Dzienniki Carrie

Tłumaczenie: Anna Gralak
Wydawnictwo: Znak
The Carrie Diaries
angiem

Zanim została bohaterką "Seksu w wielkim mieście", Carrie była zupełnie zwykłą nastolatką z zupełnie zwykłego amerykańskiego miasteczka. Czy to możliwe? Oczywiście że nie! Jej styl i uwielbienie dla najdziwniejszych butów vintage wzbudzały kontrowersje w całej szkole. Jej poczucie humoru i cięte dowcipy już wtedy wyróżniały ją z tłumu. No i oczywiście od zawsze miała niezwykłe przemyślenia na temat kobiet, mężczyzn i związków. Z naciskiem na związki, bo w ostatniej klasie liceum Carrie poznała pierwszą miłość swojego życia, Sebastiana Kydda. I cały jej świat wywrócił się do góry nogami. Chłopak kobieciarz, problemy z przyjaciółmi, szalona siostra i pierwsze próby pisarskie – tak kształtowała się Carrie, którą wszyscy znamy.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak

źródło okładki: Wydawnictwo Znak

kakunia84 | 2013-11-09

coz mogę dodac jedni wola rybki inni akwarium, ja uwielbiam te książki podobnie jak serial i niemam nic przeciwko sprzecznoscia wydarzen ... fascynujące jest to ze mimo oglądanego serialu bierzemy ksiazke do reki i czytamy ;))

blues | 2010-08-31
Przeczytana: 30 sierpnia 2010

książka nie była zła. od razu jak wyszła to pobiegłam do empiku, żeby ją kupić, ale oczywiście zapomniałam żeby wcześniej poczytać opinie. przeczytałam pierwsze dwa rozdziały i pomyślałam sobie "o cholera". nie chodzi o to, że to gniot, bo w sumie gdybym była trochę młodsza to by mi się mega spodobała. tak czy inaczej postanowiłam dać jej szanse i uparłam się, żeby ją dokończyć. no i dokończyłam, w 2 dni. łatwo się czytało, najlepsze przyjaciółki siedemnastoletniej carrie złudnie przypominały samanthę (książkowa lali), mirandę (mysz) i charlotte (maggie). najbardziej lubiłam chyba momenty na imprezach, widziałam wtedy młodą sj parker wyjętą prosto z "girls just want to have fun" popalającą ze swoimi koleżankami papierosa za papierosem i pijąca kolorowe drinki. niektóre dialogi były wyjęte prosto z "seksu..." typowe dla jej trzydziestoletnich przyjaciółek (momentami w wyobraźni widziałam nawet mimikę twarzy cynthii nixon czy kristen davis). motyw wielkiej miłości z sebastianem...

Natalia | 2013-01-16
Przeczytana: 15 stycznia 2013

Książka naprawdę mnie wciągnęła. Pewnie gdybym nie miała innych zajęć przeczytałabym ją w jeden dzień. W książce cały czas się coś dzieje i nie ma tam miejsca na nudę. Czyta się ją szybko i przyjemnie. Polecam.

Muminka | 2014-01-31
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 31 stycznia 2014

Jakoś trudno mi tę książkę ocenić. Przecież Carrie jako nastolatka- to historia która na pewno ma potencjał. Możemy dowiedzieć się, co ją ukształtowało, jakie miała młodzieńcze ambicje i miłości czy marzenia. Sęk w tym że powieść jest niespójna, momentami z nastolatki wyziera dorosła Carrie, jakby się przebrała za nastolatkę będąc już po trzydziestce, i wyczuwam tu pewien fałsz. Myślę, że jest to lektura dla zagorzałych wielbicielek Carrie, napisana lekko, niepozbawiona ironii. Tym niemniej dziewczyńskie problemy i kłopoty są dość typowo i bez polotu przedstawione, czyli nihil novi w sprawie buzujących hormonów i nowoczesnego kodeksu flirtowania. Daję sześć gwiazdek z sentymentu do pełnokrwistej Carrie.

