Rewizja

Punkt bez powrotu

Bardzo ciekawie poprowadzony wątek cygański. Zakończenie trochę rozczarowujące, ale całość bardzo przyzwoita.

Przyzwoity kryminał. Joanna Chyłka (nie) w formie, ale daje radę. Sporo wątków, bez zaskoczenia można powiedzieć, że czytelnik napotka na swojej drodze sporo zaskoczeń. Ciekawie wyjaśnione kuluary pracy polskiego systemu prawnego.

kryzys kariery chylki . doskonaly pomysl, ciekawa akcja. Zanni bohaterowie przedstawieni w innych okolicznosciach. jezeli wczesniejsze tomy cie wciagnely to jest warta przeczytania

Lubię tych prawników ,śledzę z zainteresowaniem ich losy w kolejnych częściach serii.
Ciekawy cygański wątek w Rewizji ,ale również uważam ,że wyjaśnienie zbrodni na końcu takie byle jakie .

Na półkach: , , , , , , ,

Mróz trzyma poziom. Nie zawiodłam się. :)

Mróz trzyma poziom. Nie zawiodłam się. :)

Trzyma w napięciu i nie pozwala oderwać się czytelnikowi. Końcówka sprawiła, że na chwile musiałem odłożyć książkę.

Jak na razie wszystkie super, a ta ze względu na moja dawne klimaty podobała mi się najbardziej :-)

To moja pierwsza książka przeczytana w tym roku i pierwsza, która w tym roku mnie zmęczyła. Zatem mogę powiedzieć, że dobrze zacząłem rok.
Wydaje się, że kiedy autor zaczyna opowiadać historię morderstwa cygańskiej rodziny - matki i córki i oskarżonego o jej popełnienie ich męża i ojca, i kiedy w sprawę zupełnie przez przypadek zaplątuje się Chyłka to nie może nic pójść źle. No niestety, jak dla mnie całość o co najmniej 100-150 stron za długa, czasami aż męcząca. Za to końcówka i wyjaśnienie zbrodni takie jakby autor stwierdził: "o rany, koniec książki, a ja jeszcze morderstwa nie wyjaśniłem. Ok, zrobię to na następnej stronie". No i tak właśnie się dzieje. Rozwiązanie zagadki mamy dosłownie na jednej stronie. Wiem, że jego wyjaśnienie to nie jest tylko to co Mróz chciał przekazać w tej części. Skomplikowana sytuacja Romów w Polsce to także jej temat. Dla mnie jednak końcówka słaba, a całość za długa. Ode mnie 6.

Fajna seria. Mroza znam jedynie z Forsta i Langera ale tam też pojawiła się już postać Chyłki i to dwukrotnie. Wreszcie zabrałem się za tą serię i muszę przyznać, że jest niezła. Na razie do 8 tomu bardzo mi się podoba, szczególnie cięty język Chyłki wymiata. Nie ukrywam, że właśnie ostatni Forst oraz Langer zmusiły mnie do tego żeby zacząć poznawać historię Chyłki i nie żałuję :)

Jeśli potrafisz wygrać taką sprawę najebana to musisz być Chyłką!

Jeśli potrafisz wygrać taką sprawę najebana to musisz być Chyłką!

• Remigiusz Mróz

Video