Słyszałem już tę śpiewkę

Tłumaczenie: Ewa Horodyska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
I Heard That Song Before

Peter Carrington, student prestiżowego uniwersytetu, po kolacji w rezydencji rodziców odwozi do domu osiemnastoletnią córkę sąsiadów. Nazajutrz rano okazuje się, że Susan Althorp zniknęła bez śladu. Przez wiele lat młody Carrington żyje w cieniu podejrzenia. Jako czterdziestolatek stojący na czele rodzinnego imperium finansowego, znów zwraca na siebie uwagę policji, nie tylko ze względu na zniknięcie Susan, lecz także śmierć jego brzemiennej żony, która utonęła w basenie…
Czy zakochana w Peterze do szaleństwa Kay Lansing, której ojciec pracował niegdyś dla rodziny Carringtonów, odkryje tajemnicę jej śmierci? Jaką rolę odegrają w tym jej zagadkowe wspomnienia z dzieciństwa? Mary Higgins Clark zagląda w głębiny ludzkiego umysłu, dla którego pamięć może okazać się śmiertelną pułapką.

Nala | 2013-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2013

To jest już druga przeczytana przeze mnie książka tejże autorki (pierwszą była "Córeczka tatusia") i obie uważam za świetne. Kto wie, może kiedyś najdzie mnie ochota by jeszcze bliżej zapoznać się z jej literaturą.

Muszę przyznać, że powieść jest naprawdę wciągająca, przeczytałam ją w jeden dzień i do końca nie miałam pojęcia, kto jest sprawcą. W pewnym momencie miałam taki mętlik w głowie, że nie podejrzewałam już nikogo, bo wszyscy wydawali mi się jednakowo niebezpieczni. Wieczorem bałam się ciemności, wyobrażając sobie, że coś się w niej czai... Tak oddziałują na mnie niektóre dobre książki i filmy. Ponadto nie jest to krwawy horror, w którym flaki latają na prawo i lewo.

Jest to bardzo dobry kryminał, który z czystym sumieniem mogę Wam polecić. Nie wiem, czy zachwyciłby prawdziwego znawcę gatunku (którym nie jestem), ale laiki takie jak ja powinny być usatysfakcjonowane! Polecam wszystkim, którzy mają ochotę na trochę napięcia i rozrywki.

gulinka | 2013-08-20
Przeczytana: sierpień 2013

Kiedy przeczytałam pierwszą książkę pani Clark, po tym jak moja koleżanka była nią zachwycona, pomyślałam sobie "Dobra, okej, fajnie, ale... żeby mnie to porwało? rzuciło na kolana? Nieee...". Mimo wszystko sięgnęłam po kolejną i... wpadłam po uszy.
"Słyszałem już tą śpiewkę" do samego końca trzyma w napięciu. W trakcie czytania podejrzewałam każdego, tylko nie tego, który na samym końcu okazał się mordercą.
Oprócz tego mamy piękny obraz miłości mimo wszystkich przeciwności, wiary w tą drugą osobę...
Polecam!

Shani | 2015-05-20
Przeczytana: 20 maja 2015

"Słyszałem już tę śpiewkę" to książka, przez którą jeszcze bardziej polubiłam Mary Higgins Clark. Chociaż może zabrzmieć to banalnie, "Słyszałem już tę śpiewkę" to naprawdę wciągająca powieść, od której nie można się oderwać. Człowiek, który zarabia około 8 milionów tygodniowo, w wieku dwudziestu kilku lat został podejrzany o morderstwo. Później w dziwnych okolicznściach ginie jego żona. Teraz, po latach, gdy główny bohater ponownie się ożenił, wychodzą na jaw nowe fakty, które mogą przyczynić się do skazującego wyroku. Aby oczyścić dobre imię męża, Kay musi przypomnieć sobie, kogo słyszała w wieku kilku lat oraz poszukać dowodów, które mogą go uniewinnić.

golteria | 2018-07-25
Przeczytana: listopad 2017

Ciekawa intryga, nie za bardzo psychopatyczna zbrodnia, nie wulgarna - jedynie te watki romansowe... Ideał mężczyzny- bogaty, przystojny i uczciwy, wykształcony, czuły i nieszczęśliwy, którego koniecznie każda kobieta chce przytulić, pocieszyć, obronić... Trochę to kiczowate - harlequin z oprawą kryminalną

bąbelek | 2017-08-16
Na półkach: 📚 2017, Przeczytane

Powieść wciąga i trzyma w napięciu aż do ostatniej strony. Czyta się szybko.
Polecam! :)

EnchantedStory | 2015-02-02

Książka napisana przez Clark z każdą kolejną stroną trzyma w napięciu. Chociaż podejrzewałam niektóre z wydarzeń, zakończenie książki było dla mnie zaskoczeniem.
Książka tak mnie wciągnęła że przeczytałam w jeden wieczór, chcąc dowiedzieć się prawdy. :) Jest to bardzo dobry kryminał, w dodatku napisany przez kobietę. Polecam wszystkim, którzy mają ochotę na trochę napięcia i rozrywki.

magdalena | 2015-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2015

Coraz bardziej lubię tę autorkę. Słyszałem już tę śpiewkę, to bardzo solidny i trzymający w napięciu kryminał. Do końca nie można mieć pewności kto jest winny. Nic tu się nie dłuży, autorka nie wprowadza niepotrzebnych wątków, postaci są bardzo ciekawie pokazane. Wszystko to sprawia, że książkę tę czytałam z wielką przyjemnością.

Olka | 2010-09-22

Jak dotąd moja ulubiona książka tej autorki. Strasznie wciąga. Przeczytałam ją w 2 dni :)

Mroziowa | 2013-10-08

Bardzo wciągająca książka, napisana kobiecym językiem, nieco nachalnym, ale intryga pierwsza klasa.

Agnieszka | 2014-04-21
Przeczytana: 18 kwietnia 2014

Pierwsza książka tej autorki i bardzo dobra. Polecam.