Twisted Minds

Kiedy architekt Matthew Gardner zawierał pośpieszne małżeństwo ze śliczną wdową Karoliną Walters, nawet mu się nie śniło, że trzy nastoletnie pasierbice zamienią jego życie w koszmar. Drobne z początku złośliwości stają się zaczątkiem przemyślanej kampanii, mającej na celu usunięcie z domu znienawidzonego ojczyma. Niebawem dochodzi do kilku tragicznych wypadków, po których nic już nie będzie takie samo...

sheina_3 | 2014-08-02

Książka pokazuje do czego mogą być zdolne pasierbice żeby pozbyć się nieproszonego gościa czyli ojczyma.Flic Imo i Chloe chciały mieć matkę tylko dla siebie ale Matthew Gardner im to uniemożliwił.Każde kłamstwo sióstr i ich czyny doprowadziły do śmierci dwóch osób przy tym raniąc bliskie osoby.Polecam każdemu tę książkę na nudne poranki.

Grażyna | 2014-10-16
Przeczytana: październik 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wciągnęła mnie ta historia nieomal tak jak książki Charlotte Link....
To nie tylko kryminał...chociaż cechy tego gatunku także posiada,są tu także pokazane cechy psychologiczne....Jakie szerokie kręgi zatoczyła nienawiść nastolatek wobec swojego ojczyma? Do czego potrafiły się posunąć?. Na początku drobne złośliwości ,później przemyślana akcja powodują lawinę tragicznych wypadków....włącznie ze śmiercią matki tytułowych "pasierbic",między innymi....Prześladowany Matthew mimo wszystko wyszedł z tego "zwycięsko" i co ważne z życiem .
Powieść skończyłam dzisiaj nad ranem gdyż stwierdziłam ,że nie kończąc jej nie zasnę..... miałam trudności z zaśnięciem...ale z innego powodu...wprost przeciwnego-dlatego ,że doczytałam do końca....Polecam bardzo i chętnie wrócę do powieści tej autorki.....

Ewa-Książkówka | 2013-10-22
Przeczytana: 22 października 2013

Pamiętacie może japoński film grozy pt. „Krąg” („The Ring”)? Kto nie oglądał, temu podpowiem, że kluczową postacią jest w nim kobieta z zasłoniętą przez własne włosy twarzą i ze spozierającym zza nich, jednym okiem (drugie zakrywają włosy). Jakiś czas temu (dodam, że było to dość dawno) moją uwagę zwróciła pewna książka, a konkretnie jej okładka, która bardzo mi ten film przypominała. Przedstawiała postać dziewczynki z zasłoniętą przez włosy twarzą. Od razu pomyślałam, że to na pewno lektura dla mnie – z dreszczykiem. Mowa o „Pasierbicach” Hilary Norman.

Jak się szybko okazało, książka ta poza okładką, nasuwającą skojarzenie z filmem, nie miała z nim nic wspólnego. A w powieści? Mamy w niej historię Matthew Gardnera, który rażony strzałą Amora postanawia poślubić Karolinę Walters zaledwie po dwóch tygodniach znajomości. Karolina jest wdową i matką trójki nastoletnich dziewcząt: szesnastoletniej Felicyty, czternastoletniej Imogen i najmłodszej, dwunastoletniej Chloe. Choć decyzja...

Agnieszka | 2013-10-11

Czytałam tą książkę kilka lat temu i pamiętam, że zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Metody które stosowały tytułowe pasierbice aby pozbyć się swojego ojczyma były na początku zaskakujące a z każdą kolejną stroną wręcz szokowały. Bardzo chętnie sięgnę po nią po raz kolejny :-)

Frigg | 2014-01-24
Przeczytana: 01 stycznia 2011

Jedna z moich ulubionych powieści.
Opis wydawnictwa mnie jakoś specjalnie nie zachwycił. Ot, historia jakich wiele. Zły ojczym, lub wredne pasierbice a na koniec i tak wielka miłość i szczęśliwa rodzina w komplecie. Otóż los Matthewa i tytułowych pasierbic zdecydowanie odbiega od tego utartego schematu. Do zakupu przekonały mnie dobre opinie o autorce- Hilary Norman. Do "Pasierbic" trzeba się jednak przekonać. Ja odstawiłam ją po przeczytaniu kilku rozdziałów, ale wróciłam do niej po kilku miesiącach i zakochałam się.

