Seks w wielkim mieście

Tłumaczenie: Dagmara Chojnacka
Wydawnictwo: Rebis
Sex and the city

Inne wydania

Światowy bestseller na podstawie którego zrealizowano serial "Jak upolować mężczyznę czyli Seks w wielkim mieście". Dobieranie się w pary nie jest łatwe. W tej błyskotliwej i złośliwie dowcipnej książce Candace Bushnell znakomicie opisała świat singli rozpaczliwie szukających swojej wymarzonej drugiej połowy. Carrie Bradshaw, jej główna bohaterka, to bliska krewna Bridget Jones i Ally...

Dobieranie się w pary nie jest łatwe. W tej błyskotliwej i złośliwie dowcipnej książce Candace Bushnell znakomicie opisała świat singli rozpaczliwie szukających swojej wymarzonej drugiej połowy. Carrie Bradshaw, jej główna bohaterka, to bliska krewna Bridget Jones i Ally McBeal. Mimo że jest bardziej perwersyjna, podobnie jak one w głębi duszy pozostaje niepoprawną romantyczką szukającą swego księcia z bajki.

Autorka w latach dziewięćdziesiątych publikowała felietony w "New York Observer" , To właśnie doświadczenia z tamtego okresu przyczyniły się do powstania tej powieści, która odniosła niekwestionowany sukces niemal na całym swiecie.

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl

espeja | 2010-04-22
Przeczytana: 2007 rok

Jedna z najgorszych książek jakie w życiu czytałam. Nie potrafię uwierzyć, jak na podstawie takiego gniota mógł powstać tak zabawny i popularny serial! Jeden z nieliczych przypadków w historii, kiedy ekranizaja książki o niebo przerosła oryginał. Książki zdecydowanie nie polecam, nawet, a może zwłaszcza- fankom serialu!

modli | 2015-02-15

Mam wrażenie, że ludzie oceniają tę książkę za to czym nie jest, a nie za to jaka jest. Nie jest jak serial, który zainspirowała, fakt. Jest tym, czym jest - zbiorem anegdotek o związkach międzyludzkich. Napisana jest lekko, czyta się bardzo przyjemnie i daje do myślenia. To dziełko, które warto czytać po trochu, a nie za jednym zamachem.

Polecam tym, którzy lubią bardzo krótkie formy (jedna anegdotka = średnio jedna strona).

Alicja | 2010-03-26
Przeczytana: 26 lipca 2000

Książkę tą można określić tylko jednym słowem-GNIOT. Po jej przeczytaniu nie mogłam uwierzyć, że to na jej podstawie powstał z jeden z moich ulubionych seriali, bo po przeczytaniu tej książki wydawało mi się, że to autorka po obejrzeniu kilku odcinków próbowała (z marnym skutkiem) odtworzyć losy bohaterek. Nie udało jej się, fabuła jest niespójna, bohaterowie plastykowi, płytcy. Portret kobiety- wiecznie niewyżytej i faceta bez zahamowań, nie dziękuję.
I wolę serial...

książek: 1903
foolosophy | 2010-03-18

Dawno nie chciałam aż tak bardzo, żeby czytana książka wreszcie się skończyła. Paplaninę można przeżyć przez jakiś czas, ale potem człowiekowi styka i jedyne czego pragnie to fakt skończenia z ową paplaniną.
I tak było w przypadku “Seksu w wielkim mieście”, sama książka nie oczarowuje, bohaterki zachowują się jak samice w okresie godowym lub wyznają zasadę bycia singielką jak najdłużej. To akurat popieram, ale polowanie na męża? Dajcie spokój.
Bohaterki panie Candace są piękne, lubiane, z pełną ilością nałogów i bez żadnych zahamowań. Gdzieś w tle bzyczy mały przypominacz, że czasem warto się uspokoić. Ale bohaterek interesuje jedno – zabawa. Może nie wszystkie bohaterki są takie, ale główna – Carrie – owszem.
Właściwie nic nowego w tej książce nie znalazłam, niby jest wyzywająca, bo ciągle opowiada o seksie. Ale cóż tu zmyłka, bo owszem, seks tam jest, ale w małych ilościach i nie taki jak w “Dzienniku nimfomanki”. Autorka opisuje relacje między tymi ludźmi na “szczycie”, między...

Ewelina Kwaśniewska | 2010-11-09
Przeczytana: wrzesień 2008

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

NIE! NIE! NIE! Autorka udowodniła, że nie da się napisać książki językiem felietonów! Dobrnęłam do końca już tylko siłą woli, raz za razem plącząc się i gubiąc wątek. Jedyne, za co przyznaję plus, to zakończenie. Carrie poszła w swoją stronę, Big w swoją. Tak, jak powinno być.
Zamiast sięgać po tę pozycję, lepiej obejrzeć sobie serial. W przeciwieństwie do książki i filmu, jest przynajmniej dobry i daje do myślenia.

Marcelline | 2011-02-02

Bardzo słaba, nie ma porównania co do serialu. Przebrnęłam przez pierwszą połowę z trudem, potem kolejną znów w pocie czoła. nie nie nie. Język,styl, nic tam nie porywa. Nudne jak flaki z olejem, aż dziw,że serial jest taki świetny - serial i książka są jak niebo a ziemia.

Dominika | 2013-12-04

Książka beznadziejna zaskakuje mnie fakt że serial mnie pochłonął do głębi a książką zwaliła do grobu................

Lagrema | 2012-02-22
Na półkach: Przeczytane, Sss

Eh, cóż powiedzieć, jedna z najgorszych książek z jakimi przyszło mi się zmierzyć. Inaczej nazwać tego nie można, bo to była walka. Nic śmiesznego w niej nie znalazłam i nie zachęciłam się do przeczytania innych książek autorki. Nie polecam.

Ola | 2011-01-30

WIELKIE NIEPOROZUMIENIE, książka jest okropna, mówi o niczym i nie ma w niej nic mądrego. Odradzam.

Iga | 2011-04-19
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 19 kwietnia 2011

Nie wiem dlaczego ludzie tak narzekają na tą książkę. Może i nie opowiada o szczególnie ważnych sprawach, ale moim zdaniem nie jest zła. Ale pewnie na moje zdanie ma wpływ to, że nie oglądałam serialu (?), który powstał na jej podstawie.