Nie wiem, jak ona to robi

Seria: Pi
Wydawnictwo: Albatros
Darmowe dodatki Edytuj książkę
I Don't Know How She Does It
837359048X

Kate dwoi się i troi aby pogodzić pracę na eksponowanym stanowisku z życiem rodzinnym. Z niepokojem dostrzega, że traci kontakt z dziećmi i oddala sie od męża. Musi znaleźć wyjście z sytacji, a przecież nie chce zostać kurą domową...

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Madi | 2013-07-03
Na półkach: Przeczytane, Komedia,humor
Przeczytana: 06 maja 2011

Jak ona to robi?-to pytanie zadawałam sobie podczas czytania tej książki.
Jestem zarówno matką jak i kobietą pracującą , a zmagania z życiem głównej bohaterki przypadły mi do gustu.
Książka napisana jest lekko i z pewnym humorem,częściowo bardzo zabawna -czyta się ją z przyjemnością.
Typowa kobieca literatura.

Klaudia Sowa | 2016-02-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ksiazki
Przeczytana: 18 lutego 2016

Po raz pierwszy spotkałam się z twórczością tej autorki. I szczerze przyznam, że książka mi się bardzo podobała pod wieloma względami.

Kate Reedy jest pracownikiem korporapcji finansowej, cały czas w rozjazdach, mężatka i matka - próbująca pogodzić swój czas mężowi - a także dwójce dzieci kilkuletniej Emily i jednorocznego Bena.

Kate jest kobietą, która ma wszystko; dom, rodzinę, pieniądze, dzieci, kochającego męża. Nic tylko możemy jej pozazdrościć. Ale czy aby na pewno jest tak jak może się wydawać na pierwszy rzut oka? Otóż nie.

Bohaterka przez cały czas, biega od domu, do pracy, czasami do szkoły Emily. Często jest w podróżach, rozterkach - jak to my kobiety. Pragnie mieć czas dla dzieci a jednocześnie chce pracować by być niezależną. Wkrótce Kate uświadamia sobie, że dłużej tak nie może żyć i musi wybrać pomiędzy pracą i rodzinną. Co wybierze Kate? Jeśli jesteście ciekawi sięgnijcie po tę książkę.

Książkę polecam kobietom. Po pierwsze: bohaterką książki jest kobieta,...

Beata | 2012-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2012

Dość przyjemna lektura ,szczególnie dla kogoś kto może się choćby w niewielkiej części utożsamiać z główną bohaterką. Jest nią trzydziestoparoletnia kobieta biznesu a jednocześnie żona i matka dwójki dzieci.Wartka akcja , humorystyczne sytuacje - szczególnie korespondencja e-mailowa,ciekawe opisy i sama postać głównej bohaterki sprawiają ,że czyta się to przyjemnie.

Przeczytana: 03 lutego 2012

Mama, która myśli

„Nie wiem, jak ona to robi” Allison Pearson
wyd. Albatros A. Kuryłowicz
rok: 2011 (Wydanie VII)
str. 432
Ocena: 5/6

Allison Pearson to walijska pisarka i felietonistka. Jej pierwsza powieść, Nie wiem, jak ona to robi, którą właśnie miałam przyjemność przeczytać, po raz pierwszy wydana została w 2002 roku. Niemal natychmiast stała się światowym bestsellerem, a jej sprzedaż przekroczyła cztery miliony egzemplarzy. W Polsce książka ta doczekała się już siedmiu wznowień i właśnie to ostatnie, z filmową okładką i Sarah Jessica Parker na przedzie, zagościło w moich skromnych progach. W 2011 roku, za sprawą reżysera Douglas’a McGrath’a i scenarzystki Aline Brosh McKenna, filmowa adaptacja książki trafiła do kin na całym świecie, a co za tym idzie zawitała również w Polsce. Zapewne był to jeden z powodów wznowienia powieści, mnie to jednak zupełnie nie przeszkadza. W końcu dzięki temu miałam możliwość sięgnięcia po tę pozycję i poznanie jej nim zobaczyłam film. I powiem...

czytajaca_Sandra | 2018-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2018

Szczerze powiedziawszy, ja też nie wiem, jak ona to robi.