Małgorzata | 2015-02-08

Przez pierwsze kilkadziesiąt stron akcja rozwijała się powoli ale wiedziałam, że w końcu musi zacząć się "coś" dziać, co nie pozwoli mi oderwać się od tej powieści. I tak się też stało...Byłam zszokowana lawiną nieszczęść, tragedii, które dotknęły głównego bohaterka, Matthew i jego osoby z otoczenia.
Książka jest wspaniałym scenariuszem na nakręcenie filmu z pogranicza thrillerów, może kiedyś jakiś reżyser zdecyduje się na niego..?
Polecam, warta przeczytana.

Bosy | 2013-10-05
Przeczytana: 05 października 2013

Książka, która wstrząsnęła mną do głębi. Jak dla mnie z półki kryminał-horror.
Matthew, nowojorski architekt, pracujący w Berlinie, poznaje przypadkiem młodą wdowę, zakochują się i pospiesznie biorą ślub. Piękna Karolina ma trzy córki w wieku 16, 14, 12 lat, dla których Matthew zostaje ojczymem i przeprowadza się do posiadłości w Hampstead w pobliżu Londynu. I tu zaczyna się przerażająca, niewiarygodna historia. Według twierdzenia ojczyma, ofiarami nie są pasierbice, tylko on sam. Czy dziewczynki zdolne są do czynów, które zarzuca im ojczym? Czy dzieciństwo może wpłynąć na psychikę dziecka? Czy ojczymowi uda się znaleźć porozumienie z córkami Karoliny? W tej książce jest wiele zagadek, niedomówień, wydarzeń, które do końca trzymają w napięciu. Polecam wszystkim, którzy lubią mocne wrażenia.

hanterkaa | 2016-03-01

„Pasierbice” to powieść która porusza wiele trudnych tematów. Widzimy jaki wpływ na życie może mieć wypaczone poczucie własności, nieuzasadniona zazdrość czy brak obiektywizmu w ocenie sytuacji. Dowiadujemy się jak delikatna jest psychika dziecka, i że niestety nie zawsze istnieje możliwość ochrony malucha przed złem tego świata.
Książkę można uznać, za kawał przyzwoitej sensacyjnej literatury, z doskonałym tłem psychologicznym, po jej przeczytaniu zostanie natłok emocji , który przez długi czas nas nie opuści.

Insreall | 2014-05-31
Na półkach: Przeczytane, Do zdobycia
Przeczytana: 31 maja 2014

"Pasierbice" to pierwsza książka Hilary Norman, którą miałam okazję przeczytać. Po zapoznaniu się z interesującym opisem, od razu wiedziałam, że powieść trafi w mój gust i oczywiście nie pomyliłam się. Choć fabuła mrożąca krew w żyłach, szokująca i mroczna, zaciekawiła mnie od pierwszych stron więc pochłonęłam historię w całości.
To była miłość od pierwszego wejrzenia. Gdy Matthew Gardner poślubia wdowę Karolinę Walters po zaledwie dwutygodniowej znajomości, nikt nie kryje zdziwienia. Wszystko byłoby idealne, gdyby nie trzy córki jego wybranki, które nastawione złowrogo na obcego mężczyznę w ich domu zrobią wszystko, aby pozbyć się nowego męża ich matki. Z początku niewinne występki, później przeradzają się w istny koszmar i dochodzi do licznych tragedii, a zdeterminowane nastolatki nie cofną się przed niczym, aby uprzykrzyć życie ojczymowi..
Książka pełna intryg, zagadek, przerażających wypadków wciąga od pierwszych stron. Autorka stworzyła niesamowity klimat oraz idealnie...

Isadora | 2010-10-15
Na półkach: Powieść, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2006 rok

Intrygująca i niepokojąca opowieść o tym,do czego prowadzi zazdrość i wypaczone poczucie własności ; o tym,jak złudne mogą być nasze wyobrażenia o drugim człowieku,o zaufaniu i dobrej woli,które stają się przyczyną zguby.
Ciekawa książka,warto po nią sięgnąć.