Carrie w wielkim mieście

Wydawnictwo: Znak emotikon
Darmowe dodatki Edytuj książkę
Summer and the City
Ag2S

W najnowszej powieści Candace Bushnell Carrie Bradshaw po raz pierwszy przybywa do Nowego Jorku, by podjąć naukę na wakacyjnym kursie kreatywnego pisania. Od razu pojawia się na niesamowicie prestiżowym przyjęciu świata artystycznego Wielkiego Jabłka i poznaje mocno starszego od siebie słynnego pisarza, który nie kryje swojej fascynacji urodą Carrie. Jak potoczą się losy Carrie kuszonej imprezami, nocnym życiem i zafascynowanymi nią adoratorami? Czy stworzona przez nią sztuka odniesie sukces i zdobędzie Nowy Jork?
To świetnie i lekko napisana historia o inicjacji, nie pozbawiona także brutalnej prawdy o życiu w Wielkim Mieście.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2011

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3143,tytu...»

KaMiLa | 2015-01-29

Dobra powieść. Lekka, przy której nie trzeba się wysilać, która odrywa od codzienności.

Dziub | 2018-05-14
Przeczytana: 14 maja 2018

Tę część chciałam ocenić na 4, ale to zakończenie przyprawiło mnie o nastrój wymiotny. Bushnell ma lekkie pióro i cięty humor, który lubię, ale uważam, że jej talent jest tutaj rozdrobniony. Kolejna powieść pisana na zamówienie, z perspektywy Carrie, jako bezpośrednia kontynuacja Dzienników... nie jest taka czarująca i magiczna, jak ją określa momentami autorka odnośnie wydarzeń w fabule.
Pierwsze doświadczenia Carrie Bushnell sprowadziła do najważniejszego osiągnięcia w życiu, ale wyszło zbyt desperacko jak na Carrie znaną z felietonów. Co po drodze musiało się wydarzyć?
Najbardziej zdegustowało mnie bazowanie na charakterach z produkcji telewizynej i kinowych, Miranda nagle bardziej jest Cynthią Nixon niż postacią z tekstów publicystycznych, a pojawienie się Charlotte na doczepkę jest takie samo, jak cała jej postać - naiwne i niepotrzebne.
Z początku liczyłam, że Bushnell wywiązała się z zadania, ale pisanie o 17-latce, która zachowuje się jak 30-stka, bez żadnej moralności, a...

kakunia84 | 2013-11-09

uuuuuuuuwielbiam te wariatki,polecam wszystkim milosniczka seksu w wielkim miescie

visenna88 | 2014-11-17
Na półkach: Przeczytane, 2014, MBP Leszno
Przeczytana: 11 listopada 2014

Mogłabym napisać - guilty pleasure. Ale tak nie jest. W swojej kategorii książka odznacza się żywymi opisami, autorka ukazuje nam bohaterów takimi, jakimi oni są, bez słodzenia, ubarwiania, nie ma tabu. Część osób może poruszanie niektórych tematów uznać za wulgarne; ja mam odmienne zdanie. Przyjemnie czytało mi się książkę, gdzie bohaterowie i dialogi są tak naturalne, banalne, bez cenzury. Czy nie takie są właśnie cechy prawdziwego, pozaliterackiego życia? Dla mnie było to ożywcze.

Co do samej książki i serii, w jaką się wpisuje, to z ulgą stwierdzam, że klimatem i poziomem bliżej jej do serialu niż do książki "Seks w wielkim mieście" (którą uważam za, hm, przeciętnie wciągającą).

Irmina | 2014-06-30

Zdecydowanie dużo więcej spodziewałam się po tej książce. Carrie była niezwykle irytująca, jej przygody były opisane w sposób utrudniający czytanie i w ogóle były dość nudne. Jedynie Miranda pomagała jakoś przetrwać!

beatka18 | 2014-02-15

ksiązka byle jaka o byle jakiej treści, ledwo ją przeczytałam,

zielonooka | 2012-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2012

no i niestety - tylko bardzo dobra, a i to chyba na wyrost. gdyby nie to że serial wręcz uwielbiam i doszukiwałam się wszelkich podobieństw to niestety co naprawdę rzadko mi się zdarza przyznaję - książka w porównaniu z serialem to ....... (i to proszę wpisać adekwatne słowo np. kicha?) szkoda naprawdę. jak nigdy to w serialu postaci są fantastycznie zbudowane, a tu ....? no cóż. jestem ciekawa następnej części - czy autorka się rozkręciła, czy to scenarzysta był taki dobry. Przeczytam pewnie następną część - ale nie wiem jak szybko - no i za bardzo przystępną cenę (już nie dam pewnej kwoty o nie).

FaMa | 2014-02-07
Przeczytana: 26 listopada 2013

Dostałam ową książkę w prezencie, chcą nie chcą musiałam ją przeczytać. Przyznam, że nigdy wcześniej nie słyszałam o serii "Seks w wielkim mieście" i nie czytałam innych części i chyba niestety, po tej części już nie mam zamiaru. Książka była luźna, czytało się ją szybko i przyznam, że gdybym jej nie przeczytała to bym nic specjalnego nie straciła. Głupiutka dziewczyna 'zakochuje' się w starszym facecie, chce być wielką i sławną pisarką a życie sprowadza ją na ziemię... Jedyne co z tej książki zapamiętam to końców, w której bohaterka chociaż przez chwilę myślała racjonalnie.

przecinkowa | 2012-03-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012

Lekka i przyjemna książka dla tych, którzy chcą na chwilę oderwać się od codzienności i przejśc się ulicami NYC razem z Carrie.

Czytana z uśmiechem na twarzy, a czasem nawet ze śmiechem na głosy (w autobusie ;D).

Polecam!

Aleksandra | 2014-03-19
Na półkach: 2014, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 19 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Mimo całej swej miłości do serialu "Seks w wielkim mieście"... książka o początkach Carrie w Nowym Jorku jest baaaaardzo słabiutka i bardzo niespójna z późniejszymi wydarzeniami w serialu. No i jeszcze postać Charlotte, która pojawia się dopiero na przedostatniej stronie ?
Lektura zdecydowanie nieobowiązkowa, nawet dla fanów serialu :(