"Usiłuję zaprząc synka w szelki wózka - on się pręży i opiera, mnie kończy się cierpliwość. Czuję się jak sanitariuszka z domu wariatów ubierająca czubka w kaftan bezpieczeństwa."

Pierwszy raz mam styczność z twórczością pani Allison Pearson. "Nie wiem jak ona to robi" to książka o trzydziestoparoletniej kobiecie, która poświęca życie swojemu życiu zawodowemu, posiadając dwójkę dzieci, Emily i Bena. Kate, bo tak jej na imię, "stara się" spędza czas z rodziną, mężem Richardem, ale czy jej się to udaje do końca?
Ciągle w głowie rozlicza ją sąd macierzyński, a sama bohaterka zadaje sobie trudne pytanie "czy ja jestem dobrą matką?". Nawiązuje romans internetowy, poświęca się pracy. I nie ze wszystkim jest na czas.

Ja myślę, że ta książka nie należy do najłatwiejszych czytadełek. Można wynieść z niej jednak kilka lekcji (a wydaje mi się, że książki, z których można wynieść jakąkolwiek lekcję, są bardzo wartościowe). Bije od...

alepio | 2015-06-08
Przeczytana: 07 czerwca 2015

Dość długo zwlekałam z przeczytaniem "Nie wiem jak ona to robi", bo sadziłam, że to zwykłe babskie czytadełko, że będzie miło, krótko i przyjemnie, a ja potrzebowałam coś troszkę mniej lekkiego. I muszę powiedzieć, że pomyliłam się bardzo. Może ta książka trafiła do mnie we właściwym momencie, może właśnie teraz jej potrzebowałam. Bo dla mnie historia Kate Reddy wcale nie była lekka i przyjemna. Może nie jestem tak zapracowana jak bohaterka książki, ale doskonale wiem co znaczą dylematy "czy jestem dobrą matką", myśli czy jakiś sąd mnie nie oceni, wiem jakie to irytujące kiedy po powrocie do domu np. okazuje się, że owoce w misce zaczęły się psuć, bo nikt nie pomyślał, że coś trzeba z nimi zrobić, wiem jakie okropne jest, że mąż ( generalnie fajny i pomocny facet) lekceważy pewne obawy, sam nie wpadnie na to, żeby pomóc pracującej matce, wiem co się czuje kiedy trzeba wybierać, między sobą, swoimi potrzebami i rodziną. Wcale mi się nie podoba i mnie nie śmieszy (choć nie powiem...

justi | 2013-05-16
Przeczytana: 16 maja 2013

Genialna, mądra książka, napisana żywym, dowcipnym językiem. Sama prawda o świecie kobiet i mężczyzn, dylematach "dom czy praca", nierównouprawnieniu (cóż, sama natura o to zadbała) i o tym, co jest w życiu naprawdę ważne. Bez łatwych recept i podpowiedzi.

| 2010-08-09

Całkiem przyjemna ksiażka, ukazująca problem łączenia życia rodzinnego z zawodowym. Duży plus za konstrukcję głównej bohaterki, która - co nietypowe dla książek tej klasy - nie jest głupią, infantylną pindą.

Izabela | 2012-07-31
Przeczytana: 30 lipca 2012

Bardzo dobra w swoim gatunku. Ale również dlatego, że ukazuje w jakimś stopniu prawdę na temat nas samych - kobiet, matek pracujących. Może nie każda z nas piastuje takie stanowisko jak Kate, ale większość z nas pracuje, jednocześnie wychowuje dzieci i boi się, by nie umknęło nam gdzieś po drodze wiele rzeczy...
Podoba mi się zakończenie, gdzie Kate jednak rezygnuje z pracy na rzecz domu, znajdując przypadkowo nowe zadania do wykonania. Uratowanie fabryczki domków dla lalek, jest w swoim żywiole, mając jednocześnie czas dla rodziny, męża i dzieci a jednocześnie robiąc coś ciekawego. Czy nie każda z nas marzyła o pięknym domku dla lalek, a już mając taką fabrykę je produkującą, toż to czysta przyjemność :)