Natalia | 2015-01-12
Przeczytana: 10 stycznia 2015

Oceniłam jako bardzo dobra, bo w swoim gatunku jest bardzo dobra, a nawet lepsza;) nastolatkom na pewno przypadnie do gustu.
Ja już do tej grupy wiekowej nie należę, a mimo wszystko książkę przeczytałam bardzo szybko.
Łatwa, przyjemna, niebanalna w swojej banalności;)
Codzienność Carrie, czyli gwiazdy Seksu w wielkim mieście, kilkanaście lat wcześniej.
Szkoła, hobby, miłość, przyjaźń, zdrada, zabawa. Historia może nie zapadnie w pamięć na długo, ale na pewno wciąga;)

Juliet | 2014-04-10
Przeczytana: 10 lutego 2014

Wesoła, humorystyczna opowieść o tym, jak słynna Carrie Bradshaw stawiała swoje pierwsze kroki na wysokich obcasach. Znajdziemy tu opis jej życia w małym miasteczku, przygód przeżytych z przyjaciółmi, dylematów moralnych i uczuciowych oraz pierwszej miłości - enigmatycznego Sebastiana Kydda. Pozycja idealna na poprawę humoru i samopoczucia :)

Annie | 2011-03-02
Przeczytana: 01 marca 2011

Bardzo lubię serial "Seks w wielkim mieście", dlatego "Dzienniki Carrie" autorstwa Candace Bushnell kusiły mnie już od chwili ich wydania. Wciąż nie mogłam się zdecydować na ich kupno w obawie przez rozczarowaniem. Jednak w końcu im uległam (skłoniła mnie do tego spora promocja w empiku) i stałam się ich dumną właścicielką.

Książka opowiada o licealnych czasach słynnej obecnie Carrie Bradshaw, znanej nam wszystkim jako główna bohaterka serialu "Seks w wielkim mieście". Autorka skupia się na jej pisarskich marzeniach i pierwszych doświadczeniach z chłopakami. Widzimy jak kształtuje się postać Carrie z serialu, którą znamy i lubimy.

Na moje szczęście książka ta nie okazała się być aż rozczarowująca jak się z początku obawiałam. Nie mogę jednak napisać ze jestem nią zachwycona, bo byłoby to kłamstwo.

To, co podobało mi się w "Dziennikach Carrie" to styl, w jakim zostały napisane. Jest on lekki, zabawny i bardzo charakterystyczny dla autorki. Miejscami tekst aż iskrzy się od...

Madeleine | 2013-12-21

Jako ogromna fanka serialu, którym jest "Seks w Wielkim Mieście", musiałam obowiązkowo sięgnąć zarówno po książkę, jak i obejrzeć jego prequel, którym są "Dzienniki Carrie".

Książka napisana jest dość lekko, w związku czym, stosunkowo szybko się ją czyta. Możemy ją zaklasyfikować do typowych powieści młodzieżowych. Poznajemy Carrie Bradshaw, i jej życie zanim zamieszkała na Manhattan'ie. Carrie jest szaloną nastolatką, przeżywającą pierwsze rozterki miłosne, pragnącą spełnić marzenia o zostaniu pisarką, i oczywiście, stawiającą czoła różnym przeciwnościom.

Jako iż miałam okazję oglądnąć również serial, pozwolę sobie dokonać delikatnego porównania. W moich oczach, książka i serial są zupełnie różnymi sprawami - tak jak często spotykam się z tym, że jedynie różnią się kilkoma faktami, tak tutaj.. Jest ich cała masa. Nie będę ich wymieniać, ażeby nie psuć nikomu zabawy przy czytaniu. W moim mniemaniu, po prostu wpływa to na to, że zupełnie zmienia się obraz tych postaci, całe...

Ewa | 2010-10-13
Przeczytana: październik 2010

"Dzienniki..." znalazłam w bibliotece, na półce z nowościami. Wiem, że pewnie wyda się to niektórym dziwne, ale do mnie "Seks w wielkim mieście" nigdy nie przemawiał - ani jako serial, ani w wydaniu książkowym. Dlatego nie od razu skojarzyłam, że główna bohaterka pozycji którą trzymałam w rękach to sama Carrie, o której istnieniu wiedzą chyba wszyscy. Szczerze przyznaję - gdybym od razu zorientowała się czego historia będzie dotyczyć, chyba jednak odłożyłabym ją z powrotem na półkę.

Tak się jednak nie stało - książkę wypożyczyłam. I nie mogę powiedzieć że jest zła, czy nieciekawa, ona po prostu nie jest odpowiednia dla mnie. Wiele już czytałam pozycji tego rodzaju, opowiadających życie nastolatek w typowym, amerykańskim liceum. Naprawdę wiele - z tym że kiedy po nie sięgałam wiekowo bliżej mi było do Carrie niż obecnie. Znacząco bliżej. Dlatego uważam, że książka ta ma szansę być bestsellerem wśród młodych dziewcząt, ponieważ w swojej klasie naprawdę jest interesująca. Oprócz...

Emilia | 2015-03-01

Podobała mi się bardziej niż "Seks w wielkim mieście" przez który ciężko mi było przebrnąć.