Dziewczyna w Mieście Aniołów

Tłumaczenie: Urszula Szczepańska
Seria: Literatura w spódnicy
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
L.A. Woman

Zdarzyło Ci się przenieść do wielkiego, nieznanego miasta dla faceta, który nie był tego wart? Sara Walter to zrobiła. Wyjechała do Los Angeles i zmieniła całe swoje życie, licząc na to, że zamieszka ze swoim narzeczonym. Ale on gra na zwłokę. Doprowadza do ostateczności, szukając życiowej stabilizacji Sara wpada w furie i zrywa z nim. Nieoczekiwanie zostaje na lodzie: bez narzeczonego, bez pracy i bez pomysłu, co robić dalej.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Justyna Antoniewicz | 2016-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2016

Sięgnęłam po coś lekkiego, fajnego, żeby się odprężyć i ta lektura mnie wciągnęła..nie jest wysokich lotów książka, bardzo ambitna jakaś, lecz dobra, sympatyczna takie czytadło kobiece.
Głowna bohaterka Sara, to młoda kobieta wyjechała do Los Angeles, jej mąż zdradza ją, gra na zwłokę..Sara nie wytrzymuje z nim, wpada w złość i w furię nagle z nim zrywa.
Zostaje bez narzeczonego, bez pracy i bez niczego.
Książka mnie odstresowała, zrelaksowałam się przy niej, jak czytałam taki poprawiacz humoru, przyjemna...miła książka, przy której spędziłam wspaniałe chwile ta książka zaciekawiła mnie, odpłynęłam!!!

Magdalena | 2018-09-18
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 18 września 2018

Sara Walter to postać, którą zdecydowanie polubiłam. Być może dlatego, że jest podobna do mnie. Kto nie lubi kogoś podobnego? Pod względem charakteru, wyglądu...

Główną bohaterką jest właśnie Sara Walter, która przeprowadziła się do Los Angeles z powodu miłości. Jej ukochany miał mieć tam pracę i umówili się, iż ona pojedzie wcześniej, wszystko ogarnie, on zaś dołączy. Po czym okazał się palantem, a Sara z pomocą przyjaciół zaczyna zauważać, iż zawsze taki był.

To kolejna książka z serii "Literatura w spódnicy", którą mam okazję poznać. Seria była skierowana dla kobiet, toteż od tej literatury oczekiwałam przede wszystkim dobrej zabawy. Wszelkie bonusy mnie radowały, zaś rozczarowania lekko bolały.

W tej historii dostałam niezwykłe trio, które szybko polubiłam. Zacznę od Sary. Jak wspomniałam na początku, jest ona podobna do mnie. Cicha, uległa, łatwo można nią zdominować. Nie ma pewności siebie, poczucia własnej wartości. Ale, dzięki współlokatorce zaczyna się...

Książkowo_czyta | 2011-10-14
Przeczytana: 02 maja 2010

Przystępna forma tejże książki pozwala nam poznać zawiłości związku Sary i Benjamina.
Nie jest to mega ambitna literatura, ale świetnie się czyta!

Joanna JJ | 2014-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2014

Fajna, lekka i przyjemna. Typowa literatura w spódnicy. Opowieść jest o Sarze, która tak naprawdę nie ma celu w życiu. Chociaż....jej celem jest wyjść za mąż za Benjamina. Ale sprawy się "trochę" skomplikowały, gdy wyjechała do LA urządzać wspólne gniazdko na przyszłość. Co z tego wyjazdu wynikło? Przeczytajcie, polecam :)

