Architekt

Okładka książki Architekt Keith Ablow
Okładka książki Architekt
Keith Ablow Wydawnictwo: Rebis Cykl: Frank Clevenger (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Frank Clevenger (tom 6)
Architect
Rebis
2008-01-01
2008-01-01
9788375102055
Andrzej Sawicki
literatura amerykańska literatura XXI wieku proza amerykańska

Coś w tej powieści jest.
Na początku mieszają Ci się postacie, jesteś w lekkim chaosie, ale już od samego pierwszego zdania, a nawet więcej - od tytułu, opisu na okładce wiesz kto stoi za wszystkimi zbrodniami.
I najdziwniejsze jest to, że wcale to nie przeszkadza, aby wciągnąć się w historię zabójstw i poszukiwań, a zakończenie na pewno takie, którego się nie spodziewasz.

Coś w tej powieści jest.

Psychiatra sądowy,Frank Clevenger, za wszelką cenę ściga Westa, on zawsze wyprzedza go o włos.Dla Franka cechą wspólną tych popełnionych morderstw jest bogactwo ich ofiar.Nie wiedząc tego FRank nie wie, że następnym miejscem zbrodni będzie Biały Dom.
West Crosse jest geniuszem w dziedzinie wnętrz, pracując w wielkiej tajemnicy. Za tę swoją pracę co wykonuje bierze olbrzymie pieniądze, a czasami swoich klientów zabija w sprytny, a zarazem okrutny, bezlitosny sposób.
Sporo tu się dzieje, buduje napięcie thriller, akcja przyspiesza coraz mocniej, w świetnej fabule.
Genialnie się czyta, zatopiona byłam w książce, wciąga i pochłania szybko.
"Architekt" książkę przeczytałam jednym tchem, rewelacyjnie napisany w znakomitym, ciekawym stylu.
Jest thrillerem wciągającym,świetnym i fajnym.

Dostrzegłam ciekawy błąd i zastanawiam się, czy to tylko pomyłka przy druku lub tłumaczeniu, czy sam autor go popełnił. Mianowicie, w jednym z początkowych rozdziałów, gdy Billy pierwszy raz trafił do szpitala, umieszczono w nagłówku informację, że stało się to w kwietniu 2005. W tymże rozdziale, Frank wspomina, że Billy musi być ojcem dla swojego syna. Problem w tym, że w poprzednich rozdziałach, które miały miejsce w sierpniu 2005 roku, syn ten ma dwa miesiące. Zatem, gdyby akcja "więziennego" wątku, faktycznie toczyła się w kwietniu 2005 roku, to syna Billy'ego nie byłoby jeszcze na świecie...
Co jeszcze mi się rzuciło w oczy? Przy opisie postaci męskich wszędzie obecne mokasyny i spodnie w khaki.
Nie podobało mi się zdradzenie już na tyle okładki imienia i nazwiska przestępcy, jak również zachowanie oraz podejście do wykonywania zawodu Franka.
Zbyt wiele negatywnie oddziaływało, by wystawić pozytywną ocenę tej książce.

Bardzo mi się podobała. Nie była "męcząca" dzięki krótkim rozdziałom i przeplatającym się wątkom. Zawiera ciekawe opisy architektury wnętrz. Intrygujący zarys głównej postaci, która w swojej pracy odkrywała prawdziwą pasję. Nie jest to książka trzymająca w napięciu, ale w tym momencie, dla mnie to dobrze - czytam głównie sensacje, a ta pozycja była miłą, przyjemną i ciekawą odskocznią. Polecam :)

Nie spodziewałam się, że ktoś na co dzień zajmujący się kryminalistyką, psychiatrią , może napisać tak ciekawą i wciągającą pogoń za zabójcą. Miałam wrażenie, że podejdzie do tego zbyt zawodowo i to w znaczeniu negatywnym. A tu proszę... piękna charakterystyka postaci, ciekawe wątki. Lubię takie książki o tak.

Naprawdę fajny, wciągający kryminał. Świetnie zawiązana akcja, intrygujące spojrzenie na motywację mordercy. Niestety, pod koniec autor dostaje "zadęcia": z każdego niemal zdania ulewa się chwała USA. A gwoździem do trumny jest zakończenie.
Naprawdę nie wiem, czy polecam tą książkę, czy nie...

Naprawdę nie wiem, czy polecam tą książkę, czy nie...

Clevenger i jego adoptowany syn Billy mają kłopoty. Do tego psychiatra jest bardzo zajęty nową sprawą. Nacisk położono na prywatne sprawy bohatera, jego praca pozostaje pół kroku za nimi. A mordercę trzeba złapać.Architekt to człowiek z misją,który powinien obawiać się mózgu i umiejętności Franka.Co było do udowodnienia.A tego Franka to ja coś nie lubię.Ciekawe dlaczego….

tam od razu wiadomo kto co zero napięcia

tam od razu wiadomo kto co zero napięcia

Pierwszy raz zetknęłam się z tym pisarzem i przyznam, że opis książki mnie zaintrygował. Ciekawy pomysł na osobę psychopaty... No właśnie pomysł, bo gorzej z realizacją. Po przeczytaniu czułam ogromny niedosyt. Zabrakło mi dynamicznej akcji, zaskoczenia. Wszystko się czytało tak gładko, lekko tylko nie tak jak powinno się czytać książkę sensacyjną, z emocjami, z pytaniem- co się zaraz stanie? Tego mi niestety zabrakło.
A co do zakończenia to było największe rozczarowanie- nie było punktu kulminacyjnego, miałam wrażenie, że Clevenger i Crosse szli oddzielnymi ścieżkami. Czekałam do samego końca aż wywiąże się jakaś scena walki na śmierć i życie, pościgu, cokolwiek, że w jakiś sposób ich losy się spoltą...A tu gościu dostał strzała, drugi został w szpitalu z synem i życie toczy się dalej.

Przeczytałam tą książkę i nie bardzo pamiętam o czym była. Spodobał mi się wątek prywatnego życia i jednoczesnego śledztwa Clevengera. Jest to dla mnie coś nowego. Forma wydania sprawia, że czyta się szybko,.

• Kryminał
  • Thriller/sensacja/kryminał