Dziewczyna w Mieście Aniołów

Tłumaczenie: Urszula Szczepańska
Seria: Literatura w spódnicy
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
L.A. Woman

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Justyna Antoniewicz | 2016-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2016

Sięgnęłam po coś lekkiego, fajnego, żeby się odprężyć i ta lektura mnie wciągnęła..nie jest wysokich lotów książka, bardzo ambitna jakaś, lecz dobra, sympatyczna takie czytadło kobiece.
Głowna bohaterka Sara, to młoda kobieta wyjechała do Los Angeles, jej mąż zdradza ją, gra na zwłokę..Sara nie wytrzymuje z nim, wpada w złość i w furię nagle z nim zrywa.
Zostaje bez narzeczonego, bez pracy i bez niczego.
Książka mnie odstresowała, zrelaksowałam się przy niej, jak czytałam taki poprawiacz humoru, przyjemna...miła książka, przy której spędziłam wspaniałe chwile ta książka zaciekawiła mnie, odpłynęłam!!!

Książkowo_czyta | 2011-10-14
Przeczytana: 02 maja 2010

Przystępna forma tejże książki pozwala nam poznać zawiłości związku Sary i Benjamina.
Nie jest to mega ambitna literatura, ale świetnie się czyta!

Joanna JJ | 2014-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2014

Fajna, lekka i przyjemna. Typowa literatura w spódnicy. Opowieść jest o Sarze, która tak naprawdę nie ma celu w życiu. Chociaż....jej celem jest wyjść za mąż za Benjamina. Ale sprawy się "trochę" skomplikowały, gdy wyjechała do LA urządzać wspólne gniazdko na przyszłość. Co z tego wyjazdu wynikło? Przeczytajcie, polecam :)

theperkss | 2011-03-19
Przeczytana: 19 marca 2011

Dziewczyna w Mieście Aniołów to książka wzięta od niechcenia, ponieważ w bibliotece nic ciekawego nie było. Po przeczytaniu stwierdziłam "Wow to było całkiem fajne". Mogłam zapoznać się i zrozumieć problemy Sary-głównej bohaterki, która przeprowadza się do Los Angeles dla tego jedynego o imieniu Benjamin lecz on miał w głowie tylko czytnik ,,praca". Dziewczyna zrywa z nim za radą Martiki, inaczej swojej współlokatorki. Taylor to przemiły gej, podobnie jak Kit.
Luis-zazdrosny o swojego chłopaka (Taylora).
A Judith-żona bogatego Davida..gdy ten ciężko pracuje, kobieta potajemnie romansuje z Rogerem-mężczyzną poznanym przez internet.

Książka jest naprawdę ciekawa, wciągająca i godna waszej uwagi oraz cennego czasu. Wiele się w niej dzieje.Polecam ! :D

lejdi15 | 2014-08-19

Takie to słabe trochę było... Nie mój styl. Laska w książce sama nie wie czego chce, daje się wciągnąć w jakieś nocne przygody i dziwne sytuacje. Książka nie stroni od gorszących scen i tekstów. Nie... Takiej literaturze mówimy stanowczo nie!

książek: 1903
foolosophy | 2010-03-06

Jeżeli szukasz książki, która ma być lekka, miejscami zabawna, ale nie wymagająca wytężenia intelektu – to książka dla ciebie. Lekka, przystępna, miejscami zabawna, czasami wymagająca współczucia książka o kobiecie, która rzuciła wszystko dla swojego narzeczonego, którego była tak pewna. Od razu na myśl nasuwa mi się film z Brittany Murphy, “Miłość o smaku orientu”. Abby także wyruszyła w nieznane za swoim chłopakiem. Przeprowadziła się z USA do Japonii tylko dla niego. I tak samo jak Abby, Sara gorzko się rozczarowała. Chłopak nie okazał się tym jedynym, nowe miasto przeraża, nie ma perspektywy na udaną pracę, na współlokatorkę ani na przyjaciół. Jeśli już się coś Sarze uda, to zaraz się psuje. Prace są tylko tymczasowe, miłosne rozterki pojawiają się co krok, ale chociaż ma Martikę, swoją współlokatorkę, która jest burzą w nocnym życia L.A. To właśnie Martika zmieni Sarę z szarej myszki w piękność wyrywającą facetów tylko na jedną noc. U boku Sary będzie jeszcze Judith, chociaż...

anpamo | 2015-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2015

Moja ocena - ZERO, chyba najgorsza książka jaką do tej pory przeczytałam, w ogóle nie wiem po co się za nia wzięłam- chyba tylko dlatego że nic lepszego nie miałam pod ręka.
Przeczytałam w kilka godzin, mega długi wywód o niudanym życiu Sary, rozwiązłej Matrice i ich przyjacielach gejach. Jak dla mnie żenada

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Mimo że jest to kobieca literatura to nie jest to jakiś romans a nic w tym stylu. Tak też myślałam po przeczytaniu opisu na okładce i dlatego zdecydowałam się to przeczytać. I rzeczywiście książka okazała się bardzo interesująca, tylko niezdecydowanie głównej bohaterki Sary trochę mnie irytowało. Bardzo dobrze się czyta tą książkę i do końca nie wiadomo jaką drogę wybierze Sara. Jak w kryminałach, trzyma w napięciu do końca.
Polecam każdemu, niekoniecznie na poprawę humoru, ale tak po prostu jako zwykła lektura.

„Zdarzyło Ci się przenieść do wielkiego, nieznanego miasta dla faceta, który nie był tego wart? Sara Walter to zrobiła. Wyjechała do Los Angeles i zmieniła całe swoje życie, licząc na to, że zamieszka ze swoim narzeczonym. Ale on gra na zwłokę. Doprowadza do ostateczności, szukając życiowej stabilizacji Sara wpada w furie i zrywa z nim. Nieoczekiwanie zostaje na lodzie: bez narzeczonego, bez pracy i bez pomysłu, co robić dalej. „
Sięgnęłam po tę pozycję z kilku prostych powodów: polecenie, lekkość, brak innych książek do czytania z działu literatury „lekkiej” . Snułam się szukając książki, którą się łatwo czyta, która jest przyjemna, szybka w czytaniu oraz fabuła nie sprawia wrażenie wołającej o pomoc…
Bohaterowie przypadli mi do gustu, jednak szczególnie przypadła mi postać o dziwo nie głównej bohaterki, tylko jej współlokatorki – Martiki. Jest to dziewczyna z pozoru beztroska, lubiąca się zabawić i nie przejmować życiem. Jednak im bardziej zagłębiałam się w książkę widziałam...

angela2046 | 2015-03-09
Na półkach: 2015, Przeczytane

Nie była to zła książka, chociaż sięgając po tą lekturę spodziewałam się czegoś innego. Nie czytałam niczego innego tej autorki, ale miałam już nieraz książkę z tej serii i zawsze były to utwory lekkie oraz bardzo zabawne. Ta książka była inna, nie zdarzało mi się wybuchać śmiechem, co najwyżej pojawiał się uśmiech, a i to raczej rzadko.

Jest to historia o dziewczynie, która dla swojego narzeczonego wyrusza do L.A. I tu pojawiają się problemy, narzeczony okazuje się zwykłym dupkiem, aby zapłacić czynsz trzeba znaleźć prace oraz zamieszkać ze współlokatorką, która jest bardzo lekko nastawiona do życia, a jej głównym zajęciem są imprezy oraz mężczyźni. Bohaterka jest słabą osobą, która potrzebuje osoby, która się nią zaopiekuje i powie jej co ma robić.

Książka nie jest zła, ale jakoś mnie nie urzekła