzuca tej książce kłamstwa, to znaczy, że albo w ogóle do niej nie zajrzał, albo zajrzał, ale świadomie neguje rzeczy, których oczywistość aż bije po oczach.

porcupinetree70 | 2017-07-02
Przeczytana: 26 czerwca 2017

T. Piątek z GW napisał autobiograficzną książkę o swoim problemie z narkotykami i zażywaniu ich nawet w pracy…

liczne manipulacje tow.Piatka,obnażył Sławomir Cenckiewicz, który napisał:

Pośród wielu kłamstw, jakie pojawiły się w tekście Tomasza Piątka na temat ministra Macierewicza i jego dawnych związków z Robertem Luśnią (TW ps. „Nonparel”) w „Gazecie Wyborczej” (18-19 VI 2016 r.) znalazł się fragment poświęcony i mnie. Piątek napisał – odwołując się do mojego studium na temat rozpracowania Ruchu Młodej Polski przez SB z książki „Oczami bezpieki”, że w swoich badaniach „całkowicie pomijam Luśnię”.

Jak to na manipulatorskiego publicystę „Gazety Wyborczej” przystało, Piątek nie dodał, że moje studium o RMP powstało w 2003 r. i zostało pierwotnie opublikowane w naukowym czasopiśmie IPN (Służba Bezpieczeństwa w walce z Ruchem Młodej Polski w latach 1979-1988, „Pamięć i Sprawiedliwość”, Warszawa, nr 4, 2003), a dopiero później w moich pismach zebranych – „Oczami bezpieki. Szkice i...