Amerykańskie dziewczyny poszukują szczęścia

"Amerykańskie dziewczyny poszukują szczęścia" jest książką o poszukiwaniu szczęścia. Jest to zbiór opowiadań. Każde z nich jest inne. Jedne są zabawne, pełne nadziei, melancholijne lub też przygnębiające. Bohaterki poszukują szczęścia w różny sposób. Jedne szukają go w miłości, inne w przyjaźni a jeszcze inne robiąc poprostu coś dla siebie.
Trudno jest oceniać zbiór opowiadań. Każde z nich jest inne. Jedne lekkie, inne wręcz przeciwnie. Ale każde z pewnym morałem.

Trudno jest oceniać zbiór...

Opowiadania są bardzo nierówne... Większość jest do przeczytania i natychmiastowego samoistnego zapomnienia...

Bardzo fajny zbiór opowiadań o miłości. Jest ich bardzo dużo i każde opowiadanie jest inne. Niestety nie wszystkie opowiadania mi się dobrze czytało, ale większość miała w sobie jakiś urok.

Bez oceny, ponieważ opowiadania były średnie i nie wiem jak ocenić książkę jako całość. Niektóre całkowicie nudne i pozbawione sensu. Inne ciekawe i nawet wciągające (szkoda, że takie krótkie). A jeszcze inne lekko wzruszające.
Niestety więcej było tych złych niż dobrych :( Ogólnie książka na raz, niekóre opowiadania do pominięcia. Szkoda czasu.

Idealna na zimowe popołudnie.

Idealna na zimowe popołudnie.

1964

Spodziewałam się czegoś zupełnie innego, ciekawszego, mądrzejszego, bardziej zabawnego. Te opowiadania-mimo dobrych autorek, są jakby pisane na kolanie. Byle jakie, przeczytać i zapomnieć.

Generalnie taka sobie ta książka, można poczytać jak się nudzi. Niektóre opowiadania były okej, a reszta słaba i dołująca, trochę dużo tych nieszczęść.

Ilość stron: 357

To jedne z niewielu opowiadań jakie przeczytałam. Nie przepadam za tą formą literacką. Jednak czasami jak chcę książkę, która nie jest powieścią na ponad 500 stron to czytam takie formy.

I to zachęciło mnie do tej lektury. Jak również to, że czytałam książki niektórych autorek, które tu napisały swoje opowiadania.

Były to:

1. Sarah Mlynowski "Akwarium"
2.Lauren Weisberger "Portier nosi garnitur od Gabbany"
3. Lauren Weisberger "Diabeł ubiera się u Prady"
4. Chris Manby "Wojny w spa"
5. Lauren Henderson "Zbyt dużo blondynek"

Z siedemnastu opowiadań podobało mi się sześć:

„Dzień przeprowadzki” Cindy Chupack
skłaniające do refleksji.

„Joga Baby” Lauren Henderson
opowiada o zajęciach jogi. Świetnie napisane, zaciekawia.

„Cała prawda o Nigelu” Jennifer Weiner
świetnie opisane przygody Sarah.

„Lalki voodoo, miseczki C i Eminem” Melissa Senate
zabawna historia.

„Amore” Laura Wolf
to opowiadanie ma zabawne i zaskakujące zakończenie.

„Wizyta” Nancy Sparling
to również jest śmieszne, komediowe.

I to moim zdaniem są najlepsze opowiadania z tego zbioru.

Pozostałe opowiadania są nudne jak dla mnie z nie zbyt ciekawymi wątkami. Zainteresują one fanów romansów. Te, które mi się podobały zainteresują fanów komedii.

Ilość stron: 357

Były to:

1. Sarah Mlynowski...

Opowiadania, które wylatują z pamięci zaraz po przeczytaniu. Nic nie wnoszące, napisane kiepskim piórem.
Jest to lekka lektura dla osób, które są przesiąknięte tą wizją amerykańskiego życia. Co kto lubi, mnie nie przypadły do gustu.

Opowiadania niestety niezależnie od autora były mdłe. Brakowało w nich barwnych postaci, wartkiej akcji, a przede wszystkim puenty. Jestem rozczarowana.

• Lauren Weisberger
  • Mam