Maka | 2018-03-20
Przeczytana: marzec 2018

Bardzo fajna, prosta i ciekawa książka o losach mlodej niedoświadczonej kobiety i jej różnorodnych przyjaciołach, warto przeczytać i przeanalizować na spokojnie własne emocje i uczucia związane z zyciem codziennym. Polecam

theperkss | 2011-03-19
Przeczytana: 19 marca 2011

Dziewczyna w Mieście Aniołów to książka wzięta od niechcenia, ponieważ w bibliotece nic ciekawego nie było. Po przeczytaniu stwierdziłam "Wow to było całkiem fajne". Mogłam zapoznać się i zrozumieć problemy Sary-głównej bohaterki, która przeprowadza się do Los Angeles dla tego jedynego o imieniu Benjamin lecz on miał w głowie tylko czytnik ,,praca". Dziewczyna zrywa z nim za radą Martiki, inaczej swojej współlokatorki. Taylor to przemiły gej, podobnie jak Kit.
Luis-zazdrosny o swojego chłopaka (Taylora).
A Judith-żona bogatego Davida..gdy ten ciężko pracuje, kobieta potajemnie romansuje z Rogerem-mężczyzną poznanym przez internet.

Książka jest naprawdę ciekawa, wciągająca i godna waszej uwagi oraz cennego czasu. Wiele się w niej dzieje.Polecam ! :D

lejdi15 | 2014-08-19

Takie to słabe trochę było... Nie mój styl. Laska w książce sama nie wie czego chce, daje się wciągnąć w jakieś nocne przygody i dziwne sytuacje. Książka nie stroni od gorszących scen i tekstów. Nie... Takiej literaturze mówimy stanowczo nie!

książek: 1909
foolosophy | 2010-03-06

Jeżeli szukasz książki, która ma być lekka, miejscami zabawna, ale nie wymagająca wytężenia intelektu – to książka dla ciebie. Lekka, przystępna, miejscami zabawna, czasami wymagająca współczucia książka o kobiecie, która rzuciła wszystko dla swojego narzeczonego, którego była tak pewna. Od razu na myśl nasuwa mi się film z Brittany Murphy, “Miłość o smaku orientu”. Abby także wyruszyła w nieznane za swoim chłopakiem. Przeprowadziła się z USA do Japonii tylko dla niego. I tak samo jak Abby, Sara gorzko się rozczarowała. Chłopak nie okazał się tym jedynym, nowe miasto przeraża, nie ma perspektywy na udaną pracę, na współlokatorkę ani na przyjaciół. Jeśli już się coś Sarze uda, to zaraz się psuje. Prace są tylko tymczasowe, miłosne rozterki pojawiają się co krok, ale chociaż ma Martikę, swoją współlokatorkę, która jest burzą w nocnym życia L.A. To właśnie Martika zmieni Sarę z szarej myszki w piękność wyrywającą facetów tylko na jedną noc. U boku Sary będzie jeszcze Judith, chociaż...

wesolamamusia | 2017-10-02
Przeczytana: 06 lutego 2015

Więc książkę czyta się fajnie, bo już od samego początku jesteśmy wciągnięci w fabułę książki. Czyli w życie, a zarazem codzienność Sary - głównej bohaterki. Dowiadujemy się, że pochodzi ona z małej mieściny i teraz w L.A. dosłownie czuje się przytłoczona - samotnością, tym całym wielkim miastem, tym, że narzeczony nie chce do niej przyjechać, a przyjaciółka z lat szkolnych nie zawsze ma dla niej czas. No ale jakoś sobie kobietka radzi - poznaje nowych ludzi, nowych przyjaciół i zaczyna prowadzić nowe życie. Przyznam szczerze, że od początku coś mi podpowiadało, że pewien mężczyzna - który jest w pobliżu Sary, w końcu będzie kimś więcej niż tylko kolegą lub znajomym. Ale nie zapowiadało nic tego. Więc tym bardziej jestem zadowolona z zakończenia książki.

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Mimo że jest to kobieca literatura to nie jest to jakiś romans a nic w tym stylu. Tak też myślałam po przeczytaniu opisu na okładce i dlatego zdecydowałam się to przeczytać. I rzeczywiście książka okazała się bardzo interesująca, tylko niezdecydowanie głównej bohaterki Sary trochę mnie irytowało. Bardzo dobrze się czyta tą książkę i do końca nie wiadomo jaką drogę wybierze Sara. Jak w kryminałach, trzyma w napięciu do końca.
Polecam każdemu, niekoniecznie na poprawę humoru, ale tak po prostu jako zwykła lektura.