Antologia 17 opowiadań amerykańskich pisarek, których wspólnym motywem jest poszukiwanie szczęścia i miłości przez współczesne dziewczyny. Humor, trafne obserwacje obyczajowe, świeże spojrzenie na relacje damsko-męskie, to najważniejsze zalety tego zbioru. Książka powstała z mślą o wsparciu fundacji Make-A-Wish, zbierającej fundusze na realizację marzeń śmiertelnie chorych dzieci.

Beata | 2013-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2013

Antologia siedemnastu opowiadań współczesnych pisarek amerykańskich. Wspólnych mianownikiem opowiastek jest właśnie poszukiwanie szczęścia czyli miłości, radości i spełnienia marzeń.
Opowiadania nie są najwyższego lotu. Mimo znanych nazwisk, między innymi Lauren Weisberger (Bambusowe wyznania) i Jennifer Weiner (Cała prawda o Nigelu) nie zachwyciły mnie. Podobało mi się tylko jedno opowiadanie. „Wizyta” Nancy Sparling opowiada o porzuconej dwa tygodnie przed ślubem Dannie, która decyduje się na wyjazd z miasteczka i rozpoczyna życie w Londynie. Natomiast zupełną porażką jest „Zasada nieoznaczoności” Lyndy Cuprnyn, której bohaterka przeżywa wieczór w pozbawionym mediów (prąd, woda, telefon) mieszkaniu. Nie dałam rady dobrnąć do końca, bo czytanie ma sprawiać radość, a nie mękę.

Yae | 2013-06-14

Opowiadania, które wylatują z pamięci zaraz po przeczytaniu. Nic nie wnoszące, napisane kiepskim piórem.
Jest to lekka lektura dla osób, które są przesiąknięte tą wizją amerykańskiego życia. Co kto lubi, mnie nie przypadły do gustu.

Ilość stron: 357

To jedne z niewielu opowiadań jakie przeczytałam. Nie przepadam za tą formą literacką. Jednak czasami jak chcę książkę, która nie jest powieścią na ponad 500 stron to czytam takie formy.

I to zachęciło mnie do tej lektury. Jak również to, że czytałam książki niektórych autorek, które tu napisały swoje opowiadania.

Były to:

1. Sarah Mlynowski "Akwarium"
2.Lauren Weisberger "Portier nosi garnitur od Gabbany"
3. Lauren Weisberger "Diabeł ubiera się u Prady"
4. Chris Manby "Wojny w spa"
5. Lauren Henderson "Zbyt dużo blondynek"

Z siedemnastu opowiadań podobało mi się sześć:

„Dzień przeprowadzki” Cindy Chupack
skłaniające do refleksji.

„Joga Baby” Lauren Henderson
opowiada o zajęciach jogi. Świetnie napisane, zaciekawia.

„Cała prawda o Nigelu” Jennifer Weiner
świetnie opisane przygody Sarah.

„Lalki voodoo, miseczki C i Eminem” Melissa Senate
zabawna historia.

„Amore” Laura Wolf
to opowiadanie ma zabawne i zaskakujące zakończenie.

„Wizyta” Nancy Sparling
to...

Monika | 2011-10-26
Przeczytana: 19 października 2011

Leciutki szit, że się tak wyrażę. Można przeczytać, ale nie ma w niej nic specjalnie wciągającego. Bodajże jedno opowiadanie mi się spodobało, ale gdyby mnie ktoś zapytał o czym ono było...nie pamiętam. Prawie nic nie pamiętam z tej książki. A wzięłam ją do ręki ze względu na panią Weisberger. Lipka delikatna.

magdalena | 2015-10-05
Przeczytana: 05 października 2015

Spodziewałam się czegoś zupełnie innego, ciekawszego, mądrzejszego, bardziej zabawnego. Te opowiadania-mimo dobrych autorek, są jakby pisane na kolanie. Byle jakie, przeczytać i zapomnieć.

la_pinguin | 2012-07-07
Przeczytana: 19 czerwca 2012

Zbiór bardzo zróżnicowanych opowiadań. Niektóre czytało się z przyjemnością, inne zniechęcały do dalszej lektury.

Marta | 2012-04-30
Przeczytana: 2011 rok

"Amerykańskie dziewczyny poszukują szczęścia" to książka nie tylko dla dziewczyn.

Kilka krótkich opowiadań opowiadających o uczuciach, związkach która mnie wciągnęła i ... natchnęła do napisania kilku własnych opowiadań i kto wie może kiedyś na tej stronce zobaczę swoją książkę. :)

Naprawdę zachęcam do pisania. Można opisywać to co nas otacza albo to co czujemy i jeśli dobrze ujmiemy nasze myśli w słowa może to być naprawdę genialne. :)

Ewa | 2012-07-16
Przeczytana: lipiec 2012

Jak chyba większość czytelniczek, sięgnęłam po "Amerykańskie dziewczyny.." ze względu na panią Weisberger i Weiner, których powieści kojarzą mi się z dobrą, typowo kobiecą literaturą. Nie zawiodłam się ani na wspomnianych już wyżej dwóch autorkach, ani na pozostałych. Polecam - ta książka to świetny sposób na przyjemne spędzenie czasu.

Himiko | 2015-09-27
Przeczytana: 26 września 2015

Generalnie taka sobie ta książka, można poczytać jak się nudzi. Niektóre opowiadania były okej, a reszta słaba i dołująca trochę, dużo tych nieszczęść.

xCarolinex | 2013-03-01

Kilka opowiadań w ksiazce jest interesujących, ale powoli sie ja czyta, bo co kilka stron trzeba wczuc sie w nowych bohaterow i czasem lapalam sie na tym ze po przeczytaniu strony w ogole nie zarejestrowalam tego o czym czytalam. Ogolnie srednia