Seks w wielkim mieście

Seria: Literatura w spódnicy
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Sex and the City
literatura piękna

Witamy w wieku braku niewinności. Zapraszamy do świata, gdzie panują niekiedy szokujące, a często zabawne zwyczaje dobierania się w pary. Korzystając z doświadczeń zdobytych podczas pisania dowcipnych, a czasami brutalnie szczerych felietonów do kolumny towarzyskiej "New York Observera", Candace Bushnell wprowadza nas między młodych i pięknych, którzy włóczą się po przyjęciach, barach i klubach, rozpaczliwie usiłując znaleźć wyśnioną drugą połowę. Czytaliście o nich wiele razy. Teraz przeniknijcie poza błyszczące stronice czasopism i poznajcie prawdę. Bohaterka Seksu w wielkim mieście, dziennikarka Carrie Bradshaw jest uważana za bliską krewną Bridget Jones oraz Ally McBeal. Mimo, że bardziej perwersyjna, podobnie jak one, w głębi duszy jest niepoprawną romantyczką, szukającą swego księcia z bajki.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

modli | 2015-02-15

Mam wrażenie, że ludzie oceniają tę książkę za to czym nie jest, a nie za to jaka jest. Nie jest jak serial, który zainspirowała, fakt. Jest tym, czym jest - zbiorem anegdotek o związkach międzyludzkich. Napisana jest lekko, czyta się bardzo przyjemnie i daje do myślenia. To dziełko, które warto czytać po trochu, a nie za jednym zamachem.

Polecam tym, którzy lubią bardzo krótkie formy (jedna anegdotka = średnio jedna strona).

espeja | 2010-04-22
Przeczytana: 2007 rok

Jedna z najgorszych książek jakie w życiu czytałam. Nie potrafię uwierzyć, jak na podstawie takiego gniota mógł powstać tak zabawny i popularny serial! Jeden z nieliczych przypadków w historii, kiedy ekranizaja książki o niebo przerosła oryginał. Książki zdecydowanie nie polecam, nawet, a może zwłaszcza- fankom serialu!

Alicja | 2010-03-26
Przeczytana: 26 lipca 2000

Książkę tą można określić tylko jednym słowem-GNIOT. Po jej przeczytaniu nie mogłam uwierzyć, że to na jej podstawie powstał z jeden z moich ulubionych seriali, bo po przeczytaniu tej książki wydawało mi się, że to autorka po obejrzeniu kilku odcinków próbowała (z marnym skutkiem) odtworzyć losy bohaterek. Nie udało jej się, fabuła jest niespójna, bohaterowie plastykowi, płytcy. Portret kobiety- wiecznie niewyżytej i faceta bez zahamowań, nie dziękuję.
I wolę serial...

książek: 1909
foolosophy | 2010-03-18

Dawno nie chciałam aż tak bardzo, żeby czytana książka wreszcie się skończyła. Paplaninę można przeżyć przez jakiś czas, ale potem człowiekowi styka i jedyne czego pragnie to fakt skończenia z ową paplaniną.
I tak było w przypadku “Seksu w wielkim mieście”, sama książka nie oczarowuje, bohaterki zachowują się jak samice w okresie godowym lub wyznają zasadę bycia singielką jak najdłużej. To akurat popieram, ale polowanie na męża? Dajcie spokój.
Bohaterki panie Candace są piękne, lubiane, z pełną ilością nałogów i bez żadnych zahamowań. Gdzieś w tle bzyczy mały przypominacz, że czasem warto się uspokoić. Ale bohaterek interesuje jedno – zabawa. Może nie wszystkie bohaterki są takie, ale główna – Carrie – owszem.
Właściwie nic nowego w tej książce nie znalazłam, niby jest wyzywająca, bo ciągle opowiada o seksie. Ale cóż tu zmyłka, bo owszem, seks tam jest, ale w małych ilościach i nie taki jak w “Dzienniku nimfomanki”. Autorka opisuje relacje między tymi ludźmi na “szczycie”, między...

Ewelina Kwaśniewska | 2010-11-09
Przeczytana: wrzesień 2008

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

NIE! NIE! NIE! Autorka udowodniła, że nie da się napisać książki językiem felietonów! Dobrnęłam do końca już tylko siłą woli, raz za razem plącząc się i gubiąc wątek. Jedyne, za co przyznaję plus, to zakończenie. Carrie poszła w swoją stronę, Big w swoją. Tak, jak powinno być.
Zamiast sięgać po tę pozycję, lepiej obejrzeć sobie serial. W przeciwieństwie do książki i filmu, jest przynajmniej dobry i daje do myślenia.

Marcelline | 2011-02-02

Bardzo słaba, nie ma porównania co do serialu. Przebrnęłam przez pierwszą połowę z trudem, potem kolejną znów w pocie czoła. nie nie nie. Język,styl, nic tam nie porywa. Nudne jak flaki z olejem, aż dziw,że serial jest taki świetny - serial i książka są jak niebo a ziemia.

PABLOPAN | 2012-02-10

Beznadziejna. Szkoda nawet chwili na taki gniot.

Dominika | 2013-12-04

Książka beznadziejna zaskakuje mnie fakt że serial mnie pochłonął do głębi a książką zwaliła do grobu................

EwaB | 2017-08-25
Przeczytana: 2011 rok

Serial "Seks w wielkim mieście" należy do moich ulubionych i oglądam go bezustannie.
Bardzo rzadko zdarza się, że ekranizacja jest lepsza niż książka. Tu niestety tak jest. W ogóle mnie nie wciągnęła, musiałam się zmuszać, żeby dobrnąć do końca.

Lagrema | 2012-02-22
Na półkach: Przeczytane, Sss

Eh, cóż powiedzieć, jedna z najgorszych książek z jakimi przyszło mi się zmierzyć. Inaczej nazwać tego nie można, bo to była walka. Nic śmiesznego w niej nie znalazłam i nie zachęciłam się do przeczytania innych książek autorki. Nie polecam.